Kambario apšvietimas

Apex pasiulymai rimti, bet tam jau remonto reikia Cha chaPigesnis sprendimas butu kokie 5 halogenai ant istemptu vieluciu isilgai (istrizai) kambario, nors tai kiek baigiantis mada dalykas. Beje, tai nera amzina, pacius halogenus galima netgi keisti kitais, paliekant pacius laidus-vielas.

Dėkui už patarimus. Sutinku, kad idealiausia būtų ne vienas, o porą šviestuvų, bet tai reikštų, kad teks iš naujo vedžioti elektros tinklus. Butas su daline apdaila ir yra įrenginėjamas, bet elektra jau išvedžiota (taip gavos, kad statybų bendrovė sugebėjo supažindinti su elektros išvedžiojimo planu tik tada kai ji jau buvo išvedžiota ir plano keisti buvo neįmanoma). Ardyti tinko nesinori. O su lubom gali būti dar daugiau vargo, bo ten laidas pravestas tarp blokų ir tektų mušti naujas skyles ir kažkokiu būdu pravesti laidus per tuos blokus. Pakabinamų lubų nenorim. O toršerai man patinka. Dabar naudojam tokį, kuris šviečia į viršų ir šviesa atsimušusi į šviesias lubas gražiai išskaidoma po kambarį. Tiesą sakant, to toršero mums visiškai pakanka apšviesti 17 kv.m kambarį.

Dar galima pasieskoti liustros su dviem halogenais, gerokai nutolintais vienas nuo kito. Ne tiek mazai panasiu esamam. Man patinka.

mano nuomone kambaryje minimum riekia triju apsvietimo elementu. zinomaj ei norima tik padaryt, kad kambaryje butu sviesu - nekreipkit demesio i dizaina. dar vienas praktinis pastebejimas - halogenai tiesiog slykstus kai reikia i juos ziureti. todel kabinti kambario centre halegenus nelabai gerai. visai nefiana kai kambari lyg super nova sviecia 300w jei matiniai sklaidomieji gaubteliai - saunu. bet seip manau kad riekia apsvietinet lubas. tarkim 5 lempos 80-100cm sviestuvas. pasidarysi - nufotkink jei gali. idomu labai.

sorry…nusisnekejau Drovus ba darbe viska pildau kW…tai cia kazkaip ishsprudo Drovus

Niekai, oficialiuose webuose (lietuviskuose) vietoj W rasomi kW, ar net V Apakęs, vietoj kWh rasomi kW, vietoj Hz - kHz ir dar daugybe nesamoniu - ir kas idomiausia tai daroma masiskai. Tiesa, dar apacioj parasoma “ačiŲ už domėjimasį” Juokiasi

tokiam kambariui reiktu 250-300W, tada jau butu sviesu. Na is bedos 200… Dar yra skirtumas kokie sviesos saltiniai: 1 200W lempa degs zymiai ryskiau ir bus kambary sviesiau negu pvz. 5 lempos po 40W.(nors abiem atvejais galingumas vienodas- 200W). Dar pastebejimas- jei kabinsi lempa labai arti lubu ar sienu, isryskes kiekvienas pavirsiaus nelygumas, kiekviena siuksle. Pries tai darydama ivertink savo sienas, kad paskui nebutu soko Baisu

turiu tokia programele kuri apskaiciuoja reikiama shviestuvu kieki ir tipa pagal galinguma, patalpos plota, aukshti ir shviestuvu kieki. Sau bandysiu pasiskaiciuoti irgi Cha cha. Mes kaip ir tu nieko imantraus nenorim Mirkt

Pas mus kambarys 17kv, tai pakabinom šviestuvą iš 5*40W lempučių + toršeras 40W . Vakare sėdėt pilnai toršero pakanka, jis šviečia į lubas. Modelis tas pats abiejų, šviestuvas prie pat lubų, šviečia žemyn, lubų aukštis 245, tai nukarusio niekaip, nors man tokie ir nepatinka. Skaityt įsijungiu šviestuvą, o jei visus 200W susijungiu- tai Girtas Pirkau Senukuos, 300 lt- nebrangiai manau, juolab kad ne kinų, o vokiečių darbo.

