Ir vėl... Padėkit išsirinkti DSLR iki 2000 Lt

IMHO vistiek patogiausia 1 AF taškas.
nes kai fotikas parenka netinkamą, tai kol susitari su juo… greičiau tiesiog centrinis + perkadravimas
tik kad K serijos lyg ir greičiau fokusuoja, tai tame yr privalumas…

Ai gal aš netiksliai išsireiškiau. ~2000 Lt tai pačiam fotikui + pirmam objektyvui startui. Na ir taip jau K100 truputį neįtelpa, bet gal kaip nors truputį pigiau susiorganizuosiu ar šiaip iš kur Pinigai sukrapštysiu… Nekaltas Pinigai štatyvui, tašei, pakrovėjui ir kortai jau įskaičiuoti atskirai. O visa kita… hmm… Ką dabar pirkti, jeigu aš net dorai nesuprantu, ko reikės. O kitas dalykas, kai ne viską iš karto, ir pinigų suma ne tokia baisi atrodo. Man atrodo, po truputį, po truputį ir susipirksiu viską po vieną daiktelį, nuo reikalingiausių pradedant. Aišku, tikiu, kad ir tų naujų “reikalingiausių” vis atsiras Cha cha

[quote]jei planuociau kad fotografija liks hobi, pirkciau pentax (k100d).jei noreciau dali pajamu gauti ir is fotografijos pirkciau nikon (d70s)
[/quote]

Na niekada nesakyk niekada, bet pakolkas įsitikinusi, kad tik hobi. O kiek stiprus hobi… bus matyti.

[quote]butinai!! paskaityk cia (rusiskai) http://www.ampoule.ru/book/01/02/index.html
[/quote]

Na rusiškai aš nei bum bum, bet ryt paprašysiu, kad kas išverstų. Dėkui už nuoroda, tikiuosi pravers Šypsena

na ash savo bandymams paėmiau d30 ir 28-135 is ft usm. bendra suma su kitiniu 18-55 nevirshijo 2000. komplekte dar turiu krepshy, pol filtrą uzh 120lt,apsauginy uzh 60lt, 3 akumus ir kortą 512mb. kūną galvoju kadanors keist, optika- ideali buitiniam naudojimui…kstati, durnas senis shaltis galvoja atnesht sony a100, kadangi seniai turiu minoltą 700si, tai kaip ir papildymas vienas kitam, tai kazhką parduosiu- ar cANONĄ, ar Sonią, kogero bus burtai…

28*1,6=45 Pavargęs ne pyragai manyčiau buityje…
bet aišku, tavo reikalas Mirkt

nugi kytinys dar guli, tas nuo 18, tai pakanka…

ai nu nepastebėjau, sorry Laimingas

Na o jei renkantis tarp tokių 2 variantų:
K100 su KITiniu objektyvu ar
IST-DL body su Grigo pasiūlytu objektyvu?

K100 su geresniu objektyvu tiesiog netelpa į kainą. Nebent laukti, gal kiek atpigs.

Prie to paties: Pentaxams tinka <i>tik</i> Pentaxų objektyvai, ar galima ir kitų firmų? Jei taip, tai kokių?

turbut geriau pigesnis kunas ir geresnis objektyvas.
zmones kalba kad nufotkinus i raw o paskui apdorojant su kompu gaunami labai geri rezultatai.
objektyvus gamina ir kitos kompanijos, pvz tamron, tokina, sigma.
taciau objektyvai pritaikyti pentax.
beje, Samsung GX-1S taip pat yra pentax.
objektyvu didesnis pasirinkimas nikonams ir canonam (ypac lietuvoje)

as apsvarstyciau ir
Nikon D40 + obj.Nikkor AF-S 3.5-5,6/ 18-55mm G II
varianta (cia tik ideja, nelyginau jo su D50, bet zmones kalba lyg ir D50 geriau)
sitas kitinis objektyvas pagerintas
kiek realiai geresnis uz ankstesni as nesiimu spresti.
kaina pagal fotofabrika 2099 Lt.
pvz as pasielgiau kaip ekstremalas. nusipirkau fuji s3 pro kuna, o ant jo uzdejau kitini nuo nikon D50 18-55 objektyva (beveik naujas kainavo 150 lt). tiesa dar turiu vivitar series 1 70-210 objektyva.
suprantama artimiausiu laiku pirksiu tamron objektyva, blykste.
taciau siuo metu priprasti prie aparato, suprasti ko man reikia galiu ir su kitiniu nuo D50

imho - visai ne stebuklas nikoninis 18-55 (pirmos kartos), pentaksinis kaip ir geresnis…
imho 2 - nesveikai brangus Lietuvoj D40 Liūdnas

be to, D40 nesuderinamas su senais objektyvais.

