Lydytas sūris

ant keptuves arba i mikrobangine ir psio Nekaltas

gal geriau ieskoti tos seimininkes kokioj valgyklelej, cia be sansu tokia surasti. O plius jei reikia dar ir geros.
Mes jau nebesedime virtuveje puse dienos Mirkt… Atsibusk Labas.

Skanus man labai patinka

supratome. bet tema tai ne apie tai.

kiek zn tai jy tik nusipirkt galima

Vualia,iš visos tos ilgos kalbos supratau tik apie seksąCha cha

TIKRA TIESA apie LYDYTA SURI.
Mano vienas galima ivardinti "tipo draugas" dirbo vienoj zinomoj surinej. Suriu jis negamino, buvo atstovas spaudai ir visuomenei, bet, kad galetu atsakyti i klausimus susijusius su gamyba ir kokybe turejo visa tai suzinoti.
TAIGI…Normalius fermentinius surius, kad jie taptu tokie kokius mes randame parduotuvese brandina. Menesi, du, kai kuriuos puse metu ir daugiau. Jei suri nuveztum po brandinimo etapo i parduotuve jo niekas nepirktu nes jo virsus (krastai, apacia ir t.t.) buna apipelijes, apglitejes ir pan. Tada surius apipjausto, apiplauna ir ivelka i plastikine plevele ar apipila parafinu. O is tu likuciu kuriu lieka apipjauscius suri vardan estetikos verda lydyta suri, t.y. meta visa ta gavno i dideli kapilo, priberia kmunu, prieskoniu ar dar ko nors skoniui pagerinti ir po to supila kaip desras i plastikinius maiselius ir atvesine priklijave grazia etikete parduoda mums. kad geriau teptusi deda kazkokio gavno, pamirsau konkreciai kokio. Siaip sako nieko tose nuopjovuose kenksmingo ar nevalgomo (siaip daug kas valgoma kol nezinai kas tai ar is ko tai…) nera sako…, bet kai man papasakojo tai as meciau lydyta suri valgyti.
Konkreti gamykla apie kuria rasau neturejo cecho kuriame galetu virti tas nuopjovas tai parduodavo visa tai kitai surinei. Kaupdavo dezese kol sukaupdavo svori kuri apsimoka vezti ir parduodavo. Abi surines budavo patenkintos - viena, kad gamygos atliekas pardave, kita, kad papigiai nusipirko zaliavu lydytam suriui virti.
P.S. siuo metodu is fermentinio surio atlieku neturedama karves gali pasigaminti lydyto surio, t.y. kaupk fermentinio surio atliekas ir jas isvirk puode. Turesi savo gamybos lydyto.

taupumo atzvilgiu gal ir nieko, bet seip…Nekaltas

Pradėkim nuo karvės,o ne nuo sūrio apipjaustymo-tfu kas per žodis- apipjaustymas.Taigi turim karvę su keturiais ,kaip tai vadinas,kranais-
o toliau…

Atrodo, kad ir ash mesiu valgyti lydyta suriKietas
Kuo mazhiau zhinai, tuo geriau…

Vualia,tai ką man daryti su karve-nuo vakar nemelžta.Tarp kitko radau
galybę sūrių receptų internete,aš gi sakiau,kad esu genijus.Dabar galėsit
kreiptis į mane,taksa,už 1 receptą-2Bučkis
Cha cha

Vualia,galėtumei nors teoriškai pati pasimokyti,juk yra knygelės pvz.: išmokime groti gitara.Čia gi panašu -irgi ščipkovyj instrument.Lydyto
sūrio gamybai pasirodo reikalingas fermentas-abominas.

Kaip tai pagalvojau, kad uzsienyje ne pot sovietinese salyse tokio produkto kaip lydytas suris kaip ir nepastebejau. Specialiai jo niekada neieskojau, bet nepamenu, kad buciau ka panasaus mates. Gali buti, kad cia beveik tautinis isradimas.

tikras lydytas fermentinis suris - mikrobangeje gaminasi Šypsena
o siaip mano mama lb skanu werda Niam niam
kartais pasigerina dukrytei grizusiai is sunkiu moxlu Šypsena

Šveicariško "reblošen" sūrio receptas:

1.Imama 5 ltr. šviežio pieno
2.Supilama į puodą ir pakaitinama iki 31-32 laipsnių
3.Pridedama 3 arbatiniai šaukšteliai bevaisio jogurto
4.Kol pienas šyla reikia pasiruošti abomino skiedinį.Abominas tai toks vaistas tabletėmis, yra vaistinėse: 12 tablečių sumaišyti su 2,5 g valgomosios druskos ir ištirpinti 250 ml šiltame vandenyje
5.Dabar reikia apskaičiuoti kiek to skiedinio reiks įpilti,o daroma taip:
iš paruošto pieno pasemiama pusė stiklinės,įpilama arbatinį šaukštelį
skiedinio ir greitai maišoma,užfiksuojant sekundometru per kiek laiko
pieną stiklinėje sutrauks.Sakykim gavosi 120 sek. 0,1-pastovi konstanta.
Mums reikia sutraukt 5 ltr pieno per 1 val arba per 3600 sek.Ir taip
5x120x0,1/3600 gavosi 0,02 ltr t.y. paruošto skiedinio reikia 20 ml,kurį
ir supilame į pieno ir jogurto mišinį ir gerai išmaišoma.Po valandos
nukošiama ir sudedama į formą,geriausia į nedidelį sietą,ant viršaus
prispaudžiama mediniu disku su svoriu.Po 12 val sūris praplaunamas sūdytam vandeny ir 3 savaitėm padedamas subręsti į šaltą drėgną vietą,
pvz.rūsį ar seną šaldytuvą ,ne didesnėje kaip + 16 laipsnių temperatūroje.
Matote kaip paprasta !!!

Karvė nukrito nuo balkono,amen mano sūriuiBaisu
Sentencija:mergos,nelaikykit karvių balkonuose

na kaip pasigamint toki ‘parduotuvini’ tikrai nezinauNe uzsidek ant batono fermentinio ir i mikrobangineMirktCha cha

Velniop tą karvę,nusipirksiu ožką ir darysiu brinzą,receptą turiuKietas