TV: FILMAI per TV

Tai gal ir 6ios dienos Snobo kinas patiks?

Jonas Ūbis:

"„Dainos…“ – ironiškas, kartais žiaurus (kai kalbama apie religiją) reginys. Malonesnis snobo akiai ir širdžiai, be abejo, bus „Snobo kine“ (LNK, 13 d. 20.35) rodoma Andrew Daviso „Tobula žmogžudystė“ (1998). Tai klasikinio Alfredo Hitchcocko filmo „M“ kaip žudikas“ (“Dial M for Murder“) perdirbinys. Filme pasakojama apie vyriškį, kuris nori atsikratyti žmonos, todėl surezga intrigą, esą ji yra žudikė. Vyriškį Daviso filme vaidina Michaelas Douglasas, žmoną – Gwyneth Paltrow. Bent jau man daug snobiškiau būtų pasižiūrėti originalą, juolab kad jame žmoną suvaidino Grace Kelly. Amerikiečių kritikai gyrė Paltrow, esą jos herojė sudėtingesnė. Tačiau aš tokioms provokacijoms nepasiduodu."

O aš norėčiau kartu pateikti pilnas lenkų klasiko Jerzy Kawalerowiczius mintis, pateiktas spaudoje iš diktofono apie šiuolaikinį kiną, nes laimutė jau spėjo jas "peraranžuoti" kaip jai patogiau:

Kaip vertinate šių dienų kiną?

"Įžengėme į audiovizualinį amžių, kur vaizdas ir garsas vaidina didžiulį vaidmenį visų žmonių gyvenime. Man atrodo, kad didžiausia reikšmė stimuliuojant, formuojant šį reiškinį tenka vaidybiniam kinui. Tai labai sudėtingas procesas, apimantis ir filmo kūrimą, ir jo suvokimą. Trumpai tariant, manau, kad per televiziją pamatytas vaidybinis filmas yra tik informacija apie filmą – kad jį išgyventumei, turi eiti į kino teatrą. Ten sukuriama tam tikra filmo suvokimo atmosfera. Filmas, kurį žmogus žiūri vienas per televiziją, neveikia taip, kaip filmas, kurį žiūrime kartu su kitais žmonėmis, norinčiais jį žiūrėti. Ta dabar vykstanti kino ir televizijos kova kuria tam tikrą fermentą, galintį išeiti į gera. Tačiau taip pat gali ir pripratinti žiūrovą prie prastų žiūrėjimo ir suvokimo sąlygų.(pabraukta mano). Iš to kyla ir pagrindinis dabarties klausimas: ar verta kurti kino meną? Ir ką reiškia kino menas? Kiekvienas kuriantis filmą mano, kad jis kuria meną. Tačiau nežinia, kur yra riba, kai gali pasakyti „Tai jau menas“ arba „Tai ne menas“. Ta kūrėjo kova su kino materija palaiko mano tikėjimą, kad kino menas išliks ir meniškasis kinas išsaugos savo reikšmę. Aš vis dar esu kino meno patriotas. Visiškai nesvarbu, kokia kalba ar kokioje šalyje kuriamas tas kinas. Kita vertus, dabar jau nebeatsiranda nacionalinių kino mokyklų. Egzistuoja individualūs atskirų kino kūrėjų laimėjimai. Jie stengiasi kurti kitaip nei jų kolegos. Todėl dabar susiklostė tokia situacija, kai būtent žiūrovas turi pasirinkti, ką nori žiūrėti. Labai sunku nuspręsti, ko nori žiūrovai. Dabar, kai planuoju būsimą filmą, turiu galvoti, ar tai apskritai sudomins žiūrovą, ar sugrąžins į filmą įdėtus pinigus, ar filmas bus geresnis, ar blogesnis. Visi šie „skaičiavimai“ trukdo man būti laisvam. "

prie visu "snobu" rekomenduociau ir 4-dieniaus naktini snoba: "Paskutinis haremas". gal kas ji busite mate k/t (priesh gerus metus). be galo subtilus zhvilgsnis i XX a. pradzhios Turkija (tikiuosi, nesusimaishiau laike Mirkt). po filmo supratau, ad daug ko nesupratau Mirkt - tiesiog pritruko zhiniu apie to meto Turkija; bet cia juk ne filmas del to kaltas.

