Ar remiate Nomedos issipildymo akcija?

mires, vat tu man paporink, kalbu apie bedu turgu, apie nomeda…kaip kitaip zmones priversti susimastyti, kad ne tik tu vienas esi ant sio svieto, salia taves daug zmoniu, kurie vargingiau gyvena ir pan. Zmogus gal ir nori paaukoti, bet, tarkim, nezino kur kreiptis, tingi tuo pasidometi, o paaukoti nori…begti su 5 Lt. i globos namus?
pasakysiu dabar is savo patirties:
atejo viena moteris su 100 Lt. ir sako, kad kai organizuosime vel parama, kad jos nepamirst, nes zmogus aukoti nori, bet sukasi tarp zmoniu, kurie tuo neuzsiima, o specialiai tuo nepasidomi…
kitas pvz. del panaudotu daiktu…mums praeitais metais kaip sunese drabuzius ir daiktus, tai kai kurie tokie buvo, kad ismetem i siukslyna,nes geda butu zmonems duoti…labdaryne po pora litu kur kas geresniu isigyti galima…tai vat toks tas musu poziuris…

ačiū aišku kaip ekonomiką baigus būč nežinojus Cha cha
nepyk Mirktman tai filosofija Šypsena

spekuliacija yra visų tų bobučių virkdymas per sroves, sos ar dar kažką ir ieškojimas kaltų kodėl kas nors mirė, nužudė etc…
o čia labai gerai pamatyti susireikšminusiems (save irgi turiu omeny) kad gyvenimas gali būti ir kitoks…

man nekeičia esmės. bet bent jau rodo realybę, kurios daugelis nemato ar elementariai nenori matyt, nes jiem nepatogu ar per daug skaudu Cha cha

kiekvienas turi teisę pasirinkti-aukoti ar nea. niekas neverčia. bet aš žūtkai nepernešu žmonių, kurie skaičiuoja svetimus pinigus tame tarpe ir mano Cha cha

ir sms siunciau, ir apyranke turiu Mirkt

nori paaukoti bet tingi pasidometi ? tiksliau turi 5 litus kuriu shiuo metu nereikia ir norisi pliusiuka uzsidet kad gera darba padarei ? gazdina mane toks poziuris. Beje, jei yra laisvi 5 LTL manyciau, kiekvienas savo aplinkoje tarp kaimynu… shiaip pazystamu gali rasti kam tie 5 LTL pades. ir tai bus daug efektyviau nei atiduoti "paramos fondui"

Suprask, ash ne pries labdaros organizacijas. ir pries pagalba zmonems nesu nesu nusiteikes, bet esu uz tai kad pagalba butu skaidri: matytus kiek zmones suaukojo ir kuri dalis to pasieke adresata.

nelabai supratau, kuo tas poziuris klaidingas. zinai, lietuviu patarle sako, kad dovanotam daigtui i dantis neziurima. jei zmogus nepagailejo savo laiko ir kashka atneshe i labdara o ne i konteineri ishmete kuris prie duru stovi… reishkia jam tai rupi. Tik galbut jis neteisingai ivertino savo "turtinguma" ir vargshu "biednuma"

pafilosofuoti irgi galima. apie tai kaip pinigu aukojimas vargshams yra tu paciu vargshu izeidinejimas ir reikalingas tik paciam aukotojui savimonei pakelti.

visi siulyciaui reikala paziureti ish ekonomines puses: koks produktas ir kam parduodamas ? ar tai pats efektyviausias budas rezultatui pasiekti ?

tiesa pasakius sos’o niekada neteko ziureti, bet jei tai toks pas zmogaus teisiu niekinimas kaip tv pagalba… tuomet ash ne tai galvoje turejau.
paprasciausiai yra ziauru ishtraukti einini zmogena i prozektoriu ishviesa ir visam pasauliui pareikshti koks jis niekingas ir nelaimingas. kaip jam blogai. net jei uz tai “geri” dedes ar tetos jam arkli duoda. savireklamos tikslais.