Tilia, ar sedint prie to 40W torsero akys nelimpa? Man nuo tokio apsvietimo tai moment Cha cha

as tai turiu virduli 2000w tai kai ijungiu ir jei neuzdarau tai sviecia it 10 lempuciu po 200w… nuo kada sviesa watais matuojama? o jei imsim vienodo tipo lempas tai 4 x50w lemputes apsvies daugiau nei viena 200w. pvz mano bustas nuotraukose yra mano ideta fotke “mano lova” ten stovi liuminiscensines lempos ir halogenines. halogenai po 20w, liuminiscensines po 10 ir 13w silpnesnes bet sviecia kurkas geriau. jei kabari apsviestum 200-300w liuminiscensinem lempom nu tai dangus butu. isbandyk.

Neteisybe. Jei lemputes vienodo tipo, galima pasiskaityti kiek liumenu jos duoda. Toji 200W duos panasiai, kaip 6-7 po 40W /sumoje 240-280W/, be to, spalvine temperatura galingesnems lempoms yra truputi aukstesne, todel sviesa baltesne. O jau pats sviesos issklaidymas priklauso labiausiai nuo liustros. Nera cia mirtinos taisykles, su vienintele lempa imanoma suorganizuoti kokybiska apsvietima visam kambariui. Visur pakampiais pripereta lempuciu, kaip dabar madoj, man nepatinka. Nesuteikia naturalumo ispudzio. Saule yra viena Cha cha

zmogau, nusileisk ant zemes. Cia zmones nelabai skiria kuo V nuo W skiriasi, o tu apie liumenus nori kalbet? Varyk i elektronikos foruma, galesi pasireikst, jei ziniu pakaks. Nu bet jei pas tave cainikas sviecia, tai gal…

CHA CHA CHA pasidomek pries pareiskimus darydamas

apie liuminescencines cia nieks nekalbejo, diskusija ejo apie kaitinamasias. pasikabines 300W liuminescenciniu sviestuva greiciau apaksi, o ne dangu turesi… Ju spektras visai netinkamas kambario apsvietimui. Nu nebent specialias bio lempas imtum, bet ju kaina Kanda Labas

Nu turbut supratai del virdulio. tenorejau pabrezti, kad ne viskas sviecia kas syla. o temoje nelabai kur figuravo jog kalbama apie kaitrines lempas. tema elementari kambario apsvietimas. tad nesvarbu kokios lempos, duju islydzio, kaitrines ar biesas zino dar kokios. del 200w vs 4x50w na vis dar nezinau. reik skaiciuoti liumenus. (ka ir norejau pabrezti rasydamas apie virduli) mano virykle irgi kaskur apie 2000w tai biski sviecia, rausvai… jauki tokia sivesa virtuvej buna…nuotrauka kaskur turejau. liumenai labai svarbu. jau vien del ekonomijos. kaitrines lempos neekonomiskos. nepamenu kiek, bet nemaza dalis energijos nueina siluminiams nuostoliams. del liuminiscensiniu lempu tai regis nusnekejai. netinkamos apsvietimui? tai kam tinkamos visciuku auginimui? zinoma jei kalbesi apie melynas, raudonas, zalias tai zinoma netinka. bet dienos sviesos lempos regis labai placiai naudojamos patalpu apsvieitmui. ir speju siais laikais daugiau nei kaitrines. na daugiau nesigincysiu. ne apie tai tema.

Neisiulykim tik liuminescenciniu lempu, paskui metus mus keiks, o mes zagsesim Juokiasi

Tei dabar man kaip blondinei paaiškinkit kokios lempos gali būti. Kaip supratau yra: - kaitrinės - halogeninės - liuminesencinės Kas dar ???Iš viso to kas prirašyta, supratau, kad geriausia rinktis šviestuvą su halogeninėm lempom. Savaitgalį buvom Gariūnuose, tai prie to pačio ir šviestuvais pasidomėjom. Reikia pasakyti, kad nelabai ką tinkamo mums radom. Tinkamo dizaino apskritai vos keli šviestuvai buvo, bet ir tie patys per silpni. Kiek kioskelių aplankėm, tai asortimentas pagrinde vadinamieji “burbuliniai” šviestuvai Blogai

Halogenai - tos pacios kaitrines, tik uzpildyta dujmis su halogenu priemaisa, kas leidzia pakelti siulo temperatura 200 laipsniu, tuo paciu isgaunant daugiau ir kiek baltesnes sviesos, sutaupant siek tiek elektros (apie 20%). Vienintelis trukumas - brangesnes pacios lemputes (tos po 1-3 litus tik siukslyno vertos), bet dabar tai nera didele beda, tai atsiperka. Uztat atsiveria papildomos dizaino galimybes, nes halogenai labai kompaktiski. Liuminescencinese veikiamas liuminoforas, kuris svyti keliomis spalvomis, o tu spalvu suma panasi i neutralia (vistik tik panasi; pvz. fotoaparato neapgausi). Sitos labai ekonomiskos (4-5x maziau energijos), bet nepatarciau kambariams, nes sviesa vistik nemaloni ir dargi mirganti (nors tai nepastebima lengvai). Pacios lempos gan dideles. Duju islydzio lempos skirtos gatvems, aikstems, darbo patalpoms apsviesti, sitos namie netinka, jau vien del labai ilgo isidegimo laiko.

labai teisingai pasakyta. Leisiu sau tik truputi papildyt. Kas liecia kaitriniu (tame tarpe ir halogeniniu)lempu ekonomiskuma, tai jose >90% energijos isspinduliuojama silumos pavidalu, sviesai tenka tik keletas %. Del to jos super neekonomiskos LiūdnasLiuminescencines buna ivairaus sviesos spektro, tame tarpe ir labai artimos naturaliai sviesai. Bet tos vadinamos “bio” lempos gan brangios. Bet net ir ju sviesa akiai kiek neiprasta ir saltoka. Sito tipo lempos gerai tinka visokiu techniniu patalpu apsvietimui, parduotuvems, sandeliams, bet namie as tokiu tikrai nekabinciau… Ne Ir yra dar vienas naudojamas sviesos saltinis, tik jis daugiau naudojamas ne kambario apsvietimui, o dekoratyviniais ir techniniais tikslais. Kalbu apie sviesos diodus. Teko matyt nesiojama prozektoriu su diodais, tai sviecia gal ir nelabai ryskiai, bet ekonomoiskumas tai tikrai nerealus… Labas

peda_smelyje > o kartais liuminiscensines tai nera tos pacios duju islydzio? katodas anodas, dujos. ne apie tai. del to napatogumo liuminiscensinems lempoms kambary. o kartais visos parduodamaos lemputes katros yra baltos ( ne matinis stiklas, o baltos) tai ir osram ir philips ir begales kitu - suraitytas vamzdukas, o sriegis kaip kaitrines lemputes . taigi jos irgi liuminiscensines !? bet jos maziau mirga, nors gal tik taip atrodo. sviesos spalva priklauso nuo temperaturos 4000-4200Kelvinu skaitoma dienos sviesa. galima rinktis daugiau link geltonos - bus gal kiek siltesne sviesa. toli grazu nesiulau rinktis dideliu sviestuvu kaip kokioj maximoj. bet apsilankyt sviestuvu salone ir paieskot ideju tikrai verta. ar tik nebusim toli nuklyde nuo temos? Cha cha

Aha, pamirsau kaip vadinasi islydis liuminescencineje. Ar tik ne rusenanciu? Juk buna kazkokiems tikslams ir be liuminoforo, anos irgi vos svyti (namaisau su UV). Mes cia jau link elektrotechnikos patraukem JuokiasiKompaktines liuminescencines is esmes tas pat ir kai kur visai tinakamos, pvz virtuveje ar kiemo apsvietimui. Bet man nepatiko (zibinau Osram). Pinigu ja irgi turbut nesutaupiau - perdege vos atsipirkus (nors dabar jos pigesnes ir ilgiau dega).