Darausi stetoskopa.Keli klausimi apie tai.

Darausi stetoskopa.Keli klausimi apie tai.

Noriu pasigaminti portatyvini stetoskopa maitinama nuo paprasciausios kronos(9v baterijos).Schema radau ekektronikoj.lt.Tai va ishkilo keli klausimai.Ten maitimas kiek supratau reikalingas dvipolis 15v ir kiek supratau itampa priklaoso nuo operacinio stiprintuvo.Tai va patarkit man koki pigu op ampa naudoti(gal tiks tda2030,tokias dvi turiu…) ir kaip man pigiai ir ergonomishkai(nes gaminamas daiktas kaip minejau bus portatyvinis) susitvarkyti su maitinimu…?Beje kuo skiriasi pjezodaviklis nuo mikrofono,kiek supratau pjezodaviklio jautrumas didesnis,bet ju nei evitos nei lemonos kataloge neradau…

Nu duodi…Kuo skiriasi.Pjezodaviklis reaguos i virpesius pav variklio,o mikrofonas reaguos i tavo kalba,duslintuvo riaumojima.Tai ka matuosi,klausysi ?

labai gerai turėtų tikti nedidelis induktyvinis garsiakalbiukas su difuzoriumi. Praktiškai juk ir infragarso diapazoną gerai būtų perdengti, o dar geriau - pasidaryti jį girdimą Gerai medicinoje pažangą padarytum neregėtą negirdėtą.

Operacini belenkoki imk, kuris mazai triuksmo generuoja. 741 serijos arba koki NE5532. Nors be schemos sunku kazka sneket

Taigi sakau kad schema ish elektronikos.lt : elektronika.lt/schemos/yvair/stet.htm tai kaip ten ishsprest problema su maitinimu…?

daryti itampos keitikli…

situ ZP yra laikrodziuose, senose kompu mamose

Siaip jau gerbiantis kitus forumo dalyvius visada pateiks tiesu linka i reikiama informacija. Daznas zmogelis, uzsukes tiesiog netures laiko ar nenores narsyti ir ieskoti kazko, ka taip miglotai aprasei. Pats daugiau laimesi, jei nesudarysi kitiem nepatogumu, juk esi suinteresuotas, kad tau padetu. O patariau as visai teisingai del operaciniu. Ir geriau nezaisk su rusiskais, uz nedaug didesne kaina gali gauti daug geresniu detaliu.

Sorru kad ishkart linko neidejau,norejau bet be rashydamas visai pamirshau Girtas…Man seip reiktu konkreciu patarimu t.y koki butent opracini naudoti,butu gerai kokia lentele apie juos,nes kolkas ash nelabai nutuokiu ka rinktis…O tas ne5532 tai jis atrodo sudarytas ish dvieju opampu ir man nepatiko kad maitinimas dar aukshtesnis ±22v…Nors jo kaina gana priimtina…Ant to opampo noriu ishleisti ne daugiau kaip 3lt uz viena,nu ir aisq reikia kuo didesnio ir shvaresnio stiprinimo…O itampos keitikli irgi ant opampo daryt…?

Kia vertus jei ta mikruxa tikrai ish 2 opampu tai viena galima naudoti ytampos pakelimui…?Tik va del schemutes nelabai zinau,elektronikoj lt yra schemute ant to paties rusishko opampo… elektronika.lt/schemos/dvipol.htm tik ten maitinimas nuo 12v…nu net nzn,patarkit konkreciau ka nors pvz schemute kokia…

Ti teks keitikli darytis…?O ish opampu nieko sulipdyt nepavyks…?

nesinervyk. pilni kampai mikriu, kur dirba ir nuo 5V, ir nuo 3…

Gal galetum koki pvz mestelt,kur butu neperbrangus,lengvai randamas lemonoj ar evitoj ir labiausiai tiktu mano atveju Laimingas ?

Nieko tau nesigaus… Reiks viską perskaičiuot… Stiprinimo koef ir t.t…

Geriau daryk šitą: electronics-lab.com/projects/science/019/ Arba šitą: electronics-lab.com/projects/science/014/index.html

Ten truputi sudetingesnes schemos…Be to ir tu 9v reikia dvipoliu…

Taigi dvi 9 v batareikos ir voila… Kas gi neaišku? Be to, gali dar paieškoti čia: google.lt/search?hl=lt&q=stethoscope+circuit&meta =

Pagal kuria schemute patartumet daryt…?Man lyg ir pirmoji arciaqu prie shirdies…Antroji ant tu 741 op-amp o kaip tiksliai ta mikruxa vadinasi nes 741 rado kokius 5 variantus… Beje o kam tas dvispalvis diodas apiejose schemose jo galima ir nedet…?

tos dvi schemos praktiškai identiškos, derinant ir paleidinėjant pasikeis daug daugiau, nei dabar skirtumų tarp jų yra. LED’o, aišku, gali nedėti ,nėra jis kritiškai reikalingas, bet neša papildomą informaciją, kartu su garsu Gerai