David Lynch MULHOLLAND DR.

Sitas kinas man labai patiko, ir kaip sake pats Deividas "susiktas tas filmas, kuri visi supranta". Galu gale smagu kartais ir nesuprasti.

Kopijuoju šį misterio Zygmundo raštą. Jis gerai tiks prie geriausios mano galva, kino diskusijos BANGOJE. Nors ir turi jo mintys kiek padrikumo. Taip būna filosofams Mirkt

super filmas.jei reiktu rinkti geriausia Lyncho filma, tikrai negalechiau kazhkurio ishrinkt, nes visi savotishkai zhavi.mistika…

O as, tiesa sakant, kuo ilgiau galvoju, tuo maziau man sis filmas patinka… Reikia arba maziau galvoti, arba dar karta paziureti filma matyt Laimingas
Jei reiketu nusakyti, kokios mintys kyla, galvojant/prisimenant MD - sakyciau "Saltos". Filmas stingdo.
Jei reiketu prisiminti pacia geriausia filmo vieta su stipriausiu emociniu "uztaisu" - vienareiksmiskai tarciau "vaizdas scenoje, kurioje dainuoja moteris".
Ir ka as cia prirasiau… matyt senstu Drovus

sveiki,

atleiskite man uz tinguma, bet neperskaiciau visos galybes zinuciu sia tema, o savo versija noriu vistiek inkishti.
filma ziurejau gal koki 20 kartu (ir neplanuoju sustoti).
kai draugams ji siulau paziureti, po to visi man skambineja ir klausia: ‘o tai kaip ten suprasti ta ar ana, mol paaiskink’, tai as va ka acakau:
(pradzia laiko atzvilgiu yra praejus filmo 2 trecdaliems) viena panele uzmezga romana su kita panele, kuria savo ruoztu kabina rezisierius. tada is pavydo uzsakoma zmogzudyste, o uzsakove, uzgrausta sazines, nusizhudo.
tada ivyksta keisti dalykai, persipina pasauliai, ir nusizudziusi pavyduole grista i pasauli, pamirsusi ka ji padare, grista kaip naivi jauna mergele trokstanti tapti zvaigzde (sitas momentas laiko atzvilgiu yra filmo pradzioje).
viskas butu ok, bet pasirodo kad jos uzsakyta zmogzudyste nepavyko.

na ir tada galima kalbeti apie visa simbolika, muzika, keistus personazhus, kalbas, frazes, vardu ir personazhu susiynima, sapno logika ir t.t., bet dazniausiai tiems mano draugams, kurie paziureje pirma karta susinervija ir skambija man uztenka tos paprastosios siuzeto versijos, kuria va isdesciau, ir visi tik sako: ‘a nujo, tai prie alaus kada padiskutuosim’, ir as tik liudnai linkteliu ir pagalvoju ‘ech, niekam neidomu mano veju klausytis…’ Šypsena

peace

a.

geras, negeras bet paliko kazka galvose

scena kuri istrigo - kavos gerimas

bliamba tikrai kazin kodel norisi palikti kava ant skuduriuko…
Kietas

Priminsiu, kas buvo parašyta diskutuojant - kavą tai juk gėrė "personalinis" DAVIDO LYNCHO filmų kompozitorius - Angelo Badalamenti

Geraifilmas!Cha cha

Britų laikraštis "The Guardian" paskelbė septynių kritikų sudarytą geriausių pasaulio kino režisirių 40-imtuką.
Įtakingiausia dabarties kino režsisūros figūra pripažintas
David Lynch,
antras – Martinas Scorcese,
tretieji – broliai Ethan & Joel Coen’ai

[quote]kertukas rašė:
Britų laikraštis "The Guardian" paskelbė septynių kritikų sudarytą geriausių pasaulio kino režisirių 40-imtuką.
[/quote]

gal yra kox linka i pilna 40-uka?

[quote]Įtakingiausia dabarties kino režsisūros figūra pripažintas
David Lynch,
antras – Martinas Scorcese,
tretieji – broliai Ethan & Joel Coen’ai
[/quote]

idomu, kas slepiasi po zhodzhiu "itakingiausia"?

cia
http://film.guardian.co.uk/features/page/0,11456,1082823,00.html

Filmą jau visi pamatė. Išskyrus vieną mūsiškį. Jam, matyt, ir skiria LTV specialų seansą Cha cha

na ash mislyju prisijungsiu prie vienojusishkio (kas tai bebutu Šypsena) ir pasizhiuresiu ta exkliuzyvini seansa, nes iki filmo suvokimo dar Pavargęs labai toli…

mulholland drive - vienas is geriausiu filmu. mano nuomone.
pritariu kertukui visiskai.
visi ta filma supranta skirtingai ir amzinai kyla diskusijos po joŠypsena

sita filma reik skaityti kaip gera knyga - kelis kart. maciau ji 4sykius ir po kiekvieno karto izvelgiau kazka naujo. vis labiau patikdavo Šypsena

orginali, nepriekaistinga D.Lyncho rezisura ir uzburianti A.Bandalamenti muzika sukuria mistiska aura siam kino sedevrui.

zodziu, can’t miss it !

