Granuliniai katilai ir ju automatika

jokiam katilui nera sveika silti/salti, silti/salti
katilo valdiklius kaip taisykle gamina kitos kontoros, kurioms “prestizas” kuo daugiau funkciju ir tiek
taigi jei katilas gali vasara ruosti karsta vandeni - juk valio?
bet kad tai itakot jo ilgaamziskuma gali - niekam neidomu Šypsena

per puse neskelciau ,kad pigiau nei elektra granulem sildyti

RTL, yra dar vienas varijantas, kai stimpa iki kalėdų, o tada švenčių proga užsikuria katila ir iki 18 laipsniu pasikaitina, tokią temperatūrą laiko iki velykų. Tada per velykas išjungia katilą, išveda vidurkį ir atsakingai pareiškia, kad jis sunaudojo sezonui tik 3 tonas granulių.

Bet jeigu rtl’as pasikviestu pan’a sis jam sureguliuotu viska praktiskai net gal iki kokiu 95%, nes uz ekonomiskiausia rtl’o tikrai nebus ekonomiskesnis

pradejo i forumus lyst pardavejai
kaip sakant p.i.z.e su pardavimais atejo

metas klientam ishsirinkt pigiausia varijanta ir lygiai taip pat u.z.s.i.p.is.t
kaip ir su brangesniu

seip rtl’o degiklis kainavo kiek acimenu 6 Lt
ir kazkaip paeme ir susireguliavo pac

tai kaip ce yra?

man kazkaip neaisku Juokiasi

Sveiki Miroslav,

Labai smagu kad prisijungete i foruma ir galesite atsakyti i klausima, i kuri pries puse metu negalejote normaliai atsakyti:
kodel susidejote dali musu siulomu katilu bei krosneliu pas save i puslapi ir tokiu budu stengiates nuvilioti musu klientus? Šypsena
Butu labai smagu isgirsti ir cia atsakyma, kuri kazkada parasete Mirkt

P.s. truputi nemeluokit del 92% ir kitu parodymu, butu gerai jeigu pries skelbiant 96% NVK galetumet pagristi ji kazkokiu dokumentu, nes 96% yra labai jau drasus skaicius
cia as matau 93,4%
http://www.granpal.pl/files/instrukcja_obslugi_granpal__ver_2.pdf

Pagarbiai,
Paliukas

Sveiki!
Si zinutė skirta daugiausia Doncikui.Esu atstovas katilu Granpal ir siandien man pranesė, kad zmogus turi problemu su situo katilu. Siaip aisku man gaila, kad apejote sistema ir nupirkote tiesiai is Lenkijos o dabar turite problemu, taciau vis tiek del to kad esu situ katilu atstovas as vis tiek Jums padesiu. As nekonsultuoju per forumus, nes galima kazka parasyti o zmogus nesupras ir po to bus tik bedos. As visada pardavus katila derinu pas zmogu objekte. Aisku si paslauga Jums kainuos, cia nebus nemokamai, taciau speju kiek Jus laiko praleidote jau prie katilo, tai geriau Jus jau tos pinigus kazkur uzdirbtumete. Aciu Paliukai, kad bandai padeti, taciau iskarto galiu pasakyti kad einama ne ta linkme. Be to paleidus katila patiems maksimum galima istraukti 92 proc. naudingumo koeficiento. Dar galiu pasakyti (vėl nežinau iš kur nupirkote POLMAR reguliatoriu) tačiau ji velgi reikia pritaikyti butent GRANPAL katilui, todėl vel jei atvyksiu pas Jus reikes ji nuimti ir atiderinti is naujo. Katilas tikrai geras ir labai taupus (praktiskai taupiausio as ir nezinau). Beje turi maziausiai gendancių daliu, o tai reiškia,kad eksploatacija pigiausia. O del tos ugnies nesijaudinkyte kai atiderinsiu katila tai net gales granules ir iki galo pasibaigti ir katilas tiesiog uzges, o ugnis nepereis i bunkeri. Tikiuosiu kad susisieksite.

juk zmogus parase, kaip jam paleido ir kaip akujenai nuderino, siulai uzmerkti akis del tokiu ala paleideju - derintoju???

