Šunys epileptikai

Gal pagrįstum?

Kuo didesnė nesąmonė yra parašoma, - tuo ilgiau reikės laukti jos pagrindimo.

Ka pagrysciau ?..
Radau uzrasuose ir knygoje …
Destytojai sake …

O atleiskite, kad taip ilgai drysau
neatsakyti i savo nesamone, matote
tik dabar gavau e-mail’a, kad
ponia Daiva D. parase kazka i sia tema …

Tu taip nesnervuok Eola …
As zinau, kad Daiva D. jau tau matyt
perdave mano zodzius Cha cha … AS kaip visada
gal per anksti pasikarsciavau … Bet ziurint
kaip tu is karto mane uzsipuoli, gal ir teisi
buvau tave taip pavadindama Cha cha

Toks įspudis, kad iš kažkokios psichiatrinės ligoniai išsilakstė, pilnačiai atrėjant.

Ar tik nebūsit viena iš jų?

Vis dar laukiame, kad paaiškintumėte, kaip šis maistelis veikia epilepsijos priepolius išprovokuojančius mechanizmus.

As tikslei nezinau ir bijau sumeluoti …
As tik zinau, kad toks dalykas yra …
Nes per viena mano budejima buvo atejas
seimininkas kurio suniukas sirgo sia liga …
Ir as atsimenu, kad jis pirko butent jam
specialiai uzsakyta maista …
Gryzusi Sausio 2 diena i mokslus is
karto uzeisiu pas veterinarus ir pasiklausiu
tiksliau …

Ir as tikrai nepabegau is jokios psichiatrines …
Bandau padeti kuo galiu … Ka prisimenu, ka perskaitau …
Nereik cia is karto pulti kaip vilkams …

Gerulka, atsispausdink savo postus ir juos nunešk parodyti savo dėstytojams. Medalį gausi Taip

As niekaip nesuprantu kas tau mano postose nepatinka …
Mano destytojai mane puikiai suprata … Daiva D. visai pareiske
kitam forume kad as siulau kiausinio tryniu gydyti epilepsija …
Nors taip nera !! … s tik sakau kas nepakenktu jeigu suns
racione pridetu tokiu ar anokiu dalykeliu …

[quote]nepakenktu jeigu suns
racione pridetu tokiu ar anokiu dalykeliu
[/quote]

Šuniui, kuriam kartojasi epilepsijos priepoliai, reikia deramo gydimo, kad ir tų pačių banalių finlepsino su relaniumu, o ne "kažko tokio ir anokio".

Šuniui, kuriam kartojasi epilepsijos priepoliai, reikia deramo gydimo, kad ir tų pačių banalių finlepsino su relaniumu, o ne "kažko tokio ir anokio".

[/quote]

Taigi neneigia pasiulyto gydimo, vaistu ir pan Šypsena
Tik del edalo patare… juk suo yra suo… nuo seimininko
meiles ir galimybiu priklauso kiek jis gali skirti finansu
vet. paslaugoms ir vaistams, o nuo kurios sumos pasirinks,
kad augintini ko gero teks uzmigdyti…

Beje, patarimai rodo, kad gerai kertat veterinarijoje…
Bet jmj, veterinarai nesamones daro, studente pasiskaicius
knygoje (ar jos irgi klysta?) pabande patarima duot…
savaime raciono keitimas neatstos pacio gydimo, bet idomumo
delei - tai ar reikalingas specializuotas edalas epileptikams?..

Niekur neteko sutikti pagrįsto tvirtinimo, kad mityba kaip nors įtakotų epileptiko būklę. Kitas dalykas, jei traukulius sukelia kokių nors medžiagų disbalansas (kad ir gliukozės) - tada gali.

man toks vaizdas susidare,kad cia tik pyktis vis ateinat ir smeizt vieni kitu.kas ka zino,tas ta ir pasako.as i ne vieno is jusu patarima neigiamai neziuriu ir nesu tokia zalia,kad neatsirinkciau,kas naudingiau butu…as tikrai labai dziaugiuos ir man labai malonu,kad patariat ir suteikiat kazkokios informacijos,bet nereiktu pyktis.
o kalbant apie edala,tai net mano veterinaras sake,kad tikrai toks yra ir ji reikia specialiai uzsakinet ir tikrai brangus dalykas ir kiausinio tryni tikrai reiktu itraukti i dienos raciona.vnz,reguliuot mityba reiktu,kad nenutuktu ir t.t.

Fysna > as tikrai nenorejau su jomis pyktis …
As tik viena is ju negraziai pavadinau kitam forume
tai ji uzpyko ir sumane atsigriebti cia man toks jausmas …
Ir as kartais bunu patariu gal kazka ne taip
visi daro klaidu, bet tai ka patariau cia as
perskaiciau savo knygoje apie veterinarija …
Ir nemanau, kad tai labai pakenktu … Ir akcentuoju,
kad tai nera GYDYMAS, tai tik kaip priedas sioks toks …
Tai juk tikrai nepakenks …

[quote]As tik viena is ju negraziai pavadinau kitam forume
tai ji uzpyko ir sumane atsigriebti
[/quote]

Miela forumo dalyve. Manęs visai nejaudina ką jūs apie mane kalbate kituose forumuose.