Gana idomus sutapimas - per LRT savaitgali du filmai apie muzikantus (norejau rasyt MUZIKUS, taciau nesant lietuviskos raides ZH, galejo atrodyti, kad kalbama apie muZHikus Šypsena )

Smuikininkas („Le joueur de violon”) , LRT, Penktadienis , 23.15
Nušvitimas” („Shine”) su rubrika „Toli nuo Holivudo” (apie pianista) , Sekmadienis, 21.10

Nemaciau ne vieno, bet tikiu, kad geri Šypsena

Beje, labai dziaugiuos, kad LRT atnaujino savo puslapi internete Šypsena

Vo čia tai geras Gerai
"Shine" mačiau jau kartą per kažkurį rusų kanalą, bet būtinai dar kartą žiūrėsiu, nes filmas nuostabus. Visiems labai rekomenduoju Kietas

ghost dog rašė:

Vo čia tai geras Gerai
"Shine" mačiau jau kartą per kažkurį rusų kanalą, bet būtinai dar kartą žiūrėsiu, nes filmas nuostabus. Visiems labai rekomenduoju Kietas

Shaunu, mane paprastai kiek atbaido uzrasymai "nominuotas oskarui", arba "gavo oskara", bet jei jau TIKRAI rekomenduojate …Šypsena

Luisas Bunuelis – neblėstanti legenda. Matant jo filmus, randi, kad iš jo yra pasimokę dabarties populiarieji: ir Q.Tarantino, ir D.Lynch ir dar daug, daug kitų, kuriančių nors kiek “blatnesnį” kiną. Prisipažinsiu, nesu “susitikęs” su didžiojo ispanų metro “meksikietiškuoju” periodu, todėl negaliu užrašyti savųjų vertinimų apie
LRT 9 d. 21.10 rubrikoje “Toli nuo Holivudo” rodomą labai retai prisimenamą jo 1959 m. filmą „Karštligė el Pao". Tai greičiau komercinis, kostiuminis ir tikrai ne pats svarbiausias Bunuelio filmas, apie jį režisierius net neužsimena savo memuaruose. Tačiau didžiųjų meistrų kūryboje įdomu viskas, juolab kad šiame filme vaidina Gerard’as Philippe’as ir, atrodo, iki šiol nesulaukusi konkurenčių Meksikos kino žvaigždė Maria Felix. Nusifilmavusi 47-iuose filmuose, Felix pripažįstama kaip viena didžiausių žvaigždžių Meksikos kine. Pelniusi daugybę prizų, ji meksikiečių simpatijas “užkariavo” dar ir tuo, kad neišmoko anglų kalbos, būtinos karjerai Holivude Šypsena Ją garbino intelektualai - Sartre’as, Salvadoras Dali. Prieš mėnesį ji mirė, sulaukusi 88-ių.

sitoj temoj labiau priimta rasyti apie filmus, kuriuos verta paziureti (hehe, pasakiau kaip zemkauskas per snobo nakti Šypsena ), bet vienas klausimas man neduoda ramybes.
Prisipazindama viena gedinga fakta pasakau, kad vakar ziurejau dali Titaniko per TV3 (kinomanui tai garbes nedaro, zinau Šypsena) Ziurejau ir nesupratau - scenarijus praktiskai identiskas zymiajam Titanikui su Di Caprio. Netgi kapitonas panasus Cha cha, ir ledkalniai praktiskai vienodi, ir netgi grazus berniukas , panasus i di caprio, atseit, vagis, plaukia naujo gyvenimo ieskot ir t.t. Nu as suprantu, “istorijos nesuklastosi”, bet kad du filmai, pastatyti praktiskai tuo paciu metu ir scenarijus tik nezymiai skiriasi…Apakęs

Tai va, tas klausimas kuris neduoda ramybes ir yra tokis: kokio velnio daryt tokius pacius filmus (situacija kaip su Abre los ochos? ne, nemanau…)

