Ar nueinate i baznycia?

Katalikams, ir siaip prijauciantiems siulau apsilankyti:

http://www.lcn.lt <— Gerai

Vo blin,kokias temas skaldom!:)nesitikejau!:)galvojau kad rimtu temu cia su ziburiu nerasi.
klydau:)
ziurke labai tiketi dievu!
ziurkei patinka tiketi dievu,ir ne bet kokiu,o vieninteliu kureju!
ziurke galvoti,kad dievas gyvas ir padeti visiems,kas tiki ir kas ne!:):)dievas buti geras ir gailestingas:):):):):):):):slight_smile:

Pries kelis menesius buvo mane uzpludus depresija: problemos su darbu, bendravimo truksta (esu ne Lietuvoj). Kasdien verkdavau, nusivylimas augo ir jauciaus visiskai sugniuzdyta. Viena diena nusprendziau parasyt emaila draugei, kuri yra sauni mergina ir lanko Tikejimo zodi. Paprasiau, kad pasimelstu. Ir ka gi? Is paziuros mazas, bet man stebuklas-nezinau, kada meldesi, bet pajutau rezultata: is isores niekas labai nepasikeite, bet as viduje pasikeiciau, tarsi atgimiau. Kaip ranka nueme ta nusivylima, kuris buvo susikaupes. Akys prasvito, atsigavau, pradejau dziaugtis ir nuostabiausia, kad ta didele depresija nebesugrizta, o ji tesesi apie 3 menesius. Problema del darbo liko, bet dabar jauciuos atsitiesus ir bent jau tikiu, kad anksciau ar veliau su tuo susidorosiu.
Tai va, biciuliai, kartais pravercia tokios pazintys ŠypsenaŠypsena

kleckas rašė:

2Teologija
man Prancuzijos baznycios patiko ne del savo isorinio grozio, o del vidines nuotaikos jose, ten jautiesi tikrai nesuvarzytas… tai ne cia kur viska darai pagal tam tikras taisykles, ir jei ka ne taip darai tai dar davatkops apsaukia… ir tikrai vienas is labai dideliu pliusu kad ten gali buti kada nori ir kiek nori…

Kas liecia davatkas - tai jos neatskiriama musu kulturos dalis :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

2Teologija
man Prancuzijos baznycios patiko ne del savo isorinio grozio, o del vidines nuotaikos jose, ten jautiesi tikrai nesuvarzytas… tai ne cia kur viska darai pagal tam tikras taisykles, ir jei ka ne taip darai tai dar davatkops apsaukia… ir tikrai vienas is labai dideliu pliusu kad ten gali buti kada nori ir kiek nori…

kleckas rašė:

i baznycia einu tik tada kai man to reikia, kai noriu pabuti viena ir susivokti savyje… taciau pastebejau viena bjauria tendencija Lietuvoje - dienos metu daugelis baznyciu buna uzrakintos… Baznycia ne prievarta kaip kad anksciau stengdavosi ta man iteigti tevai ir versdavo eiti per sventes i baznycia… kad tai dar vienas budas pabuti susikaupime ir savyje as supratau budama Prancuzijoje, jos baznyciose…

Baznycios uzrakinamos, kiek paciam teko dometis, saugumo sumetimais. O Prancuzijos baznycios tikrai grazios - bet ta pati apie musu baznycias sako patys Prancuzai. Kartais mes patys nepastebime to ka turime. Cia labai tinka viena Lietuviska patarle : "Gerai ten kur musu nera" Šypsena

alyva rašė:

as irgi galeciau ant kunigu pavaryti, apie ju morale, cia ne apie visus, bet didesne dauguma. Apie kokia morale jie postringauja, kai patys ir kruva vaikuciu turi ir grazias moteris pasoneje ir ta "seimyna" islaiko mociute, kuri baznyciai, galbut, aukoja paskutini savo lita. Gal cia reiktu naujos temos, kokio tikslo siekiama, draudziant kunigams tuoktis, juk butent sis draudimas skatina juos nusideti, arba, argumentuotai isaiskinkite man viska. Galbut reiktu teologijos paprasyti.

