OSCAR Academy Awards: paprognozuokime

2AngryCocroache:
Europoj shiais, o JAV pernai.

2ramios.bites

Ir JAV siais metais

pedantams:

Black Hawk Down buvo isleistas JAV keturiuose kinoteatruose 2001 metu kaledu savaite ir jau buvo JAV box office 24-oje vietoje po gruodzio 28-30 d.d. week-endo (pav. zr linka: http://www.boxofficemojo.com/weekend/2001/52.htm). Sony (Black Hawk Down gamintojai) neisleido sio filmo Amerikoje pilnai iki pat 2002 m. sausio vidurio, kad box office jo neuzgoztu tik isleistas LOTR1 (toks marketingo triukas). Taigi Black Hawk Down filmas JAV buvo isleistas 2001 metais ir delto kvalifikuojasi 2001 metu oskarams.

jau paskelbe nominacijas:
http://www3.oscars.org/74academyawards/index.html

citizen x,

puikus spejimas ! visi "geriausi filmai" ishvardinti Apakęs

ryshiai kino akademijoje ?.. Aš nekaltas Šypsena

Sorre citizen x ir ramios.bites, klydau

Nesu mates visu pristaomu filmu, todel speti sunkoka…

geriausias aktorius: Sean Penn
uz antraeili: Ethan Hawke
Geriausia aktore: Nicole Kidman ar Renee Zellweger
uz antraeili: Marisa Tomei
geriausias animacinis filmas zinoma: Shrek’'as
Geriausias scenarijus manyciau: Memento
Uzsienio filmas zinoma: Amelie

AngryCocroache rašė:

Geriausia aktore: Nicole Kidman ar Renee Zellweger

cia, tikriausiai, juokauji …

Siu metu oskaru nominacijos patvirtino musu blogus itarimus apie JAV kino akademijos prostitucija - ciulpiant b… blockbusteriu gamintojams: LOTR - 13 nominaciju!!! Aciu dievui, dauguma ju techninese kategorijose, nors nominuoti P.Jackson uz geriausia rezisura - tai jau visiskas absurdas … Jau geriau Shreko rezisierius butu nominave vietoj P.Jacksono …

Apie Beautiful Mind nieko negaliu pasakyti, nes dar neziurejau, bet visi kalba, kad sis filmas siemet ir susizers visus pagrindinius oskarus. Kaip susidariau ispudi is recenziju - tai tradicinis "rimtas" holivudo filmas, persunktas slyksciu politiniu korektiskumu, labai tinkamu auksinems statulelems gauti (sio filmo herojus kentejo visa gyvenima del sizofrenijos, bet senatveje gavo Nobelio premija - kitaip sakant, dievas visiems kenciantiems atlygina). Siuo metu esu Prancuzijoje, kur Beautiful Mind pradedamas rodyti kinoteatruose siandien - reiks nueiti paziureti … Bent jau tikiuosi, kad sis filmas labiau nusipelno oskaro uz geriausia filma, nei pernykstis Gladiatorius.

O siaip, kalbant apie nominacijas, kaip visada, tikrai geriausi filmai nebuvo visiskai uzmirsti (pavyzdziui, Amelie gavo penkias nominacijas, iskaitant viena svarbesniu - uz operatoriaus darba), taciau sie filmai nebuvo nominuoti pagrindinese kategorijose, isskyrus D.Lyncha, kuris del vaizdo buvo nominuotas geriausiam rezisieriui uz Mulholland Dr (bet tikrai to oskaro negaus - nesugebes varzytis su tokiais Holivudo aprupintojais babkemis kaip R.Howard arba R.Scott …).

Beje, siais metais idomiausia nominacija - geriausio originalaus scenarijaus kategorijoje, kur varzysis tikrai geriausi metu filmai:

Amelie,
Gosford Park,
Memento,
Royal Tenenbaums, ir
Monster’'s Ball (sito filmo dar nemaciau, bet visi sako, kad tai tikrai gera drama, su puikiais aktoriais - B.B.Thornton ir Halle Berry!).

