Karine tarnyba studijuojant

Na gerai. Aš kartais mėgstu pasiginčyti. Jei aš kas pusmetį gaudavau tą kvietimą, tai reiškia aš buvau šaukiamas. O įstatymas sako, kad nepašauktas ber 12 mėn atleidžiamas nuo karinės tarnybos. Ar aš klystu?

Mat reikia pasikaustyti teoriškai, kad jei reitkų su jais pasiginčyti, būtų ką atsakyt.

Iš KAM puslapio:
"Atvykęs jaunuolis privalo turėti: šauktinio liudijimą, pasą ir asmens sveikatos būklės (ambulatorinę) kortelę.

Atrankos komisija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymu, priims sprendimą: pašaukti (siųsti) į privalomąją karo tarnybą, nuo jos atleisti ar ją atidėti."

Taigi išeina, kad šaukimas yra procesas, kurį pagal karo prievolės įstatymą vykdo atrankos komisija, kai šauktinis su visais išvardintais dokumentais ir patikrinus sveikatą prisistato jai. Taigi paštu gautas lapelis teoriškai nėra šaukimas atlikti privalomąją karinė tarnybą, o tiesiog kvietimas apsilankyti privolės centre, o pats šaukimas yra rezultatas visų patikrinimų ir komisijos sprendimo.

O kad gerai pats užduodi klausimą ir pats sau atsakai(ir iš esmės reikia pripažinti, kad minčių eiga tobulėja)Cha chaSkaitauMatai čia ir yra karo prievolės įstatymo absurdas, kurį tu užčiuopei, bet dar ne visai pagauni esmę.Aš per daug ir neaiškinsiu, nes mąstai teisingai, tik pasakysiu ko dar nežinai:iš esmės kvietimas atvykti į teritorinį skyrių duomenų sutikrinimui tėra tik kvietimas.Bet jei neatvyksti-karinės įskaitos pažeidimas, už kurį turi teisę nubausti kariškiai.Kvietimas į karo prievolininkų atrankos komisiją-tai ir yra atrankos pradžia,bet dar ne šaukimas.Dabar išmąstyk ar gali teoriškai ir juridiškai kariškiai bausti už neatvykimą į savivaldybės komisiją.
Susitiksim rytojLabas

Bausti gali, jei tai nurodyta įstatyme. Tas aišku. Na manau viską kas mane domino išsiaiškinau. Prisiminiau vieną juokingą įvykį: mano ir mano brolio vardai prasideda ta pačia raide. Atėjo lapelis vienam, tik kažkaip visi pagalvojo, kad broliui, nes jis jaunesnis. Jis nusiuntė pažymą apie mokymąsi. Po mėnesio ateina dar kartą tik jau piktesnis laiškas. Pasirodo pirmasis buvo skirtas man. Na viskas greitai išsisprendė. Tiesa, klausiu dėl įdomumo, kada kariškiai "viduje" sudaro kviečiamųjų sąrašus? Ta prasme prieš išsiuntinėdami jaunuoliams tuos lapelius.

Kai prieina eilėCha cha

Taigi nepasauktas per dvylika menesiu tai yra negaves lapelio ir saukimas nebuvo atidetas del kokiu nors priezasciu. Jeigu saukimas atidedamas del mokslu metams ar pusmeciui tas laikotarpis nesiskaiciuoja i nepasaukimo laikotarpi.

Čia kažką privėlei arba ne taip išsireiškeiLabasNepašaukimas taikomas tik tiems kas jau baigę mokslą ir gavę diplomą.Jei toliau mokosi, sakykim magistrantūroje, metai skaičiuojasi nuo bakalauro diplomo įteikimo datos, neprilausomai nuo to , kad atidedama dėl tolesnių studijų.Tai buvo išsiaiškinta aukštam lygyje su KPAT pareigūnais ir juristais ir jei koks teritorinis skyrius traktuoja kitaip, juos tas absolventas gali apskųsti ir laimės.Taip jau yra buvę, ypač mažesnių miestelių teritoriniuose skyriuoseLiūdnas

Na matai, gal ir tavo tiesa, bet skaitant Dabar egzistuojanti istatyma iskyla klausimas: Jei po aukstojo mokslo nepasauktas per metus nebesaukiamas, kam tada staipsnyje apie tarnybos atidejima yra punktas kad tarnyba atidedama doktorantams ir aspirantams, juk jiems po baigimo tikrai praejo metai.

Kursu nebera. Faktas, ji zinau. Taciau kaip yra su reikalavimu tapti atsargos leitenantu/virsila? Ar dabar butinai reikia universitetinio leitenantui gauti ar uztenka kolegijos? Šypsena