Sodu gyventojai renkasi ciaarba kokioje sodu bendrijoje gyvenat?statom padedam diskutuojam

Preliminarus vertinimas - o to uztenka kainai suzinoti - kainuoja 300Lt.
Jei noresi gauti pilna vertinima - damokesi trukstamus 300 ir gausi visa segtuva.

Truputis OT. O kaip jusu bendriju pirmininkai? Ar normalus zmones?

Siaip, tokiu minciu kilo pasiziurejus vakar (ketvirtadienis, 2006.12.14) TV Pagalba per TV3. Ten pirmininke pasitare su savimi ir atjunge elektra keliems nameliams. Susirinkimu protokolai, tai dalyviai ji ir sekretore, nepriklausanti bendrijai. O galiausiai vyrukas is pagalbos is kuloko dar per ausi gavo nuo tos bobules. Terminatorius IV ta pirmininke… Tai kaip pas jumi. Saviskio as net nezinau, bo pasimire zmogelis, kai isigijom ta sklypa…

Musu pimininke man asmeniskai super zmogus Gerai gyvena priesais mumi tai pas mus taip sakant kruciausia gatve Liežuvis ir lempute visa nakti sviecia ir nemoka nieks uz ja Be be be kolkas Nekaltas
Nu a del visa kito tai man aplamai supe, susirinkimuose nedalyvauju, paskui ja sutinku ir jin man papasakoja kas svarbaus buvo, siuksliu sutarti parupina, man tik pasirasyk ir pamokek Valio, vien zo liuks.

Reiketu biski pagalbos keliais klausimais…

Nusiziurejau viena sklypa su namu sodo bendrijoj ir situacija tokia… tas zmogus, kuris parduoda pirko 30 kv namuka, vietoj jo pasistate nama, kuri dabar parduoda… bet dokumentuose visuose yra ne 140 kv namas, o 30 kv namukas. Kiek suprantu, gaunasi nelegali statyba. Namo projekto nera, bet sake, kad gali pasidaryti. Ir vienas pazystamas man sake, kad dabar yra rengiamas projektas, ir istatymas isigalios nuo kitu metu, kad jeigu be leidimo pastatytas namas ar dastatytas, tai tiesiog nugriaus ji ar kazkas panasaus… Gal galit man placiau apie ta istatyma papasakot, arba nuoroda kokia duot, kas ir kaip? Plius ka reiketu daryt, kad dokumentuose viskas tvarkoj butu? Kiek suprantu, tai pirmiausia pasidaryt projekta, poto kazkur nest, kad patvirtintu ir gaut leidima statybom? o poto jau ale pasistatyt? Nekaltas
Atsiprasau uz neismanyma, bet esu zalia situose reikaluose Kvankt? Todel busiu labai dekinga uz supratinguma ir visa reikalinga info Drovus

Taip, jei nera projekto ir statybu leidimo - statyba nelegali.
Mano asmeninis patarimas - nesivelk i sita avantiura.
Arba pardavejas sutvarko dokumentus, kurie atitinka fakta, arba nerizikuok, nes paskesi su dokumentais.
Niekad nezinai, ar tai atitinka normas, ar neislys kazkokie dalykai, kas is principo uzkerta kelia legalizuoti statini.
Ir visada kyla klausimas - jei state, kodel iskart nesutvarke dokumentu ? Gal tam buvo svariu priezasciu ir dabar bando parduoti kate maise ?

Kaip cia pasakius… Kvankt?
Kaip zmogus - normalus. Ir gana ukiskas (keliai, ribos, infrastruktura ir t.t.)

Aisku, yra keletas uzknisanciu dalyku (kazkada pasakojau istorija kaip as jau antri metai neprisiprasau, kad lempute i stulpa ikeltu), bet is esmes man tai gyventi netrukdo.
Viska vertini lygindamas, tai kai prisiklausau kokiu buna lodariu kitose bendrijose, tai galiu pasakyti, kad musiskis labai neprastas.

