CIRQUE DU SOLEIL užkulisiai

Kanadoje prasidėjusi organizacija per beveik 40 metų gyvavimo laikotarpį iš Monrealio gatvių akrobatų grupės išaugo į pramogų rinkos lyderius, kuriančius pasaulinio lygio patirtis šešiuose žemynuose.

Nuo cirko įkūrimo, „Cirque du Soleil“ šou jau gyvai matė per 220 milijonų žmonių septyniasdešimtyje šalių. „Cirque du Soleil“ organizacijoje visame pasaulyje dirba virš 4000 darbuotojų, kurie vienu metu rengia virš 25 skirtingų šou, o visi jie turi atskiras trupes.

Viena tokių yra OVO šou trupė, kurią sudaro 100 žmonių iš 25 šalių. 52 trupės dalyviai yra artistai ir akrobatai, kurių tarpe rasime ir olimpinių sportininkų. Likę 48 trupės nariai yra kartu keliaujantis techninis personalas – siuvėjai,apšvietėjai, garsistai, muzikantai, treneriai, vairuotojai, dietologai, virėjai, režisieriai irdaugybė kitų. Nepaisant to, cirkas kiekvienoje šalyje, į kurią keliauja, papildomai laikinai samdo papildomų darbuotojų techninėms užduotims atlikti ir dirba su vietiniais organizatoriais. Pavyzdžiui, Lietuvoje cirkas bendradarbiauja su agentūra „SEVEN Live“.

Užkulisius aprodžiusi „Cirque du Soleil“ komunikacijos vadovės paaiškino, kad trupės gastrolės išties intensyvios: naujas miestas ar nauja šalis pakeičiama vos ne kiekvieną savaitę. Artistai per savaitę gauna dvi laisvas dienas, tuo metu atostogų gauna po dvi savaites kas tris mėnesius. Nors treniruotės ir kelionės vyksta nuolatos, pats pasiruošimas spektakliui užima nuo 30 iki 90 minučių, per kurias kiekvienas artistas ir akrobatas turi užsidėti kostiumą ir patys pasidaryti sau grimą. Specialiai tam, prieš pradėdami gastroles, jie yra kruopščiai apmokomi grimavimosi kursuose.

Šią savaitę vykstantis OVO šou yra septintasis „Cirque du Soleil“ šou Lietuvoje. Praeityje Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje vyko cirko šou „Saltimbanco“, „Alegria“, „Quidam“, „Varekai“, „Toruk – the First Flight“ ir „Corteo“. Juos didžiausioje sostinės arenoje matė per 120 tūkst. žiūrovų.

„OVO“ yra vienintelis „Cirque du Soleil“ šou, kuriame visi veikėjai yra vabzdžiai irvabalai, taip pasakojant apie jų gyvenimą. Šou nagrinėja biologinės įvairovėsgrožį, todėl, šalia nuostabių akrobatinių triukų, žiūrovai taip patsupažindinami su kiekvieno iš veikėjų asmenybe ir skirtingų vabzdžių rūšiųgalimybėmis.

Šoupavadinimas „OVO“ portugalų kalba reiškia „kiaušinį“, todėl pačioje šou pradžioježiūrovai ant scenos išvys didžiulį, beveik 7 metrų aukščio ir 8,5 metrų pločio,kiaušinį. Spektaklio premjera Lietuvoje vyks ketvirtadienio vakarą, penktadienįlaukia dar vienas šou, o abi savaitgalio dienas – po du pasirodymus. Bilietusplatina Bilietai.lt

Įkeliama: Cirque du soleil makiažo priemonės.jpg…