Ar mums priimtina minilabų kokybė

Iš tavo žodžių suprantu taip, kad tu lakstai po įvairius minilabus ir ieškai ko nepametęs. Ne minilabą reik rinktis, o laborantą, tai visų pirma. Kaune težinau dvi normalias laboratorijas. Per savo gyvenimą esu matęs tris LABAI GERUS laborantus. Vienas jų jau miręs, A.A. jam, geras žmogus buvo, kitas senai Anglijoj. Dabartinėj laboratorijoj, kurioj esu nuolatinis klientas, kurioje jau žino ir mano skonį, ir įpročius - dirba du geri. Kai esi nuolatinis klientas - jokių problemų, jei ir kas truputį ne taip, kažką truputį reik perdaryt ir pan. Tada nėr reikalo ir bėgt ieškot vis naujų ir naujų minilabų. Jei tu ir toliau lakstysi po visokius užkampius - na, ilgai nematysi gerų nuotraukų.

Gal biski grieztokai issireiskiau Šypsena
Isties noretusi susirasti kazka tokio, kur klientura neplauktu upe- kaip tuose kur Laisvej. Ten sunkiai kazka suderinsi- juk nesu kasdienis klientas. Be to, tarpininkes uz prekystalio stovi… ir operatoriai keiciasi kas menesi, kiek pastebiu Cha cha
Dar pastebejimas- paskutinese padare korekcija pirmai fotkei ir paleido visas su ta pacia. Ar cia logiska? Jei jau taip, tai kazkaip atrodo jog visai nekoreguoti butu geriau. Keliskart bandziau sito uzsiprasyti, bet jiems "nedaejo"… O del savo kaltes netikusiems gaminiams nepriekaistauju- atskiriu kur negatyvas buvo nevykes.

Tai tiesog susirask vieną kart tikrai gerą minilabą ir viskas bus gerai. Nes - geram minilabe operatoriai tikrai nesikeičia kas mėnesį. Ir iš to aš sprendžiu, kad dabar tu vaikštai ne į pačius geriausius minilabus Šypsena

Pastebejimas
Profesionalas minilabe gyva nelaimė ir nuostolis.

Isvada
Tam tikslui ir buvo ikurtas Kodak procentras.

Na, čia jau visai kita kalba, net nelyginčiau Procentro su minilabu.

Nu tai visgi: kur Kaune geriausia daryt nuotraukas isrankiam klientui?

Labai išrankiam - geriau niekur neit ir negadint sau ir kitiem nervų Šypsena O šiaip - yra Kodak prie Kalniečių. Yra Fotocentras šalia Zoologijos Muziejaus. Neabejoju, kad yra ir daugiau normalių minilabų, tik nebandžiau - palygint daug metų buvau nuolatiniu klientu tam Kodake, paskutinius pora darausi nuotraukas tik tame Fotocentre. Šiaip tai bet kokiam, net pačiam geriausiam minilabe, gali pasitaikyt kad kažkas bus atspausta ne visai taip. Normalu - per dieną apsilanko šimtai žmonių, prineša tiek visko, kad laborantas tikrai kartais gali ir nesuprasti, naktinis ten tas vaizdas ar dieninis ir kas ten apskritai tam vaizde. Tiesiog, kai esi kažkur nuolatinis klientas, tai ir tave bei tavo įpročius jau žino, ir pats žinai - kada laboratorija gali kažką padaryt gerai, o kada laborantas sėdi užsikasęs ir jam akyse tamsu.

Kodak prie Kalniečių taip nukoregavo, kad patys galvas po to kraipė Baisu

Skaitmeniniu atveju as taip isivaizduoju nuotraukuu gamybaa:
1-fotografuoju.
2-sukeliu i kompaa.
3-darau korekcijas.
4-rasau i CD.
5-nesu i fotolabaa.
6-dziaugiuosi gera kokybe.