umbrella, norėjau pastebėti, kad ne ‘firminiai’ objektyvai (tamron, tokina, sigma ir k.t.) gaminami visiems aparatams.
na kaip pvz koks nors sigma 70-300 buna su įvairiais “užpakaliukais”, t.y. bajonetais…
todėl skirtingos to paties objketyvo versijos tinka skirtingų firmų fotikams.

Aha, jau kažkiek aiškiau… Nors ką aš čia šneku, visai niekas neaišku Drovus Apsvaigęs Pvz. aš nusiperku tarkim kokį nors sigma objektyvą su ėėė… užpakaliu skirtu Pentaxui, o po kiek laiko Pentaxą metu lauk, bet įsitaisau kokį nors šustresnį pvz. Canoną. Ar galėsiu tą sigma objektyvą, skirtą pentaxui, kažką dasipirkusi (nu tipo kitą bajonetą (net neįsivaizduoju kas tas yr Drovus )) toliau naudoti su Canonu?
Ar jei jau pasirinkau kažkokią firmą, tai visą gyvenimą jai ištikima turėsiu būt? Velnias, skamba atsakingai kaip kokia ženatvė Cha cha

Vat tame ir yra idomumas, jog renkantis veidrodinuka, tu renkiesi ne tik konkretu modeli, bet ir visa sistema (objektyvu parka). Zinoma, pereiti prie kitos firmos galima bet kada, bet tada vel viskas is naujo… Šypsena

buna specialus perejimai pvz gali naudoti M42 bojektyvus (tinka zenitams) ant nikon, taciau tokie dalykai visuomet sukelia ivairiu problemeliu ir netikslumu. gali neveikti eksponometrija, nesifokusuoti i begalybe, fokusavimas rankinis ir pan.
kaip tik dabar diskutuojama tema M42 objektyvas ant olympus
http://www.biteplius.lt/lt/2forum.showPosts/595253.491-=(414817178?BID
=v10kp215gmbe46gdd3vqp357mc7ciddf

p.s. as kai paturejau rankose nikon, tai kito aparato jau nebenorejau, nors lietuvoje nikon ir brangiau.

Taip, čia tokia savotiška ženatvė…
Na, galima ir kelis sutuoktinius turėt Kietas

O kas ėl tų objektyvų - jei jau turi sakykim Pentaksui skirtą sigmą, tai neuždėsi jos ant jokio kito fotiko. Perėjimo žiedų būna, kaip ir minėjo genomo, bet jie dažniau skirti seniems mechaniniams objektyvams dėt ant šiuolaikinių aparatų, o perėjimo žiedas iš vienos šiuolaikinės sistemos į kitą - labai didelė retenybė (jei išvis būna???).

Tiesa, na gal daugiau įdomumo dėlei:

TAMRON turi objektyvų šeimą su "Adaptall 2" sistema - keičiasi objektyvo užpakalis, tokiu būdu tą patį objektyvą nebrangiai galima pritaikyt kitai sistemai.
Bėda tik ta, kad adaptall 2 sistemos objektyvų nėra daug.

P.S. aš pats turiu vieną pirmos kartos adaptall objektyvą.

Ne, negalėsi.

