Q: sodo namelio sildymas - kokia krosnele?

be to ir saugiau elektra… ir malku nesiot, dziovint nereikia

A… prisiminiau dar… kai sildysi krosnele, isvaziuosi kur nors dienai dviem, grisi, o vamzdziai vandens uzsale, geles nusalusios, arbatos puse puodo, kurios pries isvaziuodamas neisgerei, taip pat i ledo gabala pavirte…

Na elektrini peciuka tai ne problema bet kada isitaisyt ir isijungt. Manau, kad tikrai neblogas variantas peciukas + elektra. O dar ir duju baliona butu galima pasistatyt ir pasisildyt…Nekaltas
Na, manyciau, issiversim kaip nors - pirksiu krosnele, o paskui pagal poreikius bus galima pagalvot apie elektra ar dujas.
Laimingas

Ketines ar plienines krosneles yra konvekcinio tipo sildymo irenginiai,t.y
siluma gauta degant malkoms ar kitam kurui iskart isspiduliuojama i aplinka.Taigi viskas susiveda i tai kiek ilgai dega malkos arba kiek kros
neleje galima pristabdyti degima su oro padavimo reguliavimo sklendem (-e), ir dumtraukio sklende o paskui viskas priklauso nuo apsiltinimo ir langu sandarumo (Daugiausia silumos "pabega" per blogai apsiltintas lubas ir prastus langus).Konvekciniu sildymo krosneliu privalumas tas kad jos siluma pradeda atiduoti greitai,mazdaug po 40 min-1val.Taigi silta buna tol kol vyksta degimas ir sufliuoji malkas ar anglis.Realiai gera konvekcine krosnis su max pridarytom sklendem dega 5-7 val.Kainuoja 1500-3000 lt.Buna konvekciniu krosniu su silumokaiciu , t.y gali sildyti vandeni ir pastates radijatorius , cirkuliacini siurbli ir kitus pricindalus turesi beveik centrinio sildymo analoga.Tokios krosnies kaina priklausomai nuo galingumo 2000-5000 lt.Tai konvekcinio-akumuliacinio tipo sildymo sistema.Beje jei nenorit kad uzsaltu tai yra spec sildymo sistemu antifrizai. Kruta bet brangu.Mano galva kur kas geriau akumuliacinio tipo senoji krosnis (jei yra kur pamuriti).Jei nori jaukumo yra toks dalykas kaip zidinys-krosnis.Tereikia isigyti dureles su stiklu (apie 500 lt).Gali dirbti ir kaip krosnis ir kaip zidinys.Vakare ikacegarinus silta buna iki kitos dienos 10 -11 val nes laiko sukaupta
siluma.Blogiau tai kad reikia laukti 1,5-2 val kol isyla.Diena kad kambariai neatsaltu siulau pastatyti paprasciausius tepalinius el.radijatorius su termostatu ir taimeriu kad palaikytu 12-14 C temp.

o kur ta stikla gaut? nes yra zidinys atviras noretumeme uzdaro…

Keliu rusiu yra Senukuose ,kur sildymo katilai ,dar yra parduotuve Liepkalnio gatveje, dizainas gal ne super mano akimis ziurint na bet tai
skonio reikalas.

Pamirsau pridurti kad dureles su stiklu nepavercia zidinio i zidini-krosni,nes reikalinga dar perdaryti zidini taip kad dumai etu ne tiesiai
i kamina bet butu kanalai kuriais eidamos ikaitusios dujos atiduotu siluma krosnies masyvui.Norint kad sildymo sistema dirbtu kaip zidinys
reikalinga tarpine sklende kuri per tiesu kanala nuvestu dumus tiesiai
ikamina apeinant kanalus.

jo, kokline krosnis geriausia iseitis, stikla nuo zidinio isidejai, tai gaunasi kaip ir zidinys, is viso dviguba nauda, ir grazu ir siluma laikosi. senais laikais taip kureno zmones ir gyveno. dar prideciau, kad jei yra galimybiu i ta krosni neblogai butu imontuoti koki vandens katila, kad butu galima ir karsta vandeni pasigaminti.

na aisku butu gerai, kai zidinys ir grazu ir sildo ir dar vandeni kaitina, bet pas mane jau yra sioks toks, man grynai stiklo reikia, kad nereiketu ziema deginant sedet ir stebet, kad kokia zarija neissautu ir namo neuzdegtu… be to vistiek manau ilgiau dega nes juk oro srauta reguliuot gali (???)

Pati tobuliausia šildymo sistema turbūt yra čia, jei ką domina, pažiūrėkit
http://www.hvac.lt

Pati tobuliausia šildymo sistema turbūt yra čia, jei ką domina, pažiūrėkit
http://www.hvac.lt

Gal ir nieko, bet:
dulkes
sausas oras
ir, greiciausiai, kaina…

Man rinkciausi dujini sildyma nereikia nei salt rytais nei nieko… ten buvo greiciausiai reklama ???

jei namas gerai izoliuotas nereikes lakstyti su malkom sociai ir davaliai 70m3 svarbu kad l;angai neperpucimi butu

Aš siuličiau pirkti kapsule ji brangesnė bet greit išila ir mžai malku reik.Šypsena