Taigi, manau, siemet originalaus scenarijaus oskaras bus iteiktas filmui, kuris neoficialiai JAV kino akademijos bus pripazintas geriausiu filmu …

Del "I am sam" tai ishkranksejau, tiesa?
O kas juokingo del Nicole Kidman, ar Renee Zelweeger? Abi puikiausios profesionales, abu filmai "nesha" babkes. Aishku, ishlosh Nicole - Briget Jones ne stipriausias R.Z. vaidmuo…
O piktinasi citizen x "teisetai". Ish kitos puses, butu filmu, zymiai ryshkesniu uz pvz. LOTR, butu kitaip ishsideste nominantai. Ka Holivudas sugebejo padaryti, ta ir siulo. Neprasilenkdamas su amerikonishko skonio standartais ir paprociais…
Planuoju po Oskaru gavimo pakalbeti apie ju santyki ir musu distribiutoriu "viduriavima". Dabar siulau mintis mazai zinoto pas mus lenko Lecho Majewskio apie Holivuda. Pradzioje truputis apie ji:

"Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre įvyko premjera - Georges’'o Bizet opera “Karmen”. Jos režisierius Lechas Majewskis reiškiasi įvairiose meno srityse. Jis - poetas, rašytojas, dailininkas, kino režisierius, prodiuseris. Lodzės kino mokyklos absolventas Lechas Majewskis išgarsėjo jau pirmuoju savo pilno metražo filmu “Riteris” (1980). 1981 m. jis išvyko į Vakarus ir JAV sukūrė vaidybinį filmą “Eglinės žąsies skrydis” (1985). Vienas garsiausių Majewskio filmų - “Rio kalinys” (1989) - pasakoja apie Didžiojo traukinio apiplėšimo dalyvį Ronaldą Biggsą. 1992 m. sukurta “Evangelija pagal Harį” taip pat pelnė tarptautinį pripažinimą. 1999 m. Majewskis Lenkijoje sukūrė filmą “Wojaczekas” apie “prakeiktą” 7-ojo dešimtmečio lenkų poetą, pernai ekranuose pasirodė “Angelus” - filmas, pasakojantis apie garsų lenkų dailininką primityvistą ir mistiką Teofilį Ociepką. Majewskis taip pat kuria performansus, prodiusuoja filmus. "

Taigi jo mintys:

