Basenji

[quote]ne visada gali rūpintis šunų laisvalaikiu ir abejoju,kad kuprinė labai ilgam sudomintų basenji
[/quote]

Jei negali rūpintis šunų laisvalaikiu - tai reiškia, kad aplamai šuns nereikia. Mano šunis tai sulaiko nuo namų niokojimo ir tą praktikuoju eilę metų.

Tiek kiek aš skiriu laiko,tai mažai kas skiria,o tarp tų šunų ar yra basenji?Cha cha

Šypsena

Jei negali rūpintis šunų laisvalaikiu - tai reiškia, kad aplamai šuns nereikia. Mano šunis tai sulaiko nuo namų niokojimo ir tą praktikuoju eilę metų.

Nesutinku, turiu triju veisliu sunis,taciau nesusiduriau su siom problemom kol neatsirado basenji, taigi tiesiog nusprendem kad tai ne mumsŠypsena

Pritariu BULL,tai yra BASENJI ir tai viską pasako.Aš juk turiu ir paklusnų šunį kurtsharą,jų negalima lygint,tai kas įdomu basenji yra visai neįdomu kurtsharuiNekaltas

[quote]Tiek kiek aš skiriu laiko,tai mažai kas skiria,o tarp tų šunų ar yra basenji?
[/quote]

Manau, kad kiek per drąsu daryti išvadas, kas ir kiek laiko skiria savo šunis. Galite kalbėti tik už save, o ne už kitus.

Aš gyvenu su 4 levretėmis ir 2 airių vilkogaudžiais. Kurtų atskyrimas nuo primityviųjų šunų yra labai labai toks…sąlyginis.

Tie patys faraonų šunys ar etnos čirnekai (priskirti prie primityviųjų, kaip ir basendžiai)- tai senieji kurtai (visos šios veislės, levretės tame tarpe), formavosi tuo pačiu laikotarpiu. Levrečių elgesys nelabai kuo skiriasi nuo primityviųjų šunų.

[quote]Nesutinku, turiu triju veisliu sunis,taciau nesusiduriau su siom problemom kol neatsirado basenji, taigi tiesiog nusprendem kad tai ne mums
[/quote]

Tai nei kiek nestebina. Mano iki tol turėti šunys taipogi nedarė nieko panašaus, bet jie nebuvo levretės…nei vilkogaudžiai.

Nepamirškite, kad primityvieji šunys, tai šunys su didelia ir ilga veislės istorija, į kurią surašyti visi velniai…

[quote]tai yra BASENJI ir tai viską pasako.
[/quote]

Pasako ne basenji, o tai, kad basenji yra tipiškas primtyvusis šuo.

PritariuJuokiasiTai labai ilga istorija…Kiekviena veislė yra savotiška nors jie ir priskiriami tai pačiai grupei,net tos pačios veislės šunys skiriasi savo charakteriuKlastaBet nesvarbu man mano šunys yra labai faini ir nekeisčiau i jokią kitą veislęJuokiasi

Ta ir norejau pasakyti, kad suns laisvalaikis ir basenji laisvalaikis tai skirtingi dalykaiŠypsena

Matau, kad manęs dar nesupratote.

Kartoju. Mano šunų elgesys nelabai kuo skiriasi nuo primityviųjų šunų, taigi nelabai skiriasi jų laisvalaikis ir interesai, pomėgiai ir…silpnosios vietos.

Mano rekomenduodu laisvalaikio praleidimu niekada nesusidomėtų joks buldogas, retriveris ar dar bala žino kas. (tiesa, manau, kad tai patiktų kai kuriems terjerams)

Teisingai BULL

Mes vieni kitus suprantam,juk plaukiojom žinomCha chaBeje ar busit Panevėžy senai nesimatėmLabas

Be abejoCha cha

Iš jūsų tarpusavio supratimo labai mažai naudos temos autorei, kuri bando rinktis šunį ir aiškintis subtilybes.

Nepasakėte nieko tokio esminio, apart to, kad basenji , - "tai šuo, bet toks ne visai šuo, toks ypatingas šuo" ir tą pakartojote kelis kartus.

Kaip veislės entuziastai galėtumėte papasakoti kiek daugiau, kad ir tą pačią primityviųjų šunų sampratą. Labas

"Nebūtina persirgti sifiliu, kad apie jį žinotum…"

Patirtis gyvenime iirgi daug ką duodaJuokiasiO juk tai ir yra ypatingas šuo,na primytivus,kuris nebuvo sukurtas idealiai vykdyti žmogaus norus,tai šuo ne kiekvienamTaip

Tai va ta patirtimi ir pasidalinkite su temos autore, nes kol kas nieko esminio apie veislę neparašėte.Mirkt

[quote]tai šuo ne kiekvienam
[/quote]

Va šitą temos autorei irgi paaiškinkite. Kodėl tai šuo ne kiekvienam? Todėl, kad jis brangus, santykinai retas, keisto būdo? Temos autorė to nežino. Tiesa?

