Ar yra cia sirgusiu/serganciu tuberkulioze?

Ar yra cia sirgusiu/serganciu tuberkulioze?

Ypac domina tuberkuliozinis pleuritas, ar po gydymo, kuris baisiai ilgas yra, visiskai pasveikot, ar liga kartojos? kokios problemos del sios ligos atsirado?

dekui

Tuberkuliozinis pleuritas gali kartotis kaip ir kiekviena lėtine liga (tuberkuliozė tokia yra). Bet visai nebūtinai Mirkt Žmogus gali pasveikti ir apie tai pamiršti. Kurį laiką dar bus silpna, gal pils prakaitas, o vėliau užmiršta visai. Tik gydymo kursą reikia baigti visą ir stropiai - tai svarbi sąlyga norint išvengti ligos pasikartojimo ir komplikacijų.
Ir šiaip patartina stiprėti fiziskai ir gerai jaustis dvasiškai, tada ir ligos mažiau puola. Apkabinimas

uff . biski nuraminai. sergu ne ash o mano vyras…
o prasidejo viskas nuo peties skaudejimo. bet petys jam jau penkerius metus paskausdavo… manem kad siaip perpute Apakęs… o gydytojai nieko nemate iki paskutines kai jau skysciu prisirinko…
dvi savaites 39.5 temp… ir nekaip nenusimusdavo, o numusus biskiuka tai tik patalyne skalbdavau, nes baisiai prakaitavo…

siaubas kiek nervu…
tik laparoskopine biopsija padarius nustate liga… dar su tuo vamzdeliu plauty sedejo 9 dienas… o dabar dar temp. sokineja biski… na jau 16 dinu ligoninej
sake 2-4 menesiai intensyvaus gydymo…
ir is kur tokios ligos atsiranda…

užuojauta Gėlė O jei žinotume, iš kur tos ligos atiranda - tai galėtume jų išvengti. Deja…

Tuberkulioze dazniau sergama ekonomiškai silpnuose kraštuose.Tai infekcinė liga. Ji užkrečiama, ją gali perduoti ir nežinantis, kad serga žmogus. Nes iki komplikacijų (o pleuritas yra viena iš komplikacijų) stadijos ją retai kada diagnozuoja. Žmogus tiesiog nesikreipia į gydytojus, nes nejaučia nieko ypatingo.
O diagnozavus tuberkuliozę, pasakoma ir kokia jos forma - atvira ar ne. Atvira reiškia, kad žmogus išskiria tuberkuliozės sukėlėją į aplinką ir gali būti užkrečiamas.
Štai del to kūdikio laukiantys tevai ir kartu gyvenantyse šeimos nariai turi pasidaryti fluorogramas pries vaikučio gimimą. Kitiems jas patartina kartoti bent kas du metus, o jei aplinkoje yra sergančių - ir dažniau.
Tuberkuliozei būdinga nedidelė temperatūra, dažniau vakarais, silpnumas, prakaitavimas (ypač naktimis) ir lėtinis, beveik nuolatinis kosulys.
Šono skausmas jau buvo pleurito pradžia. Skauda, kol pleuritas "sausas" ir trinasi pleuros lapeliai. Vėliau ima rinktis skystis ir skausmas atslūgsta, bet darosi sunkiau kvepuoti. Ne visiems ir skauda, beje.
Nepergyvenk labai, Gyvatuke. Svarbu, kad ligą nustatė, gydo - tai jau į kalniuką. O veliau reikės tik reguliariai pasitikrinti sveikatą ir vartoti maistą, turinti kalcio, vitaminų ir pasisaugoti peršalimų. Nes tuberkuliozė - panašiai kaip Herpes virusas - jau gavai kartą ir turi. bet ji paūmėja kritus organizmo atsparumui.

Vat ka tik mano Vyras draugas pragulejo tris savaites su tuo pleuritu ligoninej, bet ishleido, tai jau kita diena sveciuose buvo, vaikshto atsiputs, stiprus organizmas, kaip sako mano Vyras: kaimo bernas Cha cha … tad jokiu komplikaciju … o vat mano mama kaip pasigavo nuo 28 metu ar kazkas panashaus taip ir duodasi visa gyvenima, dabar jau greit 55 m., o vargsta, koso, dusta … ir t.t. cia nuo zmogeliuko priklauso, ar silpnas ar stirpus! Tikekimes, kad tavo Vyras stiprus kaip tikras vyras! Sekmes! Gėlė Man vat irgi sloga bega, nerealaus didumo nosi, temperatura tokia 36.9-37 gerkle, ausys skauda, bet viena sedziu darbe, tad nera kaip isheiti … Nekaltas

Žalia pievele, o sakyk (ar kiti, kas zhinot), jei daryta mantu reakcija neigiama, tai tuberkuliozes 100% nera?

arti, bijau sumeluoti (seniai jau tą mokslą mokiausi, o jis žengia pirmyn), bet kiek pamenu - galu taip būti, kad Mantu reakcija neigiama, o sukėlėjas yra. Mantu reakcija sukelia lokalią alerginę-imuninę odos reakciją. T.Y jei organizme yra bacila ir prieš ją jau prisigaminę antikūnių, tai tokiam žmogui odos paraudimas bus platesnis, intensyvesnis.
Bet gali būti žmonių, kurių reakcija klaidinančiai neigiama. Kaip ir priešingai - teigiama Mantu reakcija ne visada reiškia tuberkuliozės sukėlėją organizme.
Šiaip geriau klausti ftiziatrų, - tai jų sritis.

ftiziatras pasake ‘negiama - ate ate’ Cha cha kuo baisiai apsidzhiaugiau. Siaip temperatura lieva (37.2 - 37.3) jau buvo prasilaikius menesi, tai gal jau butu paraude, jei butu uzhkratas Nekaltas

O man su sunum buvo taip,kad nebesupratau gydytoju.Kaip ir visiems gimusiems maziams Lietuvoj,jam padare tuberkuliozes skiepa.Veliau,Vokietijoj,pries einant i darzeli padare tuberkuliozes testa ir parase-neigiamas(nes nieko nebuvo).Perejom dabar pas kita gydytoja,o tam uzkliuvo kodel negatyv,jei turejo buti pozitiv?Tai ,kad sakau,jam viskas gerai buvo,jokiu paraudimuNekaltasO gydytojas ir aiskina,kad taip ,tokiu atveju reikia rasyt pozitiv.Man tai keistai nuskambejo.Kodel,juk nieko nebuvo.pakartojo ta tyrima,vel nieko nebuvo ir uzrase,kad pozitiv.Pas dar viena nuejus turbut vel netiks.O vokieciai jau nebedaro skiepu naujagimiams tuberkuliozes.nezinau,gal nevisuos regionuos.o vat uzsieniecius labai tikrina del tuberkuliozes.Kai as atvykau,turejau eit nuotrauka darytis plauciu.

o prasidejo viskas nuo peties skaudejimo. bet petys jam jau penkerius metus paskausdavo… manem kad siaip perpute

Kaip ten su tuo peciu, Pavargęs man irgi kartais kai gerai padirbeju pajauciu?
tbc?

ei xebra , nekreskit cia zarazos , eikit ligoninenCha cha Cha cha Cha cha

Isitikinau,kad su tais simptomais ligas sunkiai galima nustatyti.Keleta metu kankinausi siaubingais nugaros skausmais,o pasirodo,kad buvo didziule uzleista opa dvylikapirstej,jau beppadedanti kraujuoti.Reikalauti reikia tokiais neaiskiais atvejais atlikti visus imanomus tyrimus,kitaip bus…

man rodos tu teisingai sakai. Mano mylimiausiam tai reakcija neigiama buwo… o mano teigiama… na rodos as dar sveikia. Tiesa, jis tai neuzkreciamas, ale wa wiswien baisu… gali but kad sirgo daug metu ta liga nieko nezinodamas ir nejausdamas, o plauciu nuotraukos nieko nerode…
gydytojas sake kad kazkaip pas ji ta liga keistas vystes ar kazka tokio…

na ji gydo tai Vencevicius. jis ten lyg ir direktorius tos ligonines, tai gal priziures. Be to wa mano Vyras mokina ji su kompu dirbti Cha cha

abejoju Šypsena dazniausiai cia is nieko pradeda skaudet… manai kad perpute, o tie tepalai nepadeda brr.
neverta per anksti nervuotis, visvien kol nepasidarys visiskai blogai nieks musu nei gydys nei ka… Šypsena

Na jei padirbėjus skauda petį, tai vargu ar tbc simptomas Cha cha
Pastebėk kokius darbus dirbant skauda ir nuo kokių judesių daugiau.

man tbc pasake, kad as teigiamas. tyre, tyre , bet sako niekis.Girtas

o ka daryt???

mano vyras sirgo TBC. ligonineje praleido 3 menesius Nežinau intensyviai gydesi. gryzes namo gydesi apie 1 metus liaudiska medicina. ir plius pakeite klimata. ir ka jus galvojat ??? per paskutinius tyrimus (praita menesi) paaiskejo, kad jis pilnai pasveiko Šypsena

o kaip sveikinu!!!

o kokie tie liaudiski metodai?