The Pianist

Maciau ir ta filma. Bet vistiek nesuprantu tamstos sarkazmo. O kas is musu "jaunuolis" tai dar butu galima pasigincyti.

gal tada reikes paziuret ta filma ar ne hey judes?

Joooo… Gaila ishkart nesupratau su kokiu tipu turime reikala… Zinai, ziko2, cia zmones renkasi diskutuoti apie filmus, o ne demonstruoti savo smegenu vingiu trukumus. Gal malonetumet i "Blevyzgas"? Jei dar turite ka pridurti apie filma, rasykite cia, o jei tai bus eilinis nusikliedejimas apie zhydus - nesivarginkite, abejoju ar surasite gerbeju.

Kagi, "Pianista". Vakar pasisekė pamatyti šį filmą didžiajame ekrane, lenkų savaitės metu.
Prieš filmą išgirdę "Vingio" atstovo retorinį pasakymą: "Kai kas mano, jog k/t, kurio pavadinime yra limonado pavadinimas negali vykti festivaliai", kas, tikriausiai, jojo manymų pretendavo į melą, netrukus suradom atsakymą patys - pirmas dešimt minučių girdėjom kalbančius robotus, o viduryje filmo dar teko didžiajame ekrane stebėti antivirusinės programos veikimą.

Kaip ten bebūtų…
…prieš filmą Ž.Pipinytė leido sau paminėti "Šindlerio sąrašą"… ir, berods, jog "Pianistas" Gerai dėl požiūrio - per vieno žmogaus istoriją. Jeigu tikrai nepraklausiau… ir taip iš tiesų buvo pasakyta, leisčiau sau nesutikti. Netgi šiuo aspektu "Šindleris" man atrodo geresnis.

Pianisto pagrindinio herojaus - pianisto Špilmano istorija, tikrai sukėlė prieštarinigas nuomones. Visų pirma, dėl to, jog pianistiškumo jame kaipo beveik ir nėra… t.y. tai, jog žmogus buvo vienas žymiausių pianistų filme faktiškai nelabai ir atsispindėjo. Lygiai taip pat sėkmingai buvo galima filmą apstatyti ir apie geriausią lenkų šlavėją ar bandelių kepėją. Turiu omenyje,kad filme visiškai nejaučiama ta didžioji aura supanti iškilius, neeilinius žmones. Špilmanas filme figūra labai eilinė, tad ir istorija apie jo gyvenimą lygiai tokia pati, t.y. eilinė.
Tuomet kur ta stiprioji filmo pusė? Tikriausiai, "Oskaruose". Už vyro vaidmenį (per kraujus bet galima), adaptuotą scenarijų (tikėtina, kad istorija gerai perkelta, sunki) ir režisieriaus darbą (filmas didelis, dideli vaizdai, maži vaizdai, visa tai visuomet reikalauja teisingos vizijos iš ją in advance matančio, .t.y. režisieriaus pozicijų. Tokia čia yra).

Bendrai filmą reikėtų įvertinti kaip labai gerą pseudo dokumentinę juostą. Jeigu žiūrint "Jakobas melagis" herojams pavydi dizainerių siūtos konclagerinės mados kolekcijos, o "Šindlerio sąraše" sunkumų fone išryškėja humanizmo, pasiaukojimo, nesusitaikymo aspektas, tai "Pianiste" pirmoje vietoje, neabejotinai, yra realistiškumas. Tame tarpe ir žiaurumas į kurį žiūrėt be stiprios pozicijos tai tik filmas tiesiog negali Ne Dėja, tokia pozicija neteisinga, nes vizija, matyt, buvo įteigti ir parodyti, jog tai ne filmas, - taip iš tiesų buvo!. Ir čia, regis, turėtų pradingti bet koks antisemitizmas. Tačiau, dar kartą tenka pasakyti "dėja", nes ši pozicija per daug giliai įsišaknijusi žmogaus pasąmonėje - išnyksta su pirmais sočiais pusryčiais.

