Ką manote apie priverstinį skaitymą?

žinant vaikų ir paauglių psichologiją, tikslingiausia būtų mokyklose pakabinti draudžiamų skaityti knygų sąrašus, o skaitymą paskelbti amoralia ir kenksminga veikla. įtariu, sumažėtų neskaitančių.

Prievarta niekjo nepasieksite tik dar labeu sumazinsite susidomejima knygomis… reike ieskoti kitu butu , beto yra zmoniu kurie tiesiog neskaito ir tai ju reika;las jie daug ka praranda Taip

[quote]Belzis rašė:
Prievarta niekjo nepasieksite tik dar labeu sumazinsite susidomejima knygomis… reike ieskoti kitu butu , beto yra zmoniu kurie tiesiog neskaito ir tai ju reika;las jie daug ka praranda Taip

[/quote]

pvz. raštingumą. Taip

Iš vienos pusės tai gerai, iš kitos - ne. Gerai, nes [net per prievartą] skaitydamas įgausi bent šiokį tokį suvokimą apie tam tikro laikmečio problemas, istorinius įvykius ir t.t. Be to, skaitant mokyklinę literatūrą galima atrasti ir gerų kūrinių, kuriuos perskaitęs paskui džiaugsies (pvz. aš Remarko “Tris draugus” perskaičiau, nes sąraše buvo, ir nepasigailėjau). Blogai, nes kai kuriuos kūrinius skaityt būna tikra kankynė, neįdomūs kūriniai gali išvis atmušt norą skaityt, o be to, visgi kiekvienas turėtų turėti teisę laisvai rinktis, ką skaityti, o ko ne Nekaltas Žodžiu, prieštaringa mano nuomonė šiuo klausimu Šypsena

Duoda ir mum tuos sąrašus, bet neskaitau. Skaitau tai kas man įdomu.

pvz. raštingumą. Taip

[/quote]

Jei cia buvo adresuota man tai deja klystate skaitau ir visalaik ir man tai patinka, del rastingumo kazkokem forume manes galit nevertinti nesistengiu net kazka yroditi, as zinau kiek man reike ir tai mano reikalas, o jei rasant klavetyra stengetes dailyrascio tai jusu beda as tam neturiu nei laiko nei noro, kam reikes tas supras Be be be bet su komentaru jusu sutinku Cha cha

man asmeniskai tai padeda, nes daznai pats neprisiverciu. suzinau nauju idomiu knygu kurias reikia perskaityt, todel is tiesu manau kad tai gerai

Reikia reikia ir dar kartą reikia.

[quote]Belzis rašė:
Jei cia buvo adresuota man tai deja klystate skaitau ir visalaik ir man tai patinka, del rastingumo kazkokem forume manes galit nevertinti nesistengiu net kazka yroditi, as zinau kiek man reike ir tai mano reikalas, o jei rasant klavetyra stengetes dailyrascio tai jusu beda as tam neturiu nei laiko nei noro, kam reikes tas supras Be be be bet su komentaru jusu sutinku Cha cha

[/quote]

nu kad neklystu. o savo nesugebejima rashyti galima ivairiai pateisinti Nekaltas

Deja klystate, o as nieko neteisinu ir net nesistengiu to daryti del jusu. Seip man jusu nuomone iki vienos vietos - Ignoruoju duok durniui kele vistiek jis jo neras… prasom praeikite Labas

[quote]Belzis rašė:
Deja klystate, o as nieko neteisinu ir net nesistengiu to daryti del jusu. Seip man jusu nuomone iki vienos vietos - Ignoruoju duok durniui kele vistiek jis jo neras… prasom praeikite Labas

[/quote]

aha, kiekviename tamstos sakinyje matau savo “klydima” Juokiasi

musu nieks gyvenime neverte skaityt. nori gaudytis apie ka kalbama ir turet kazka makaulej is ko butu galima interpretuot texta- skaityk, nenori- tavo reikalas.Kietas

Manau, kad tai - geras dalykas. Kai dar mokiaus mokykloj, pvz. 9klasej mokytoja duodavo skaityti knygas apie tremtinius, lagerius. Ir ka jus manote, man tos zinios dabar labai pravercia.
Tai elementarus dalykai, kuriuos turi zinoti kiekvienas issilavines Lietuvos pilietis. Negi negeda, kai paklausia kas yra vasario 16-oji ir nezinai ka atsakyti? Nemazai man teko matyti tokiu moksleiviu. Reiketu imtis kardinalesniu priemoniu uzkirsti tokiam… tundriskumui.

Bus dar tu vasaru, bus dar tu linksmybiu.
O siaip labai lengvai galima suderinti knygu skaityma ir poilsi.

Priverstinis skaitymas nera jau toks priverstinis.Niekas prie taves su sake nestovi ir nesaugo Mirkt
Siaip asmeniskai manau,kad jis pravercia ir is tikruju yra knygu,gal ir ne paciu aktualiausiu,bet apie kurias reikia zinoti ir tureti savo nuomone.
Tarp kitko mum duodavo kur kas ilgesnius sarasus - apie 30 knygu,is kuriu issirinkdavau kelias sava nuoziura ir niekas nesikabinedavo,kad visu neperskaiciau Mirkt

Puse ju galbut net pavirstu poliglotais Nekaltas
Truksta mums ju Lietuvelej.

sarasas duodamas, bet mokytoja nestovi su kocelu ir neliepia skaityti. Yra pareigos ir reikia jas vygdyti . Kita vertus knyga gali tapti nuostabiu poilsiu…

sunku vienareikšmiškai pasakyt: vieniems tik į naudą, kad priverčiami yra ir nors tokiu būdu šį tą gauna, kitaip neskaitytų, o yra asmenų, kuriems prievarta ar "prievarta" skatina pasipriešinimą ir gali išsivystyt tokia "alergija" knygoms, kad ateity žmogus tik profesinę literatūrą skaityts…

Galimi du variantai : vaikui/paugliui patinks ir jis skaitys su malonumu,arba jam/jai nepatiks,ir tai bus " skaičiau , nes reikėjo", bet jei tai vasarą, tai dar nespėjus jai pasibaigt knygos turinys bus pamirštas.

nereikia versti skaityti, tai "nekultūrintų" tikrai neišgelbės ir kas be ko nieko neduos…

Manau, kad reikia to priverstinio. Gal neperdaug, bet reikia.
Taip