Mano pirmasis filmas “Riteris” buvo skirtas viduramžiams, jų ikonografijai. Beje, dėl šio filmo gavau darbą, nes jis buvo rodomas Londone, Kembridže, Niujorke, sulaukiau gerų recenzijų. Taip gavau žaliąją kortą ir galėjau dirbti Amerikoje.
“Riteris” - pagarbos duoklė senajai tapybai. Tai keistai nufilmuotas filmas - visiškai statiška kamera, 423 kadrai - ir kartu pasakojama fabula. Pasitelkiau tokį pasakojimo būdą, nes norėjau, kad tai atitiktų viduramžių dvasią - joje nėra judesio. Tik statiška situacija, prisodrintas vaizdas. Kai rodomi viduramžiai, o kamera juda, važinėja, tai atrodo svetima viduramžių dvasiai. Pamenu, Boormanas, kuris tuomet sukūrė “Excalibur”, pamatęs mano filmą sakė, kad jam taip pat buvo kilusi panaši mintis, bet Holivudo reikalavimai - tiksliau, tų, kurie Holivude ką nors sprendžia - to neleido. Juk sprendžia ne žiūrovai. Žiūrovai yra maišas, kurį spardo ir į kurį įmeta produktą. Viską testuoja neišmanėlių gauja. Tai diktatūra įvairių teisininkų, agentų, kurie apskritai kino nesupranta, nejaučia. Išgirdę žodį “menas” jie taip pat siekia pistoleto. Taigi bandyti ten kurti meną yra tragiškas reikalas.
Gimiau Lenkijoje, tačiau jaučiuosi pasaulio pilietis. Gana anksti palikau Lenkiją, mano brandus gyvenimas išsibarstęs po visą pasaulį - JAV, Angliją, Braziliją. Įdomiausia, kad man gana anksti ir gana greitai pavyko prasigauti į Holivudą ir padaryti ten karjerą. Dirbau su Michaeliu Hausmanu, kuris kaip tik tada prodiusavo Milošo Formano filmą “Amadeus”. Mano “Eglinės žąsies skrydžio” kino bandymuose dalyvavo ir tada dar visiškai nežinomas Kevinas Costneris, ir Patrickas Swayze’‘as, ir Kyle’'as MacLachlanas (jis vėliau vaidino Lyncho "Tvinpykso miestelyje&quotMirkt, kuris man pasirodė visiškai nepanašus į kalnakasį. Visi jie man nepatiko, taigi galima pasakyti, kad man su žvaigždėmis nesisekė (juokiasi).
Holivude siaubingas pats filmo kūrimo procesas, nes režisierius neturi jokių teisių. Europoje režisierius yra jėga, o ten - beveik nulis, jeigu nepatenka į dešimtuką, kuris nuolat keičiasi dėl nežinomų priežasčių. Labai nedaug režisierių turi ką pasakyti, o tie, kurie turi ir kuria filmus Amerikoje, yra finansuojami neamerikietiškais pinigais. Lynchas gauna pinigų Europoje, Jarmuschas - Japonijoje, Olandijoje, Prancūzijoje, bet ne Amerikoje. Tai labai specifiška rinka ir reikia ją gerai pažinti. Mano geras draugas “Eglinės žąsies skrydžio” operatorius Jerzy Zeliñskis, kuris dabar kuria daug filmų Holivude ir ten gyvena, paskambino man ir sako: “Lechai, Lodzės kino mokykloje mus mokė gaminti delikatesus, padažus, pikantiškus prancūziškus valgius, kurie kvepėtų ir būtų tikra puota gomuriui. Atvažiavau į geriausią, gražiausią ir didžiausią pasaulio restoraną - o vienintelis dalykas, kurio ten trokšta, yra mėsainiai.” Aišku, kartais kam nors pavyksta sukurti įdomų filmą, bet tai - išimtis, o ne taisyklė.
Taigi dabar gyvenu Venecijoje. Kine dar esu gana anonimiška figūra, nors ir turiu gerbėjų visame pasaulyje. Tačiau mano filmai nepriklauso pagrindinei krypčiai, jų neparodysi masiškai. Televizijos nenori tokių filmų arba rodo 2 valandą nakties. Žiniasklaidą užvaldė primityvi ir vulgari kalba. Blogas tonas rodyti ką nors kita.
Geriausiai ją paaiškintų filmas “Wojaczekas”. Manau, kad kinas susikūrė labai gražią ir specifišką kalbą, kuri savo suklestėjimą pasiekė 7-ajame dešimtmetyje. Tada mane formavo didingi, genialūs filmai. Tais laikais Kanų festivalyje kasmet būdavo apie 10 šedevrų. Tačiau, ko gero, ir Jūs neprisimenate, kas laimėjo Kanuose 9-ajame dešimtmetyje. Visur labai ryškus nuosmukis. Dabar filmai kuriami nesusimąstant - tikrovė fotografuojama, neieškoma jokių prasmių. Aš tarsi tęsiu 7-ąjį dešimtmetį.Mane ne visi kaltina manieringumu, yra ir tokių, kurie daug ką sau atranda. Aišku, geriau teigiamos, o ne neigiamos recenzijos. Tačiau jei reikia rinktis - žiūrovus, ar to, ką darau, suvokimą, aišku, kad renkuosi suvokimą. Kūryba man pirmiausia - nuotykis su savimi. Jeigu būsiu sąžiningas, ir kiti atras tą dvasinį aspektą. Nenoriu linksminti, nors dabar mus supa linksminimo kultūra. Palyginkite poetiškąjį Charley Chapliną ir Jimą Carrey, kuris tiesiog įžūliai, per jėgą bando mus pralinksminti. Tai visiškai nejuokingas gražuoliukas, kuris tik rodo kvailas minas. Jis taip stengiasi pralinksminti, kad įvaro depresiją: suvoki, koks jis kvailas ir kad visa tai gali būti taip gerai apmokama ir populiarinama.

/Jim Carrey yra ir gerai vaidines - Trumeno show ir berods citizen x rashe apie “galinga” jo nauja vaidmeni - Kertukas/
Viskas turi savo kainą. Kaina, kurią aš dabar moku, yra tam tikras anonimiškumas. Tai visai neblogai. Mėgstu autsaiderius. Pats jaučiuosi autsaideris. Kelio vidurys manęs niekad nedomino. Mėgstu paribius, įtampą, todėl ir dirbu įvairiose srityse.
Man labai patiko Vilnius ir lietuviai. Operos žmonės nuvežė į Klaipėdą, Kauną, pamačiau šiek tiek Lietuvos, bet labiausiai sužavėjo Vilnius. Tai labai gražus miestas, jo nepaprasta atmosfera. Kai Berlyne ir Londone draugams sakiau, kad važiuoju į Vilnių, visi prašė pasiimti su savimi. Jeigu būčiau pasakęs, kad važiuoju į Paryžių, nelabai kas būtų sureagavęs. Tačiau į Vilnių daugybė žmonių nori atvažiuoti. Jis turi savo magiją, autentišką aurą. Aš labai gerai jaučiuosi Vilniuje.

Lechas Majevskis zada naujausius filmus parodyti Lietuvoje kovo menesi, todel daug, nors ne visa, parashiau shi interviu

ka gi, akademija tare savo zhodi. kad “zhodis taptu kunu Mirkt palauxime dar shiek tiek.

citizen x protingai parashe “kas yra kas”. absoliuciai sutinku, kad 13 nominaciju LOTR – visishkas pravalas; beje ish pradzhiu irgi pagalvojau, kad dauguma techniniu, – manau tai kazhkas panashaus i savisaugos instinkta Šypsena, - bet … perzhiurejus visa sarasha LOTR turi ir rimtu nominaciju: supp. aktorius, operatoriaus darbas, rezhisierius, montazhas, muzika (abi nominacijos !), geriausias filmas, geriausias adaptuotas scenarijus. ko betruxta ? teisingai, jeigu butu filmas vertas demesio, jis dar butu nominuotas ir geriausiam lead aktoriui. nors apskritai, susidaro ispudis, kad pastaraisiais metais akademija apeme gigantomanija, ir jie kasmet nori vienam filmui duoti KUO DAUGIAU nominaciju. vienintelis keistas dalykas, kad shi karta taikiniu pasirinkti ne DreamWorks ar Miramax, bet New Line Cinema – kompanija, paprastai nedalyvaujanti didzhiuju kovoje uzh statulele. beje, tokia pati nesamone ir su Moulin Rouge! – 7 nominacijos.

na bet po nenormaliu nominaciju ir protingo citizen x, ishzysiu savo mintis, kas gaus oscar”us (bet tai visai nereishkia, kad jie ir turetu, t.y. autoriaus nuomone nebutinai sutampa su shiame post”e ishdestytomis mintimis Šypsena).

taigi.
ACTOR. LEADING ROLE
Russell Crowe ir Denzel Washington negaus, nes turi. tiesa, Denzel”is turi shiek tiek shansu, nes gavo seniai ir uzh supp. actor, o 2000 negavo (kaip sakant, “kaltes ishpirkimo premija”). taip kad jei netycia akademija jauciasi nusikaltusi Denzel”iui ir nori kazhka duoti Warner Bros…

tuo tarpu Russell”o oscar”as labai shviezhias. taip kad shansu 0 – na, nemegsta akademija oscar”us dalinti po kelis kartus. o cia dar pameciui ! Apakęs

lieka Sean Penn (kuris negaus, nes New Line statulas susirinx per LOTR), Tom Wilkinson ir Will Smith. Shiems dviems tai pirmoji nominacija, taciau didesnis shansas Tom”ui, idant In the Bedroom skirtos 5 rimtos nominacijos (3 aktoriams, geriausias filmas ir adaptuotas scenarijus). Taciau rezhisieriaus nominacijos neturejimas palieka menka vilti Will”ui (be to jis buvo nominuotas ir auxiniam gaubliui).

ACTRESS. LEADING ROLE
Nicole Kidman ir Renee Zellweger – cha cha cha Cha cha didesniu nesamoniu turbut sunku sugalvoti (jei neskaiciuosim LOTR nominaciju); Moterys itrauktos i sarasha tik del skaiciaus. (tada labai nustembi, kodel gi nera Audrey Tautou sarashe ?..)