Apie holokausto temos išsisėmimą nesinorėtų kalbėti. Jau vien dėl to, jog tie kas taip teigia, vargiai pagalvoja apie ‘šaudo-gaudo’ arba ‘myliu - nemyliu’ žanro išsisėmimą. Na taip, turėjome oskarinį "Šindlerio sąrašą", bet kada tas buvo? O kodėl niekas neprisimena daug vėlyvesnio Hicks’o "Shine" su "Oskariniu" G.Rush’o [ar koks ten?] pianisto vaidmeniu? Man, beje, palikusių visokeriopai malonesnį jausmą nei A.Brody vaidmuo.

Jeigu atsiras norinčių galėsim daugiau padiskutuoti, bet šią akimirką palieku nemačiusius tikėtis, jog "pianistas" paliks "nabašniko" gyvybės linijos [t.y. tiesės] įspūdį. "No alarms and no surprises…" ir taip visą filmą.
Netgi toje vietoje, kur Špilmanas pagaliau gavęs pianiną naziu generolo akivaizdoje sugroja kokį tai kūrinuką, manyje palieką visišką nabašniką. Čia aš vėl prisimenu Hicks’o "Shine" ir momentą, kuomet G.Rush’o herojus bare visus suvarto rachmaninovo "flight of the humblebee". Eina na… man kunas pagaugais nueidavo net žiūrint tą vietą 10tą kartą Taip

Vienžo "Pianistas": "Good story. Well told." Nedaugiau.

geras filmas.
i kina verta eiti. =]

To aš ir bijojau. S.Macaitis net nerašė pristatomosios recenzijos "Mūzų malūne" - turėjo tai atlikti retai šituo užsiimanti Neringa Kažukauskaitė.

Ką gi, kam "Oskarai" - didžiulė paskata būtinai pamatyti filmą, lai nenusimena - Lietuvos kinas žada nupirkti PIANISTĄ Lietuvos ekranams…

Rusų žurnalas "PREMIERE" filmą įvertino 3/5. Kagi, neturiu ką ir bepridurti… nebent tik pacituoti… "tolko v posliednijie polchasa, kogda sriedi razvalin poievliajietsa niemeckij oficier i vmieshivaietsa v sudbu Shpilmana, voznikaiet psichologija i saspiens, no uzie pozdno."

[quote]Cures rašė:
Atsiprasau, bet ka tik grizau is kino teatro, galvoje tokia sumaistis, todel ispudzius parasysiu pirmadieni.

[/quote]

Cures, tik primenu pazhada Mirkt

Gerai. Kaip sake vienas ish bolsheviku revoliucijos pagimdytu heroju - Jei pazadejai, istesek! Taigi, Cures tesi pazada parasyti ispudzius apie filma.
Tiesa, po McFroid pasisakymo tikrai nepavyks sukurpti kazko issamaus, nes mintyse kyla noras gincytis. Kadangi as nemaciau minetu McFroido filmu, tai jo atlikta lyginamoji analize man nepadare ispudzio. Supratau tik tiek - kad filmas labai vidutinis ir McFroid nesupranta, kodel jam buvo suteikti Oskarai.
Cia reikia pastebeti, kad Cures irgi nesupranta, kodel priesh kelis metus "Titanikas" buvo apipiltas kruva Oskaru.
Bet griskime prie Pianisto. Sutinku - niurus tai filmas, ir jame nera Polanskiui budingo humoro. Realizmas - 100% inis. Mums, islepintiems tarybiniu filmu karo tematika, tai galetu buti eiliniu filmu, bet taip nera. Nes cia - vieno zmogaus tragedija ir valios triumfas. Butu galima kurti toki pat filma ir apie bandeliu kepeja, ir apie shlaveja. Bet kaip zhinia, po to kai vokiechiai pasitrauke ish Varshuvos, joje buvo like tik 20 !!! zhydu. Ir ish tu likusiu, tikriausiai, tik Shpielman’as parashe memuarus. Todel kaltinti Polanski pasirinkus pianisto likima, yra mazu maziausiai neetishka.
Asmenishkai filme silpnu vietu neradau. Kadangi neturiu problemos su antisemitizmu (t.y. man zhydai yra tokie pat zhmones, kaip ir kitu rasiu ir tautu atstovai), tai parodyta tragedija tikrai sukrechia ir priverchia susimastyti, kad tai galejo atsitikti su bet kuo, neatitikusiu ariju standarto.
Istrigo kelios scenos. Viena, kai vyrams grizhtant ish darbu, vokiechiu karininkas ishsirinko kelis ir shaltakraujishkai nushove. Nezinau, koks zmogus galejo islikti abejingas, tuo momentu, kai vokiechio pistolete baigesi shoviniai ir jo auka gal tikejosi geros pabaigos.
Kitas momentas - pagrindinis herojus randa konservuotu agurku skardine tushchiame name. Sekme! Bet kuo atvozhto ta prakeikta inda?
Dar galima vardinti ir vardinti. Bet kaip pasake gerb. Macaitis, shi filma reikia zhiureti, o ne apie ji kalbeti.

