Interneto svetainės kūrimas. Pagalba įvairiais klausimais.

veiksmas uzvedus vadinasi ‘hover’, gal yra nustatyta kad ‘hover’ spalva butu #000000 (juoda)? tada reiketu pakeisti i tavo norima ir linkas butu matomas

Bandžiau padaryti su style, tai IE ir FireFox rodo normaliai, bet Operoje vis tiek svetainė yra pasislinkusi per pusę cm tiek iš viršaus, tiek į dešinę pusę… Gal galima kaip nors padaryt, kad ir to nebūtų ?

Todėl, kad kai kurie browseriai naudoja margin, kiti padding, taigi per css daryk taip body{ padding:0px; margin:0px; } Ir viskas…

ar taip imanoma? padarau table is 3 colums ir keleto rows. ar galima kazkaip kiekviename columse keisti rows auksti, bet taip kad kituose columsuose jis nesikeistu, ar cia jau reik daryt kelias lenteles?

Teisybė, padėjo, dabar žiūrint per visus browserius svetainė yra prilipusi prie šono Šypsena Ačiū.

Tai tu pabandyk sujungti tas ląsteles (merge cell) ir pažiūrėk kaip gausis, gal taip, kaip tau reiks.

Sveiki visi, Noriu sukurti interneto svetainę, šiokių tokių pagrindų kaip tai daryti turiu, bet man gali kilti įvairių klausimų susijusių su tuo, taigi norėsiu, kad man truputį padėtumėte. Bandžiau naudotis paieška, ten daug informacijos, bet tos, kurios man prireiks vienu ar kitu momentu galiu ir nerasti todėl tiesiog paklausiu šioje temoje. Iš anksto ačių už Jūsų kantrumą atsakinėjant ir padedant man. Svetainės kūrimui naudosiu “Namo Web Editor 6 Suite”, taigi atsakymai tūrėtų derintis su šia programa. =========================================================== Pirmas klausimas, kokį kodą reikia parašyti, kad rodytų lietuviškas raides visose interneto naršyklėse ? Nes dabar kai padarau, tai rodo tik IE lietuviškas raides, Opera rodo neaiškius simbolius.

Jei atvirai, iš pirmo iškilusio klausimo patariu nusisamdyti išmanantį žmogų ir patikėti jam visą darbą. Jei nori pats viską kurti, pradėk nuo “Hello world” tipo pavyzdžių ir neklis klausimų apie lietuviškas raides. Kokį kodą rašyt, kad lietuviškos raidės atsirastų, patariu <meta http-equiv=“content-type” content=“text/html; charset=UTF-8”/> Jei nesigaus ir matysis kringeliai, jei naudojama programinė įranga nepalaiko unikodo, tada teks pasitenkinti kitokiu: <meta http-equiv=“content-type” content=“text/html; charset=WINDOWS-1257”/> P.S. Tikiuosi, žinosi kur tai reikia įrašyti Šypsena

Jei atvirai, tai aš ir tūrėčiau būti tas nusamdytasis ;-))

Jo ačiū, pirmasis kodas nelabai tiko, kaip ir sakei rodė krengelius, o tiksliau operoj stačiakampius… O įrašęs antrąjį kodą gavau norimą rezultatą. Per Operą rodo lietuviškas raides Šypsena na o įrašiau į head sritį, atrodo teisingai padariau ? ;-)) Kolkas klausimų nebeturiu, bet jų tikrai dar atsiras… Ačiū už info :wink:

Jei nori ISHMOKTI kurti saitus, tai patarciau naudoti tik paprasciausia editoriu (pvz notepad.exe) arba siek tiek “sustresni” kuris paryshkina koda… ar turi dar koki preview… nors man tai pakanka su notepad kaip .html ishsaigauto ir atsidaryti per narshykle… o tavasis speju WYSIWYG (what you see is what you get) stiliaus kur tiesiog delioji objektus ir tiek… tokios programos yra EVIL

Na pradziai nera EVIL, bet siaip - jau gal geriau koki frontpage pirmiausiai galabyk, tas nors lietuvybe supranta ir nesispardo.

O kodėl nepasirenki tokios programos, kuri yra populiariausia ir tinka pradedančiam ir profesionalui, su kuria gali ir kodą rašyt ir viską pele atlikt? Pvz.: Dreamweaver MX?