Judi Dench pastaruoju metu nominuojama kasmet, bet ir neseniai gavo. taigi, deja, Judi, gal ne shiemet Nustebęs

Halle Berry. manau, akademija nepamirsho, kad shiemet ji vaidino ir Swordfish. nope.

belieka Sissy Spacek. tiesa, ji turi oscar”a uzh Coal Miner”s Daughter, bet gal shitam bus pritaikytas senaties terminas Šypsena

ACHIEVEMENT IN DIRECTING
Apie Ridley Scott jau rashiau, o apie David Lynch ir Peter Jackson rashe citizen x. taciau Ridley pradejo kasmet gauti nominacijas. gali buti, kad kitamet ka ir gaus.

belieka Ron Howard (A Beautiful Mind) ir Robert Altman (Gosford Park). vienas atstovauja DreamWorks, o kitas USA Films (kaip ir pernykshtis S.Soderberg”as). todel pirmenybe duociau Ron Howard, kad padekos kalboje vel visi galetu dekoti S.Spielberg”ui Mirkt (cia pokshtas, nes abieju rezhisieriu shansus laikyciau lygiaverciais).

BEST SCREENPLAY (original)
Gosford Park. bet tik kartu su rezhisierium. o jei ne, tai netycia gali ishpulti ir Amelie.

Memento, nors ir imho vertas demesio scenarijaus, deja, turi tik kita nominacija – montazha, - kuri yra aishkiai per silpna.

BEST SCREENPLAY (previously published)
jei tarp “akademiku” daug Tolkieno fanu, tai LOTR pirmauja Šypsena statulele Shrek butu miela. bet laimes In the Bedroom

BEST FILM
Atmetus nesamones, palieka A Beautiful Mind, Gosford Park ir In the Bedroom. kadangi paskutiniais metais oscar”us lupo DreamWorks, shiemet Miramax eile – tonish In the Bedroom

BEST ANIMATED FILM
Shrek – vienintelis ishkart paskelbtas nominantas. jokiu variantu nebelieka.

BEST FOREIGN LANGUAGE FILM
Amelie ir niekas kitas ! 4 nominacijos kitose kategorijose, ir, tikriausiai nenoredami pernykshtes situacijos su CTHD nenominavo geriausiam metu filmui. deja tai bus vienintele Amelie statulele Liūdna

taip kad mano prognozes: bus Miramax metia.

tiesa, dar yra dvi rimtos kategorijos: operatorius ir montazhas. kadangi nemaciau visu shioms kategorijoms nominuotu filmu, neprognozuosiu, taciau imho shiose kategorijose LOTR yra pelnytai.

protingos RB prognozes, vienok manau, kad tikru siu metu laimetoju bus Universal (Vivendi), nes A Beautiful Mind gaus minimum 5 oskarus (uz geriausia filma, rezisieriu, aktoriu, supporting aktore ir adaptuota scenariju). Russell Crowe dabar tokiame pakilime, kokiame buvo Tom Hanks 1993 ir 1994 metais (jei neklystu, pastarasis du metus paeiliui susizere oskarus, uz Forrest Gump, o po to uz Philadelphia). Taigi statau uz Russell Crowe! RB, kertam?

2citizen x:
provokacija ? ok Šypsena

vienok, Universal shiuo atveju = DreamWorks. pernykshtis Gladiator vel gi DreamWorks (kaip ir uzhpernykshtis American Beauty).

sutinku, kad RC "ant bangos", taciau pernykshtis oscar"as - "skola uzh The Insider". be to noriu priminti, kox kilo triukshmas vien uzh TH nominacija filme CastAway, berods 5 (tipo, jis ka, vienintelis kietas bachuras, mokantis vaidinti ??? Apakęs Mirkt).

tai ka, DreamWorks priesh Miramax ? Šypsena

Budamas ish tu tipu, kuriems pofik panashios atrakcijos kaip Oskaru tushtybes muge , nebegaliu "ishtureti", nes ramios.bites ne shiaip pamaste, o jau ir mokslinio darbo vardo verta analize atliko! Apakęs
Priblokshtas holivudiniu firmu analitikos, ishsakau man kilusius klaustukus.
Kodel tokia juokinga Nicole Kidman?? Nemegstu lazintis, bet del shios nominacijos pasiryzciau statyti - N.K. gaus Oskara. Per daug palankiu aplinkybiu tam susidare aplink ja 2001m.
Tai, ka - TITANIC gali gauti BEST FILM Oskara, o LOTR ne?! O kuo anas geresnis? A, tiesa - laivas tikrai buvo ir tikrai nuskendo. O cia - fantasy.
Bet tik tiek jie ir skiriasi…
Na, R.Altmano "Gosfordo parkas" jau susilauke skeptishku atgarsiu ish Berlinares. Bet ka ten Europa priesh Holivuda!
Ivertins, kam priklauso, ir basta. Taciau gero skaitymo Bangoje bus bet kuriuo atveju - tokie zinovai, kad garas kyla. Ot!