Darant panašius filmus siekiama dažniausiai komercinių tikslų. Jei kažkas labai pavyko ir buvo stipriai populiaru, kodėl nepadaryti kad ir šešėlio. Svarbu, kad "neštų" pinigą. "Titaniko" atveju, praktiškai televizinis filmas su K.ZETA JONES galėjo įkvėpti J.CAMERON jo grandioziniam projektui. Kuo tai baigėsi - matėte. Visi meninikai/prodiuseriai stengiasi "laikyti sėkmės paukštę už uodegos" - jei darbas pavyko, būtinai jis tęsiamas/perdirbamas iš kitos pusės ir t.t. Nes vėl sumąstyti originalų dalyką, kuris būtų toks sėkmingas, baisiai sunku. Kartais dėl to pralošiama - neatsiperka rimeikai, kartais dar ilgą laikotarpį "byra kapeika"…
Nes originalių idėjų šiuolaikiniame pasaulyje surasti - noras, panašus į beviltišką…

Jonas Ūbis nekenčia futbolo. O mes - ne…
Todėl keliai ir nesusieina

Vakar ziurejau per TV F.F.Copolos "Drakula", vaid. Vinona Raider, A.Hopkins, K.Reeves. Seniau buvau issinuomavus kasete, bet tada nepaziurejau, nes pradzia buvo nuobodi, prasukau, vel buvo nuobodu, tai taip ir palikau. Vakar nuobodesniais momentais junginejau kanalus, bet gabalais filmas buvo fainas , o kazkur i pabaiga is viso patiko. Kazkoks fantasmagorinis filmas, bet man patinka idejos, kurias Copola generuoja. Nusprendziau issamiau susipazint su jo darbais, nes pora matytu jo filmu ypatingai patiko! Sakyciau, atveda meistras i katarsi.

[quote]Malvina raše:
Vakar ziurejau per TV F.F.Copolos "Drakula", …

[/quote]

nieko sau sutapimai ! savaitgali pagalvojau, kad seniai shita filma maciau, ir kad butu smagu vel ji pazhiureti!!! Apakęs

tikra velniava Cha cha

Telepatija Šypsena. Na, ir kaip tau sis filmas?

nu kitaip ir nepavadinsi … Šypsena

kiek pamenu, tai baisiai jis man patiko: ish dalies nuosekliai atpasakojamas Stoukerio romanas (pilnas filmo pavadinimas ir yra "Bremo Stoukerio Drakula"), taciau FFC pridejo savo Drakulos koncepcija, kuri mano galva, skiriasi nuo tradicinio Drakulos isivaizdavimo. o be to grafa ne biliakas ir vaidina, o Gary Oldman - puikus blogieciu ikunytojas !

As kaip tik Drakulos aktoriaus pavarde uzmirsau, nes anksciau jo kaip ir nemaciusi. Gary Oldman! Reikia isidemeti. Sitam filme jis labai puikiai pasirode, o personazas tai toks kompleksiskas - isimylejes vampyras. Kiti irgi idomus. Itariu, kad FFC moka isspaust is aktoriu tai, ko jis nori. O tai, ko jis nori, ganetinai neitiketina Gerai.
Pasirodo, tai ekranizacija… Kyla itarimas, kad man didziausia ispudi daro filmai, pastatyti pagal gera literatura, cia tarp kitko, detali idomi tik man Mirkt.

Nemaciau, FFC “Drakulos”, bet jau kad jus, merginos Taurė sakot, reiks paziuret Šypsena
Malvina del geru kuriniu ekranizaciju. As kaip tik senokai susidariusi nuomone, kad ekranizacijos nelabai teprilygsta originaliems kuriniams. Tas pats “Ziedu valdovas”, “Eugenijus oneginas” , “Lolita” su J.ironsu, J.Fowle’so “Prancuzu leitenanto moteris” ar “Paneles smilos sniego jausmas” ir t.t. ir t.t. Ispudi is ekranizaciju buvo palikes “Mu mu” (kas tas jaunas rezisierius, sukures sita filma kokiais 1996?)
(tik audr asmenine nuomone)

vaikysteje teko skaityti shi romana, nieko panashaus i jausminga vampyra ten nera. bet butent tai, kad FFC nutaria vampyra padaryti zhmogishku (o cia kalbame ne apie biliaka, bet apie pati grafa Drakula !) ir padare filma ishskirtiniu. va dabar po ekranus laxto W.Snipse’o Blade’as (tiesa, antro filmo nemaciau), tai visai ne tas … kaip tai pagalvojau, dar “vampyriniuose” filmuose tai gal ta mazha mergyte ish “Interviu su vampyru” - idomus personazhas, na ir zhinoma W.Dafoe Shadow of Vampire Gerai ***šnosparnis