O kartais ishlenda toks gediminas… ir pinigus, kuriais pamojavo priesh kamera filmavimui pasibaigus - atsiima.

ish zmogaus nelaimes daromas show. Ismaldos prashymas jau pats savaime yra labai zeminantis uzsiemimas. Didziulis emocinis kruvis. o kai dar vieshai… per tv ekrana zmogu kaip asmenybe turetu visishkai sugiuzdyti. ishsipildymo akcijai tai netaikytina, labiau bedu turgui.

realybe ir taip matos. ypac kai vazineji vieshu transportu ir gyvenimas mirga ne vien tik pro valdishko limuzino langus.

kiekvienas turi teise pasirinkti. aukoti ar ne. taip pat kiekvienas turi teise zinoti kam ir kiek aukoja. (pavizdys ne i tema: amerikos airiai aukodavo pinigus airijos naslaisciams… o uz tuos pinigus buvo finansuojama IRA)

P.S. o svetimus pinigus skaiciuoti megstu. tiesa… dazniau valstybes ar “kontoru” nei zmoniu Šypsena. Bet jei kasnors sugebetu tauta ishmokyti skaiciuoti bent savus pinigus ir paaishkintu kad “kojnej” ar banko eiamoj saskaitoj laikomi pinigai nenumaldomai menksta… ir kas ishtikro yra vartojama paskola… visi galetu gyventi geriau. apie valdzios sektoriaus ekonomika aplamai geriau patyleti. bet cia tema ne apie tai Šypsena

to miręs:
kaip taisyklė žmonės, kurie mėgsta skaičiuoti svetimus pinigus,paprastai neturi laiko jų patys užsidirbti DrovusCha cha
nepyk čia taip jau būna.
faktas. juk filosofuojam ania?Nekaltas Nekaltas Nekaltas

tikrai linkiu nepakliūti į tų žmonių sąrašą, kuriems prisireiktų pagalbos iš kitų… nes yra tekę matyti buvusių cinikų, skaudžiai nusivilusių sparnus ir kalbančių- o jei aš anksčiau būčiau žinojęs…nes yra toks pasakymas: nuo ubago lazdos tiurmos ir dar kažko, nepamenu, niekada neatsižadėk Mirkt

P.S tu negali nuspręsti, kur tie pinigai yra panaudojami. net kaip ir rašiau panaudojama 10 proc., tai yra puiku Gerai

P>PS man patiko kazkada Rercho apsakuyta mintis :negriauk sventyklos jei negali pastatyti naujos- ta prasme nekritikuok, jei pats nedarai ir neturi ko pasiulyti. as irgi pakalbet oi kaip graziai moku…tik naudos is to Špyga

As siunciau 5lt,o ir siaip stengiuos pirkt kuo daugiau arkliukuFlirtas

Moteris remia.as is principo ne…patys zinom del ko,tingiu plestis bet nebegaliu net i ta koncerta per telika ziuret,kur valdzia??paaukot?tai aukokit ir garsiai nerekaukit Cha cha nei viena organizacija kokia ten tipo paaukojus nemaza suma pinigu padejo vaikaims…siap sau…juokinga,afiora…Liūdnas tingiu plestis.KUR VALDZIOS VYRAI METANTYS MOKESCIU MOKETOJU PINIGUS?REMIANTIS KITU SALIU NELAIMELIUS???juokingi ple,dar per telika ikise snuki sako paaukokit vaikams Angelas su tokia graudzia fizionomija kad atrodo ir pats sau tos aukos praso Cha cha

Na, valgyt ir devet yra labai svarbu ir tokia parama tikrai labai reikalinga seimoms. Bet del vaiku namu turiu kita nuomone. Jei turi 5 litus, kirbancius kiseneje, tai geriau pakviest koki vaika is vaiku namu dienai ir uz tuos 5 Lt nupirkti jam kokteili (o maistpinigius "rimtam maistui" jis gaus, jei jau apie tai galvojasi). Ir pramoga bus tam vaikui, ir geresne aplinka, ir t.t. Nes TEN yra baisu. Ta baisuma sudaro patys vaikai. Tai, ka rodo Nomeda, yra graudi, bet tik viena medalio puse. O tai, kad is tiesu ten gyvena pagrinde ne naslaiciais su klaikiais socialiniais (asocialiniais?) igudziais (ypac tie, kurie ilgelesni laiko tarpa su "tevais" gyveno), cia jau kita problema.

Tiesa, turbut todel ir kyla noras mygtukus suspaudyt. Bet, manau, tai ne kiek neissprendzia problemos. Zinoma, tai daug lengviau nei pasikviesti "laukini" vaika i savo ispuoseletus namus. O tie vaikai tikrai yra "sunkus". Labai. As jau nekalbu apie vaikus, atitinkancus siemetines akcijos tema.

Zodziu, as turbut bjauri ir visokia kitokia, bet tokios akcijos man atrodo labai vienpusiskos, labai parodomosios ir is esmes nieko nepakeiciancios… Esu sakius ir sakau - ne pinigu vaiku namu vaikams labiausiai truksta. Ne pinigu…

O per nomediskas atviru duru dienas ir kitus gerius vyresnieji isvis pabega is namu (vaiknamius turiu omeny) nezinoma kryptimi. Ir gerai pagalvokime. Ar nepabegtume mes, jei musu namuose atviru duru diena salies mastu surengtu??

