Kaip maitinti vegetara vaika?

visiskai priestarauju valgio ruosimui atskirai Pavargęs tai kas bus, jei visi taip uzsimanys…

tai geriau vaiką kankinti, ar ne? NekaltasAš ir dabar kartais ruošiu maistą atskirai - nes mano vaikai kai ko, ką mes su Vyras mėgstam, nevalgo.

tada tie, kurie patys gali pasigamins - gaminsis patys… Šypsena ash ish principo priesh prievarta maisto srity, jau vien del to, kad puikiai ta jausma prisimenu, kaip iki 14 metu man shlykshtu Veee budavo kugeliai ir cepelinai ir kaip pikta, kai liepdavo valgyti…

As ir pries maisto kisima per prievarta,nes puikiai pamenu,kaip mama stovedavo prie manes su dirzu,o as springdama asaromis valgiau sumustini varskes suriu.Po siai dienai,kai prisimenu - pykina.I suri net ziureti negaliu,o mano mazoji rytais tik ji ir valgo,su medumi.Ji pvz nemegsta vytintu desr,niekas nemegsta,tik as viena jas dievinu Cha cha. Net mano mama praso,kad atskirai nuo visu ja valgyciau,bo jai smirda Cha cha Tai dabar as ja kankinu Cha chaAs dazniausiai gaminu - kas ka megsta.Vat as megstu kalafiorus,o mano vaikai,kol as juos gaminu vaiksto po namus apsirise veidus salikais,kad kvapo neuzuostu Šypsena

Mano nuostata irgi - nekankinti vaiko. Yra kiek kitokia problema - namuose visada yra uzkandziams tinkamo maisto - jogurto, pieno, duonos, duonuciu, surio. Kitaip kol kas neiseina - nes perkam viena karta savaitei, ir itin retai siokia diena kokio pieno ar greitines ar darzoves jei pritruksta. Todel, kaip sako liaudyje, vaiku “siknos pilnos”… Nemoku gaminti vegetarisku patiekalu Žliumbia Dar maziau upo juos gamint, kai terliojiesi terliojiesi, o adresate suraukia nosi ir pareiskia, kad jai neskanu Juokiasi

jzsmrj, kokia nesamone Veeetaigi nuo maisto prasideda - kisha vaikams viska, kas TEVAMS atrodo sveika, o paskui - jei proto uztenka - kaip minimum 10 m bandai atsirinkti, kas TAVO savitam organizmui sveika ir ne. kisha maista, savo nuomone, isistikiniumus, problemas… O paskui dusauja, kad vaikai ishauga nesavarankishki, neturi nuomones ir paskum nezinia kodel jauchiasi nelaimingi Veee Veee Veeeaisku, keikvienam Dievas duoda savo - tiek sheima, tiek isitikinimus joje Taip Mirkt

tokios anti reakcijos ir tikejaus…konkreciu atveju patarciau ne atskirai gaminti, o prie mesytes ideti daugiau bulviu ar darzoviu…as nesakau kisti kas nepatinka, bet pernelyg didelis demesys gali islepint vaika, tada turesi - neturesi laiko turesi gamint atskirai…

as ir neketinu gaminti atskirai. turiu tokiu minciu apie seimos perorientavima prie sveikesnio maisto (maziau mesos, pyragu, kepiniu), bet kai ne kai kurie kreiseriai itin sunkiai keicia krypti Mirkt o ir rimto postumio neturiu

Nu tik nereikia taip drastiskai. Gal vaikui netraukia ant mesos ir nieko cia blogo nematau. Vai kai zmones per prievarta save vegetarais padaro Baisu

nevalgo, vadinasi nealkanas. isalks, ateis ir suvalgys.

Nu ir geros jus mamytes, taip vaikai ir isauga islepe ir nezinantis savo vietos.

