Del lito atrisimo

Del lito atrisimo

2 daukantas…

Tu esi visiskai teisus. Beje, pradines palukanos siekdavo net 32 % metiniu, o rizika beveik 0, nes istatymiskai buvo suristas litas ir USD. Ot tada buvo geri laikai - galima buvo skolintis uz 20 % dolerius, o litus investuoti uz beveik 30%. Ir jokios rizikos.

Labai daug ką prie radiosou žinutės pridėti neturiu, galiu pasakyti tik kelis dalykus.

Tai, kad litas persiejimo dieną nebus nei devalvuojamas, nei revalvuojamas, iki šiol buvo tik pažadai, tačiau dabar tai įtvirtinta įstatyme. Neseniai Seimas pritarė Lito patikimumo įstatymo pataisoms. Kaip rašoma šias pataisas pateikusiųjų paaiškinamjame rašte http://www3.lrs.lt/cgi-bin/preps2?Condition1=121793&Condition2= "Projekte siūlomos nuostatos leistų litą susieti su euru rinkos kursu (t.y. nedevalvuojant ir nerevalvuojant lito)".

Manau, kad jei Lietuvos bankas, persiedamas litą prie euro, ryžtųsi devalvuoti litą, teismas nesunkiai pripažintų šį sprendimą negaliojančiu.

Oficiali Lietuvos banko pareigūnų pozicija yra, kad persiejimas vyks 2002 metų pradžioje. Pažadai apie persiejimą pranešti prieš pusę metų yra duoti pasirašant memorandumą su Tarptautiniu valiutos fondu, tačiau pastaruoju metu vis pasigirsta kalbų, kad persiejimą reiktų atlikti anksčiau.

Šiaip, gana suprantama kalba parašytas straipsnelis kaip elgtis yra http://www.lrinka.lt/Straipsn/Litas.phtml

Šypsena

hmmm

blin nemok parasiuta suvaldyt

kazin kaip jam Juokiasi* Cha cha

Jam tikrai nepasisekė. Cha cha Cha chaO reklama tai Gerai

Šypsena