Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Kuryba


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2004 12 10 d. 13:07 pradėjo  Kestas, peržiūrėta 15098 k.
Puslapiai: <pirmas -10 17 18 19 
Kestas
Blogiausias banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 86204

2021-02-18 09:34 451 žinutė iš 470 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Kestas Įtraukti Kestas Į adresų knygelę
Parašyta prieš 78 metus, bet atrodo, kad šiandien ...


"Vienas jaunas velnias paklausė seno velnio:
-Kaip tu sugebėjai nuvesti tiek daug sielų į pragarą?
Senas velnias atsakė:
-Aš juos įbauginau!
Jaunasis velnias atsakė:
-Puikus darbas! Ko jie bijojo? Karai? Alkis? Senis atsakė:
- Ne, jie bijojo ligų!
Jaunėlis:
- Ar tai reiškia, kad jie nesusirgo? Jie nemirė? Ar išsigelbėjimo jie neturėjo?
Senis atsakė:
- Deja, ne ... jie susirgo ir mirė nors pagalba ir buvo.
Nustebęs jaunas velnias atsakė:
-Tada aš nesuprantu ???
Senis atsakė:
-Ar žinote, kad jie patikėjo, jog vienintelis dalykas, kurį jiems bet kokia kaina reikia išsaugoti yra jų gyvenimas. Jie nustojo apkabinti vienas kitą, nustojo sveikintis. Jie atitolo. Jie atsisakė visų socialinių kontaktų ir visko, kas buvo žmogiška! Vėliau jiems pritrūko pinigų, jie neteko darbo, tačiau tai buvo jų pasirinkimas, nes jie bijojo dėl savo gyvybės, todėl metė darbą net neturėdami duonos. Jie aklai tikėjo viskuo, ką girdėjo ir skaitė laikraščiuose. Jie atsisakė savo laisvės, nepalikdavo savo namų, tiesiogine prasme niekur neidavo. Jie nustojo lankyti šeimą ir draugus. Pasaulis virto tokia koncentracijos stovykla, nereikėjo nei versti užsidaryti į nelaisvę. Jie priėmė viską !!!
Tik tam, kad išgyventų dar bent vieną apgailėtiną dieną .... Ir taip gyvendami jie mirė kiekvieną dieną !!! Ir šitaip man buvo labai lengva nuvesti jų kvailas sielas į pragarą ..... "


C.S. Lewisas - knyga " Senojo velnio laiškai jaunam velniukui" nuo 1942 m.


Kestas
Blogiausias banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 86296

2021-03-01 14:00 452 žinutė iš 470 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Kestas Įtraukti Kestas Į adresų knygelę
Kaip rašo amerikiečių žurnalistas D.Kupelian savo garsiojoje studijoje "The Marketing of Evil: How Radicals, Elitists and Pseudo-Experts Sell Us Corruption Disguised as Freedom" ("Blogio marketingas: kaip radikalai, elitistai ir pseudoekspertai parduoda mums korupciją kaip laisvę"), po Stonewall riaušių susikūręs "gėjų teisių" judėjimas, atsiradus AIDS, patyrė baisų nokautą. Plačiosios visuomenės akyse AIDS buvo homoseksualų liga. Netgi pirmasis oficialus jos pavadinimas buvo GRID – "Gay related immunodeficiency disease" (su gėjais susijusi imunodeficito liga). Tik vėliau, įsikišus judėjimo aktyvistams, šis pavadinimas buvo pakeistas į politiškai korektišką AIDS – "acquired immune deficiency syndrome" – įgytas imunodeficito sindromas.

Tačiau nepaisant, kad ligos pavadinimas buvo pakeistas, visuomenė jos pagrindinio nešėjo neužmiršo. Požiūris į gėjus pasidarė toks, kad atrodė, jog homoseksualų judėjimas greitai žlugs. Jau buvo žinoma, kad AIDS plinta ne tik lytinių santykių metu, bet ir per kraują, seiles ir t.t., todėl masiškai sergantys homoseksualai tapo tiesiogine grėsme visuomenei.


Kestas
Blogiausias banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 86366

2021-03-04 14:31 453 žinutė iš 470 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Kestas Įtraukti Kestas Į adresų knygelę
Kankorėžis – tikras juvelyrinis dirbinys, sukurtas gamtos. Aiškios linijos, simetriški elementai ir formų įvairovė. Sezono metu tokios dekoratyvinės medžiagos pilna, be to, nemokamai.

Kestas
Blogiausias banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 86367

2021-03-04 14:38 454 žinutė iš 470 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Kestas Įtraukti Kestas Į adresų knygelę
4 5 4

Kestas
Blogiausias banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 86424

2021-03-08 14:45 455 žinutė iš 470 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Kestas Įtraukti Kestas Į adresų knygelę
Prisimena visas savo gyvenimo niekšybes ir ten pat ima šaukti: "Pasigailėk manęs, Dieve, pasigailėk manęs!" Kaip pamišęs ima daužyti galvą į sieną, rautis barzdą. Bėga namo, išdalina visus pinigus, knygas, net drabužius. Pas Joną Avilietį atlieka išpažintį, paskui miesto aikštėje atvirai išpažįsta savo nuodėmes. Kai kurie biografai teigia, kad tai daręs norėdamas atrodyti kvailas "dėl Kristaus meilės". Kiti mano, kad visa skaudi patirtis, ilgų metų įtampa, patirtas atšiaurumas ir meilės stoka prasiveržė tikru proto aptemimu.

Iš tikrųjų pateko į beprotnamį – ano meto įstaigą, kur, užuot gydžius, neramiausi ligoniai būdavo surakinami grandinėmis ir apkulami lazdomis. Tačiau ir čia Jonas elgėsi "keistai". Kai jį kuldavo, prižiūrėtojus tik ragindavo, sakydamas, kad tas kūnas nusipelnė to, ką gauna. Tačiau jei jie užgaudavo šalia esantįjį, šaukdavo, kaip drįsta skriausti nelaiminguosius: juk jiems moka už gydymą, o ne mušimą. Aišku, tada pats gaudavo dvigubai.


Kestas
Blogiausias banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 86425

2021-03-08 14:48 456 žinutė iš 470 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Kestas Įtraukti Kestas Į adresų knygelę
4 5 6

Kestas
Blogiausias banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 86612

2021-03-22 13:54 457 žinutė iš 470 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Kestas Įtraukti Kestas Į adresų knygelę
kurybiškas požiūris:

https://banga.tv3.lt/lt/2content.diary_view_other/2435965.52799-=(2687
954250


Kestas
Blogiausias banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 86696

2021-03-24 13:15 458 žinutė iš 470 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Kestas Įtraukti Kestas Į adresų knygelę
Lietuvių kalbos ir literatūros bendrosios programos projektas iš esmės yra pabaigtas. Į finišo tiesiąją jis ėjo ir per aistringas diskusijas viešojoje erdvėje. Viename iš baigiamųjų etapų programos kūrėjų kolektyvą ištiko skyrybos, o ir pačioje programoje įvyko pakeitimų – kai kurie kūriniai grįžo, kai kurie, įrašyti buvusių programos autorių, išbraukti.

Kestas
Blogiausias banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 86898

2021-04-02 10:07 459 žinutė iš 470 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Kestas Įtraukti Kestas Į adresų knygelę
Ne tik bažnyčioje, bet ir namuose buvo nusistovėjusi Didžiosios savaitės tvarka (…). Lietuvoje buvo griežtai laikomasi Bažnyčios mokymų. Dargi nuo Didžiojo ketvirtadienio iki Didžiojo šeštadienio – nuo varpų užsigavėjimo iki atsigavėjimo – laikytasi "juodojo pasninko". Kai kurie žmonės tomis dienomis visai nevalgė, kiti tenkinosi duona ir vandeniu. Buvo tokių žmonių, kurie ir varpams atsigavėjus už atgailą ar pagerbdami Kristaus kančią nieko į burną iki Velykų neimdavo. Pasninkinių barščių su aliejumi užvalgydavo tik sunkesnius darbus dirbantieji. Jau ir kunigai nuo tokio badavimo atkalbinėdavo.
Ir vaikams triukšmingų žaidimų žaisti negalima. Jei užsimiršę smarkiau patriukšmaudavo, motina gąsdindavo: "Per gavėnią dainuosi, tai per Velykas verksi: tokį vaiką daržinėj po kubilo pavošim. Galėsi ten vienas tupėti, kol mes pyragus valgysim, dainuosim, kiaušinius mušim, supsimės…" Perspektyva prasta, juo labiau kad po kubilu voždavo ir vištą, kuri ne laiku pradėdavo perėti.
Juozas Kudirka, "Velykų šventės". Vilnius, 1990


Kestas
Blogiausias banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 86948

2021-04-06 14:07 460 žinutė iš 470 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Kestas Įtraukti Kestas Į adresų knygelę
,,Daug žmonių kurie turi vienintelį priekaištą sau, kad jie patikėjo šio pasaulio peršamai sąmonei, kad tu viską dar suspėsi. Daugeliui iš mūsų artimiausio žmogaus netekties akivaizdoje išlenda pagunda, kuriai mes pasiduodame. Neskubėk - dar turėsi laiko. Neskubėk skambinti savo artimam žmogui, neskubėk jo aplankyti. Neskubėk. Šiandien tu turi padaryti tą ar aną.
Šeimos dabar nutolę. Paskambina tėčiui ar mamai. Sužino, kad dar sveiki ir kruta, ir gerai. "Aš kada nors pas jus atvažiuosiu." Vieną kartą "kada nors", kitą kartą "kada nors" ir tik tuomet supranti, kad atvažiuoji paskutinį kartą pasakyti "sudie".
Žmonės gailisi, kad pasiduoda tai pagundai neskubėti. Reikia apsispręsti mylėti šiandien, kažkam šiandien paskambinti ar atleisti, pasikviesti vakarienės. Gebėjimas gyventi šiandien, kuriame slypi dėkingumas už vakar ir viltis dėl rytojaus, ir augina išmintingą širdį žmoguje.'' (Kunigas R.Doveika)


Kestas
Blogiausias banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 87005

2021-04-08 15:21 461 žinutė iš 470 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Kestas Įtraukti Kestas Į adresų knygelę
Tad nėra nieko kvailesnio, kaip vaizduoti Don Žuaną, negailestingą moteriškosios lyties priešą, kaip amoroso, moterų draugą, meilužį, nes kaskart ne tikra meilė ar simpatija traukia jį prie kiekvienos iš jų, o demoniškai gena pirmapradė neapykanta moteriai. Užvaldydamas moterį jis nenori turėti, jį gena noras atimti, išplėšti iš jos, kas brangiausia: garbę.

Kestas
Blogiausias banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 87012

2021-04-09 10:47 462 žinutė iš 470 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Kestas Įtraukti Kestas Į adresų knygelę
Izraelyje gimęs pranašas, kalbantis apie ateityje laukiantį žmonijos susivienijimą ir amžiną gyvenimą, savo mokymą perteikiantis keturiose knygose, iš kurių viena – komiksų knygelė. Galbūt apie Yuvalį Noah Hararį rašyti šiek tiek per vėlu – jau praėjo keleri metai nuo laikų, kai jo knygos buvo matomos kiekvieno Vilniaus senamiesčio knygyno vitrinoje šalia "PERKAMIAUSIOS", "TOP10" ar panašaus užrašo. Iš kitos pusės, Hararis – tiek jo knygos, tiek straipsniai – vis dar skaitomas ir apie jį vis dar kalbama bei rašoma.

Kestas
Blogiausias banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 87017

2021-04-12 10:38 463 žinutė iš 470 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Kestas Įtraukti Kestas Į adresų knygelę
2021-ieji – poeto Vytauto Mačernio (1921–1944) metai, skirti 100-osioms jo gimimo metinėms paminėti. Nors žuvo būdamas vos 23-ejų, V. Mačernis visuotinai pripažįstamas lietuvių literatūros klasiku, tarp kurių yra bene jauniausias.

Kestas
Blogiausias banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 87018

2021-04-12 10:41 464 žinutė iš 470 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Kestas Įtraukti Kestas Į adresų knygelę
4 6 4

Kestas
Blogiausias banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 87070

2021-04-21 09:43 465 žinutė iš 470 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Kestas Įtraukti Kestas Į adresų knygelę
Kartą į rankas pateko vieno tyrimo rezultatai, kur atlikus apklausą mokyklose, po 30 metų ji buvo vėl pakartota. Joje klausta paprasto dalyko: kokių problemų kelia mokiniai? Pateikiu 1960 metų apklausos atsakymus: nedaro namų darbų, mėto knygas, palieka uždegtą šviesą, atvirus langus ir duris, spjaudosi klasėje, laksto koridoriuje. Praėjus lygiai 30 metų, apie 1990 metus, štai kokie gauti nauji apklausos atsakymai: abortai, AIDS, išprievartavimai, narkotikai, baimė mokykloje būti nužudytam.

Kestas
Blogiausias banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 87151

2021-04-28 09:54 466 žinutė iš 470 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Kestas Įtraukti Kestas Į adresų knygelę
Moterų literatūrinė kūryba ir skaitymas tapo intelektinės laisvės forma, išsigelbėjimu ir tuo pat metu jų persekiojimo priežastimi.

Kestas
Blogiausias banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 87211

2021-05-03 14:24 467 žinutė iš 470 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Kestas Įtraukti Kestas Į adresų knygelę
Džiazavimo ženklu pažymėtas XX amžius davė ne vieną pamoką žmonijai (pasauliniai karai, masinės žmonių žudynės konclageriuose, ideologinis ir religinis terorizmas), kad žavėjimasis žvaigždėtu dangumi virš mūsų ir kategoriniu imperatyvu mumyse gali būti nepakankama atsvara Mirties stichijai ir valiai griauti, kuri nuolatos lydi aklą Gyvenimo instinktą. Kurdami gyvenimą, nuolatos einame pakraščiu bedugnės, slypinčios mumyse ir grasinančios mus pačius praryti, nes toks yra kelias, Pathos logika.


Leonarda Jekentaitė


Kestas
Blogiausias banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 87212

2021-05-03 14:25 468 žinutė iš 470 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Kestas Įtraukti Kestas Į adresų knygelę
4 6 8

Kestas
Blogiausias banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 87269

2021-05-06 11:39 469 žinutė iš 470 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Kestas Įtraukti Kestas Į adresų knygelę
Reikia suprasti, kad siaubo filmų esama įvairiausių. Vieni rodo mitologines pabaisas, tokias kaip vampyrai, vilkolakiai, vaiduokliai ar zombiai. Tokius filmus galėtume vertinti labiau kaip fantastinius, jie dažnai būna ne tokie jau ir baisūs, kartais – net juokingi.

Bet yra kitas žanras filmų, kuriuose rodomi tam tikri žiauraus smurto elementai – pvz., filmai apie maniakus, sadistus. Šitie man labiau keltų nerimą. Tuo labiau kad, kiek tenka paskaityti psichologų komentarų, žmonės, besimėgaujantys žiauriais vaizdais, dažnai patys turi vidinio ar išorinio žiaurumo. Tad čia mums derėtų būti labai atidiems.


Kestas
Blogiausias banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 87292

2021-05-07 13:06 470 žinutė iš 470 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Kestas Įtraukti Kestas Į adresų knygelę
Prisėdau prie popieriaus lapo vakare, kai jau visi darbai baigti, kai belieka tik dar kartą pasvarstyti apie savąją tapatybę, apie tai, kur aš dienos metu panašėjau į Kristų savo bendruomenėje, kur dar kažko trūko, ar nebijojau eiti į "visą pasaulį"? Ir kalbėti. Be perstojo. Su tuo, kuris sprendžia gyvenimo ar mirties dilemą, su tuo, kuris neviltį skandina alkoholyje, su tuo, kuris dūsta nuo baisios ligos komplikacijų ir tuo, kuris be savęs nieko nemato. Kartais prisibijau tokių horizonto platumų. Tuomet toks aktualus ir savalaikis atrodo klausimas kas aš esu ir koks turiu būti? Ne tik, kad prakalbinčiau, bet apskritai – kad kalbėčiau. Ne savo žodžiais. Net ne savimi, o Kristaus ir Kristumi.

Nenoriu išradinėti kokių tai naujų programų ar receptų. Tiesiog šiandien, dabar, kai, rodos, dėlioju visus praėjusios dienos taškus, prieš akis iškyla keli epizodai. Tuomet tai buvo susitikimai su Profesoriumi, dvasios tėvu. Šiandien, rodos, daug daugiau. Net sugaunu save slapčia svajojant, kad ir Kristus tuos metodus, tuos epizodus žino.

Sutikau Profesorių Kauno arkikatedroje aukojantį Mišias vaikams. Man tai buvo tam tikras Dievo artumo atradimas. Vaikai čia pat, netoli altoriaus. Klausydami homilijos jie kartu ieško atsakymų. Kunigas toks artimas jiems, tarsi pats būtų vaikas. Ko gero, tik taip ir įmanoma prakalbėti šių laikų žmogui. Ne iš tolo, bet akis į akį.Paskutinis puslapis. Atgal
Puslapiai: <pirmas -10 17 18 19 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Linksmybėz: 11.021 Žinučių forume 784.750 468 Narių klube 1.633 Banga.lt laikrodis 03:43 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiLinksmybėz

Moderuoja: BangaLT, ABBA, septima
Statusas: ne narys (Įstoti)
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Kuryba

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai