Dovana - žiurkėnas

Dovana - žiurkėnas

Valentinkės proga dovanų nuo draugės gavau. Žiurkėną. Sirijos. Na, prireikė atsisėst, kai pamačiau, bet šiaip aš nieko prieš augint jį. Tačiau NIEKO nežinau apie juos. Skaičiau internete apie maitinimą, tai ten vis “spec. pašarai”. O kuo galima ir kuo negalima šert? Rašo, grūdų duot. Tai iš kur aš jų iškasiu vidury žiemos, gyvendamas daugiabučiame? :confused: Čia irgi ieškojau, bet konkretaus sunkiai ką galima rast. Būkit žmonės, padėkit, nenoriu aš jo numarint…

Privertei nusišypsot JuokiasiSpec. pašarų būna pirkti Maximose, Saulutėse, Norfose, Kikose ir t.t. Kainuoja apie 2-3 Lt. Ieškok gyvūnų skyriuje maisto, kuris būna maišeliuose su užrašu “Žiurkėnams” P.s. info yra grauzikai.ten.lt/

O šiaip ko galima duot? Skaičiau, atseit negalima kopūstų. Bet kad isi duoda. Kaip suprast? O pvz kokių grikių? Sojos? Nu reiks ryt nusipirkt, bet… A, dar džiuvėsių daviau Šypsena Dar gyvas Šypsena

negalima duot bananu ir buroku, cia tikrai…Siaip valgo kitas darzoves, vabzdzius

Vabzdžius???

na laukiniai ziurkenai juos valgo, maniskis karta buvo muse suvalges, bet daugiau neleidau…Beje namuose kuriuose auginamas ziurkenas nebuna tarakonu Laimingas

Cia tai nelabai samone, pats maciau namuose, kuriuose yra ziurkenas, tarakona Šypsena

mano namuose tarakonai nesiveisia, nesiveise ir nesiveis, nezinojau ar cia teisybe… Cha cha

E, a kodel mano ziurkenas miega visa laika beveik? Tik kartas nuo karto kokia 5 val mani pazadina besitvarkydamas. Bet diena jo kaip kad nebutu:/

nes jei aktyvus naktimis Mirkt

manau,neapsidziaugciau gavus ziurkena,nes vargo yra juos priziurint… Mirkt Cha cha Laimingas

gyvunai.lt/index.php?option=com_content&task=view&i d=73&Itemid=42zoon.lt/gr_ziurkenas.htm tinka morkos nuplautos (aš tai ir nuskusdavau), žalios ir virtos atšalusios bulvės, pienių lapai (vasara), dobiliukai, įvairios kruopos, obuoliai, baltos duonos džiuvėsiai, riestainio (tik tokio kur “be navarotų” )gabaliukas, baltas sūris. duot būtinai atsigerti vandens. galima ir pieno, tik reiktų kad būtų šviežias. negalima duot saldžių, sūrių, aštrių ar riebių produktų. kad miega tai normalu. jei tik naktį aktyvūs. kuo dažniau imk ant rankų, bendrauk, kad priprastų. mano tai ir vardu kviečiamas atbėgdavo kai kambaryje paleisdavau palakstyt. gyvena apie 3-4 metus. saugok labai nuo skresvėjų. kai bus labai šiltos sausos dienos, tai išnešk į kiemą ant žolytės pasivaikštinėt. kai leisi lakstyt po kambarį ar kieme, tai prižiūrėk, nes jie linkę pasprukti į kokį plyšį. pasprukęs gali susisukt lizdą spintoje pvz. paskui lups tapetus, neš į guolį, neš ten žanduose maisto atsargas, jeigu ras ką valgomo Cha cha kopūsto mes duodavom, bet dabar juos auginant tiek chemikalų naudojama, kad gali būt mirties priežastim, kaip dažnai triušiams nutinka pastaruoju metu, todėl visgi nepatartina. parašyta, kad “Jokiu būdu neduokite kopūstų, juodos duonos ir saldumynų. Šie produktai sukelia skrandyje rūgštis ir taip trumpina gyvūnėlio amžių.” vadinas ir nereiktų.

Žiurkėnai yra visaėdžiai, taigi jie ėda ir daržoves, ir mėsą. Natūralus jų maistas - grūdai, sėklos, daržovės ir vabzdžiai. Taip pat jie mėgsta kukurūzus, avižas, kviečius, taip pat šunų maistą. Mišiniuose, kuriuos galite nusipirkti parduotuvėse, yra viskas ko reikia žiurkėnui, tačiau kai kurie žiurkėnai jo nevalgo. Žiurkėnai mėgsta daržoves, tačiau nereikia jų duoti per daug. Svarbiausia kad žiurkėnas gautų kuo įvairesnį maistą, tačiau nešerkite žiurkėnų šokoladu, saldainiais ar kitu saldžiu maistu. Žiurkėnus šerkite kiekvieną diena, tuo pačiu laiku. Mišinio reikėtų duoti apie arbatinį šaukštelį. Tuomet žiurkėnas nepersivalgys, o neš maistą į savo slaptą saugyklą. Kiekvieną dieną likusį maistą išmeskite ir įdėkite naujo. Maistą geriausiai būtų dėti į plastikinius, keramikinius ar metalinius indelius geriau sunkesnius, nes tuomet jie ne taip lengvai apvirs. Vandenį geriausia laikyti specialiose girdyklose, jose esantį vandenį bus patogu pakeist kiekvieną dieną, o žiurkėnai tikrai išmoks ja naudotis. Žiurkėnams tinkamo papildomo maisto sąrašas: Agurkai Aguročiai Aliejus (kartą per 2 savaites galite užlašinti ant grūdų) Bananai Braškės Brokoliai Bulvės Cukinijos Do biliukai Gilės Jauna žolė Kalafiorai Kiaulpienių lapai Kopūstai Kriaušės Morkos Pienas (ilgam nepalikite narvelyje, kad nesurūgtų) Ropės Vynuogės Žirniai

Nesamone, pats turejau ziurkena ir valge kuo puikiausiai ir nieks neatsitiko, o geriausiai esdavo matilius

Nagi joooo… Ką čia ir bepridursi Šypsena Bus ką veikt ŠypsenaDėl pirktinio maisto tiesą sakėt, nelabai jam jis rupi. Kol kas tik supratau, kad labiausiai jis mėgsta anakardžio riešutus (ar panačiai ten…) Šypsena Tikiuosi, juos galima? Aišku, su saiku ŠypsenaŠiaip dėkui dar visiems už palaikyma ŠypsenaO dėl to, kad kažkas neapsidžiaugtų… Priklauso, nuo ko gauni tokia dovana, ar ne? Šypsena

net saulegrazu nesudytu ir nekepintu galima duot jiems;]

Sveiki. Žiurkėnai šeriami paprastais pašarais iš zooparduotuvių. Galima duoto obuolių ir agurkų, bet ne per dažnai, kad nesuviduriuotų. Dėl grūdų taigi galima parduotuvėje nusipirkti :joy::joy::joy:
Tikiuosi mano patarimas bus naudingas,
Ona