kertukas klausia:

atsakau Šypsena

Budamas ish tu tipu, kuriems pofik panashios atrakcijos kaip Oskarus tushtybes muge , nebegaliu "ishtureti", nes ramios.bites ne shiaip pamaste, o jau ir mokslinio darbo vardo verta analize atliko! :o

tiesa, bet vis tiek smagu zhiureti ceremonija Šypsena

================================
Priblokshtas holivudiniu firmu analitikos, ishsakau man kilusius klaustukus.

o kaip kitaip ?! tvirtai tikiu, kad dideles kompanijos rimtai itakoja statuleliu paskirstyma Aš nekaltas

================================
Kodel tokia juokinga Nicole Kidman?? Nemegstu lazintis, bet del shios nominacijos pasiryzciau statyti - N.K. gaus Oskara. Per daug palankiu aplinkybiu tam susidare aplink ja 2001m.

O ! naujos lazhybos ! shikart S.Spacek priesh N.Kidman.
tuoj ish visu nominaciju sulygsim Mirkt

o dabar prie esmes: nei NK, nei filmas net neturi buti nominuojamas rimtose kategorijose. taip, jos dainavimas man patiko, taciau cia ne eurovizija ir ne geriausios puko dainos.

================================
Tai, ka - TITANIC gali gauti BEST FILM Oskara, o LOTR ne?! O kuo anas geresnis? A, tiesa - laivas tikrai buvo ir tikrai nuskendo. O
cia - fantasy.

argumentas rimtas. taciau … Titanic priklauso 20thCenturyFox, o LOTR - New Line Cinema. be to "Titanika" kure "pats" J.Cameron, o LOTR "tik" P.Jackson. jauti skirtuma ? ne ? o akademija jaucia Mirkt

Renee Zellweger paminejau tik todel kad jauciu jai simpatija, o del Nicole Kidman tai abejoju. Va jei butu pristatyta oscar’'ui uz filma "Kiti"(The Others), tai jau butu kitas reikalas.

Deja negaliu rimtai prognozuoti, nes gyvenu Alytuje. O filmai i cia atkeliauja labai jau paveluotai.

Pakyli kaip ant sparnu, kada i nevekshlishkas pastabas bei klaustukus, reaguojama tokiais ishsamiais atsakymais.
Del firmu, tai be abejo reikshme jos itakos didele. Panashiai, kaip VANAGUI su DROBIAZKO - matai, kad ciuozia prasciau uz konkurentus, bet vistiek garsiausiai rekiama - teiseju zulikystes. Surishau del to, jog kilo abejone - kas tas JAV KINO ACADEMY? Shimtai nupeizejusiu seniu? Ar visi jie tokie racionalus, kaip r.b.? Gal, didziules Nicole Kidman pastangos tapti a la LIZA MINELLI sudirgins ju shirdys. Tai ka, sakysite N.K. gautu OSKARA, neitakojant balsuotoju minciu apie tu paciu metu THE OTHERS ? O gal nuomonei netures "sumurkdytos i purva, bet pakilusios kaip feniksas" aureole?? (Cia Cruzus turiu galvoje be Penelopes)
Ziuresim, ziuresim. Tikiuosi 2002-03-24 dar buti gyvas.
Na, infarkto, kaip Stauces treneris negausiu, jei N.C. proletit . Ir ji negaus - irode ivykiai, vyke su ja lygiai pries metus. Be to, Sissy Spasek baisiai vertinu…

Tiesa, paciu solidziausiu bituciu argumentu, tiesiog neatremiamu, laikau galimybe padekoti Spylbergui . Va, su tuo tai jau niekas nedrys gincytis! Ogi jis ir VELIAVA neshe SOLT LAKE CITY’'yje. Kur ten be jo!!

O ish visu argumentu, SHIANDIEN svarbiausias:

Širdis
Gėlės Gėlės Gėlės Gėlės Gėlės Gėlės Gėlės

Su shvente!