PS. Filma ziurejom su kruva amerikieciu, kuriu dalis pakilo is savo vietu po pirmu ziauriu kadru.
Ta dalis kuri liko, pabaigoje filmo plojo. As taip pat.

10/10

[quote]Cures:
Supratau tik tiek - kad filmas labai vidutinis ir McFroid nesupranta, kodel jam buvo suteikti Oskarai

[/quote]

Anaiptol… už ką jam įteikti "Oskarai" man pakankamai aišku. Savo nuomonę trijose kategorijose aš pasakiau Taip

Beje, tolimesniuose pasisakymuose Cures bando paneigti mano mintis, ignoruodamas dėl ko jos būtent tokios man kilo. Kaip, kad ir "kodėl pianistas, o ne bandelių kepėjas"? Nesvarbu "kas", svarbu "koks". Niu-niu-niu Ne taip daryti nereikia Šypsena

[quote]Cia reikia pastebeti, kad Cures irgi nesupranta, kodel priesh kelis metus "Titanikas" buvo apipiltas kruva Oskaru.
[/quote]

Ui, MrFroid ploja stovėdamas - irgi nesupranta. Gal todėl, kad filmas kaip ir "Pianistas" toks "maštabinis"? O gal todėl, kad jame atsispindėjo "tokia" tragedija?

[quote]Realizmas - 100% inis
[/quote]

Tikėjausi kažko daugiau nei dokumentikos. Beje, realizmas kur kas daugiau 100%, o filmo meninei vertei tai daug naudos neduoda. Suprantu, Polanskiui skauda.

[quote]Asmenishkai filme silpnu vietu neradau
[/quote]

Aš taip pat. Stiprių, išskyrus hyperdokumentinį realumą, irgi.

So… kad nelikčiau nesuprastas - dar kartą išvados:
Oskaras ne pačiam stipriausiam paskutinių metų pagrindiniam aktoriui vyrui. Oskaras už adaptaciją - okai, labai realu, labai tikra. Ir Oskaras už režisūrą - kas gali taip gerai parodyti tai kas vyko, nei įvykio liudininkas? Neduot Oskaro Polanskiui, tuomet kam ir už ką jį duoti? Nesuprastų Oskarų teikėjų… Ne

[quote]MrFroid rašė:
Ir Oskaras už režisūrą - kas gali taip gerai parodyti tai kas vyko, nei įvykio liudininkas? Neduot Oskaro Polanskiui, tuomet kam ir už ką jį duoti? Nesuprastų Oskarų teikėjų… Ne

[/quote]

nu tai viskas aishku: viska atiduokite LOTR - klausimu nebeturesite Juokiasi

Jeigu teisingai supratau kas tas LOTR yra, tuomet sakyčiau, jog šiam filmui per akis nominacijos už chalatus ir perukus. Kai jame pagrindiniai kovotojai bus žydai, tada prabilsim apie daugiau… Cha cha

Lietuvos kinuose "PIANISTAS" bus rodomas liepos mėn.