Ačiū už komentarus

  1. Taiklus pastebėjimas, bet jei būtų ne grindininis šildymas gal užtektų pakelt temperatūrą?
  2. Aha, su radiatoriniu šildymu truputį inertiškiau gaunasi, negu su grindininiu, bet dar specifika darbo, kad reikia ir šeštadieniais iki pietų dirbti,jei darbo bus. Tai gal apie gesinimą nelabai eitų kalba, nebent 1 dienai. Mano atveju aš kaloriferius galiu reguliuoti individualiai arba visai bent kurį išjungti, bet viskas ne automatika-rankų darbas, tik kad įsijungia automatiškai nuo temperatūros ir išsijungdamas pas save uždaro vandens padavimą
  3. Kaloriferių kreivės žinomos, jų galingumą gali reguliuoti kaip minėjote temperatūra, ventiliatoriaus greičiu ir vandens padavimo greičiu, cirkuliaciniu siurbliu.

a) logiška, bet kad tik po savaitgalio šildymui ir jo 30% laiko papsėjumui, kai lauke 0C, laikyt 75 kW griozdą nesinori-na man jis toks pasirodė natūroj, labai jau didelis matyt šilumokaitis. Reikia man pasirinkti vis dėlto pirmiausiai šildymo režimą ar on/of ar nuolatinį, nes pvz.: jei šildo katilas nuolatos, o pilną galią paleidi tik kai reikia pašildyt gamybines, per tą laiką administracinės nespės atšalti, gali jas visai tuo momentu atjungti.
b) čia dėl kondensato susidarymo? tai faktiškai pastoviai šildydamas ne on/of režimu turi nemažą galingumą atiduot vien temperatūros palaikymui ir kuo didesnio galingumo katilas tuo nuostoliai ekonominiai didesni-užburtas ratas.
c)čia aukščiau rašiau 1300 m2 pas pažįstamą kur šiandien buvau apžiūrėti ir stovi 75kW katilas.
Mano atveju mažesni plotai-700m2 daug maž palaikyti temperatūrą ir 220 m2 ofisas-pardavimas.
Dėl 2 katilų jūs irgi teisus. Projekte buvo numatyti 2x50kW kaskadiniai dujiniai katilai. Aš vis dar galvoju, kaip išsiversti be papildomo katilo ir sprendimą matau tik vieną - gamybinių patalpų šilumos sąskaita. Na ką prarandu-reikia pirkti dyzelinį šildytuvą gamybinėms patalpoms už 2000 lt arba dujinį šildytuvą ir keisti balionus.
d) sutinku, kad pastoviai šildyti būtų brangu, bet retsykiais…per šalčius pasistatyt ofise elektrinį radiatorių.
50kW< katilai labai jau griozdai, be to turiu gyvą pavyzdį panašiems plotams,kad 75kW per daug, jei pastoviai papsi.

  • is tu "darbdaviu" kur po savaitgalio pirmadieni +7 darbo vietoi, antradieni +12, treciadieni +17, sefas "turbut mazai darbo turit jei salta pirmadieni", bet pats pirmas 3 savaites dienas nebuna darbo vietoi.
    Katila kurena apvalia para mazu galingumu, nes jis nepajegus per 1 h prisildyti atsalusias patalpas iki normalios temperaturos ir grindinis sildymas to neleidzia, nepaleisi juk i grindis 90 laipsniu.
    Taigi 2 variantai, perki 50 kw ir kureni tikrai istisai, neisjungdamas nei nakti, nei savaitgali, nes kitaip jis nebus pajegus greitai prisildyti patalpu esant poreikiui, arba >=100kw ir kureni ji pagal poreiki.
    Katilas tai ne masina, kai paspaudei akseleratoriaus pedala ir kuro duodama daugiau ir galia kyla.
    Dar vienas niuansas su tais kaloriferiais. Ju galia labai priklauso nuo paduodamo vandens temperaturos. Galia prie 90 laipsniu paduodamo 25 kw, prie 70 laipsniu 30 % mazesne ir t.t.

a - po savaitgalio paziuresim kaip uzkelsi temp. greitai su tokia galia
b - i katila gali grizti ne maziau kaip 50C, priesingu atveju statyk kondensacini granulini ir mokek 3x daugiau
c - suskaiciavau 1300m2, is kuriu tebunie kad ir 1000m2 daugmaz sildomas, jeigu nori palaikymo del 50kW - tada pirk, mes visi tave palaikome,taip pat liambdos nereikia nes tai pinigu svaistymas
jeigu praktisko patarimo nori - pamastyk apie didesnes galias ar salia malkini katila kad apsirikus nekauktum pjaunamu vilko balsu
d - skaiciuoji elektra pasildyti 100m2 kad bus nebrangu, bet galingesnis katilas ir jo iki galo neisnaudojamas tau brangu. Manau elektra tau brangesnis dziaugsmas gausis

Patikslinu, ką anksčiau rašiau apie 10t kuro sunaudojimą sezonui su 75kW čia deklaruojamu pilnos komplektacijos katilu 300 m2 ofisui, 1000 m2 gamybinėms.

