Sodininkai! orai gerėja, nuotaikos kyla, paplepėkim

Mane irgi skruzdės diorgina šiltnamyje, bet nieko veiksmingo negaliu su jomis padaryti - bandžiau pilti sodą.Kažkuriam laikui padėjo, bet vėliau vėl atsirasdavo kitoje vietoje.Šiaip tai šįmet buvau pilnai nuėmęs visas plėveles nuo šiltnamių ir giliai sukasiau žemę, tai gal kai tokia šalta žiema buvo, tai jos sušalo ir nebebus šios problemosNekaltas

Tegul mama nusiperka spastus kurmiams parduotuvėje. Susiranda kurmio landą ir ją atkasa (gerai būtų , kad rankos nebūtų ką tik lietusios kokios chemijos).Ten bus į 2 puses einantis kurmio takas.Ir į to tako abi puses pastato tarpusavyje virvute surištus 2 spastus, ovietą pažymi pagaliuku. Ir tokiu būdu reikėtų pastatyti spastus bent keliose vietose, nes kurmiai gali eiti kitu taku.
Aš tokiu būdu išnaikinau juos. O preiš tai bandyti visi metodai (išmetamos mašinos dujos, vanduo ir kt.) nepadėjo.

Ar teko juos bandyti ?

pas teva sode viens veikejas su spastais gaudydavo kurmius. Statos "take" du spasteliai i prieshingas puses (nezinai is kurios puses ateis) tai prisigaude kurmiu, nulupo kailiukus ir zmonai liemene buvo pasiuvesGeraiCha cha
mum irgi pora buvo daves tai pagavom ne viena (kailiu nedirdavomCha cha).
Gali pagaut taip: ant tako ileidi kibira ir jis ikrenta i ji tai as vaikystej esu apie pusmeti kurmi akvariume islaikes. Bet ziemai atejus jis uzsnudo, as ji prizadinau tai po savaites uzsilenkeCha cha. Graudu buvoŽliumbia

na va…pasirodo mano gvazdikelius "kapoja" ne sraiges,o shpokai Nekaltas pati maciau.sedejau … ziuriu sokineja aplinkui.galvoju paziuresiu ka darys.ogi pradejo skinti shakutes Apakęs Nustebęs o as tokia gera buvau … dar inkileli jiems pakabinus esu …

labai abejojiu ar padejo tas gilus zemes uskasimas, mes kiekvienasi metais nuimam plevele ir zeme sukasam, bet skruzdes kaip gyveno taip gyvena

Visi šitie kurmiai , skruzdės tai daug maž aišku ką su jais daryti, bet va kas do biesas yra kai kiekvienais metais morkose ir cibuliuose būna kirmėlyčių?
Šįmet nutariau paskelbti konkretų karą šitoms zarazoms - varysiu chemijom, bet tikrai išnaikinsiu jas.Tik bėda tame, kad nežinau kuo jas išdusinti.

P.S. O labiausiai nuliūdau, kai pamačiau šį pavasarį, kad mano viena iš naujai sodintų obelaičių numiro Žliumbia

Ką reiškia "išnešėm į lauką" ? Tu jas dirvoje auginsi?

na kai dar buvo salta laikiau jas vazonuose kambaryje.dabar jau isnesiau i lauka ir pakabinau ant balkono krasto.tikiuosi salnu nebus.

Del kirmeliu svogunuose, as mamaos paklausiu. Pas mus atrodo tas pat buna. Tai jei neklystu ji uzpila karstu vandeniu. Nesu tikra, dar pasitikslinsiu.
O del morku nezinau…

Pas mus kapuose irgi kažkokie paukštinai taip padaro,tada jei sėklytes sulesa Kanda

o karstas vanduo augalams nekenkia?

Na va, pasirodo ji svogunus laisto karstu/siltu pelenu sarmu. Jau ne pirmi metai ir tai atrodo svogunam nekenkia.
As pati kai suzinojau buvau labai nustebus kad augalus laisto karstu skysciu, bet pasirodo svogunam nieko Cha cha

Morkinę ir svogūninę musę galima naikinti karštu pelenų(medžio)šarmu,patartina pridėti žaliojo arba senoviško ūkinio muilo. Yra dar pora neįtikėtinų,bet išbandytų varijantų:morkas pašlakstyti saliarka-

GeraiGerai,o svogūnams-yra vet.vaistinėse toks skystis "kravalinas",šiaip naudojamas dezinfekcijai.Tai va,šaukštą to skysčio į kibirą vandens,ir gautu tirpalu palaistai svogūnus.Jei palijo,arba nėra norimo rezultato,procedūrą po kelių dienų pakartoti.Patikėk,padės-svogūnų laiškai bus mažų mažiausiai iki kelių.Jei bus viršunėlių,bus ir šakneliųNiam niamGerai

Pamiršau pasigirti:vakar šiltnamyje nuskyniau pirmą septynetą agurkėlių,orai geri,ryt vėl bus-atėjo derliaus metas.Niam niam

sveikinu ir pavydziu Cha cha Laimingas Niam niam

na mes is savo darzo valgome dar tik salotas,ridikelius ir panasius dalykus.agurkus visai neseniai susejome Nekaltas

siemet labai gailejau nusalusiu roziu Nustebęs jos man taip patiko…o dabar visos pajuodusios,nebezaliuoja.reiks iskast Nekaltas

o nusalusiom rozem nepadeda visu nusalusiu saku nukirpimas? Nes pas mus jos kas met nusala, tai jauji pumpurai is senu saku lenda…

o as ir nezinau … paziuresim kaip bus veliau.dar neiskasiau ir niekur nenukisau.pabandysiu apkarpyt - gal atsigaus.siandien didelis vejas buvo … idomu ar nieko neislauze Nekaltas

Niu as ryt i sodyba vaziuosiu, tesiamas pavasarinis tvarkymasisi ir kapitalinis valymas po statybininku… Šypsena