Gaizenu tvenkinys

Gaizenu tvenkinys

Blia, ale ir radot api ka sneketis. Apo Gaizenus rteikejo pries 20 metu kalbet, o ne dabar Labas

Gal kam yra teke jame zvejot?
Ar ka gero pagaut jame galima?
Kiek teko pastebet tai zvejojanciu buna nemazai,bet kad kas ka normalesnio butu pagaves nepastebejau

a kur anas yr? kokiam rajone bent?

nu nebent DiCarpis tau pasakys

Man teko zvejot, pagaudavau lydeku, eseriu, vietiniai skiesdavo apie nerealius karpius ant bulves pagautus. Kur tai girdejau kad starkiu prileista, bet pagaut neteko.
Daug idomesnis buvo upelis is sio tvenkinio istekantis, bet daba jau taip nudrosta kad turbut jau niekad nebeatsigaus Liūdnas

O kaip ten prie pacios uztvankos nuo kranto kokie sansai?

Desinys krantas bent jau man patogesnis prie pat uztvankos. Esu pagaves lydeku ir nuo pacios uztvankos betono. Nors siaip tai man sekmingesnis budavo desinys apendiksas, ruozas tarp tilto per uztvanka ir link kauno. Cia visas veiksmas vasara vykdavo, o rudeni geriau duobes nemune zemiau ovos ziociu link pavilkijo Mirkt

Esu nemazai spiningaves siam telkinyje, bet visada tik pavasari ir vasara todel apie rudenine zvejyba negaliu nieko pasakyti. Pavasari rezultatai labai prasti, eseriukai ir mazos lydekaites, vasara kartais uztaikydavau ant didesniu ir ant neblogo kibimo, t.y. kas valanda pagaudavau po lydeka, tiesa daugiau kaip puse nelegalios, didziausia gal apie ar virs kilo. Nesu mates, kad kas butu pagaves ka nors didesnio. Visiskai neverta gaudyti palei isbetonuota kranta - tik visiskai mazos lydekaites ir eseriukai, didesniu eseriuku ir lydekaiciu esu pagaves toje puseje kur kelias, ilankose tarpe tilto ir paskutines ilankeles. Toliau uz paskutines ilankeles tuscias tarpas, o ilankele pries isbetonavima labai nesvari, t.y. padangos, medziai ir kitas gavno, kitoj pusej ilankele uzzelus, taigi irgi nelabai man ten sekesi, kita puse esu gan menkai apmetes, tiesa sakant ten neka ir pagavau.
Esu mates nemazai ir ne karta besivartanciu karpiu, dydziai panasiai nuo 5 iki 10 kg, pagautu maciau tik apie kila-pusantro.
Yra karsiu, bet nemaciau kad kas pagautu didesniu kaip 0.5 kg.
Yra starkiu, bet maciau pagauta tik viena nelegalu.
Telkinys priklauso, t.y. isnuomuotas kauno kokiam tai zveju bureliui ir kabo lenteles, kad ne nariams nevalia ten gaudyti, nors geresne diena ten visada sutiksi buri karpininku, pludininku ir viena kita spiningautoja. Kauno link uz tiltelio esu daug metes, bet nesu pagaves nei vienos zuvies.
Pasak vietiniu ten yra prasieje ir elektrikai ir tinklininkai.
Telkinys man asmeniskai nelabai patinka, siaip aplinka gan prishiukslinta.