Na aisku kai kur nors ka nors prisidirba kunigas - iskart visi pamato ir kad jau varo… Bet pamirsta viena dalyka: kunigas toks pat zmogus kaip ir tu tavo kaimynas ar pan. Visi mato pirmiau kuniga.
O kas liecia draudima kunigams tuoktis, alyva, pabandyk pagalvoti ar tikrai taip imtu viskas ir issisprestu? Nemanau. Nes: yra daugybe skaudziu pavyzdziu ir Protestantu ir Staciatikiu baznyciose kai kunigai issiskiria, svetimauja, gyvena su antrom zmonom. Bet kokiu atveju nemanau, kad leidimas tuoktis taip imtu viska ir isprestu. Bet kokiu atveju nereikia pamirsti, kad kunigas yra zmogus su visais savo "priciudais" "+" ir "-" kuriu ir mes visi turime.
Nesusituokes kunigas kur kas labiau gali atsiduoti savo darbui, savo pasaukimui: juk turime pripazinti kad ne kiekvienas "paveztu" visa gyvenima toki kruvi (daugiau psicologini). Kiekviena diena: vestuves, krikstynos, laidotuves, misiu laikymai, ligoniu patepimai na toliau manau vardinti gal ir nereikia. Tikrai ne kiekviena zmona istvertu jeigu jos vyras net ir naktimis lektu atlikti savo pareigu.
Pabaigai pateiksiu viena palyginus visai nesena sutrumpinta atsitikima: antro pasaulinio karo metais, Vokietijoje, protestantiskame kaimelyje (protestantu kunigai gali tuoktis) - uzejus svetimos kariuomenes kareiviams ir pradejus zudyti gyventojus, prievartauti moteris, tas kunigas savo seima isveze uz i saugia vieta, ir paliko gyventojus… Jam po 2 dienu grizus to kaimelio gyventojai jo jau nebeprieme.
Aisku deja negaliu teigti, kad visi kunigai be isimties yra geri, ir atsidave zmonems. Yra gana nemazai tokiu, kurios sunku butu suprasti kodel jie pasirinko si kelia. Neskubekite visu nurasyti i siuksles. Ieskokite kunigo. Tikro kunigo.

Malvina rašė:

O kaip atsirado ausine ispazintis? Man vaidinas, kad tai buvo kontroles priemone, reikalas suzinot paslaptis ir, jei jos turejo valstybines ar kokios kitokios reiksmes, perduot kam reikia.
Pasisneket galima su zmogum, kuriuo pasitiki, kartais tai gali buti ir dvasiskis.

Ausine ispazintis atsirado dar pries inkvizicija. Apie ispazinties visa issivystyma iki ausines negaliu taip imti ir atsakyti is karto ir trumpai - tai yra be galo ilgas laiko tarpsnis apimantis keliolika simtmeciu. Patarciau pasiskaityti istoriniu knygu, arba pakalbeti su geru istoriku siuo klausimu, nes ispazinties issivystymas yra be galo idomus(sakau, nes pats tuo domejausi). Galiu pasakyti tik tiek, kad pirmaprade ispazinties forma buvo tokia, na pvz: tu padarei ka nors bloga savo kaimynui, tai uz tai pvz. turi suarti jam lauka. < Na bet cia tik mazas nekonkretus pavyzdukas Šypsena Kai kurie zmones teigia, kad ispazinti "isrado" kunigai. Tai butu tas pats kaip teigti, kad gelezinkeli "isrado" gelezinkelieciai. Šypsena

Mykoliukas rašė:

As nesu katalikas, nes man katalikybe kaip ir seksas per jega, tik ja mums ibruko veliau. Kad kazkas yra? Gal ir taip bet tada prisiminus fantastika, tai gal mes esam kokios nors civilizacijos naminai gyvunelai?. O seip visiem sakau kad esu pagonis Šypsena
Gyvenimo principas - neknisk proto kitiem ir leisk gyvent.
Baznyciai ne

Nemanau, kad baznycia (na bent jau Kataliku) taip labai "knisa" prota. Ji tik pataria, duoda gaires, pritaiko Sv. Rasta musu laikams. Ar tai taip jau blogai? Na aisku buvo istoriniu klaidu, kuriu jau nebeatitaisysi. Gal but tau teko buvoti tose bendruomenese, kur "knisamas" protas tikraja to zodzio prasme + dar pinigeliai uz tai isreikalaujami. Gaila kad zmones iesko ne tikejimo, o sou…

Atvaziuosi mūsų kraštan ,galėsi pas vienuolius užsukt.Nuomonė gal ir pasikeis.
O aplamai ,kodėl dar nešventi?

Nu ash jau du metus tikrai nebuves…
Su vienu kunigu teko asmeniskai bendrauti tai visai nieko, jo pavarde Arnašius, buvo statuose pasizmonet…šiaip jis iš Mažeikių… gitara groja, savo kompaktą išleido, karoč modernus kunigas.
Šiaip į dieva netikiu…nežinau kodėl…gal todėl kad mane mažą per prievartą krikštijo vedė į bažnyčią, nors aš to nesuvokiau, galima daryti tokią išvadą, kad mane jau mažą tėvai prievartavo, nu ta prasme vertė tikėti į dievą, savo mamai bijau tai sakyti, neįsivaizduoju kas atsitiktų - tikriausiai pasaulio pabaiga…Mirkt

-Ar yra dievas?
-Ne
-Kada bus?

