"color settings" photoshop'e

“color settings” photoshop’e

Kas vis delto ten turi buti nustatyta? Ir kokia itaka turi? (jei kam sis klausymas atrodo kvailas…nepykit visi mokomes… Drovus)

a bbz kas ten turi boot nustateeta Mirkt

RGB (ten prie working spaces) pasirink Adobe RGB (1998)

scopex - o ple, o as maniau vaikai jau miega seniausiai Nežinau

o prie pagrindinio “settings” tada “custom”? Bet pakeitus PS zyzia kad fotkes neatitinka dabartinio RGB nustatymo Nekaltas

jup

geriausia nustatyt ir fotike ta pati adobe rgb 1998 (jeigu yra galimybe). jeigu tokios galimybes ner - tadum tiesiog atidarant fotke fotozhope, kai jis zyzia Šypsena liepk jam konvertuot i ta adobes rgb ir visks bus normalei.

o tau realiai matos spausdintose nuotraukose, kad kazkuo geriau adobe, o ne sRGB ?

Visais atvejais pries spausdinant arba dedant i web’a reikia konvertuoti i sRGB. Mazai kas be Adobe Photoshop supranta adobe rgb.

pries spausdinima foto reikia konvertuoti i sRGB (nes toks color space’as minilabuose LT). bet nuotrauku apdorojimui geriausia naudoti adobes rgb, nes si “spalvu erdve” yra platesne uz sRGB - maziau spalvu prarandi

Kiek prarandi spalvu - priklauso ne nuo spalvu erdves, o nuo bitu skaiciaus. Abu jpg turi 24 bitus pikseliui, tad IMHO redagavimui tas itakos neturi.

drycreekphoto.com/Learn/color_spaces.htm

Patyres, ten nei zodzio nerasoma apie tai, jog apdorojant nuotraukas issaugoma daugiau spalvu. Didesne spalvu erdve yra paranki spausdinant nuotraukas ar kitaip isvedant i kazkoki vizualizuojanti irengini.

nu kap mazi vaikai, garbes zodzis… Nežinau

“Adobe RGB galima laikyti universalia spalvine erdve, tinkancia bet kokios paskirties redagavimui, ar tai butu WEB, ar spauda. Aukstesnius reikalavimus atitinka ProPhoto RGB. […] Vieninteliu didesniu Adobe RGB trukumu yra tai, kad si spalvine erdve pernelyg toli nueina i zaliuosius tonus. Tai reiskia, kad nenaudingai panaudojamos skaitines reiksmes spalvoms, kuriu negali perteikti joks egzistuojantis skaitmeninis irenginys, matrica arba skeneris.” Kaip pastebejau, instrukcijos pacios sau kazkiek priestarauja, nes kitame skyriuje buvo kalbeta apie Adobe RGB neisnaudojima ir net galimus defektus, jei spalvu gylis maziau 16 bit/kanalui.

teorijoj adobe rgb turi spalvas, kuriu saturacija gali buti didesne. Praktijoje visi minilab’ai spausdina sRGB. o kam kovertuoti is sRGB, redaguoti adobe, o paskui vel perkelti i sRGB nzn. Yra prasme, jei fotkinti su adobe, naudoti photoshop’a su adobe nustatymu ir spausdinti savam printeryje su labai kokybiskais rasalais, kad neprarasti tu spalvu (jei ju netycia pasitaikytu, o turbut 95% fotkiu tokiu ryskiu spalvu nebuna).

Man dar idomu, kodel skaitytoje PS instrukcijoje isvis nepaminetas sRGB Nežinau Aprasymas PS CS, nesenas… Uztat monitoriu instrukcijose skaitau: “working color space sRGB (LCD monitor RGB), number of colors 16M”. Cto za xyinia?

Beje, jei palyginti nuotraukas, darytas analoginiame minilabe ir skaitmeniniame, tai skaitmeninis aiskiai pralosia atspalviais, ypac zaliais. Paskutiniu metu nuo skaitmeniniu mane po biski ima pykinti, tie kone vientisi zali plotai Veee prapuole noras daryti spalvotas nuotraukas. Didelio formato analoginiu jau nebezinau, ko gero nebera. Galbut tai aparaturos derinimo padarinys, o galbut… pigi technika.

sRGB - standartine spalvu erdve, 16M spalvu reiskia jog kiekvienam RGB kanalui tenka po 8 bitus (256^3=16.777.216)

O dar idomu, kiek padorus (bet ne profiskas) vakuuminis monitorius spalvu turi? Kodel visi kas netingi keikia LCD del prastu spalvu- nelyginau sustates greta, bet skirtumo lyg nepastebejau. Tai gal sRGB = RGB? Nes va skenerio pasirinkimuose sRGB irgi nera, yra Adobe RGB, tiesiog RGB, Apple RGB, na ir dar keletas erdviu… naudoju RGB.