Vertėtų išsiaiškint dėl ko nevalgo… Pvz.: silkė dažniausiai būna gerokai persūri, todėl jos ilgą laiką visai nevalgydavau; grikiai nepatinka, nes ilgai reik kramtyt, o skonis nieko gero; sriubų beveik nevalgau, nes po jų jau visai nebesinori kitko valgyti (užkimštas, perpildytas skrandis), bet po pusvalandžio siaubingai valgyt norisi (kai jau nebėra kaip ir ką valgyt). …ir t.t. Beje, mano sūnėnas panašaus amžiaus “nemėgo” ir nevalgydavo žele. Kartą svečiuose nesuprasdamas beveik vienas pats sukirto žele tortą. Kai pasakėm, kad jis būtent žele ką tik ir rijo, nemėgimas staigiai išgaravo ir daugiau nebeatsinaujino… Šypsena

o kur vaikų vieta? Aš pati irgi pykstu, kai mano vaikai kažko nevalgo, bet prisimenu, kaip mane versdavo valgyti varškę Veee arba siūlydavo razinų - ir atlėgstu Nekaltas Juk nekiši vaikui per prievartą - čia ne kokie būtinai reikalingi vaistai Nekaltas

taigi…as cia ne del prievartos taip drastiskai pasireiskiau Mirkt paprasciausiai musu seimoj toks atvejis buvo, tai kai mama eme atskirai valgyt daryt, tai tokie ‘oziukai’ atsirado, kad, jei ne tai ka nori, tai isvis nevalgo Baisu o siaip kas ten zino, gal kazkokia korekcija nieko blogo nepadarys p.s. jei tai p nemegsta mesytes, tai ziurek, kad ligos kokios ‘neisivarytu’… Nekaltas

nors viena bendraminte Mirkt Apkabinimas

Na,pas mumi kol kas oziuku nera ŠypsenaAisku,kad as istisai nestoviu prie virykles ir negaminu,yra pas mumi ir bendru patiekalu,kuriuos valgom.Tai dazniausiai ta pati ir gaminu - vaikams- nieko naujo neprigalvoju,bet save tai lepinu ŠypsenaVis skanesni sau kasneli pasikisu Šypsena

Chmmm, nezinociau nei vienos tokios istorijos, tai sakyciau, kad vaikas issidirbineja, bet pvz. mano Vyras brolis irgi nuo vaikystes ignoravo mesa, gal kokiu 16os pradejo po truputi valgyt. Kiek is jo mamos suzinojau, tai jis apetitu nesiskunde, sudziuves (toli grazu) nebuvo. Jam buvo neskanu ir viskas. Kimso blynus, darzoves, koses - makaloses, o mesos Ne. Nematau tame dideles bedos Nekaltas O ka valgyt duoti? Cepelinu su varske, varskes apkepa, ryziu ar grikiu kotletus, makaronai (su surio, darzoviu padazu), sojos… Va mane tai vien nuo kepeneliu kvapo pykina, ir tik 21 m suzinojau, kad ne as viena tokia pasaulyje nenormali Cha cha

…rodyti isrankuma maistui idomu tol kol i tai kazkas kreipia demesi. O jei pradesi gaminti atskirai tai ir skonis pasidarys dar “subtilesnis”. Todel as gaminciau ka ir iki siol gaminau ir nekreipciau demesio - tegu issirenka ka nori ar nenori p.s vaika reiketu vadinti “vegetaru”

Nepyk, bet prajuokinai… Mano vaikai ir taip nenori eiti i lauka, taigi lauku nenubausi (tiksliau, kartais galvoju, kad ka nors duociau, jei jos teiktusi isieti)… Zaislai gaunami tik per gimtadienius ir Kaledas… Aisku, mes turim kitokiu poveikio priemoniu, pvz neleisti skaityti knygu ar kaip tik atvirksciai pazadeti kokia knyga… O siaip tai pazistu 10 metu mergaite vegetare ir ji zymiai sveikesne uz mano mesedes. Tai, ji liesa, bet ir mano mesedes liesos… O del to, kad protas neuzaugs be mesos, tai labai abejoju… O riesutus tavo mergyte megsta?

mano kukli nuomone, matau, sutampa su ne vienu cia pasisakusiu: nenori - tegu nelago, isalks - suvalys Nekaltas Bet jei temos autore yra tokia tolerantiska ir rupestinga mamyte, tai reik, manyciau, kokiais palidais vaikui pasirupint. Juk auganciam organizmui kai kurios reikalingos maisto medziagos yra tik mesoj.