Ai.

P.S. Bet sms ir as esu siuntus. Ne siemet. Man irgi taip lengviau.

na tikrai nepretenduoju nei i shio pasaulio galinguosius nei i turtinguosiu Šypsena (shi karta klishe sudirbo teisingai. nors… tikriausiai del neteisingu priezasciu Šypsena

kuproz lazdos ir tiurmoz Šypsena bent jau musuose taip sakydavo.
shiandieninej lietuvoj visa tai ishtikro shalia. jei stogo neturi.

sakei su ekonokima tet-a-tet bendrauji. pirmam kurse turejo aishkinti apie pareto optimuma. tai va. mano nuomone 10% yra gerai. 50% butu dar geriau. ir nuo to nenukentetu niekas… kas matoma renginio fasade.

na su Rerichu susipazinti neteko. kolkas. bet… net biblija tvirtina: pradzioje buvo zodis. Is asmenine patirties galiu pasakyti kad yra nemalonu… kai bandai daryti kashka gero o atejas zmogenas ish shalies tik kritikuoja… pirshto nepajudindamas. bet… tiesa gimsta diskusijose, ir aklai pulti statyti kashka naujo… galutinai nenusprendus kas yra blogo sename (galbut galima visa tai ishtaisyti) nera nei racionalu nei protinga.

shitam tai nuosirdziai pritariu Šypsena pagrindine tokiu akciju varomoji jega yra ne vaikai… o remejai, tiksliau ju viesheji ryshiai (aka reklama).

beje, lietuvoj yra vienas idomus kuriozas: viena ish aktyviausiu paramos teikeju ivairiems renginiams yra reguliuojami monopolininkai Šypsena (pvz dalkija. atrodo labai keistai).

miręs- o konkrečiai- ką pats padarei, kad ne tik pačiam , bet ir kitiems būtų geriau Šypsena

kritikuoti mes visi gudrūs, aš irgi. alia kai imi daryti susiduri su toookia neigiama reakcija kritika ir pavydu kad oi oi…
ir viskas absoliučiai kitaip atrodo. imtum atrodo pats geriau padarytum- tai reikia IMTI ir DARYTI… liežuviu malti visi galim Velniūkštis

na, as matomai prisijungsiu prie anitos, nes kazkaip man labai priimtinas jos mastymas sia temaŠypsena
Mires, nejau sunku isisamoninti, kad nera tokios kaipo idealios valstybes visame pasaulyje, kur viskas vyktu skaidriai ir pan. as net negalvoju apie tai…as irgi tos nuomones, kad tai yra sazines reikalas tu zmoniu, kurie tuos pinigus skirsto…
Rudeneja, ne viskas taip paprasta kaip tu surasei su tuo vaiku paemimu is globos namu…ar tu buvai nors karta ten? ar bendravai su tais vaikais? po poros valandu jie prilimpa prie taves ir prasosi paimami namo…tai turi buti ne vienadiene pramoga ir ne karta i pusmeti, tam reikia pasiryzti ir bendrauti su vaiku reguliariai…nuo to vienadienio isejimo ir kokteilio nupirkimo ar kt. pramogos gali padaryti labai skauda ne tik vaikui, bet ir sau…

ačiū Šypsena na truputėlį aštrokai pasisakiau alia nu ką dabar man daryti Nežinau
labai dažnai pastaruoju metu susiduriu su dejuojančiais ir rypaujančiais kaip viskas blogai, ir kai pasiūlai ką nors daryti, išgirsti masę atsikalbinėjimų, kodėl jie to nenori negali daryti…

Tiesa pasakius nesu nei labdaros dalinimu uzsiiminejes, nei skestancius gelbejes. Net sausio 11 nebuvau ginti nei seimo nei televizijos.

Na didziausiu savo nuopelnu lakau tai, kad vis dar gyvenu LT ir moku visus mokescius. per paskutini penkmeti daugiau nieko zymaus nesu nuveikes visuomenes labui. Na gal dar esu viena prishta pridejes jaunu mokslininku ugdymo LT Šypsena.

Jaunystej… pacioj lietuvos interneto eros pradzioj buvau puslapiuka sukurpes… kuris skelbes savo tikslu “kad Lietuvai butu geriau” Šypsena

gal ir visi kuklus mano ilgo gyvenimo nuopelnai “ne sau” Šypsena

ai, vos nepamirshau. karta ishmaldos gatveje kaulijanciam vaikui obuoli daviau. tiesa… jis ano tik viena kasneli tenurijo. tikriausiai per rugshtus pasirode.