Nu aš seniau irgi buvau katalikas, bet man labiau prie širdies mormonų tikėjimas, kuris paplitęs amerikoje - Utah (jutos valstijoje)

alyva -Gerai katalikybe ar tikejimo zodis vienas ir tas pats ssssss tik tikejimo zooodi pinigus per prievarta ismelzioa o cia patys kaip avinai sunesa, va jei koks nuskures kunigas skaitytu pamokslas tai dar kudi, bet kai isiridena riebus tai jau fu

Martynukas labai piktas pries kunigus (suprantu tave). Tai gal reiketu susipazint su pastoriais? Bet gal bus per daug, nes kaip supratau, tu giliniesi i Rytu mokymus. Man asmeniskai protestantiska dvasia artimesne negu katalikiska.

Nebūtinai ,pabendrauti galima ir su Kretingos vienuoliais.Miela malonu kalusyt jų pamokslų ,šiaip šnekų.Esant bėdai gali pas juos nueit ir pasipasakot.Yra ( ne man) buvę kad viena moteris pasidarė abortą.To tikrai reikėjo ,nes tokios gyvenimo sąlygos.JI pati l.pergyveno ,kad taip reikėjo padaryt, ir dar kunigui pasisakyt.Ir ką gi ji išgirdo"TOKS GYVENIMAS."liepė poterius sukalbėti ir visai nebarė,nepamokslavo.
Ir man patiko prieš šliūbą ,kai išgirdęs kad abu negeriam , nerūkom, pasakė tai jūsų vaikas angelėlis-kunigėliu galės būti .Ir pamokino kad per daug( material.neaprūpinsim, priežiūros geros nebus ir pan) vaikų neprisidarytume.Keista buvo girdėt ,bet protinga.

As nesu katalikas, nes man katalikybe kaip ir seksas per jega, tik ja mums ibruko veliau. Kad kazkas yra? Gal ir taip bet tada prisiminus fantastika, tai gal mes esam kokios nors civilizacijos naminai gyvunelai?. O seip visiem sakau kad esu pagonis Šypsena
Gyvenimo principas - neknisk proto kitiem ir leisk gyvent.
Baznyciai ne

i baznycia einu tik tada kai man to reikia, kai noriu pabuti viena ir susivokti savyje… taciau pastebejau viena bjauria tendencija Lietuvoje - dienos metu daugelis baznyciu buna uzrakintos… Baznycia ne prievarta kaip kad anksciau stengdavosi ta man iteigti tevai ir versdavo eiti per sventes i baznycia… kad tai dar vienas budas pabuti susikaupime ir savyje as supratau budama Prancuzijoje, jos baznyciose…

Savo noru lyg ir ne…

Mes su drauge pereita vasara buvom nuvaziave i toki Taize vienuolyna Prancuzijoj. Ten kiekviena vasara rengiami jaunimo is visos Europos susitikimai. Buna labai daug zmoniu. Prisipazinsiu, kad buvom suzaveti. Neiprastos pamaldos: nei klauptis, nei stotis, visi gieda fantastinio grozio giesmes, labai jauki atmosfera. Kazka many tai paliete. Ir pabendraut idomu.

Paskutini kart baznyciau buvau Vilniaus katedroj, ten misios uz seneli buvo. Tai ispudis blankus. Man ten labiau ne pamaldas primine, bet sveikinimu-pageidavimu koncerta su begalinemis reklaminemis pertraukelemis. O senelis ten buvo paminetas tik kruvoje kitu vardu ir tai - jei specialiai neklausyt, tai ir neisgirsi. O daugiausia buvo minima kazkokia naujai atsidariusi kunigu seminarija ir te kas 10 minuciu vis kviete melstis uz tos seminarijos sekme bei vardino kokios iskilmes ten vyks. O pamoksla skaite tokio lygio, kaip darzelinukams - kunigas susizavejes pasakojo apie tai kad zeme sukasi aplink savo asi, ir aplink saule ir vardino skaicius km/sek. Taip sakant "neissemiamas dvasiniu zyniu saltinis", atsprsht. Nutarem daugiau neiti.
Juolab, kai pasiziuri, kad pas mus namie baznycia - virtuve globoja Ganeša ir besijuokiantis Buda, prieskambari saugo Višnu ir Lakšmi, o miegamajame pilna spinta induistiniu knygu, biblija yra, pasaulio religiju enciklopedija, mitologijos enciklopedija, lietuviu, indu, kinieciu ir japonu mitologijos, kas is esmes irgi yra religine literatura. Kokias nori pamaldas, tokias gali ir sau susiorganizuoti.