Man irgi taip buvo- paprashiau nekoreguoti. Pakotegavo, ish Vyrautynes sienos vakare padare kazka shaltibarsciu spalvos. Ash parodziau uzrasha ant voko, nuotraukas ir paprashiau perdaryti. Je pradejo aishkinti, kad man blicas nesuveike, (Cia pas Zenit 3m instaliota blikste! Nekaltas )je pipo gelbejo padeti, tai ash paprashiau grazinti $. Spardesi, bet perdare. Po to problemu nebuvo. Dabar spauzdinu Valboroi. Kol kas lig ir nieko, jei ne tas kartas, kai vietoi spalvuotu padare B-W

O jei taip is BW padarytu spalvotas?

na man visai patiko konarskio gatvej, ten mazytis toks…bet senukas dirba, tikrai ne megejas…Šypsena nunesiau fotkes kazkada is muilines drauges…tai jis tiek su jom dirbo, kol isgavo maksimuma, derino etc…Šypsena saunu tiesiog. Kitur tai leva, ypac savanoriu, hyper rimi nepatiko ka is skaitmenos daro…

Spie Kodaka Savanoriuose. Siandien neiskentes atspausdinau ten testa. Pries tai kelis kartus spausdinau nespalvotas nuotraukas, ir jos man kazkokios itartinos gaudavosi. Paruosiau grayscale testa su tolydziu perejimu nuo 0 iki 255 ir atspaudziau be korekciju. Ir ka gi: nuotraukoje pilki atspalviai svyti visom vaivorykstes spalvom. Tik balta ir juoda spalva be atspalviu Nekaltas. Operatorius is karto suprato testo rezultatus Cha cha, bet jis nieko padaryti negali, aparata turi sutvarkyti technikas, gal but poros savaiciu begyje. Ziuresim…
Spaudziant spalvotas nuotraukas nieko blogo lyg ir nesimato, bet nespalvotoms pilkumo skaleje - kokybe nepatenkinama. Spaudziant tonuotas - dar puse bedos.

Poros savaiciu begyje Juokiasi
Ir visa ta laika jie keps nevykusias fotkes Blogai Ar jie bent susimasto, kiek klientu nusivils ir iseis ieskoti kur geriau? Nors gal ant spalvotu isties nieko tragisko nesimato…
Kad nespalvotas fotkes kokybiskai padaryti neskaitmenine masina yra sunku, seniai zinau. Turiu minty- be aiskaus atspalvio, grynai pilkas.

Daug klientu nepraras, nes dauguma spaudzia spalvotas, o ant spalvotu nesimato.
Bet noretusi, kad ir nespalvotas sutvarkytu… Dar pries keleta menesiu viskas buvo OK, vadinasi, sugeba kai nori…

Klausykit praktiskai bet kuriame minilabe pabandzius ant spalvoto popieriaus isgauti monochroma tokie bandymai baigsis x-- ne.
Beda ta kad popierius sensibilizuotas skirtingiems sviesos bangos ilgiams.
Tad praktiskai yra labai sunku ir skaitmenoj,ir analoge isgauti pilna monochroma.

O man visai neidomu, sunku ar nesunku. Jeigu anksciau kazkaip sugebedavo atspausti gerai, tegul ir dabar susitvarko.

Nesitvarko reiskias neapsimoka galvos sukti del keliu monochrome nuotrauku
ir per kaledu darbymeti stabdyti masinos ir ja koreguoti.Laborantai ir technikai irgi zmones.Ir vieni ir kiti turi pakankamai darbo ir galvos skausmo kitose srityse.

jei f80 - tipiskas minilabo laborantas - tai aciu dievui, kad nekilo kol kas reikalo darytis is savo failu popieriniu nuotrauku…

Pasibuvojes minilabuose "kur arciau, greiciau ir pigiau", nutariau vel nueiti i savo senaji megiamaji, nors buves laborantas tenai seniai nebedirba, veliau juo buvau kiek nusivyles. Pirmas rezultatas neblogas- tos pacios fotkes is "greitakepio" Laisves al. atrode kurkas nykesnes, "negyvos", netgi subjektyviai vertinant kazkokios neryskios. Nors ten ir buitines, ir netgi ne sau- atidavimui, vistiek pradziugino. O gal viskas todel, kad tenai esu senas pazistamas? Šypsena