Ar reikia sumokėti mokesčius valstybei grįžus iš užsienio?

Ar reikia sumokėti mokesčius valstybei grįžus iš užsienio?

sveiki, esu studentė ir vasarą legaliai dirbau užsienyje pagal viena iš studentų programų. Norėjau sužinoti, ar reikia susimokėti mokesčius Lietuvai už gautas pajamas užsienyje. Ar turi kokios nors įtakos uždirbtos sumos dydis?

Pagal viską berods reikia 15% nuo uždirbtos sumos.

Gryžus iš užsienio reikia deklaruoti uždirbtas pajamas Lietuvoje. Kadangi dirbai legaliai, tai ir mokesčius mokėjai užsienyje. Taigi, Lietuvoje tau reikės susimokėti tik mokesčio skirtumą. Pas mus pajamų mokestis yra 33% ir 15%, o užsienyje gali būti mažesni arba didesni. Jei mažesni - turėsi susimokėti skirtumą.

pajamu mokescio tarifas fiziniams asmenims 33 procentai nuo darbo uzmokescio. o tu mokesi skirtuma tarp GPM Lietuvoje ir toje uzsienio walstybeje. PVZ. JAV kiek pamenu jis apie 18%. taigi tu mokesi papildomai 33-18=15% . mokesciu inspekcijos teigimu moketi tures wisi. taciau realiai mastant jeigu dirbai nelegaliai, pinigu banke nelaikei ir nesiuntei i lietuwa nei per banka, nei per western union, GPM moketi neturetum. bet tawuoju atweju greiciausiai, kad moketi tex Liūdnas

o jei ilgiau nei puse metu prabuvai uzsienos ar reikia susimoketi mokescius ?

na o jei pinigu banke nelaikiau ir nesiunciau i Lietuva nei per banka, nei per western union? Šypsena

Inspired, aiškiai parašyta ne tik šiame forume, bet ir visuose laikraščiuose buvo straipsniai, kad gryžus iš užsienio Lietuvoje reikia deklaruoti pajamas. Ar kur nors matei parašyta, kad ribojamas buvimo užsienyje laikotarpis? Pagaliau yra toks Gyventojų pajamų mokesčio įstatymas. Panagrinėkite jį žmonės, ir mažiau klausimų tada liks. Dudi, jei pinigų nelaikei benke ir nesiuntei jų per niekur į Lietuvą - tavo reikalas ar tu juos deklaruosi ar ne. Jei deklaruosi ir susimokėsi mokesčius pinigai bus “legalūs”, o jei nedeklaruosi, tuomet jei pirksi kokį nors brangų turtą, negalėsi tų pinigėlių rodyt kad turi. Tai atsispindės tavo turto deklaracijoje, kurioje reikia deklaruoti savo turtą ir reikia pagrysti iš kur gavai tiek pinigų tam turtui įsigyti.

man atrodo kas kvailas tas ir mokes tegul mokesciu inspekcija pasiunta

Mhm, va čia ir pasireiškia lietuvių samprata. Galų gale darykit kaip tik kas išmanot…

Geriausia tai paskambink i mokesciu inspekcija ir paklausk, tau ten viska paaiskins. O jei reikia moket ir nesusimokesi, tai kai VMI po n metu atras kad turejai moket ir nesumokejai… priskaiciuos ir mokescius ir baudas ir dar delspinigius, o jei ir tada nemokesi, tai anstoliai greitai per turta atsiims… Taigi geriau nejuokaut…

Yra toks stebuklingas žodžių junginys - “senaties terminas”. Tad kol Lietuvos mokesčių inspekcija pasikeis duomenimis su US IRS’u praeis tikrai ne 5 metai…

isiterpsiu ir as kiek mokejau mokescisu ne karto nereikejo dvigubai ju moketi ,cia liecia ES valstybes.

tai gal patarsit ka man daryt? buvau norvegijoj. dirbau legaliai. 18 000 kronu neapmokestinama, toliau kiek uzdirbau pjove per puse - 50% (ziauriai, ane?) tai kas papasakos ka man reikia moket? tai gal lt valstybe man grazins 17%? (50-33=17) ir uz ka man reikia moket tuos mokescius??? ar kas nors man ta darba surado, ar bent padejo isvykt??? karoc nei as ju prasau ko, nei jie manes geriau nepraso nieko(mokesciu inspekcija)

pasidomek sodroje ,gali buti gal ir net atgausi kazkiek pinigu ,nors sunku patiketi.

Sodroje? Juokiasi Iš sodros tikrai nieko neatgausi, reikia domėtis VMI.

that is what i meant Mirkt

buvimas uzsienio salyje daugiau kaip 6 men (turi buti deklaraves ten savo gyvenama vieta) ir turejimas turtiniu santykiu butent toje salyje yra laikomas tos salies rezidavimu. Todel pagal dvigubo apmokestinimo isvengimo sutarti tarp tu saliu tu moki mokescius tik toje salyje kurios rezidentas esi. (pajamu gautu toje salyje cia deklaruoti neprivalai). Va mane kankina kitas klausimas kaip elgtis tuo atveju kuomet dirbi dvejose salyse?

O tai tu LT deklaravai uzsienyje gautas pajamas ar buavai daugiau nei 6 men ir laikei save tos salies rezidentu?

noreciau sugeneruoti, dar viena situacija. pvz. asmuo dirba uzsieni, ten moka mokescius ir laiko savo santaupas uzsienio banke. Beto asmuo yra issiregistraves is lietuvos.(tokiu atveju skaitosi, kad asmuo lietuvoje nebegyvena) Po kiek laiko tas asmuo perka nekilnojama turta lietuvoje (kaip uzsienietis). Argi jam tokiu atveju “priklauso” moketi pajamu mokesti? Juk asmuo cia negyvena, bet tik investuoja. … poto kurio laiko asmuo grista lietuva…nes cia jam geriau… Šypsena) gal turite ideju, kaip tai butu galima padaryti ar paaiskinti teisiniais terminais