Šauniai pažiūrėjau filmą antru kart. Dar viena filmo jėga, kad labai įdomu žiūrėti ir vėl žiūrėti "NULHOLLAND DR."
Savo nustebimui išsiaškinau siužetą ir jau nebedrįsiu vadinti jį filmu-rebusu. Keisčiausia, jog mano suvokimu siužetas pakankamai paprastas, aiškus, tik taip gudriai sulipdytas, kad vieną kartą įdėmiai žiūrint, neišeina to įvertinti – būtinai supainioja autorius žiūrovą. Taigi, filmas prasideda ir baigiasi akimirkiniu blondinės negatyvu. Tai reiškia ne ką kitą, kaip jos mirties faktą.
Apie 2/3 filmo rodomas dar gyvos blondinės, berods, SULLIVAN pavarde, SAPNAS. Jame išradingomis scenomis, humoristiniais skečais pristatomi visi žmonės jos gyvenime. Kadangi tai sapnas, tie herojai patenka į keistas, neįtikėtinas situacijas, sumaišytas su tuo, kas galėjo su jais iš tikro vykti, o kas yra SAPNO fantazijos. Jame blondinė tampa Betty, brunetė Rita ir t.t. Sullivan pabudimo scena – išraiškinga. Ji visa išprakaitavusi ir pašiurpusi pašoka lovoje susapnuotų faktų paveikta. Toliau jau rodomas nebe sapnuojAmas gyvenimas, tiesa, kadangi blondinės psichologinė būsena jau sutrikusi, "atmieštas" jos sąmonės "užtemimais", vaizdais, kurie susikristalizuoja jos sujauktose streso smegenyse. Nes ji… ruošiasi žmogžudystėms.
Liūdna, bet ji negali atleisti brunetei jos išdavystės meilėje. Kaip ir kam nusidėjo brunetė - rodoma be užuolankų. Todėl samdo tą "linksmąjį" blondiną kilerį. Kad būtų aišku, jog užduotis įvykdyta, jie įveda pseudomistinius ženklus – mėlyną raktą ir t.t. Tas ir painioja žiūrovą…
Ir kada blondinės manymu, kileris įvykdė užduotį, D.LYNCHAS be užuolankų parodo, kad blondinė nusišauna. Taip baigiasi dviejų lesbiečių aktorių tragiška meilė…
Manau, ginčysitės su mano primityvia versija, bet ją sustiprina užrašas titruose, kurį, manau, bene visi, žiūrėję pirmą kartą, praleidome:
"Filmas skiriamas J.SEIMOR (1972-2001m.m.) atminimui (dėl vardo raidės ir pavardės negarantuoju – K.)
Todėl mano sumąstytą savižudybės versiją šis PASKYRIMAS tik sustiprina…

Permečiau akimis filosofavimu persmelktą arthause.lt, žmogaus, pristačiusio šį filmą mūsų kino teatrams, versija. Matau - esmė ta pati, kaip ir aš supratau. Tik be to giliamintiško aplombo

O štai JONAS ŪBIS laikosi ankstesnių pažiūrų:

"Paslaptis, kuri gaubia "Malholando kelio" herojus, neturi būti įminta. Tai didžiausia Lyncho išmintis, nes tradicinės istorijos kine iškart pradeda dvelkti literatūra ir nutolina nuo grynojo kino idėjos. Lynchui literatūra netinka. Jis siekia visai ko kito."

Wow…!!!
net nezinau kaip isreiksti nuostaba Flirtas
Tiketina, kad ir Jonui Ubiui ateis jo suvokimo valanda Angelas
Yra aiskus siuzetas !!!
Bet yra ir filosofijos tiek kiek izvelgi Žvaigždė
As dar girdejau viena versija… na toks kriminalines pakraipos kaunietis vienas pasakojo savo ispudzius… tai jis labai detaliai ir su tokiu uzsidegimu man pasakojo kersto ir zmogzudysciu versijas…Baisu ir sake kad gersnio filmo gyvenime nera mates Kanda Nors preis turbut buvo mates tik Titanika ir Gladiatoriu Žvaigždė

Be "filosofijų" ir mistinio "anturažo" Lynchas neįmanomas.

Mane tik nustebino liaudies kultūrinis abuojumas. Kiek galėjau, raginau visus bendradarbius žiūrėti tą "Guardian" apklausos išrinkto geriausiu rež. naujausią mums prieinamą filmą. Visi klausė susidomėję.
Nežiūrėjo niekas…
Kaip vienas yra sakęs - "kažkas papuvę toje karalystėje…"

Man tai labai patiko "Tylos teatras"… Nuostabus reginys…

Tyloje suvoksi, kas yra kas. Tyla - raktas į tave patį.
Gali sukurti savo vaizdinių pasaulį, parašyti savo scenarijų, surežisuoti savo spektaklį, tačiau visa tai liks tavo "teatre"
O prabusti vis tiek teks…

sestadieni ziurejau,nieko nesupratau,liuks… Cha cha