  1. Šildymas tik darbo dienomis, savaitgaliui gesinamas
  2. 500 m2 visai praktiškai nešildomos
  3. 500 m2 šildymo temperatūros neaiškios-kad būt nešalta, šildo kaloriferis
  4. 300 m2 20C normali temperatūra grindininis šildymas.
    Katilas dirba negesinamas kiaurą parą mažu galingumu-energijos švaistymas,nes bet kokiu atveju turi palaikyti 50C visoje sistemoje. nesuprantu kodėl tokį režimą pasirinkę-sakė visaip bandė, gal čia įtakoja grindinis šildymas.
    Jų komentaras: užtektų ir 50kw galingumo.
    Verslas bando taupyti.
    Man šilumos kažin ar reiks daugiau. Svarbiausia, kad ofisas ir prekybinė nešaltų ir būt visur palaikoma pliusinė temperatūra. Ne ta įstaiga, kur žmonės pasišildyti eina.
    Opiausia problema, kaip paskirstyt šildymą, kad katilas šildytų paeiliui atskiras patalpas, kad nereiktų rankiniu būdu jų atjunginėti. Reiks dar kartą nuodugniai pažiūrėti kas prie ko prijungta ir ką reguliuoja trieigis vožtuvas, nes 3 atskiros sistemos.
    Galvoju ar šio katilo ne per didelis vandens rezervuaras, juk nemažai energijos reikia jį įšildyti ir dar problema, kad grįžtama temperatūra reikalinga gana aukšta-50C

kokie trukumai, privalumai (apart kainos)?

paprastai ant padavimo (virsuje) prisukineja, apacioje pas tamsta jeigu neklystu srautus rodys
su Chilli sutinku, subalansuota sistema - geris Gerai

tai kad sanaudos normalios. dirba jis normaliai, tik reikia susireguliuoti ir maziau eksperimentuoti, toki vaizda susidariau. (cia apie mano klausiat katila, taip supratau?) ir bent jau mano atveju, neleisti kad baigtusi kuras. nes pas mane labai daug dregmes name, baige ka tik antra auksta tinkuoti, ir jeigu nesikurena para, dregme pakyla sparciai, granules speja sudregti, ir prasideda keistenybes tuomet. padariau isvada del sito.

jeigu tuos dalykus atmetus, prieziuros praktiskai jokios nera.

pagalvokit is ko medziagas ima nepriklausomi montuotojai ir kiek jie katilu yra ciupineje? Šypsena
kazkada yra teke bendrauti su vienu panasiu nepriklausomu montuotoju, kuris jau 10 ar 20 metu montuoja ir net kelis granulinius yra pajunges, bet va kazkodel musiski net ne i tema pajunge Šypsena
jeigu norit i pm brukstelkit viska apie savo nama ir pasiulysiu.
Jeigu pas kazka kils kazkokiu minciu, esu pardavejas ir priziuretojas granuliniu katilu (neapsimetineju patenkintu klientu), taciau viesai nieko nesiulau ir “zudyt” taip pat nenusiteikes kitu Šypsena

praeita savaite sumontavimo man sistema, klausiau kodel dejot Grundfos, o ne Wilo - pasake kad Wilo tarska ir garsiau veikia.
pas mane Grundfos kazkox ten paprastas modelis - tikrai nesigirdi nieko

iškilo mažas klausimėlis, ar yra kur nebrangiai pirkti granulinių katilų dalių, pavyzdžiui reikia sraiginio transporterio?

O jei gyvatukai du bus dar uzjungti nuo katilo? ir koks radijatorius ateity atsirastu garaze (bent vamzdi dasivest dabar)? ar jau reiketu atskiro rato?

Kokio galingumo granulini katila statyti?

Pagal atsiliepimus tai pas visus dirba 10-30% galingumu. Manau, kad gamyklinis NVK pasiekiamas prie 100% galingumo. Prie mazesnio galingumo jo galutinis NVK butu kokie 30%.

Geoterminio sildymo atveju reikalingas 10kW katilas. Ar tokio pacio galingumo katilas butu, jeigu rinktumeisi granulini?