O dėl tų Pentax jpeg’ų - na baikit pagaliau svaigt. Išmastė sykį vienas anglų technofrykas nesamonę, tai ir kartoja visas pasaulis. Naudoju Pentax jau virš dviejų metų, atkaliau virš 30 000 kadrų. Taigi jpegams neturiu jokių priekaištų. Pirma - atspausdinus tą šarpinimo skirtumą tik su mikroskopu pamatysi, antra - teisinga USM dozė viską pastato į vietas ir 1:1 išdidinime. Į detalumą reik žiūrėt, o ne pliką ryškumą. Skaitmenoje galutinis ryškumas pasiekiamas dirbtinai, taikant apdirbimą pirminiam kadrui. Papildomų detalių jis neduoda, netgi atvirkščiai - gali iškraipyti esamas. Taigi pas Pentax jis kiek silpnesnis nei tarkim Canon ar Nikon. Bet realiame nuotraukos panaudojime tai tikrai neatsiliepia neigiamai. BTW K100D dėl tos masinės jpeg isterijos šarpinimas sustiprintas ir Phil’ui iš dpreview nebeužkliuvo…

Del akvariumu: jeigu fotografuosi ne vien zole, bet dar ir plaukiojancias zuvytes, tai turesi naudoti trumpa islaikyma, kad sustabdytum ju judesi. O trumpam islaikymui reikia pakankamai sviesos. Bet ar daug akvariume sviesos?.. Mirkt Nedaug teturiu akvariumines patirties, bet manau jog papildomos sviesos visgi reikes. Beje, naudodamas blykste pastebejau trukuma: apsisviecia visos vandens drumzles ir jos tampa sviesiais negraziais taskeliais. Tai galima uzretusuot, bet daug darbo.
Poliarizacinis irgi reikalingas Taip

jeigu noriu daryti miana -fotkinu i raw (nesvarbu koki jpg aparatas piesia), kadangi po to vienokius nustatymus naudoju spausdindamas B/W ir kitokius - spalvotai.
o snapshotams puikiai tinka ir jpg.
pentax yra gera sistema (as apskritai nemegstu daryti techniku burelio is fotografijos)
ir jeigu ji limpa prie rankos-kodel gi nesirinkti jos.
neziurint placiai paplitusios nuomones as sudeliociau taip: nikon, pentax, canon.
ko gero agresyvesnis programinis canon triuksu salinimas padaro nuotrauka minkstesne. mano galva - geriau tureti astresni vaizda, o paskui pagal norus ji galima suminkstinti. bet tai tik mano nuomone.
kai as rinkausi aparata - paciupinejau nikon ir jo uzsinorejau del patogumo ir del to kad tai brandas ir jam yra daugybe priedu. pagal kaina ir savybes buciau rinkesis pentax - puikus aparatas, matrica ta pati kaip ir nikon, stabilizavimas, atmintis sd - mano kompas turi sd lizda, maitinimas AAA baterijomis - laaabai didelis privalumas. canon galejau gauti didesnes nuolaidas, taciau pafotkinau su 350d ir neprilipo - tai gera sistema, taciau man labiau patiko anie du.
veliau pasitaike proga nebrangiai gauti fuji s3 pro, dabar esu juo labai patenkintas. praplesto dinaminio diapazono matrica yra geris.
pamastymas: paciupinek visus pretendentus, paieskok galimybes pabendrauti su zmonemis kurie juos turi (foto klubo zmones ko gero yra draugiski ir neatsisakys susitikti ir pabendrauti), jie paaiskins ju pliusus ir minusus, tada ir nuspresi pagal tai ka fotkinsi. pvz as megstu fotkinti patalpoje arba ramiai sau vienas nepatalpoje, nepakenciu susiburimu ir stumdymosi, megstu daug pustoniu, pagal tai ir renkuosi.
visuomet geriau paziureti Apakęs, paciupineti Apkabinimas, pabendrauti Paplepėkim su geranoriskais zmonemis nei kankintis Pavargęs ir abejoti Apsvaigęs vienai.

beje, nikonams tinka tie rusiski objektyvai, kurie tinka rusiskiems kiev

o as tau pasaykiu atvirai kad verta palaukti ir paieskoti kokio 20d Canono, as pirkau 10d naudota minimaliai uz panasia kaina ir nesigailiu, beto objektyvu pasiula kanonui daaauug didesne, o ir kaina visai ikandama jei pataupai. Tavo vietoje neimciau nei Pentaxu nei Olympusu, nors nesakau kad jie yra blogi taciau galvok apie ateiti ir apie objektyvu pasirinkima…

meris

o aš vis klausiu klausiu ir niekas man neatsako…
kokie ten tie geri ir pigūs naudoti canon objektyvai?
ef 50 1,8 nesiskaito, nes naujas :stuck_out_tongue: