vartiklės: Konger ar lietuviškos?

nu man tai tuos galvakablius pagal uzhsakima liejo ant 4xLong 12nr museliniu VMC arba ashima kabliuku, nors retai bet kartais pasirodo ir gamykliniu neblogu…
o shiaip tai gali prisirisht paprasta kabliuka ir uzhspaust shvinini shrateli, nelabai ka skirsis…

tipo karšinį, su kilpute?

gali karshini, gali aukshlini, gali muselini(shitie man labiausiai patinka), gali su kilpute gali be kilputes,- nera didelio skirtumo…

be kilputės nepatogu- teks rišti, o ne prie karabino segti. Nors sutinku, kad pats karabinas tokioj sistemėlėj nelabai priimtinas, nu ale jei labai mažas, tai gal nieko Mirkt

nu blin, gal nepradek visokiu karabinu prie mikrushkiu segiot…
geriau risht prie valo , tiesiai…
taip kad jokio skirtumo su kilpute ar be…

nei aš tom mikruškėm žvejosiu nei ką, ale gi kaip boba į šmutkių parduotuvę užsukau ir negalėjau nepirkti Aš nekaltas

nu ash tai jau kazhkaip atpratau pirkt viska kas grazhiai atrodo…
nors dar kartais nusiperku kokia nebrangia smulkmena…

Nu daba as apie monstrablizges paporinsiu.
Ejo gudus 1992-ieji. Atejo neregeto dydzio sausra. Ir DC aisku nuejo per prudus rinkdamas blizges, kaip pionieriai renka metalo lauza. Viso buvo surinkta apie 300 stuku, is kuriu monstrablizges sudare apie 220-250 vnt. Kadangi mepsas tada buvo vertingas dalykas, o monstrablizges ejo is mados, tai i jas niekas rimtai ir neziurejo: juru buvo surinkta 26, katineliu 18, juraciu irgi 18- tik tam, kad metalas nerudytu dugne ir neterstu vandens. Tos blizges buvo dalijamos i kaire- desine, kas tik paprasydavo.
Atejo 1993 metai- vietoj sausros buvo dideli potvyniai, pas mus prudai tiek pakilo, kad vanduo pakilo apie 70 cm ir nebeisbegdamas per Ø100 cm vamzdi, pradejo lietis per virsu. Kadangi lijo istisai, mes sedejom su draugeliu sode ir nuobodziavom. Tada tas is kazkur istrauke raudonu acetoniniu dazu- jo diedukas buvo zvejys, gamindavo blizges ziemines ir dailindavo tais dazais. Nu mes tada paemem savo monstrablizges, teptukus, ir apipavidalinom blizges- vienai nosi raudona nupaisem, kitai dryzius, trecia visa raudonai nutepem. O labiausiai patiko rasinet visokias nesamones ant kitu blizgiu pusiu- “skani”, “zivcas”, “kliovas”, “marusia”, “gavno” ir begale kitko, kas tik sove i galva. Po to rodydavom vienas kitam tas blizges ir kitas turedavo atspet, kas ant anos puses parasytaŠypsena
Vasaros pabaigoj orai pasitaise, iseidavom jau paspiningaut. Ir viena popiete kol padarys paest, nulekem desimciai minuciu prie prudo. Draugelis ant durniaus paeme “spaga” su “lekste” ir 0,8 mm valu. Uzsiriso pacia didziausia monstrablizge “gavno”- gal apie 10 cm ilgio, vienas sonas melynas, kitas geltonas. Ir ka galvojat- per 10 min. 2 lydekos- o man ant mepso aisku nei kliovo. Ir kitom dienom- kai jis su “gavno” nueidavo- kaukst ziurek ir lydeka.
Nuo tada pradejau rimciau ziuret i monstrablizges, jau maziau jas dalinau. Bet kai viena rudens diena pries 4-5 metus Nemuno senvagej turejau 11 lydeku kibimu- tik ant vartikliu- jau pradejau jas cedyt. Taciau problema- ju jau beveik niekas nebelaidojo!
Taigi dabar vartikles uzima viena garbingiausiu vietu mano arsenale. Gaudau su jomis vis dazniau ir dazniau. Ir rades “jurate”- dziaugiuos gerokai labiau nei rades kokias tris konger ximeras.
Del kongerio vartikliu: manau jei jos vaiksto- ir gerai. Buna taip mutnai eina, nei giliai, nei sekliai, nuo traukimo greicio darbas priklauso. Tokiu tai nelabai megstu. Bet yra tokiu ypatingu- ir lietuvisku- kur labai gerai galima pritaikyt konkreciom salygom. Kaip kazkas sake, kad nepatinka blizges, kad spindi labai- pas mane tokiu problemu nera, jos beveik visos pajuodave ar matines.
Juros pvz nelabai megstu, ji per giliai eina, norint kad vartytus, reikia gan greitokai traukt- gaudant reikia ieskot vietu, kur su ja zvejot tinka. O pv jurate- liuks blizge, dar yra visokiu neblogu, nezinau, atsiveziau savo visus 6 kg blizgiu- parodyciau.

DC

DiCarpi, jei tik ne per daug sunku, tai būtinai atsivežk savo 6 kg blizgių Baisu į varžybas - labai įdomu. Bus varžybos-paroda.Taip

o kuom skirias ta jūra ir jūratė, jei ant įpakavimo neparašyta? Nustebęs

Skiriasi forma ir dydžiu - Jūratė didesnė.

hmmm, jūratė tada atkrenta

Kode atkrenta- todel, kad didesne?
Kazi dar kuri sunkesne- jura ar jurate. Jurates dydziu didesne, bet jos skarda plaonesne. Ir ji taip giliai neneria kaip jura- didesnis ploto/svorio santykis. As tai uz jurate statyciau.
O varzybinis ezeras turetu megt monstrablizges- pagal jo struktura jos turetu but einamos…

DC

Ir be reikalo mikruškėm nežvejosi. Mikruškėm tikrai galima daug ešerių pritraukti.

Durnoj čtoli ?
Tai geriausia visų laikų ir kartų vartiklė, tinkanti gaudyti ir seklesniuose ežeruose ir velkiauti ir t.t.Tik reikia iš kart keisti trišakį, nes gimtasis yra b vertas.

Dar apie Jūrates:
Buvome prieš n metų menkių žvejyboje vėlų rudenį.Mes daužėme dugną pilkeriais, o laivo kapitonas ir keli jo draugai viduriniuose vandens sluoksniuose blizgiavo su Jūratėmis.Mums tai pasirodė kvaila, kol kapitonas nepasigavo apie 4 kg lašišos.

tyrinėjau šiandien vieno garbaus amžiaus ir sėkmingo žvejo kolekciją. Sakė, kad Jūra geriau nei Jūratė. Jūrų pasirodė naujų modelių. Važiuosiu šeštadienį per pardes ir turgų.
Beje, jis taip pat sakė, kad normali yra ir KibS (vis pamirštu pavadinimą)- ta, kur siaura.

nu biškutį apsipirkau, tik nežinau ką pirkau:
balta vartiklė jūros gabaritų, bet labiau lenkta "S" ir lengvesnė (ne Jūratė). Ir dar iš dieduko pirkau žalvarinę samadielką, pimp… žino, kaip ją pavadinti, nes ji šaukšto semiamos dalies dydžio, 50ct kainavo. Gal, sakau, ant gerų dieduko biolaukų kibs, kablius prisabačinau…

beje, del blizgiu is saukstuku.
Esu rades tokiu ant kelmu- ir paciu kawseliu, ir rankeneliu (rankenele beje sidabrine).
Tai kai be kablio- tai kauselis (ty sauksto semiamoji dalis) sukas ne blogiau uz mepsa. Kabli uzdejus jau svorio ar tai koks tenai centras nebe ten gaunas, uz tai taip greit nesisuka.

DC

nu ta samapalna žalvarinė vartiklė tai gal ne iš šaukšto, o šiaip iš kokios skardos storos. Apginklavau vakar kabliais, pakeičiau lietuvišką kablį normalesniu. Šiandien reiks raudonus kūšius, kaip pas vk_ rišti. Tik kaži ar rasiu pas +1 tinkamų siūlų… Mirkt