Ar turi itakos masalu spalvos?

gal reik ieškoti sąsajos su vandens nuosavų virpesių dažniu? nes lūžimo kampas, nu nzn, tegul jis koks nori būna, mes gi nežinom, ar lydeka iš kairės ar dešinės blizgei sėdi… xuj žino, gal ir nusirašiau, man fizika visad buvo mistinis mokslas Aš nekaltas Aš univerkėj tik "9" turėjau Šypsena

Peliukas yra geriausias nenusisekusio mokslininko pavyzdys. Kai Peliukas prisijungia, tai bet koks klausimėlis tampa komplikuota ir neišsprendžiama problema…

nereikia Ne ieskoti sasaju (viniu) ten kur ju nera (Ignore) Liežuvis

Peliuko paistalai (atsiprašau - darbai) yra iš srities "mokslas dėl mokslo" ir neturi praktinės vertės (o juk mums, žvejams, rūpi tik praktinės išvados). Taip yra todėl, kad jis paprasčiausiai nenori, nemoka ar nesugeba teisingai apibrėžti pradines uždavinio sąlygas. Tai va, mes kalbam apie paprastą upių ar ežerų vandenį. Jis visada bus ne grynas, o tirpalas, kurio optines savybes nulemia priemaišos. O kalbant apie šviesos spindulio lūžimo kampus reikėtų suvokti, kad ir vandens paviršius nebūna lygus (banguoja), o ir realiai apšviečiama visada išsklaidyta šviesa (o ne kokiu lazeriu), kuri į vandenį krinta visokiais (visais) kampais. Štai dėl šių priežasčių Peliuko išvados neteisingos. Liūdna

[quote]
Peliuks rašė:

spinduliai absorbuojami, jei jų dažnis ir medžiagos, kurioje sklinda spinduliai, savųjų virpesių dažnis sutampa (čia apie IR spindulius, bet manau tas pats 8===> kokio jie diapazono). Tik man nuo to aiškiau nepasidarė Ne. Gal kai absorbuojami, tai tada skaitosi "giliau eina" Aš nekaltas Nu o vandens dažnis sukasi apie 100MHz (nesu garantuotas dėl skaičiaus Ne). Bet jau kokie ten maždaug būna kokios spalvos dažniai, tai už3,14so ieškot.

turistux, daugiau nebefilosofuok Cha cha pasiskaityk vk_. Distiliuotas vanduo sviesos neabsorbuoja Cha cha

Gal tu dabar biski Alus absorbaves? Liežuvis

Gudru, bet neteisinga: šviesos lūžis nepriklauso nuo spindulių pluošto kritimo kampo, tačiau priklauso nuo jų spalvos …

VK_ - galvok iš naujo ŠypsenaŠypsenaŠypsena
Yra du variantai: arba raudona, arba violetinė (mano atveju mėlyna).
Taigi kuri iš jų įlenda giliau.
Kaip mastot?
Negi neįdomu kokios spalvos Kusamo blizgutę leisti į didelį gylį?

Aš ir sakau, kad nieko tu nesupranti Mirkt - viskas teisinga: spinduliai krenta į vandenį įvairiais kampais, tada lūžta kiekvienas pagal savo spalvą. Tačiau dėl to, kad spinduliai krito įvairiais kampais, rezultate mes gauname ne vaivorykštės spalvas (kaip būtų, jei kristų tik vienas spindulėlis vienu kampu), o tų spalvotų spindulių mišinį, kurį mes suprantam kaip “baltą” šviesą. Tad darsyk sakau, kad geriau pamiršti tuos spindulių lūžimus ir atkreipti dėmesį į vandens priemaišų vandeniui suteikiamą spalvą.

Kontrklausimas Peliukui:
Tarkim, kažkaip tiksliai nustatėm, kad į vandenį geriausiai (giliausiai) prasiskverbia X spalva. Tai kokios spalvos blizgę tuomet tu naudosi? ŠypsenaIr kodėl?Baisu

nu fsio, mano nervai tokiu kliedesiu nebelaiko…
aishkinu:
jei turim nedistiliuota vandeny tai jo sugertis priklauso nuo jame esanchiu priemaishu…
dabar jei turim distiliuota vandeny, tai ten shviesos sugertis priklauso, kaip rashe turistux, nuo savuju virpesiu dazhniu molekuleje…
taigi elektroninis virpesiu spektras vandens molekuleje prasideda kazhkur nuo 200nm ir eina link trumpesniu bangu ilgiu… tai ultra violetine shviesa…
virpesiniai ir rotaciniai vandens sugerties spektrai prasideda kazhkur 1200nm ir eina link ilgesniu bangos ilgiu. tai infraraudona sritis…

taip kad diapazone 200nm-1200nm skaidriame vandeny visos bangos prasiskverbia i vienoda gyli…
beje regimaja sritimi laikomas diapazonas nuo 400nm iki 700nm…

Dabar aishku?

o del to kas giliausiai prasiskverbia,- tai manau kad gama kvantai tikrai giliau prasiskverbia, na o giliausiai antriniai kosminiai spinduliai…
bet koks ish to tolkas zhvejyboj tai ash nifiga nesuprantu…

…regimaja sritimi laikomas diapazonas nuo 400nm iki 700nm…

Tai ŽMONIŲ regimoji sritis. O žuvų?Baisu

shiek tiek pasislinkus i kazhkuri(dabar nepamenu kuri, rei zhiuret) shona per kokius 20nm

Nu, vsio, Peliukas, dabar tau belieka "pasiduoti"…

Ir Alviskui Taip

o man ko? Apakęs

kad nežinojai, jog visa šviesa vienodai prasiskverbia.

as zinojau Liežuvis cia tu pievas rasei Šypsena as gi rasiau kad distiliuotas vanduo sviesos (regimam diapazone, salacio patikslinimas) neabsorbuoja Liežuvis tik kad tu Alus prisiabsorbaves nieko nesupratai Liežuvis

nui va, idejau paveiksliuka i ivairius, matosi kaip skiriasi zhmogaus ir zhuvies rega…

Alvyskai, skaityk dar kartą

Gerai kad bent vienas iš mūsų viską supranta, tada galima ir pasiklausiti Mirkt Tik neaišku kodėl VISKĄ suprantantis uždavinėja klausimus į kuriuos jau turi išankstinį atsakymą.
Na nesvarbu bandom diskutuoti toliau…

Dėl tos dispersijos man lygtai viskas ir aišku, t.y. vk_ gana paprastai ir aiškiai išdėstė, kad spinduliai krenta įvairiais kampais po to skyla į tam tikro ilgio bangas, po to vėl susimaišo į baltą spalvą ir tam tikru greičiu nusklendžia gilyn… galima dar pašnekėti apie skirtingą tam tikros spalvos greitį vandenyje, bet apie tai truputį vėliau …

Dabar atsakysiu į VK_ klausimą: aš naudosiu būten X spalvos blizgę, nes būtent tie X spalvos spinduliai atsimušę nuo masalo bus matomi žuvims, t.y. jei mėlynos spalvos spinduliai giliausiai paneria, tai tik mėlynos spalvos blizgė bus matoma ryškiausiai. Tuo tarpu žalia ar balta blizgė ten nesimatys (matysis blogiau). Kitas klausimas ar tas mėlynas masalas bus patrauklus žuvims, bet bent jau jos jį matys.