Šiuolaikinis rąstinis namas.

Būtent.

O ką galvojate apie seno (maždaug 60 metų) rąstinio namo nusikėlimą ir rekonstravimą? Ar apsimokėtų?

nu… tada bus kaip parastas namas Šypsena

nesutinku, oho kokiu graziu interjeru maciau derinant rastu siena Apakęs nerandu kol kas linku Nežinau

Čia kelios foto, gražių namų ir interjerųDrovus - http://vm2.tinklapis.lt/namai.htm

norejau pasakyt kad bus paprastas, nekvepuojantis namas. nors del to kvepavimo tai cia irgi neaisku dar.
bet is lauko tai vistiek bus rastinis. tikrai graziu namuku yra pastatyta is rastu…

super Mirkt tik gaila fotkes mazos Šypsena

O tai kokio namo nori? Mano kaimynai irgi kai tik pasistate galvojo sienas palikt be apdailos, taciau paskui pagalvojo jog pastoviai gyvenant tai nera praktiska: kaipiasi dulkes, sunku priderint baldus (nesedesi gi ant mediniu suoliuku), per daug aki reziantys ne visai lygiai suleisti rastai (visgi tasyti rankomis Apakęs … Vien zo originali siena liko tik pirteleje ir didziajame kambaryje pertvara prie kurios stovi zidinys… O palepeje dailylentes… Vat.
Kas kita tekinti rastai Gerai

nu tai taip ir neaisku. siuolaikiskas rastinis namas. lig siol galvojau kad rastinis tai cia sodo pirtele/ vasarnamis. ne daugiua. zinoma uzsienyje vieni labiausiai turbut vertinami namai, del ekologiskumo matyt. kaina ju LT speju dar nedidele salyginai. bet realiai kas geriau. tarkim namas ~ 100kvm be rusio. su garazu. ar karkasinis ar rastinis. teko girdet kad rastiniai namai labai silti. bet kaip su ju eksplotacija? taip ir nesupratau ar galima sienas is vidaus klot GKP ar ne. man rastai viduj nepatinka nebent tik kaip interjero detale , sijos ir pan. norisi modernaus ne kaimisko stiliaus. bet jei rastai - pigesne statyba (i sita kl reiktu atsakyt) ir galima rastus paslepti po “tinku” kodel gi ne. kur ieskoti info apie namukus tokius. beje medis nevarzo architekturines laisves? dabar galvoju Nekaltas regis neturetu. varzta bile kur isuksi i sija. nu man regis “auksinio” varianto ner Drovus

  1. jei nori ne kaimiško stiliaus, modernaus - statyk iš klijuotų rąstų, pvz., Atkirta tokius stato. Namai labai šilti, jokio papildomo apšiltinimo nereikia, ir gražūs. Bet tai brangu, gerokai brangiau, negu iš blokelių. 2. rąstnio namo apšiltinimas - nieko gero. Ne Jau tada geriau statyk iš blokelių, kurie nereikalauja apšiltinimo Mirkt3. rąstinis namas dar ir kaip varžo architektūrinę laisvę. Nuvažiuok į bet kurią tuo užsiimančią firmą - ir sužinosi Šypsena

Žinau namą, kur sienos darytos is rastų, bet iš lauko nepasakysi kad tai medinis namas: išorė apkalta plastikinėm dailylentėmis, viduje dėta medžio drožlių plokštė - tai kad senove nekvepia, kambariuose jokių sijų nematyti. Dėl šilumos: namas nešaltas: rastai apie 20 cm. storio plius dėta 5 cm. akmens vatos. Statant yra minusų: pastačius turi laukti apie 2 metus, kol rastai susės ir vėliau kažką darant turi atsižvelgti kad sienos dar gali sėsti.

Kaip laikanciosios konstrukcijos panaudojima seno rastinio namo, zinau zmogu, kuris gavo toki nama dykai /kitas pirko del sklypo, namas nereikalingas/, beliko tik persikelti. Netgi langai ir durys buvo normalios bukles /tai ne blokiniame daugiabutyje/. Zodziu, dabar gyvena, o su laiku ruosiasi apmuryti, vidu gipsu kalti. Galima sakyti, 30000-40000 sutaupe /namas didelis ir grazus, matyt buves dvarelis/. Ka iskart pirko, tai betona pamatams ir nauja stogo danga.

visai susimeciau NekaltasRastinio ir nenoreciau. tik masciau gal zymiai pigesnis nei kito tipo namai. tada gali uzsimerkti i nekuriuos dalykus. bet kakrasinis namas irgi minusu turi. spinteles betkur nepakabinsi… o rastiniame name suki medvarscius kur nori Cha chana gerai. medinukas atkrenta regis.

Nu aš irgi apie rastinį svajoju. apačia - pliki rastai tąšyti, viršuje mansarda - karkasas. 20-25 cm turėtų užtekti, mano seneliai iki šiol tokiame gyvena ir pro ir pro proseneliai gyveno ir buvo šilta. Tai tame moderniame name bus gi tie patys rastai, kaip ir buvo prieš 100 metų tik kad jau pribambasų dabar pridedama visokių. O šiaip galvoju kreiptis į toki senuką kaime, kuris nuo vaikystės rastus namams sukirtinėja

Pgrindinis rąstinio namo kainos skirtumas prilauso nuo to, džiovinti rąstai ar ne. Iš žalių galima labai pigiai pasistatyti, bet gyventi tokiame asmeniškai nenorėčiau. Žali rąstai džiūdami traukiasi, ir atsiveria plyšiai, nebeatsidarinėja durys, langai…Va todėl klijuotų rąstų namas - pats brangiausias, bet ir kokybiškiausias. Tik tokio,deja, senukas kaime nesukirs…Jame rąstukai maskimaliai išdžiovinti ir net nebesėda, jis šiltas. Patys ilgai apien tokį namą svajojom, vis tik statomės iš blokelių - kaina perpus mažesnė Liežuvisštai, klijuotų rąstų namas - man atrodo visai moderniai Mirktwoodhouses.lt/index.php?mod=projektai&op=viewdata&f id=240

Is zaliu rastu tik tupas statyti gali. Musu diedukai nereiskia kad is zaliu state, reikia pora-trejeta metu juos dziovinti sukrautus. Nors visvien kazkiek seda. Bet durys ir langai nesidarineja tik tuomet, kai nemoksiskai istatyti - nepalikta vietos sedimui. Kaime kiek namu pristatyta, nei vienam langai ir durys kazkaip nekliuva MirktBe to, kaimiski namai seniau labiau vaiksciodavo - juk pamatai tebuvo stambesni akmenys po kampais.

chebryte Labas, ka manot: pirmas aukstas fibo blokeliai, antras mansardinis aukstas (miegamasis) - klijuoti rastai Drovus

o koks tikslas taip?

o toks, kad visam name rasto sienos gali ir isikyreti Baisu ir brangus toks namas Nekaltas, o cia butu tik miegamajame aukste Gerai, ir geras mikro klimatas butu kaip tik miegamuosiuose Taip Gerai

Paantrindams Pėdai smėlyje galiu pasakyti, kad man dar neteko girdėti, kad kas iš žalių rastų statytų namą. Naturaliai džiovinant reiktų laukti porą metų, po to sukirtus ir pastačius namą dar bent 1,5 metų palaukti. Be to man asmeniškai plyšiai rastuose ne tik kad netrukdo, bet dar ir patinka. O ant dziedulio varyti nereikia, jei duosi jam klijuotus rastus tai pasistengęs ir iš jų sukirstų, bet ar man to reikia? Be abejo rastinis namas yra brangus, nors nežinau ar kokybiškiausias (net ir klijuotų rastų, o tiksliau klijuotų lentų) bet kiekvienas turi savo svajonę… Ir nesamonė, kad klijuotų rastų namas nesėda. Statybininkai sako, kad net mūras sėda!

Bet gi, mansardoje nelabai daug tų rastų pavyks panaudoti. Nebent ir pertvaras rastines darytum