Įstatymas jau įsigaliojo nuo spalio 01 d… Ir svarbiauisia, kad jis turi grįžtamąją galią, jeigu iki jo įsigaliojimo nebuvo skirta administracinė nuobauda, arba iškelta administracinio teisės pažeidimo byla. Vienintelis varijantas, skubiai gauti leidimą statybai ir priduoti namą arba viską tvarkytyis normaliai, gal niekas nepastebės.Kiti taip tvarko, kurie turi pasistatę nelegaliai, bet aiškyu, kad tai reikia sugebėti padaryti. Gal šeimininkas nesugeba, tai todėl ir parduoda.Geriau jau neprasidėti. O anksčiau nelegaliai pasistačius, buvo galima visai nesunkiai įsiteisinti, sumokėjus baudelę.

Man cia vat tokis klausimelis kilo Šypsena dauguma jusu gyvenate soduose, o ar tolokai jumis randates nuo centrines gatves, ar asfaltuoti pas jumi privaziavimai, ar toli iki autobuso stoteles ?
Man kaiptais paskutiniu metu pasidare nejauku, iki musu namo nuo autobusu ziedo apie 1 km. ir tas vienas km. blogiausas pasaulyje duobetas, ziema baluotas o vasara dulketas kelias Pavargęs tas zvirkelis eina mizku, o paskui nuo centrines gatves pasukam jau i musu gatvike ir 4 namas yra musu, kaiptais tolokai nuo civilizacijos Nekaltas anksciau kaip ir dziaugiausi tuo, atvaziuoji po darbo visur tylu ir ramu Angelas taciau paskutiniu metu kaptais liudna pasidare kad taip toli gyvenam, vaziuoji po darbo namo ir matai kaip zmones graziai papuosia savo namus, viskas ziba, sedi jie namie, ziuri pro langa ir mato kazkoki judeima, o mes ? papuosem nama, dega ta musu egle,tik pensininkai is gretimo namo ziuri ir dziaugiasi Nekaltas civilizacijos nulis, judeimo nulis, netgi bleen vilsato piratine antena netraukia Užsispyręs nes uz misko bangos nedaeina Drovus o kelias tas tai isvis baigia uzknysti, jau masinai pakabos ir nedarau, bo visviena po keliu menesiu pabires visa Špyga vienzo vat kamoja mane kokistai negeras jausmas, ar cia depresija ziemine, ar seip kazkas, mazu praeis. nu issipasakojau biski Drovus

Nu ka, pasipasakosiu ir as. Pas mus nuo pagrindinio kelio gaunasi 5 km, po to soduose berods 5 ar 6 namukas nuo kelio. Kelias tokis indomus baisiai. Kazkada buvo asfaltas, bet jau kokia 10 metu turbut niekas ir netvarko. Duobes zvyru uzpila ir psio. Vietomis vos I begiu vaziuoji. Bet labai nepergyvenu. Ta 5 km su masina per 10 minuciu iveikiu. Iki stoteles taip pat gaunasi apie 5 km. Sezono metu (nuo pavasario iki velyvo rudens) kursuoja autobusas 2 kartus dienoje. Stoja netoli musu sodu. Siaip judejimas gan nemazas yra. nes kol kas dar negyvenam, tad savaitgaliais vazinejam i soda. Tad dar ne karto nebuvo, kad nesutiktume kokios masinos. O kartais jau ir ant pirstu nesuskaiciuosi. Salia manes tik uz keliu namu kazkas istisai gyvena. Dar normaliai nesusipaznom… Krabe, pas tave ko gero silpna depresija. Sniego ner, sventes arteja… Nieko. Nusisypsok ir viskas bus OK…