Taip kad - nefantazuokite. Labas

Aš manyčiau, kad kol tiksliai nenustatyta diagnozė, yra galimybė, kad raciono pakeitimas ne tik kad neduos naudos, bet gali ir pakenkti. Daugelis šaltinių rašo, kad idiopatinė epilepsija pasireiškia žymiai ankstyvesniame amžiuje, todėl tai gali būti visai kitos kilmės traukuliai. Aš jūsų situacijoj nesiblaškyčiau, o pirmiausiai ieškočiau galimybės patikrinti smegenų auglio versiją. Juo labiau, kad vieną auglį šuo jau turėjo.

Su artėjančiais visus karingus šios temos diskusijoje dalyvaujančiusŠypsena Nesu epileptologas, bet kad nustatyti tikslesnę jos priežastį tokio amžiaus šuniui, pirmiausia reikėtų atlikti galvos magnetinio rezonanso tyrimą, cerebrospinalinio skysčio biocheminį ir mikrobiologinį tyrimus. Jei visos sios priemonės pakankamo aiškumo neįneš, atlikti paprastą ir miego elektroencefalogramas. Kaip patys suprantate, su tiksliu diagnozavimu mūsų Lietuvėlėje - problemos.
Eolo-arfai: gerbiu medicininį išsilavinimą, bet šunų epilepsija, bent kiek man žinoma, turi daug įvairesnį klinikinį pasireiškimą, ne visada susijusį su traukuliais ir nevalingu pasituštinimu ar pasišlapinimu. Pvz.: teko stebėti (ne čia, žinoma) minėtais metodais patvirtintą epilepsiją, kai šuo kaip užprogramuotas bėga priepuolio metu. Bėga, žiūrėdamas “stiklinėmis” akimis, net tada (vietoje), kai snukiu įsiremia į patalpos kampą. Paskui - apsisuka ir nueina. Buvo ir daugiau įdomių atvejų, bet čia visko nesurašysi. Klastinga ta šunų epilepsija.
Na, o kad analginu būtų gydoma, ar maistas padėtų - girdėti tikrai neteko…Būčiau dėkingas, jei ir mane pasiektų tokia informacija…
Dar kartą visiems - geru ateinančių, sveikatos Jums ir Jūsų “žvėrims”, sėkmės ir tolerancijos diskusijoseLaimingas

kirvurgas - ačiū už sveikinimus. Apkabinimas

Susiklausymas, tolerancija ir geranoriškumas yra būtent tie dalykai, kurių mums visiems kartais pritrūksta.

tai vat,kad pas mus brangiojoj Lietuvelej su tokiais mandrais tyrimais,ypac veterinarijoje,tikrai striuka ir tai pakankamai didele beda…Viskas tik teoriskai atrodo taip lengva,bet jau ka bekalbeti apie praktika…kolkas suo laikosi puikiai:labai aktyvus,zaidzia,visiskai nebeagresyvus pasidare ir valgo labai daug Šypsena
Gerulka’24> aciu tau uz patarimus ir tikrai nemanau,kad tai nenaudinga.Bei aciu uz palaikyma bei atsiliepima i pagalba.
Eolo_arfa > aciu tau labai,kad pirma atsiliepei i sia tema ir tavo patarimai tikrai naudingi,tik nereiketu taip kritiskai ziureti i kitu duotus patarimus.
Bei dekoju visiems kitiems padejusiems savo patarimais.Ir noreciau visiems palinketi tikrai geru ateinanciu metu ir linksmai islydeti senuosius.Tikekimes kad ateonantys kiaulytes metai bus daug palankus tiek mums,tiek musu numyletiniams gyvuniukams.
iki susitikimo kitais metais jau Mirkt ApkabinimasGėlėLabas

Keletas praktisku patarimu: priepuolio metu jei nesugebate suleisti vaistu ( Diazepamo) i vena, i raumenis geriau neleiskite ( leta ir neprognozuojama aliejinio tirpalo absorbcija, skausminga injekcija, pavojus suniui ir seimininkui nes leisite tai traukuliuojanciam suniui, galit ir patys isidurti ir suniui kokia kraujagysle pazeisti) . Labai greitai ir efektyviai suveiks panaudotas rektaliai o tai daug saugiauMirkt, tik zinoma adata nuimkit nuo svirkstoMirkt. Epilepsija sergantys sunys turi butinai buti kastruojami arba sterilizuojami! Yra irodyta kad hormonu pokyciai gali provokuoti epilespijos priepuolius.
O siaip kontrolei populiariausi vaistai yra phenobarbitalis ir kalio bromidas. Yra aprasyta nemazai nauju preparatu ( Levetiracetam, Gabapentin, Clonazepam ir kt.) bet kol kas jie bandymu stadijoje ir net nezinau ar galima juos Lietuvoje gauti.
Zodziu sekmes, kartais visai sekmingai galima epilepsija kontroliuoti ilgus metus augintiniui gyvenant pilnaverti gyvenima. Deja, bet jei traukuliu priezastis yra ne idiopatine epilepsija bet smegenu auglys - prognozes liudnos, dazniausiai lieka tik paliatyvus gydymas. Sekmingos smegenu operacijos net uzsienyje yra ganetinai retos.

Clonazepam tikrai nėra joks naujas vaistas ir jo efektyvumas esant epilepsijai irgi ( mūsų psichosomatiniai pacientai jau labai seniai valgo šį preparatą, o nuo kada jis registruotas SAMe - galite pasitikslinti internete. Nebent veterinarijos tikslams reikia kitokios vaistų registracijos)…labai prieštaringai vertinamas. Žmonių gydime Fenobarbitalis dėl savo nepageidaujamų reakcijų pastaruoju metu tampa tik rezerviniu vaistu gydant epilepsiją, taigi vargu bau ar veterinarijoje jis stovi pirmose sąrašų eilutėse…