coilgun'o simuliacija


coilgun’o simuliacija

Stai, prie tu paciu sudegusiu tiristoriu. desinej grafikas vaizduoja itampas ant kondensatoriaus C kai rite suntuojama diodu ir kaip nesuntuojama(melyna linija reiskia nesuntuota)… abejose schemose neigiamo pliupsnio nera - jas suvalgo R1 ir siek tiek R2… Gal kas galetu pasakyti ar mest minti del ko perdega tiristoriai? man ju gaila, o suprast neiseina Liūdnasps. isvedant diflygti apsibreziau, jog tiristorius - idealus raktas, o diodas atitinka shotkio diodo voltamperine charakteristika… beje, pamirsau schemoj papaisyt kur konderio pliusas: pliusas yra virsuje prie jungiklio Šypsena

suabejojau savo matematikos žiniom… Paplepėkim

IMO su matematika viskas gerai, as daryciau multistage optically-triggered, valdomas kruvoj mosfetu su sistemos itampa ~80V, su tiristoriais per daug pisnios, kad ijungt, kaip parinkt C kad kruvis baigtusi kai kulka lygiai viduje rites, vienzo pisnia pisnia pisnia.

siaip jo, VEC7OR, daug parinkinet reik… nors yra schemu, kurios isjungia tam tikru momentu srove tekancia per rite. pvz. taip vadinamas V-Switch. as dar nesinagrinejau kaip jis veikia, man uztektu tiesiog uztikrintai paleidinet suvius nesudeginant tiristoriu… o su mosfetais - lb daug ju reikes Šypsena plius vistiek jie tiek pikines sroves neatlaikys kiek vienas tiristorius, plius kainu skirtumas Nekaltas hm, plius isijungimo trukme… beje, del multistage - cia dar daugiau pisnios… nors lyg ir gauna chebra ~4% daugiau kinetines energijos.

Zinok as tuo sergau seniai, tai per daug metu pas mane smegeniose jau issikristalizavo “idealus” variantas. V-switchas man nelabai patiko visdelto. O del isijungimo greicio tai mosfetas > tiristorius, plius galima valdyt kaip nori. O su multistage liaudis gauna kazkur apie ~14% O del mosfetu pagalvok, gerai pagalvok, zemesnes itampos galima prilygagretint ju labai daug ir gana pigiai, juolab konderiai mazesniu itampu irgi pigesni, plius valdymas koks noresi, prie to visko impulsu greiciai zemesniu stage gana lieti, visos problemos yra gale.

Na, nesakyk, kad konderiai mazesni/pigesni…noredamas sukaupt ta pacia energija turi naudoti talpesnius konderius… be to, prie mazesnes itampos noredamas gaut ta pacia indukcija ir issikrovimo greiti turesi didint srove , t.y. mazint visu laidu varza, kas nevisada gali but igyvendinama. be to magnetinio lauko efektyvumas krenta ir t.t. ir pan… jo, slykstus dalykas Šypsena ypac atkreipiant demesi i tai, jog kariskiai jau seniai viska isbande ir numete i archivus… o del mosfetu reiks pagalvoti ir padaryti keleta crash testu Šypsenamultisteigui mosfetai kogero pats tas