Filma maciau,VOkietijoje-labai geras…pagrindinis aktorius superGeraiir Shopeno muzika,niekada neatsibostanti(nors ne tik Shopenas ten skambejo…)

katik maciau si filma… ir palaikau mr.Froido nuomone, kad realus filmas, bet mazai menines vertes… kazkaip baigiau ziuret filma, ir kazkaip tuscia… nesupykit uz toki pavyzdi, bet jausmas toks, kaip kad baigi, o orgazmo nebuvo… nu jei suprantat, ka turiu omeny…
seip tikrai vertas-pamatyti filmas, bet kazkoks toks… atrodo lyg eilinis ramus, be staigiu suoliu ir leidimusi, atpasakojimas…
bent jau man pritruko gal dramatiskumo, gal itemptumo,net nezinau, kaip tai pavadinti… filmo muzika nebloga, taciau, mano nuomoen, galetu buti ir geresne…

8+/10

jeigu daugumos tokia gera nuomone apie si filma, tuomet manau, kad verta bus pasiziureti Mirkt

sutinku Taip Bučkis

Ka tik pasiziurejau DVD. Ir, nepaisant isankstinio priesiskumo zydu egocentrizmui tokio tipo filmuose (dazniausiai ignoruojant kitu tautu kancias bei vargus), filmas patiko. Butent del to, kad si karta, bent jau man toks ispudis, maziau to asarojimo, kad buvo stengtasi objektyviai atpasakot istorija, faktus, ir Varsuvos lenkai nepamirsti !!!. Dokumentine medziaga, pateikta (kuklaus) zmogaus memuaruose. Pameteta kritikos zydu atzvilgiu, tiek Amerikos zydu, kurie genocido metu nieko nedare, kad padetu saviskiams Europoj, tiek vietiniu Varsuvos zydu.
Pradzioj Varsuvos gatves, pasipuose zmones atrode nenaturaliai, bet veliau isivaziuoja ir nerezia akies. Masuotems parinkti labai tipisku nacionaliniu bruozu zmones (gerai imite vokieciu kareiviai, rusai kareiviai, kalbantys be akcento, kas daznokai pasitaiko amerikonu filmuose… Mirkt ).
Patiko, kad pagrindinis personazas be didvyrio auros, tiesiog paprastas, naturalus zmogelis (sakyciau, irgi labai tipiskos zydiskos isvaizdos), kuriam pasiseke - tiek atsitiktinumo, tiek savo vardo bei talento deka. Didvyriais greiciau atrodo zmones, kurie rizikavo, ji slepdami.

Ir vis delto, vis delto… Nors idomu ziuret karinius filmus, bet zydu holokausto tema darosi pavojinga kartojimosi poziuriu, nes jau tiek filmu pristatyta… Polanskiui dar pavyko islaviruot, jis isvenge jau pabodusiu klisiu, paliete keleta neiseksploatuotu aspektu…

man patiko ‘pianistas’.
kaip visada man turinys pofik, svarbu ne ka o kaip.
nuostabus vaizdai, griuvantis, niurus, sergantis miestas atrodo atspindi visa neapykantos ir tamsos perkreipta zmoniu veida, abipuse baime, vilti.
ziuredamas filma pasijutau to zhmogaus kailyje (retai kas taip moka padaryti, paskutini karta toki itaiguma maciau filme ‘memento’)
pvz, rodo kaip ‘fricai’ atvazhiuoja i geta, uzlipa i kazkuri namo auksta ir ismeta is ten zhyduka su visa invalido kaliaske, tai visa tai rodoma TIK is ten, kur stovejo pagr herojus, t.y. jo akimis…
herojus idomus, kad, kaip avele minejo, ‘neherojishkas’, artimas mums, jis ne puola, o traukiasi, bega, siekia islikimo darydamas tai ka sugeba, ir islikti jam padeda ne tik atsitiktinumas ar sekme, bet ir talentas (va jums ir siuzheto originalumas, jei jau taip svarbu kazkam ‘apie ka’, o ne ‘kaip’).
kaip ir dauguma polanskio filmu, tai kelione- grazi, pavojinga ir idomi zhmogaus kelione ieshkant vilties ar tiesiog begant nuo nebuties. ir ziurint filma jauciausi, kad ne ziuriu i kelione, o einu kartu.

Taip

P.S. o btw, pries oskarus shtatuose buvo dideles parkes del polanskio (ar etishka jam apdovanojima duoti), nes jis ten kaip ir izvrashchencu laikomas Mirkt

Siurbiuosi kadangi jau taip giriamas, pažiūrėsiu - pasakysiu ar patiko, o tie kas naudojasi eMule tai gali atsipūsti, nuorodos čia:
http://www.sharereactor.com/release.php?id=4171