Lietuviai Suomijoje

Nepasakyciau, kad suomiu kalba lengva. Realiai kalbant, jei nesi suomis, niekada gerai ir neismoksi… Vien ka reiskia zodziu ilgumas ir berods 10 linksniu…
Kas del ISIc man jis nelabai Suomijoje praverte. nebent keliantis keltu ir autobusu Talinas - Vilnius, nuolaida 10 proc.

Nesutinku, kad suomiu kalba sunki. Tai kas,kad kalboje daug linksniu - ju linksniai reiksmiskai smarkiai apibrezti (dabar neprisimenu, kiek reiksmiu turi pvz lietuviu kilmininkas, bet ju gali buti apie 15, ar dar daugiau). Taigi kalbame ne apie linksniu gausuma, o ju reiksmes. Nera gimines kategorijos, jokiu artikeliu, jokiu isimciu, pirmas skiemuo visada kirciuotas, aiskus, nesunkiai artikuliuojami garsai. Suomiu negimes, zinoma nekalbesi kaip suomis, bet kai man nepazistamas zmogus pasako, kad as ko gero is Estijos - man tai didelis komplimentas. Siuo metu mokausi kita reta uzsienio kalba (nesakysiu kokia), tikrai labai sunkia kalba, nepalyginsi su suomiu. Labai as megstu visokias nesuvokiamas kalbas.

Na, as biski mokiausi jos. bet rezultatai tai ne stebuklingi. kazkada bandziau klausyti radijo ju - tai nieko nesupratau Apsvaigęs beveik sunkiausia is mano bandytu ismokti kalbu, isskyrus arabu, bet tos nusprendziau nebebandyti, gyvenimas per trumpas Apsvaigęs

P. S. Rovontuli, nu pasakyk kokia kalba mokaisi? davai ka? NekaltasFlirtasDrovus labai smalsu dabar ValioCha cha

nu man sita kalba sunki… kazkas su galva turbut netvarkojNustebęs jau ir nebetikiu, kad kada ismoksiu…visa laime (o gal kaip tik nelaimeApakęs ), kad su anglu kalba galiu isiverst… beveik visur ir visada…

Mokykloje mane visi pravardziuodavo kiule-maja del labai keisto idiolekto (nezinau is kur jis pas mane - visi seimoj lietuviai, prisiekiu). Paskui as sita savo idiolekta isnaudojau fino-ugru kalbu mokymuisi, gal del to man neblogai sekiojosi ssu suomiais. Ir dabar mokausi viena is fino-ugru kalbu. Galynejuosi su ja tiesiogine to zodzio prasme. Ir vakar parasiau rasineli - atrodo viskas tobula, super - siandien gavau su milijonu pataisymu atgal su komentarais - cia negeras zodis, mes cia taip nesakom, cia is viso nesupratau, ka norejai pasakyti, cia zodziu tvarka iskreipta…

O Isten, nem értem semmmit… Apsvaigęs

Vengru vengru! ValioIdėja

is pradziu ir as taip galvojau, kad gyvenime neismoksiu.NeSuomiu kalbos kursuose rusu kalba ismokauGerai, bet po to kai pradejau bendraut, po to dirbt net nepajutau, kaip ismokau suomiu. Ir be jokiu vadoveliu, be nieko. Grynai bendraujant.ButelisTaurė Ir dabar darbe kai isisneku su klijentu ir pasisakau, kad is Lietuvos, tai is kart klause kiek metu cia gyvenu nes visai be akcento kalbu. zodziu kasmet vis geriau ir geriau. Ir karaoke suomiskai dainuoju jau 5 metai. Tiesa po to kai isisavinau ju kalba taip idomu pasidare kokia kita mokintis. Sakau svedu reik ismokt, nes cia kaip ir antra kalba.
Taigi bendraukit daugiau ir ismoksitTūsas

vat kaip as cia prisigyriau, net geda pasidare Drovus

Monika, mokykis norvegu. Idomi ir grazi kalba. Anglu ir vokieciu misinys. Bent man taip atrodo. Nebus sunku, jei moki suomiu

tai, kad Norvegu nera kam mokint!

Norvegu panasi i svedu, tai nera tokia jau lengva… Nerealus dalykas yra artikeliai, baisiau nei anglukalboje

gal kas vazioja i Lietuva vasario 17…?Juokiasi

Noreciau, bet negaliu. Mes vaziuosim tikriausiai ant Velyku. Arba tik rudeni.

Sveiki
Suomija pazinau dar 2000 studijavau HaapavesiŠypsena juodai patiko ta salis, patiko zmoniu poziuris i kitataucius, ko negalima pasakyti apie airija, ten pragyvenau 3 metus. Galiu pasakyti, tai kad gyvendamas Suomijoje prabego patys graziausi metaiŠypsena Mintyse galvoju gristi ir gyventi, bet bijau kad su darbai ne kaip ir kad suomiu kalbos nemoku. Bet siap jei viskas gerai pavasari ruosiuosi aplankyti draugus.

na Velikoms reiketu jau biletais pasiurupint,o kodel ne vasara, o rudeni?

o ar ilgai gyvenai suomijoj? seip ir man teko airijoi buti, tai ten labiau patiko… no o del gyvenimo cia, tai jokiu problemu, ir darbo nekvalifikoto galima butu rasti…
o ar daug draugu turi suomijoj?

draugu daug liko, tik viena problema, ka ten kaip ir mazas miestelis, tad su darbu butu sunkiai rasti jiŠypsena reiktu vaziuoti i OuluŠypsena

Tolokai Siaureje… Susalsi Ufff

na sio metu ir pas mus pietose saltukas spaudzia

Vasara niekad negalim isvaziuot, nes vyras turi degaline (Teboil) tai vasara darbininkai atostogu eina. taip, kad mums tenka dirbt. O bilietu nereik uzsakinet nes mes visada su masina vaziuojam.

Cia pas mus Pielavesi vakar buvo -36,4C! Ufff, siandien silciau Šypsena-33C. Tikiuosi kita savaite tiek nebus, nes visgi i Laplandija vaziuojam!

sekmes laplandijoi!!!Labas
o su mashina tai per Rusija vaziojat? as tai keltu i talina keiosiu, tai amzina problema su biletais, Velykoms jau kaip ir nera ju, norejau irgi velikoms vaziot, del biletu teko atostogas aksciau pasiimt.