Kaip ir priklauso filmui apie farus, žiūrovai kaip mat patenka į Lietuvos policijos avangardinio padalinio ARAS operaciją. Profesionaliai atrodantis ketvertukas suguldo narkotikų sandėrio dalyvius ir atima ne tik narkotikus, bet ir „gražų pinigą“. Tiesa, įtarimą kelia „gyvenimo matęs“ ARO autobusiukas „Chevrolet“, kurio duslintuvą filmo garso inžinierius aiškiai prakiurdė. Tačiau jeigu jau atkreipiau dėmesį į garsą, tau galima tik pasidžiaugti, jog filme nuostabiai parinktas muzikinis fonas – visą filmą skamba puiki muzika. Netgi, jei neklystu, yra specialiai filmui sukurta daina (kompozitoriu Mindaugas Lapinskas), atliekama populiariojo IronVyto (filme Vytautas Medineckas vaidina Arną). Ogi bėgantis nuo vienišumo šios ARO grupuotės lyderis Robertas (akt.Arūnas Sakalauskas) prisistato žiūrovui ir kaip „nepėsčias“ gitaristas – jo rankose instrumentas leidžia skambesį, lyg Robertas būtų pačio Carlos Santana mokinys…
Betgi grįžkime prie pirminių kadrų. Pasibaigus operacijai, aiškiai pamatome, jog šie ARO herojai – apsišaukėliai. Tampa kovotojais tik dėl hobio, o atimtą valiutą pagal žemaitišką Tado Blindos tradiciją, dalina skurdžiams. (Įdomu, kaip pasijaučia atsisakytų kūdikių langelyje vietoje vaikelio, tarnyba radusi krepšį su keliomis dešimtimis tūkstančių grynųjų?! :)) Taip nuo pat pradžių, dar negalėdami vertinti scenarijaus, jau suvokiame, jog „TIKRŲ FARŲ“ idėja puiki!
Gerai nufilmuotos ir surežisuotos ir kitos filmo scenos. Pvz. kai jau tikrojo ARO veteranas, nepelnytai išvarytas iš jo, Robertas pademonstruoja savo pranašumą prieš draugelius dažasvydyje. Galima tik pritarti filmo kastingui, kad vaidmenis filme atlieka „nenuvalkioti“ kituose filmuose aktoriai. Koks bebūtų populiarus teatro ir kino aktorius ARŪNAS SAKALAUSKAS, kino teatre kokio nors filmo pagrindiniame vaidmenyje jį matėme senokai. Nuo filmo vidurio tapusi taip pat viena pagrindinių aktorių MILDA NOREIKAITĖ (gerai pažįstama kaip „Dviračio žinių“ vedėja), mano galva iš viso pagrindinės rolės kine debiutantė. Ir visi kiti aktoriai, praktikavęsi tik televizijos serialuose dabar jau kino teatro didžiajame ekrane atrodo ne tik natūraliai, bet ir profesionaliai. Šiuo požiūriu keisčiausia man pasirodė, jog filmo režisierius, patyręs aktorius BALYS LATĖNAS (jo tėtis – Algirdas Latėnas priklauso garsiąjam Dalios Tamulevičiūtės dešimtukui Valstybiniame Jaunimo teatre. Dešimtukui subyrėjus, Algirdas Latėnas buvo ilgametis šio teatro vadovas ir spektaklių režisierius) sekundiniame perpykusio sporto agento vaidmenyje atrode dirbtinai perspaustai – kažin ar taip agentas isterikuotų prie liudininkų dėl sutartos kovos nevykdymo… Pradžioje kiek nenatūraliai „pasikėlęs“ atrodė ir Roberto darbdavys Faustas (akt. Vytautas Kupšys), nors vėliau prie jo vaidybos manieros pripranti.
„Tikrų farų“ režisierius Balys Latėnas – aktorius, pramoginių spektaklių ir televizijos filmų režisierius. Galima kibti prie atskirų niuansų. Pvz. gal galima buvo įnešti daugiau aistros į Krisčio ir Marijos meilę, nes be to akt. Petro Kuneikos personažo „laisvai pakabintas“ liežuvis atrodė kiek kvailokai. Dėl ketvirto grupuotės nario Deivio (akt. Šarūnas Datenis) momentinio įsimylėjimo – tiek to. Panašu, kad Dievo tarnams tik taip emociškai ir gali atsitikti… Bet filmo režisieriaus ranka juntama ir siužetas atskleidžiamas išties sklandžiai.
Nežiūrint visų gerų ir gražių dalykų, filmas turi ir bėdą. Viskas, kas rodoma ekrane, labai smulkiai ir tiksliai paaiškinama žiūrovui. Jam nekils klausimą – „kodėl čia tai vyko?, ką tai galėtų reikšti?, kodėl jis taip pasielgė?“ . Gi nepavadinsi Roberto laikrodžio-išdaviko kokia nors potekste žiūrovui, jeigu Faustas nepaaiško, kaip sužinojo, kas jo skriaudikai… Tokia įvykių raiška nepakylėja filmo aukščiau televizinių standartų. Todėl labai logiška, kad žadama, jog filmas turės tęsinį televizijoje kaip serialas. Tik jau be Roberto, kas nepagerins serialo…
Susilpnina filmą ir paskutinė apsišaukėlių Aro pareigūnų operacija. Žiūrint, susidarė įspūdis, jog ji skubotai nufilmuota, nes jau baigėsi ilgo metro filmui skirtas laiko limitas ir delsti nelabai buvo laiko. Todėl tikrai sunku logiškai pateisinti, kad pats milijonierius susekė saviveiklinius herojus, pats, nepasisamdęs profų, ėmėsi keršto operacijos…
Nepaisant kai kurių pastebėjimų, „TIKRI FARAI“ neabejotinai ras savo žiūrovą. Tą puikiai atskleidžia ir filmo treileris: