dozimetras


dozimetras

padariau su Atmega8 ir geigeris SMB20.

Liuks ! Kur gavai Geigerio skaitiklį ? (kapsulę)

is gamyklinio dozimetro markes netrisimenu, bet didelis ir griozdiskas karinis sovietu buvo.O cia gavosi kaip buitinis deka mikrokontrolerio…

Na ir kur spinduliuočių ieškosi? Atominė gi jau neveikia Mirkt

mode1 Turi namuose krištolinę (kalnų krištolo) vazą ? Prikišk arti jos savo dozimetrą. Nustebsi.

Idomu butu paziureti schema.

schema paprastayfrog.com/jdschemagg

Schemoje rodyta du skaitikliai??? Cia kartota is kaskur ar savo gamyba ir kaip su hex??? Tūsas

vrtp.ru/index.php?act=categories&CODE=article&article=2420

seip tai prie kisant mikrokontroleri i dozimetra vertetu sekanti karta ir pamastyti, kaip nekaip, puslaidininkine mikroelektronika tai ne lempine technika. apvitinsi saviske atmega- kilometrus rodys arba dar kas nors.

yra hex su vienu ir dviem geigeriais, su dvejais greiciau skaiciuoja visas skirtumas.As tik sulietuvinau, nes parasyti buvo kirilicai.Viska surinksiu ir ideti galesiu. Visi gamykliniai dozimetrai dabartiniai ant kontroleriu padaryti komentarai nereikalingi…lempine atominiam sprogimui atspari , tiksliau elektrom. impulsui Šypsena tarpkitko as karini isardziau dozimetra ,ten tranzai Šypsena, o jeigu atmega apsvitins tai ir paciam ata bus

Butu idomu paziureti saltini , nes irgi turiu geigeri , bet viena, tikriau aparateli seniau gaminta “RASA” ten sviesdijodziu pagalba indikacija vyksta.

gal kokia diena padarysiu video kaip veikia su radioktyviu saltiniu

seip tai mikro elektronika, ypac programuojamieji microkontroleriai su integruota atmintimi ar ganetinai nedideliu ismatavimu tranzais, yra siek tiek kitokiu subtylybiu pritaisiukas, nei senuciukas diskretinis rusiskas tranzistorius medaliniame korpuse. Del vieno tu teisus, kasdieninio fono monitoringui tas visikai neturetu tureti itakos, o gi padidinto radiacinio fono atveju daznas mikrokontrolerio pickinimas neturetu buti i nauda(teoriskai, apspinduliuojamame puslaidininkyje gali atsirasty gyliuju defektiniu lygmenu ir eile su tuo susijusiu problemu, kas gali pabloginti PIC’o darba, bet cia teoriskai, praktiskai tai nedrisciau buti tokiu kategorisku.).

Kai radiacija prades ardyti puslaidininkius jos lygis bus toks kad dantys ir plaukai byres ir apie matuokli galvoti nereikes.

  1. apie puslaidininkui ardyma niekas ir nekalba. Norint pazeisti prietaisa-nebutina ji isardyti(ypac PIC’us), galima “siek tiek” jonizuojanciaja spinduliuote “pakoreguyoti” jo strukturas, patrinti atminti ir t.t. … Šypsena. ir betkuriuo atveju, viskas priklauso nuo autoriaus siekiamu tikslu, fono monitoringui tas nera aktulu.