Iš 24V imam 12V
Sveiki. Reikia truputį informacijos. Darbinėj mašinoj yra 24V sistema. Planuoju prijungti šiokį tokį garso stiprintuvą. Bet esmė tokia, kad jis skirtas 12V sistemai. Ar galima jį jungti prie pirmo akumuliatoriaus? Nuo jo jau senokai sėkmingai prijungta automagnetola (12V). Užkūrus mašiną bendra krovimo įtampa siekia apie 26V, prie pirmo akumo “randu” 15V. Kažko daugoka, manyčiau. Beje, pirmas akumas lygtai labiau “nusėdęs”, nei kad antrasis. Gal dėl to taip nelygiai pasiskirsto krovimo įtampa? Kaip manot, ar tas elektros nusiurbimas nekenkia akumui ar dar kažkam? Šiaip pas kolegą veikia tokia sistema su stipriaku, turi veikt ir pas mane. Laukiu komentarų
ne daugoka, o normaliai. Pasirinkimo, kur jungti stiprintuvą, neturi - turi maitinti iš to paties šaltinio, kaip ir radiją. kokie dar klausimai? čia nupiešta kai kas įtartinai. Kairė lempa prijungta prie 12V, o dešinė prie 24V, taigi kairė nešvies visiškai, ir dar gali, ko gero, akumą nusodinti ir numarinti. Gal todėl pirmas akumas ir padusęs? jeigu pirmas yra tas, kuris kairėje. Jei reikia atvirkščio paaiškinimo, tai ir tą galima pagal tokį vaizdelį sugalvoti
padaryk itampu islyginimo grandine ir dar geriau jei stiprintuvui bei magnetolai naudosi keitikli 24-12V arba susirask normalu 24V stiprintuva, taip netgi geriau bus.
Na taip, tas kairėj yra pirmas. Lempa šviestų, nes ir radija veikia. Tik vat įdomu kokius reiškinius gali iššaukti ta papildoma pirmo akumo apkrova. Aišku geriausia būtų turėti konverteri iš 24V į 12V, bet kad jie brangoki, ir sąlyginai silpni. Jei neklystu, standartinis konverteris mano Volvai FL7 yra tik kokiu 5A. Mažoka. Senam magui užtektu, bet dabar magai galingi, kolonkes nejautrios, reikia daugiau galios ir t.t.
Sugalvojau antrą variantą.O jeigu paėmus antro akumo + kaip pliusą, ir pirmo + kaip minusą, tai irgi turėčiau gauti 12V, ir taip su stipriaku apkraučiau antrą akumą. O su radija, - pirmą. Kaip ir tolygus sistemos apkrovimas
prijungus taip, kaip atvaizduota - du siūliukai nuosekliai, nuo 12V neįkaistų iki normalaus švytėjimo tikrai. vadinasi, sodins akumą
žiūrint, kaip tą radiją prijungsi
juk kraunami akumai atskirai? gali kartais juos vietomis sukeisti
ieškok keitiklio kaip elektroninio prietaiso, o ne kaip Volvai
čia rimtas patarimas. tikriausiai ir tą, kurį turi, stiprintuvą, gali perdaryti į 24V
jau šaipysis: nusiteik iš karto. nesąmonę sugalvojai
Pantera, įsiskaityk ką rašiau. Radija prijungta kaip ta lemputė iš kairės. Ir veikia. Akumuliatoriai kraunami kartu. Generatorius 24V.
Jeigu pasiilgai dūmų ir ugnies gali ir taip daryti
Čia tas paveikslėlis yra tik kaip pavyzdys. Kad būtų aiškiau, akumai po 12V, pirma iš kairės lemputė 12V, o dešininė 24V.
tai ir ta nešvies normaliai. super! taip prijungti tai dar įsigudrint reikia
kurioj čia vietoj neįsiskaičiau? paminėjau, kad radija irgi gali būti netikusiai prijungta, kaip lemputės. na, jau bręsta ir nutarimas, kad schemas reikia piešti kiek geriau, nei blondinė filologė …
nepergyvenk, isiskaite pantera… zadi linijiniu laidu sarva sukurent trumpa jungima padares ar tikiesi kad sudegs tik radija arba stiprintuvas?
as tai nesuprantu is kur tokiu gimstama ? ar cia svietimo skyles ar maximinis maistas ? jei mikrobangos, tai kaip tik, mes seniai, turetumem but durnesni uz jaunima, nes mus turejo daugiau paveikt
suki varzta y akumuliatoriaus vidury prijungi prie jo laida ir turi 12v
“Genialus” patarimas. Parodykit man prašau 24V automobilinį akumuliatorių į kurį būtų galima varžtą įsukt, kad pasiimti 12V. Nereikia jam į akumuliatorių varžtų sukt, pas jį du akumuliatoriai. Žodžiu papasakosiu kas bus kai prijungsi savo aparatūrą prie vieno akumuliatoriaus. Ogi tik pyst ir pareina abu akumuliatoriai, vienas todėl kad nedakraunamas, o kitas dėl to, kad pastoviai perkraunamas. Galvomis galvokit, galvomis, o ne šiknomis.
Nzn turejau JAWA 6v sukau varsta y 12v akuma ir vaziavo
nevisi kamikadzes…
senuose akumuliatoriuose celės labai aiškiai prieinamomis juostomis sujungtos, tai į ją drąsiai galima varžtą sukti ir bus …
maniau moskvichiu ir zhiguliu laikai jau baigesi…
važinėja, dar ir kaip naujuose akumuliatoriuose juk irgi celės kažkaip sujungiamos? senuose tai teoriškai buvo galima po vieną celę pakeisti.