Meditacija

kiekvienas meditacija supranta savaip,kietiems tai visaj nesamone.
man meditacija - tai budas atsipalaiduoti, pailseti po sunkios dienos, uzsimirshti visus rupescius ir po to ramiai ejti miegoti…
aisq yra ivairiu meditacijos budu… meditacija nebutinaj kad atsisedi, uzsimerki ir apie nieka negalvoji…meditacija gali buti ir susitikimas su savimi ish praeities ar ateities, tik rejkia kad kas moketu tave ivesti i tuos kitus pasaulius ir po to ishvesti…

Man meditacija visai nesisieja nei su fizinėm pastangom, nei su fiziniais rezultatais. Man įdomesnė aktyvi meditacija: ji vyksta grynai minčių lygyje, jai nereikia specialaus pasiruošimo, specialių sąlygų ir pozų, ir todėl ja galima užsiimti bet kur, bet kada ir bet ką veikiant (todėl ji ir vadinama aktyvia).
Esmė ta, jog valingomis pastangomis sustabdomas minčių srautas, įsiklausoma į išorės pasaulio garsus, įsižiūrima į supančius vaizdus. Sustabdžius savo mintis pajaučiamas stipresnis ryšys su aplinka, kitaip sakant, tikrovė pamatoma tokia, kokia ji yra, o ne įsivaizduojama.

Pavyzdys: Įprastinio dialogo struktūra yra tokia:
Žmogus A – A mintys (arba įsivaizdavimas apie save ir apie pašnekovą) – žmogaus B mintys (arba įsivaizdavimas apie save ir pašnekovą) – žmogus B
T.y. A sakinys, kad pasiektų B, turi pereiti per B mintis (kaip per prizmę, kuri, aišku, iškreipia vaizdą), ir atvirkščiai. Tad išeina, jog A šnekasi su savimi (girdi savo klausimus ir gauna savaip iškreiptus B atsakymus), o B – su savimi.
Jeigu A sustabdytų savo mintis (nuimtų išankstinius nusistatymus, lūkesčius, ankstesnę patirtį ir t.t.), jis galėtų suprasti B. O jeigu ir B padarytų tą patį, tai A ir B susišnekėtų.

Tokios meditacijos rezultatai? Vidinė ramybė, gyvenimo pilnatvės jausmas ir t.t. Galima pasiekti ir psichologinių rezultatų, pvz, išsivaduoti iš kokių nors kompleksų, realiai įvertinti savo galimybes. Na, o brendant tolyn patenkama į gilesnius vandenis… Mirkt
Dėl nuovargio ir jėgų: jeigu medituosi sportuodama/as, tai nesijausi pailsėjusi/ęs (aišku, žiūrint, kaip kam). O jeigu sunku sustabdyti mintis, tai ne dėl to, jog trūksta jėgų, o paprasčiausiai dėl to, jog tingisi.

Ne nu vis tiek nepagaunu aš jūsų mediumų …
Jei medituoti reiškia susikaupti, reiškia reikia įdėti valios pastangų, jei dedi kokias tai pastangas apie atsipalaidavimą ar pailsėjimą nė kalbos negali būti, tai kažkas panašu į tikslingą veiklą, o kaip veikti nieko neveikiant tikrai neįkertu. Ne Išeina taip, kad pameditavęs aš kaip ir nuo to susikaupimo jausiuos pavargęs ir man reiks pailsėti. Tai kokio bieso man ir medituoti, jei aš galiu normaliai pailsėti kitais būdais Nežinau

nesuprantu “paieskos” veikimo principu, nes paieska sios temos surasti nesugebejo… Nekaltas

Žvaigždė

radaw che tokia smagia minty: “Išvysti meilę savyje - tai meditacija” <Šri Šri Ravi Šankaras>

ir dar truputy: “Meditacija Sahaj Samadhi meditacijos gali mokytis visi, baigę kursus pradedantiesiems. Sahaj Samadhi meditacijoje, nenaudojant pastangų, natūraliu būdu leidžiame sąmonei atsipalaiduoti ir pasineriame giliai į save. Per šią meditacija mūsų protas nusiramina ir grįžta į dabarties momentą. Sahaj, išvertus iš sanskrito kalbos, reiškia “natūralus,” o Samadhi “prašvitimas”. Sahaj Samadhi leidžia pajausti mūsų prigimties gilumą, o reguliariai medituojant proto skaidrumas ir aiškumas išlieka ir aktyviame kasdieniniame gyvenime. Meditacijos kursai trunka 3 dienas, po 1-2 valandas kasdien.” informacija, kur galima mokytis: gyvenimomenas.lt