Idomumo delei pridedu nuoroda i 10kW ir 20kW granulinius katilus, kuriu kaina vos ne dvigubai mazesne uz iprastus:
KOSTRZEWA MINI BIO 10 kW
KOSTRZEWA MINI BIO 20 kW
http://www.kostrzewa.com.pl/en/description-of-the-boiler-6110.html

Idomu pastebeti, kad katile imontuotas 16 sildymo ziedu valdymas. Grindinio/radiatoriu/boilerio kolektorius?

Neatsakysiu, nes galvoju kitaip. O kaip yra is tikruju klausiu.

Geoterminio galingumas 10kW ir suvartoja 2,5kW elektros.
Elektrinio galingumas 10kW - suvartoja 10kW elektros.
KKK galingumas 30kW. Per 4 valandas pagamina 120kW. Silumos uztenka 12 valandu
Granulinis neturi akumuliacines ir galinguma reikia parinkti taip, kad vyktu nepertraukiamas degimas. Nepertraukiamas degimas reikalingas, kad neataustu mazasis ratas. Taigi kaip ir reikalingas 10kW granulinis katilas.

Pastaba: 10kW galingumas reikalingas, kad uztektu silumos prie 23 laipsniu salcio.

Maza akumiliacine tai kiek? Apie 100 litru? Tiek vandens pats katilas turi savyje?

Atviros liepsnos vandens katilai turi tureti mazaji rata uz kurio ribu neturetu vanduo isteketi kol jo temperatura nepakyla iki 65 laipsniu tam, kad nesurudytu katilas del kondensato. Kai tik katilas, tame tarpe ir granulinis, daro pertrauka, vanduo mazajame rate atvesta. Kad katilas pradetu sildyti jam ir vel reikia pakaitinti vandeni mazajame rate iki 65 laipsniu ir tik tada paduoti i sildymo sistema. Kuo katilas galingesnis tuo to vandens katile yra daugiau. Apie 100 litru. Visai kaip karsto vandens boileryje. Jeigu granulinis katilas 30kW tai jo pertraukos, darom prielaida, 3 kartus ilgesnes, negu 10kW katilo. Prisiminkim. kad namo nuostoliai yra 10kW salciausiu periodu tai net 10kW katilas rudeni-pavasari ir puse ziemos dirba puse savo pajegumo. Jeigu galvoju teisingai tai kam moketi pinigus uz papildoma galia, kurios palaikymui reikalingas papildomas kuras, nes 30kW granuliu katilo minimali galia artima 10kW. Tai yra minimaliu rezimu gali sildyti visa nama paciu salciausiu periodu.
Suprantu, kad problema siek tik sprendziama gerai izoliavus mazaji rata arba palaikant katile vandens temperatura su elektros tenais…

Paimkim pavyzdziui
http://www.vihenda.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=61&Ite
mid=0

Minimalus katilo galingumas - 4 kW. Vandens talpa katile - 95 litrai. Lenteleje nurodyta, kad 14 kW galingumo granulinis katilas apsildo 215 m2 nama, jeigu jis apsiltintas 10cm polistirolo sluoksniu. Taigi visiskai atitinka geoterminio katilo parenkama galinguma.

Uzsikabinau uz sio
http://www.paltaja.lt/Gren/Eko%20Pelet%20granuliniai%20katilai.html
Noretusi imti 1-10kW galingumo su 72 litrais vandens, bet 1,5-15kw katilas silumokaityje turi visu kibiru maziau vandens. Taigi neaisku, kuris butu ekonomiskesnis.
Naudociau taip, kad prie 15 laipsniu salcio isnaudotu 100% galinguma.

Cia 9kW FUWI su primityviu valdymu ir tik 30 litru buferine talpa:
http://www.paltaja.lt/Fuwi/Fuwi%20pellet%20granuliniai%20katilai.html

Cia pilnai automatizuotas 12kW granulinis katilas GKT
http://www.svep.lt/sildymo-katilai/Granuliniai%20katilai/

Pliusineje temperaturoje svarstau oras-vanduo silumos siurbli uz 6,555
http://www.intergam.lt/silumos_siurbliai.html

jeigu boileris atskirai tai galetu buti ULRICH HITPump WASSER HPW 3499.00 PLN
http://www.fuego.pl/4713_ULRICH_HITPump_WASSER_HPW.html

Atsalus zemiau 15 laipsniu salcio uzkurciau rezerva - krosni, kuri skirta apsildyti pusei namo. Atitinkamai namo grindinis padalintas i 2 kolektorius.

Zemiau pateikiu komentarus, kuriais remiausi darydamas isvadas.

Apie degimo ekonomiskuma

Apie sauguma