Problemos su pentax FA 50/1.4

o ka daryt kai tamsu ir fotkini is rankos ?

yra toks geras posakis fotografu: jei gali nefotkinti - nefotkink! Šypsena
jei tamsu ir turi pinigu ir proto nusipirkti 50/1.4 tai turek ir stova su savim. Kvaila fotkinti i begalybe su atverta 1.4…

Jo, bet kaip sako daznai review’ininkai apie iso3200 ar pan, naudociau tai tik tada jei vienintelis pasirinkimas butu nefotografuot… taip ir su 1.4 i begalybe…

Jau issiaiskinau kame problemos! Sitas objektyvas turi back - focus problema, ryt sita dalyka vilbroj ir isdestysim :}

Bet su CA tai nesusiję.

Naujausios zinios - po firmware upgrade i 1.02 back fokuso problema issisprende (neitiketina, nes update nieko nebuvo minima apie kokius nors pataisymus sia kryptimi). Nuo siol turiu lengva front-focus:} Dabar lieka dilema ka visgi su tuo objektyvu daryt…

Buvau vilbroi usimoviau ta 50tuka ant savo dl’o. Pries megindamas buvau apsisprendes pirkt. Bet padariu kadriu didziai nusivyliau. Pirma fokusas kas trecia kadra taip prasauna pro sali… zewriai prasauna… bet kitas dalykas, jo padengimai skaitmenai nei per kur netinka, blyn, spalvas tokias piesia… virsus veoletinis apacia zalia… wb gali statyt koki tik nori… Turejau sena sena, mechanini porst f1.7 tai jis prie 1.7 piese zymiai gereu nei sis pentaxo prie 1.8… zodziu gal su kitais kuneliais jis gereu dirba, o gereusiai tai manau su juosta…

Kažką tu čia buri…

Maciau Latvio fotkes, rimtai zinok is kazkokio kosmoso atsiranda vaivorykstes zalios tokios Šypsena

Įdomu būtų pamatyt. Neįsivaizduoju, kas ir dėl ko ten darosi.

jau tikėjaus pasitaikius progai porst’a keist į autofokusinį… Vis gi nesinori tikėt, kad ans nesuderinamas su dl

Zoom, gal tu kaip ishmanantis gali papasakot kas che per fokusai?

http://img387.imageshack.us/my.php?image=lempazo8.jpg

ir che tikrai ne WB, bandziau su ivairiais nustatymais, ir tik priverus gal iki 2.2 baigiasi tos vaivorykshtes… Gali net ir rawu fotkint, vistiek turesi ta vaivorykshte. Visishka mistika, fotkiant tiesiog uzhtenka pakereipt objektyva shiek tiek i virshu ar i shona ir spalvos normalios, o vat kai kuriuose rakursuose jis duoda tokius navarotus, zodziu isbandziau daug variantu, taip ir nesupratau kodel jis kartais tokias spalvas ishpieshia, po ilgo bandymo supratau kad ne nekox reikalas kai jis ima ir pashika tau shitaip. Tuolabiau kad su senu 50tuku (mechaniniu) NIEKADA tokiu baeriu nemachiau… Aj ir dar, jis netik tokias geltonas linijas pieshia jis dar ir kitokiu coloritu pavaro nekeichiant wb…

zodziu zoom’ai ka manai ?

shtai dar pavyzdukas.

http://img370.imageshack.us/my.php?image=lempaduzl6.jpg

kaliau kadrus ish eiles tiesiog ziurejau kaip fokusuojas i skirtingas klavos dalis ir tt. Bet kai pamaciau vidurini kadra Apakęs nesupratau nei ka ir galvot, jokie nustatymai nebuvo pakeisti, vienintelis skirtumas kad fokusas per kelis cm kitoi vietoi…

Užsispyręs kas nors nusimanantis sviesiuose stikluose pakomentuokim ka? nes as nei su heliosu ant zeniaus nei su porstu ant dl’o, aplamai niekur to nesu metes…

Mano problema ta pati, tik pas mane canon ef 50/1.4. Ieškojau 50-tuko kelis mėnesius, vilbroj, sergitoj, fotofabrike visur fotkinau liniuotę ir tas pats gaudavosi prie 1,4, 1.6. Pridarius, kaip ir sakai iki 2.2 - normaliai. Pastebėjau tokį dalyką: fotkinau liniuotę iš rankos, kampas ~30 gal~40 - tas pats kaip ir pas Jus. Kaip tik pastačiau ant štatyvo, 45 laipsniai, geras apšvietimas spalvos pranyko. Galvojau gal blenda padės, nepadėjo. Paskui kitus ojektyvus puoliau bandyt, kai tik ne ant štatyvo tai prie didžiausios skylės, tas pats su Tamronu 28-75, ef-35/2, ef-50/1.8. Tokio š***o nedavė tik ef 70-300. Ir kiek pastebėjau, tai būna prie liuminescensinių lempų. Galvojau, kad kamera, bet kol kas spjoviau į tai ir fotkinu. Lauke viskas zjb, patalpoj ieškau geresnio apšvietimo arba blicas.

Pamiršau blin fotikas: canon 30D.

Tame ir reikalas, kad sviesumas man pirmoi eilei reikalnigas prastam apsvietime fotkint, po to del mazo dof’o…

Butent! Per si vakara reikia apsisprest ar pasilieku savo 50tuka ar grazinu vilbrai…pas ji tikrai yra fokuso gliukai ir purple fringe nemazas…Kitinis tikrai tiek fokuso klaidu nepadarydavo. Galvoju gal blykste vietoj to 50tuko, jeigu nuspresiu grazint…Tame ir yra reikalas, kad pirma - eile, portretai, kai fokusas grybauja portretai, kaip zinia ne kokie, o DOF isvis lieka paskutinej vietoj…Dilemos dilemos dilemos…

Tame ir reikalas, kad sviesumas man pirmoi eilei reikalnigas prastam apsvietime fotkint, po to del mazo dof’o…

vau… zmones… nera zodziu… tik vau… Vau!
turiu 20D ir 50/1.4 ir apie tokias problemas galeciau nebent koki siaubiaka susapnuoti… uzjauciu… Pavargęs

Vava, kazkada fotkinom dviese uzdaroi patalpoi, pas mano kolega buvo canon 30D ir 50 1.4 nieko panasaus nebuvo, stikliukas greitas kaip zaibas, visom prasmem…