Pavydas yra labai zmogishkas jausmas. Bet nelabai suprantu jo shaltiniu: nemanau kad zmones pavydi kad kashkas padeda vaikams. naslaiciams ar invalidams.

imti kashka daryti zinoma galima. bet… kartais malimas liezuviu daugiau naudos duoda Šypsena
manyciau

Nesvarbu ar tie visi 2-5 litai ar keli centai patenka y vaiku namus, svarbu, jog bent kazkiek. Juk prisipazinkim, ne kiekvienas esame tuose namuose buves, ne kiekvienas ten nuvyktume, jei ne tokios akcijos.
O tiems maziesiems labai svarbus vien zinojimas, jog jais rupinasi, kazkas aukoja… Jei negalime sau leisti ir padaryti bent viena is ju laimingu, tai padarykime nbent tiek, jog karta per metus ju veidus puostu sypsena

idealai tam ir yra idealai… kad jie neegzistuotu. Bet… reikia ju siegti, del to negaliu sutikti su tuo kad tai tik skirstytoju sazines reikalas. Cia kaip su tais politikais: visi skundziasi kad politikai blogi… bet renka darbo partija.

Ko jūs taip parinatės dėl to, kaip kiti žmonės leidžia savo pinigus? Gal verčiau rūpintis kaip teisingai išleisti savuosius.

Daug kartų lietuviškai ant balto rašiau esminį labdaros principą - tai yra savanoriškas, neprivalomas ir tuo kilnus veiksmas. Todėl niekas niekam neturi klausinėti ir juo labiau priekaištauti ar kitaip daryti spaudimą dėl to kiek aukojo ir ar aplamai aukojo ką nors. O šioje temoje ta sveika riba, deja, buvo peržengta…

Auka gali būti ne vien pinigai ar drabužiai, ar daiktai. Auka gali būti ir nemokamos paslaugos, savanoriškas darbas ar smth. Todėl ar verta užsiciklinti ant SMS’inių litų ir ant kokios nors konkrečios akcijos ar laidos?

anita7Gėlė ir kiti teigia labai logiškus ir nuoširdžius argumentus grįstus vienais faktais. mires turi savo argumentus, paremtus irgi labai realiais faktais. Abi pusės turi savo logiką ir nuomonę, grįstą skirtinga asmenine patirtimi. Ir tegu.

Ir nereikia nieko kaltinti nei cinizmu ir nejautrumu, nei minkštaširdiškumu ar naivumu…

Nes savo užsidirbtus pinigus kiekvienas leidžia kaip nori.

Kritiška nuomonė, kelianti klausimą "ar tikrai…? irgi yra svarbi ir reikalinga, leidžianti visiems pasverti iki galo visus "už" ir "prieš" prieš priimant sprendimą. Tada tas sprendimas tampa labiau pasvertu, įvertintu ir motyvuotu.

Argi tai nėra vertybė?

As taip pat turiu savo nuomone siuo klausimu. Zinoma aukojam per sias akcijas, nes gaila tu vaiku, bet vis del to as asmeniskai nemanau kad sios issipildymo akcijos yra labai geras dalykas. Visokie uzslepti susitarimai perkant vaikams prekes, juk kazkas labai gerai is to po to pasipelni. Kitas dalykas - musu “mylimiausioji” valdzlia taip trina rankelem, kad jai nereikia kist milijonu i vaiku namu islaikyma, salygu gerinima ir panasiai, trina ir dziaugias, kad kvaila liaudis pati jais pasirupina savo uzdirbtais pinigais ir tyli, kad tik niekas neatsisuktu i juos ir nepaklaustu, gal ir jus ponai prisidesit? Greit viska pradesim remt: naslaicius, neigaliuosius, senelius, suniukus, katytes, politinius kalinius ir t.t. ir t.t., o valdzia nei pirsto del to nepajudins. Stai cia as ir izvelgiu blogybe.
Humaniskoji puse yra kitas klausimas. Cia jau kiekvieno zmogaus sazines reikalas. As kaip ir sakiau - aukoju, nors ir nejauciu pareigos remti tokias akcijas. Aukokim, bet ir atkreipkim demesi tu, kurie atsakingi uz aukas gaunanciu gyvenimus Labas

[quote] mergaiciuke sake:
nes manau pinigai ne ten keliauja
[/quote]

ten… aisku ne visi, bet didzioji dalis ten kaliauja 100%,beje as pati siunciau sms uz 5 lt 2 kartus,beje perku atvirukusGeraiGeraiNekaltasNekaltasNekaltasNekaltasPaplepėkimValio