Aš moku juos kurti per notepad ar frontpage, netgi turiu knygutę “HTML vaizdžiai” be to mokėmės mokykloje ir dabar dar mokomės, bet, pvz, gali kilti specifinių klausimų. Kaip kad su tom Lietuviškom raidėm, perverčiau sająją knygutę atsakymo neradau, todėl ir nusprendžiau sukurti temą, kurioje galėsiu klausti daugiau nei parašyta knygutėse :wink: ir, beje, žinojau ką reiškia WYSIWYG, esu pradedantis, bet ne visiškai žalias ;-)) tik gali kilti klausimų, kurių tuo metu nežinosiu :wink:

Šiaip nežinau, kokią programą pasirinkti, paskaitęs forumo temas, nusprendžiau tą Namo prog parsisiųsti, na dabar siunčiu ir tą dreamWaver Mx, pažiūrėsiu kas ten per prog :wink: Pamėginsiu ir ją, tik man atrodo, kad visos jos ten daug maž vienodos, juk naujo neprigalvosi, yra standartinės funkcijos :wink:

na ash i visus savo puslapius dedu <meta http-equiv=“Content-Type” content=“text/html; charset=windows-1257”> dar problemu nebuvo, beje sia eilute reikia deti tarp <head></head> tagu… na jei ka tai struktura turi buti mazdaug tokia: <html> <title></title> <head></head> <body></body> </html> title ir head gali buti sukeisti vietom Šypsena

as asmenishkai pats pradejau nuo Dreamveaver 4 berots versijojs, ir buvau “padares” gal tris puslapius, taciau ash ten visishkai nieko neishmokai, neskaitant to kad pelyte tampyt objektus ir resizint ka reikia… tikroji kuryba prasidejo atsidarius notepad ir pasileidus w3schools.com (berots toks saitas, tiksliai dabar nepamenu). Kai skaitai ir bandai, viskas tampa aishku, sumazheja kodo dydis, lengviau redaguoti ir neprideda visokio nereikalingo sh… ir beto atsiranda labai shaunus jausmas kai kazhka padarai savo rankom Mirkt na bet visgi jei reikalginas “tisiog saitas” be jokio tikslo ko nors mokytis tada prashom, internete kruva WYSIWYG shlamshto

Ačiū už patarimus. Taigi atsisiųsiu dar ta DreamVawer MX ir pažiūrėsiu, kas ten per biesas. Ok, jei kils klausimai, turiu temą, kur paklausti. Dar kartą ačiū už atsakymus bei patarimus! :wink:

Dar vienas dalykėlis, jei nori, kad visus tavo puslapius naršyklės rodytų daugiau mažiau vienodai ir teisingai, kurk puslapį ne Operai ir ne IE, o pagal pasirinktą standartą (HTML 4.01, XHTML 1.0, XHTML 1.1 ar kt.). Tam reikia nurodyti pačioje pradžioje eilutę panašią į <!DOCTYPE blablabla>, o paskui duok puslapį patikrinti validator.w3.org/ , ištaisęs visas ten nurodytas klaidas (ten niekad nemeluoja) gali tikrinti su bet kokia naršykle - turėtų visose rodyti gerai. Dar vienas dalykas dėl “lietuvybes”. Esmė paprasta tavo teksto redaktorius rašo tekstą WINDOWS-1257 koduote, todėl reikėjo atitinkamai nurodyti ir dokumente. Jei tavo kuriamame puslapyje prireiks daugiau raidžių nei yra WINDOWS-1257 koduotėje, pvz., norėsi ką nors parašyti dar ir rusiškai kokią citatą, ar norėsi įdėti kinietiškus hieroglifus ar kt., tau reikės naudoti unikodą ir nurodyti, pvz., UTF-8. Bet… reikės perkoduoti visą puslapį į UTF-8. Vien tik nurodyti nepakaks. Sėkmės besimokant.

Peržiūrėjau tą svetainę, kur tikrina klaidas, bet kaip padaryti, kad uploadintų visą svetainę ? nes dabar pvz, uploadinu tik main.html o kitos nuorodos ir pavieksliukai lieka mano kompe. Ir dar vienas klausimas, kai įkelsiu svetainę į interneto serverį (paskui sugalvosiu kur ir kaip) tai pvz kaip daryt su linkais, kurie yra atskiri Html failai, na ta prasme turiu nuorodą, tai parašau kodą <a href=“link.html” target=“right”>shortcut</a> tas link.html juk yra mano kompe tam pačiam kataloge, kaip ir Main.html, taigi dabar nekyla jokių problemų, bet kadangi viską perkelsiu į internetą reiks nurodyti visą adresą ar kaip? ta prasme reiks rašyt <a href=“ftp.ftp.com/svetaine/link.html” … ar pakaks to, kad tas link failas bus tame pačiame kataloge kaip ir main.html, taigi užteks ir pirmojo kodo ?

Užteks ir pirmojo kodo

Vadinasi tereiks įkelti visą katalogą, kuriame bus visi reikalingi failai. Ok, supratau. O kaip bus dėl tos validator.w3.org/ kaip ten įkelti visą svetainę su visais failais ? nes, kai įkeliu tik main.html rašo, kad trūksta nuorodų ir visų paveiksliukų.