mmmmmm stengiuos sypsotis Laimingas as ispradziu irgi vis raminau save kad tai man tik siaip kazkas uzejo, bet ziuriu kad tai vis dazniau kartojasi, ir svarbu ne tai kad kartojasi o tai kad esamas musu namukas dar toli ne toks apie kuri mes svajojam o man jau pries mano valia leidziasi rankos Nekaltas Aisku gal ir praeis visa tai, gal ir maza depresija Nekaltas
Be to as vis dar tykiuosi kad kada nors uz musu miskeliu esamuose plotose isaugs gyvenamuju namu kvartalas ir iki ten prasities visos komunikacijos ir platus asfaltuotas kelias, nors ten ir regioninis parkas ir betkokios statybos yra uzdraustos musu laikais nieko nera neimanomo. O jei taip ivyktu tai buti visai smagu Laimingas ir civilizacija ateitu ir transportas ir kelias ir medziai sklype pasodinti gal paaugs Cha cha

musu namas nuo plento 300m, autobusu st.500m, vaziuoja kas 0,5 val.Asfaltuotas (truputi jau duobetas) keliukas per miska iki bendrijos vartu 300m, nuo vartu iki namo 100m “vietines reiksmes”.Bendrijoje 38 sklypai, is ju 10 gyvenam pastoviai,3 statosi, 2-3 planuoja statyti.Turim kelis kaimynus bendraamzius, gan intensyviai bendraujam.Girliandu dar nepasikabinom, bet jau tuoj, tuoj. Vnz., viskas OK, niuriausi men. jau baigia praeiti, po NM lauksim pavasario, bus linksmiau Valio.

Idomu kokios yra prognozs kad is sodu bendryju po kazkiek metu bus gyvenamieji kvartalai ? ar to niekad nebus ? galu gale musu pastebeimai tokie kad su kiekvienais metais vis daugiau ir daugiau matome sviesiu langu musu bendrijoje, ateina zmones i sodus, stumia pensininkus lauk.

procesas isibegejes nesustabdomai, kiekvienais metais reikia isvaziuoti 5 min. anksciau.100% gal gyvenamaisiais netaps, bet 50-75% garantuotai.

Krabe, viskas bus OK. As kazkada bute dariau kosmetini remonta, kuris gavosi beveik kapitalinis. Beveik viska dariau pats, vienas. Dirbdavau kasdien po darbo, savaitgaliais. Galiausiai liko tualetas, kurio ir nedabaigiau ten. Teko issikraustyti. O nedabaigtas tuoletas po remonto apie 2 metus buvo. Tad ir tu nepersidirbk, pailsek. Namukas, kokio tu nori bus. Bet ne siandien ir ne ryt.
O del sodininku kvartalu, tas dalykas yra iteisintas tik Vilniaus mieste. Jo rajone kol kas to nenumatyta…

Gaila tik savo laiko ir idetu pastangu jei paskui teks issikraustyti, nors galimais ir taip kad kada ipuses namo statybos as pradesiu kitaip mastyti Nekaltas juk kolkas as ju net nepradejau Ne
Mes kaip ir miesto ribose gyvenam Mirkt nors ir uz misko.

Na, issikraustyti teko del asmeniniu priezasciu. Ir kol kas tas issikraustymas man isejo i dyyyydele nauda…

Ne nu as betkoki buta pakeisciau i nuosava nama arba namuka Šypsena dzin kiek ten pastangu ideta.

Normalei, Krabass, nesiparink!

Ateis pavasaris - pageres ir nuotaika. Cia laikina.

O darbai irgi toks dalykas - jie turi pabaiga. Numesk viska, pailsek ir pavasari nebekris darbas is ranku Alus

Labai tykiuosi kad taip ir bus Drovus nors ir seip dabar jau praktiskai nieko nedarau ir artejancius du savaitgalius nedarysiu Ne, mazu ir praeis Nekaltas

na sodininkai su sventemis visus!! Butelis… santarves ir ramybes si ilga savaitgali Labas

PS:nepersivalgykite ir nepergerkite kad nebutu Veee