Sutinku, kad pagrindine kova uz oskara vyks tarp S.Spacek ir N.Kidman, nes jos ikunija du priesingus aktores/imidzo tipus: tai "simple woman" (kaip S.Spacek ar R.Zellweger, su kuriomis galetu individualizuotis dauguma moteru) bei "glamorous woman" (kaip N.Kidman ar C.Diaz, su kuriomis noretu individualizuotis dauguma moteru). Tarp vyru aktoriu, aisku, irgi yra "simple guys" (kaip T.Hanks, R.Crowe), bei "glamorous guys" (A.Pacino, R.DeNiro, B.Pitt).

Si kova tarp tipu amzina, kaip ir kova tarp zmogaus psichologiniu savybiu - pragmatizmo (kritisko realybes vertinimo) bei idealizmo (zutbutinio troskimu siekimo). Istoriskai, zmones visada tapdavo labiau pragmatiski ekonominio pakilimo laikais, o labiau idealistiski ekonominio nuosmukio laikais. Ukiskai kalbant, neturedamas problemu del duonos kasnio, zmogus linkes realistiskiau, kritiskiau paziureti i pasauli ir save, vertinti tokias savybes ir tipus, kurios yra netobulos bet gyvenimiskos, zmoniskos. Ir atvirksciai, prislegtas ekonominiu problemu, zmogus linkes nugrimzti i svajoniu pasali, pabegti nuo realybes, ieskoti saves aktualizavimo per pasakas, mitus, idealizuoti nebuta grozi ir antzmogiskas savybes.

Pastaraji desimtmeti Amerika pazinojo nebuta ekonomini pakilima, o to pasekoje zmones pradejo vertinti labiau pragmatiskus imidzus (pavyzdys, T.Hankso, K.Spacey, R.Crowe populiarumas), o populiariais tapo filmai, atspindintys sunkias (bet realias) socialines/psichologines problemas (pav. American Beauty, Magnolia). Netgi moterys praeita desimtmeti pradejo siek tiek kritiskiau ir humoristiskiau ziureti i savo didziausia vidini nesauguma - "zutbutine reikme susirasti vyra" (zr. Ally McBeal arba Britget Jones fenomena).

Deja, toks Amerikos publikos pragmatiskumas siuo metu atrodo uzleidzia vieta zmoniu troskimui pabegti nuo realaus pasaulio - tai tiesiogiai susije su JAV ekonominiu nuosmukiu ir akciju rinkos krize, besitesiancia nuo 2000 m. kovo men. Tam geriausiais irodymas yra tai, kad pernai didziausi komercini pasisekima turejo pasakos (Harry Potter, LOTR1), o publikai pradejo patikti filmai, pasakojantys ne apie tikra, o apie pasterizuota ar nugrimuota meile (zr. Moulin Rouge!).

Tuo remiantis galima prognozuoti, kad JAV akademija, del siu socialiniu/psichologiniu veiksniu, siame etape gali pasirinkti ne praeitam desimtmeciui priklausanti S.Spacek personaza is filmo In the Bedroom, bet labiau siuolaikinei ekonominio neaiskumo dvasiai atitinkanti N.Kidman personaza is Moulin Rouge! Kitaip tariant, geriausio moterisko oskaro pasirinkimas parodys, kur link juda JAV visuomene ir ekonomika.

Šypsena

kertukas rašė:

Tiesa, paciu solidziausiu bituciu argumentu, tiesiog neatremiamu, laikau galimybe padekoti Spylbergui . Va, su tuo tai jau niekas nedrys gincytis! Ogi jis ir VELIAVA neshe SOLT LAKE CITY’’’'yje. Kur ten be jo!!

bet gi TEISYBE ! ir kaip ash shita fakta "representing culture" fakta prazhiurejau ?!! Apakęs (* r.b ish nevilties raunasi plaukus *)

zhek, ko gero, citizen x bus teisus del RC ir DreamWorks.

================================

Širdis
Gėlės Gėlės Gėlės Gėlės Gėlės Gėlės Gėlės

Su shvente!

cia, tipo, su artejancia LT nepriklausomybes paskelbimo diena ? Mirkt be galo patriotishka Gėlės

Dar prideciau viena mano auksciau padarytos isvados paaiskinima nevisiskai supratusiems: S.Spacek oskaro laimejimo atveju JAV ekonomika atsigaus, o akciju kursai saus i virsu, taciau labiau tiketinu N.Kidman laimejimo atveju JAV ekonomika nugrims i dar gilesne recesija, o Dow Jones ir Nasdaq indeksai pasieks nematytas zemumas. Amen.