oi, audr, tai labai mergaitishkas filmas ! Mirkt

jei kas, galesiu isnomuot video- bus irasas is TV Cha chaCha chaCha cha

Oi!, šis filmas įeina į pačių, pačių geriausių WOODY ALLEN kinų sąrašą. Berods Oskaro komisija "neišlaikė ir susileido" - apdovanojo "ANNE HALL".
Daugiau nesinori rašyti vien dėl to, jog niekas tokiu metu nežiūri filmų, net jei ir oras "ne vasariškas"…

TV - 4 PIRMADIENIS 21.00 val. “ROJAUS DIENOS” ("Days of Heaven&quotMirkt
Išvydus TV programoje kartojamą ( ar yra vasarą kitokio statuso kino?) TERRENCE MALICK (gim 1943m) kurinį, koks pirmapradisi jausmas gali apimti? Vienas pirmųjų mano pojūčių yra - pyktis . Kodėl?
O todėl, kad genijumi vadintinas žmogus “susiorganizavo” tokią savo karjerą Liūdna
Taigi, viskas iš eilės:

Holyvudo veteranas priminė apie save 1997-1998m sukurdamas “PLONA RAUDONA LINIJA”(Thin red line) - karinį filma, kuris akivaizdziai pranoko “Oskarais” apiberta S.Spylbergo “Gelbstint eilinį Rajeną” - filmą, pritaikyta “amerikoniškiems poreikiams”.
Ir prisiminta, kad ankstesnį filmą, kuris gavo “Oskara” uz scenarijaus adaptacija ir KANU k/f. priza geriausiam rezisieriui, “ROJAUS DIENOS” TERRENCE MALICK sukure… 1978metais! Apakęs
Neleistina prabanga! Ir liūdniausia, kad tam lyg ir nėra objektyvaus pateisinimo - jis gyveno tai Paryžiuje, tai JAV, “kuitesi” po kitu autoriu scenarijus juos taisydamas ir kitoki “šlamštiska” darbelį dirbo. Ir yra iš viso tik dar vienas taip pat gerai ivertintas 1973m. jo filmas “BADLANDS” ("Blogos žemės&quotMirkt. Iš tikro - UNIKALUS REIŠKINYS kino pramonėje - 20 metu ruoštis kitam filmui Aš nekaltas, teigiant, kad “nebuvo tinkamos medžiagos”!!! Ir negirdėti, kad Malickas tikėtų į kokį antgamiškumą, kuris jo kūną paverstu nemirtingu - taip ir priartėjo 60-dešimtmetis Nustebęs
“Rojaus dienose” “pagrindiniu smuiku” groja “toks” RICHARD GERE. Nerašau, kad yra keista, jog jis damoms netiko musu temoje “seksualiausi aktoriai” - tiesiog “nepraeina”, ir basta. O gal matėte tik jo vaidinamas lėkštybes? Situacija vertinu taip: jeigu geras rezisierius (Paul Shroder “AMERICAN ŽIGOLO”, F.F.Coppola “The cotton club”, Mike Figgis “Interal affairs” - "Vidaus reikalas)- ten “geras” ir R.GERE…
Kaip geras ir šiame, TERENCE MALICK “ROJAIS DIENOSE”.
Autoriaus meistrystė filme įžiūrima kiekviename kadre. Bet ką čia ir kalbėti - Kanuose nevykę filmai retai pelno laurus (tiesa, pastaraisiais metais budavo kiek dažniau. Bet prieš 25-is, tikrai - ne).
Pasižiūrėkite šį filmą, kas nematėte…

leisiu ash sau parekomenduoti Joe’s Apartment, kuri rodys lnk (rodos 4-dieniu). pagrindinis filmo ishskirtinumas, kad filmo animacija kure mtv animatoriai, todel ir dainuojantys tarakonai atrodo gana prikolnai. tarakonai dainuoja ne shiaip sau, o todel, kad tai miuziklas Šypsena

zho, cia nebus nieko panashaus i tuos filmus, kuriuos jau prirekomendaves kertukas, bet gana smagus vaizdelis.