Kaip jums lietuvių liaudies dainos?

prageriau zhirgeli ir kam man jo reik?.. Galiu pas megrele ir peshchias nueit… mano a.a. senelio mestamiausia… Laimingas

na lyg mano spaudos atstove butum… Juokiasias va tiksliai taip ir manau… Taip

senosios baltu dainos yra vienareiksmiskai Geraito ka groja kaimo kapelos, su visais geguziu ziedais ir ejimais is sodziaus, as asmeniskai nelaikau folku. be to, tai, kas destoma tradiciskai per muzikos pamokas yra pasityciojimas is lietuviu liaudies muzikos. yra kur kas grazesniu kuriniu, deja, daugelio ju tematika, pedagogu nuomone, nelabai vaikams tiktu. ir siaip, juokingai skamba penktokiski pareiskimai, mol lietuviu liaudies dainos sh…as, bo liudnos ir apie geguziu ziedus. paaukit Nekaltas

PranaiUraganai, jei turi gruzinų folkloro, būčiau dėkinga, jei ir man užrodytum Cha cha

(…) Oi vainike vainikėli, gal pas manį supeliejai? Aš pas tavį supeliejau, Nes su našliu prasidiejai… Našlio lovos išgulėtos, Meilūs žodžiai iškalbėti… JuokiasiKam chia lietuviu dainuskos nepatinka ? Juokiasi Gal tik “Vel geguziu ziedai” tegirdejot Kietas

Gerai ATVAŽUOJ KALĖDOS DO KALĖDZIENĖ Gerai Atvažuoj kalėdos do kalėdzienė Oi dai kalėdos do kalėdzien’ Gelažio ratais, diržų botagais Oi dai kalėdos do kalėdzien’ Per aukštus kalnus, per žemus klonius Oi dai kalėdos do kalėdzien’ Oi ar nematėt pulko mergelių Oi dai kalėdos do kalėdzien’ Mes kad ir matėm tai nesakysim Oi dai kalėdos do kalėdzien’ Vilniaus miestely mergelių suolas Oi dai kalėdos do kalėdzien’ Už mergų suolų tai trys šimteliai Oi dai kalėdos do kalėdzien’ SU KALEDOM Labas

lietuviu liaudies dainos yra labai gerai. ir smagiai klausosi, ir grazios… lyriskos bei melodingos… pasiziurekim tik kiek ivairiu projektu susijusiu su sia muzika, kaip atalyja, zalvarinis… ir jaunimas domisi liaudies muzika. negalima jos nuvertinti.

Nesupranti meno Taip

Juokiasi Juokiasi Juokiasiafygennas tikro meno zinovo pareiskimas Cha cha

Su kolegom mokykloje paruošėme renginuką tema “Lietuvių Kūčių ir Kalėdų papročiai ir tradicijos” su senoviniais instrumentais išmokėm vaikus tokio visai “prikolno” ritmo keletą dainų ant viršaus dainuojant senoviniais tekstais, taip pat buvo suorganizuotas mini spektaklis apie kūčių papročius su visais tradiciniais kostiumais ir t.t. ir ką aš jumi pasakysiu - prkatiškai visi iki vieno stebėjusieji renginį (mokiniai!įskaitant ir vyresnes klases) žiūrėjo akis išsproginę Pavargęs tiesą sakant kai viskas buvo organizuojama, netikėjau kad renginys turės tokio pasisekimo, maniau, visiems “paliubomu” bus dzin, mes pedeagogai atliksim savo pareigą ir tiek… pasirodo tie visi senoviniai tradiciniai “karnavalai” taip pramušė… Taipkaip dievą myliu, dar kai pats mokiausi, spjaudžiausi į kairę ir į dešinę nuo tokių renginių, bet kai pačiam teko įdėt darbo, ir dar sulaukėm atsako, chebryte, pasakysiu - mokėkime vertinti tai ką turim Mirkt

labai jau lietuviai pasikele del savo tautisku daineliu, palyginus su kitom kulturom musishkes tikrai pilka mase.

Yra toks reikalas kaip Zalvarinis. I like it ;]]

Liaudiskos dainos,tai dalis istorijos,paprociu ir kulturos.Ju atsiradimas siekia ne maziau pagonybes laikus lietuvoje.Yra gausybe aukojimo ,derliaus nuemimo,padekos ir kt. dainu. Dainos,kaip ir knygnesiai,pogrindines mokyklos,padejo issaugoti lietuviu kalba… Idomu ,ka toji moteris uztrauke,gal isties ten buvo “s”,bet kad tauta be siu dalyku praranda savo autentiska kultura - tikrai TAIP.

Gal galima tai argumentuoti? Drovus

užknisa. raudos po raudų. tik sutartinės va gražios.

is tikro be liaudies dainu nebeliktu to grozio.man jos grazios ir linxmos Taipbet aisq nereikia per daug i tai gilintis Nekaltas

as dainuoju folkloro ansamblyje.tik nesuprantu kodel.tikraiuaiai kad pasikelciau lietuviu klb pazimi

siektiek domiuosi lietuviu liaudies kultura ir manau, kad neturetume nusigrezti nuo musu proteviu gyvenimo paprociu, bei tradiciju. kalbant apie liaudies muzika, tai labaij graziai skamba ritualinis folkloras Taip pati esu truputi praktikuojanti si folkloro stiliu (musu gimnazijoje yra susikures ansamblis, kuris ir atlieka folkloro dainikes Šypsena visai smagu… dainoms pritaria lietuviu liaudies instrumentai. taip pat turime saunu folkloro intrumentini ansambli ir juo didziuojames) <…> Skauda galvelį negaliu Sopa širdelį neskeliu Aš paprašiau sav bernelio šaltinio undenėlio atsigert Mano bernelis suspejo Visus darbelius nudirbo Ir atneše man bernelis Šaltinio undenėlio atsigert Šypsena

na manau lietuviu laiudies dainas kiek panaujinusbutu tikrai linksmos Geraikad ir pvz “Zalvarinis” liaudies dainos taciau Gerai klausosi Šypsena

valio, man patinka. siaip daug priklauso nuo atlikimo. pvz kaip kapelos atlieka man nepatinka. bet va visokie folk ir etnografiniai ansambliai yra geris Girtas