Va ir pasidalinkite patirtimi.

[quote]Jei nenorite prarasti šuns - nepaleidinėkite jo nuo pavadžio. Tam prieštarauja ir gyvūnų laikymo bei vedžiojimo taisyklės. Paleidinėti tokius šunis, kaip ir kurtus, reikia uždarose teritorijose.
[/quote]

Na su šituo nelabai sutikčiauDrovus Dabar turiu du kurtus namie ir vieną pas senelius ir visi yra paleidžiami nuo pavadžio. O gyvename ne name, o mieste, bute.

Albutė, tai toks šuniukas kuriam baisiai įdomu vaikščioti įbedus nosytę į žemę. Ir apie jokius pabėgimus ar medžiojimus nėra nei kalbos. Taip, kad ją paleidžiu visur be jokios baimės. Na aišku gatvėmis šaligatviu laisvai nevaikštom, bet šiaip visur kitur tik be pavadžioMirkt

Va kitas egzempliorius tai Joey. Man jis yra pavizdys išauklėtos levretės. Gali paleist visur (bet aš saugau ir paleidžiu toliau gatvės, nes vis dėlto ne mano šuniukas) ir būt visiškai tikras, kad pašaukus atbėgs. Jam komantada “pas mane” yra viskas ir jis ją atlieka be jokių priekaištų. Ir tai jam visiškai netrukdo būti pilnaverčiu kurtu kuris puikiai gaudo grobį (geri rezultatai lure coursing), labai greit laksto ir t.t. Bet bet kada pašaukus jis atbėgsMirkt Taip pat jis atlieka ir kitas komandas. Be priekaištųGerai

O Vipukas yra vipetas kuris yra paleidinėjamas pamiškėje ant kalno. Vis dėlto ten ne taip toli ir gatvė yra, bet vėlgi jis paleidžiamas be baimės, nes klauso. Daugiau mažiau, bet ateina.

Kadangi nei aš nei mano močiutė (pas kurią gyvena Vipas) neturime namo su aptverta teritorija tai paleidinėjam šunis kur galim. Aš neįsivaizuoju nelakstančio ir negaunančio krūvio kurto. Jeigu negali išmokinti šuns, kad jis atbėgtų ir bijai paleisti savo kurtą tai geriau išvis neturėk kurto arba turėk aptvertą teritoriją. Aš dėl savų esu rami rami ir paleidinėjau ir paleidinėsiu juos nuo pavadėlio.

Jeigu nesupratai, tai objesniaju dlia osobeno o… as nesu sios veisles entuziastas, o tiesiog man teko su ja siek tiek susidurti, taigi parasiau savo nuomone. Cia pastebejau tik modai visazyniai ir dar keli senbuviai uz bet koki s kabinejasi prie kitu dalyviu.Tai pasakykit kam isviso tas forumas, keliems isrinktiesiems ar daugeliui dalyviu. Ne visi cia tokie kieti ir dar neprate paprasciausiai prie JUSU "nusistovejusiu" taisykliu.
Na o po sio komentaro jeigu busiu pasalintas tai man jau visai dzin, nes ne pirma karta matau kaip puolami naujokai(galbut ir nezinantys kad ne i tema parase)tai jau darosi bjauru. Ypac siuo atveju, ka mes labai uzmusorinom tema, ar tiesiog tave ignoravom?

[quote]Na su šituo nelabai sutikčiau
[/quote]

Nesutinki su gyvūnų laikymo ir vedžiojimo taisyklėmis?

Pataisykite mane jei klystu, bet pernai berods miške kažkas basenji pametė paleidęs palakstyti. DaivaD gali tiksliau pasakyti. Ale ir čia berods buvo skelbimas apei pražuvėlį…

BULL, aš tai rašiau Nilunui. Gal tas gausiai apdovanotas yra tas, kuris neatseka kas ir kam yra sakoma?

Na, bet džiugu sužinoti ir jūsų požiūrį.

Pačioje pradžioje viską surašiau,o iš kur aš galiu žinot ar temos autorei 1000eurų yra branguCha cha

Ne, nesutinkuNe Aš manau, kad jeigu valdai šunį, jis niekam nekelia grėsmės tai gali jį paleisti nuošalėsnese vietose(dideli šunys turėtų antsnukius nešiot). Aš niekam su savo šunimis nesipainioju po kojų, jei eina žmogus pasikviečiu ir viskas. O jeigu Albutė vasarą ir sugalvoja nubėgt pasisveikint, labai žmogaus atsiprašau, o žmogus tik nusišypsoŠypsena

Nesupykit bet tikrai per daug kabinėjatės,jei žmogus susidomės aš galiu nors per naktį pasakoti ar Jūs man siūlot čia veislės standartą surašytNekaltas