Dekui visiem uz atsiliepimus.
Labas

Upelis labai nusekes pastaruosiu tris ar keturis metus, atkarpa nuo Sakiu kelio iki Nemuno vyriskai prasieita elektriku, Kacergines brakonieriai gan aktyvus, niekam ne paslaptis tose apylinkese, kad Nemune prasieinama su tinklais, elekta irgi jiems nera svetima, miske radau ne viena kilpa stirnoms. Gaizenu telkini jie irgi priziuri. Pries penkis-tris metus esu siame upelyje nemazai zvejojes, kasmet ten keiciasi zuvys - pernai buvo atsirade 100-250 gr lydekaiciu, pries sesis metus buvo is Nemuno per potvyni priplauke mekniu, kiekviena rudeni atsirasdavo eseriuku. Upetakiai labai dideli cia neuzauga, maisto jiems cia ne per daugiausia, nors kuriais tai metais pagavau du 900-1000 kg.
Anksciau upelyje buvo duobiu, bet pries keleta metu pora pavasariu is tvenkinio nuleidinedavo vandeni pilnai atsukus shliuza, tipo bichai taupydavo laika ir benzina, srove budavo tokia stipri, kad upildavo duobes, sugriaudavo visas bebrynes, uzlygindavo duobes, kai kur pakeisdavo vaga, nuplaudavo daug zemiu, molio nuo slaitu, priversdavo medziu. Po tokiu potvyniu zuvies beveik nebelikdavo nes ja matomai nunesdavo i Nemuna. Po potvyniu kokioje tai zveju diskusijoje, berods "zvejams.lt" skaiciau, kad koks tai patyres zvejys stebejosi, kad apylinkese tarp Kacergines galo ir Zapyskio pradzios Nemune vis pagauna upetakius.

ogogo PavargęsBaisu banginiai BaisuPavargęs

Velniena rašė:
…Upetakiai labai dideli cia neuzauga, maisto jiems cia ne per daugiausia, nors kuriais tai metais pagavau du 900-1000 kg…

Buvo ir didesniu pagauta prie maluno turiu galva sudziovines.

Girdejau, kad ju ten budavo didesniu. Prie maluno dabar gylis max 40 cm, upetakiu jei ir yra tai tik mazu. Uz raly kelio kur isteka upelis pro vamzdi buvo geros duobes ir budavo ir mekniu ir didesniu eseriuku ir upetakiu viskas uznesta smeliu, gylio nerasta.
As vasara apie menesi praleidziu sekancioj sodyboj uz buvusio maluno, t.y. paskutinej link Kauno, namas ant upelio slaito. Si savaitgali irgi ten busiu. Kita vasara zadu izuvinti upetakiais ruoza nuo senojo kelio i raly zieda (misko pabaiga) iki "Lanzbergio tvartelio", t.y. beveik iki plento. Ziuresim, gal populiacija padides, nors didziausia beda matau, kad buvo uznestos duobes ir nebera gylio.
Anksciau upetakiu didesniu pagaudavau visai netoli nuo Nemuno kur bebru didele kolonija, siais metais kiek bandziau - gavno, net eseriu ten nepagavau, nors anksciau ju ten netrukdavo, standartiniai po 200 gr., maciau ten ir sapalu arba mekniu, bet pagauti nepavykdavo. Siais metais nieko ten nemaciau, nieko ir nepagavau.
Siais metais ileidau i si upeli veziu.

[/quote]

Girdejau, kad ju ten budavo didesniu. Prie maluno dabar gylis max 40 cm, upetakiu jei ir yra tai tik mazu. Uz raly kelio kur isteka upelis pro vamzdi buvo geros duobes ir budavo ir mekniu ir didesniu eseriuku ir upetakiu viskas uznesta smeliu, gylio nerasta.
As vasara apie menesi praleidziu sekancioj sodyboj uz buvusio maluno, t.y. paskutinej link Kauno, namas ant upelio slaito. Si savaitgali irgi ten busiu. Kita vasara zadu izuvinti upetakiais ruoza nuo senojo kelio i raly zieda (misko pabaiga) iki "Lanzbergio tvartelio", t.y. beveik iki plento. Ziuresim, gal populiacija padides, nors didziausia beda matau, kad buvo uznestos duobes ir nebera gylio.
Anksciau upetakiu didesniu pagaudavau visai netoli nuo Nemuno kur bebru didele kolonija, siais metais kiek bandziau - gavno, net eseriu ten nepagavau, nors anksciau ju ten netrukdavo, standartiniai po 200 gr., maciau ten ir sapalu arba mekniu, bet pagauti nepavykdavo. Siais metais nieko ten nemaciau, nieko ir nepagavau.
Siais metais ileidau i si upeli veziu.

Gerai