Kada prasideda raudziu(dzukiskai - žiežuliu) sezonas ežeruose

jei nebandei(na cia vel tesla,bet verta demesio…) shery (vysnine tsla) vien jos spalva is proto??? jas varo, odar tas kvapelisBaisu

kazkas ziogus minejo, man jie irgi pasiteisina.
dar apsiuvos labai pasiteisina.
nors dazniausiai gaudau ant perliniu kruopu arba konservuotu kukuruzu, nes su jai terliones maziausiai.
nereik nei po pievas paskui ziogus lakstyt, nei apsiuvas upeliuose rankiot…

Kiek pastebėjau, raudės beveik dievina… žirnius.

o kaip tu tuos zirnius verdi/sutini, kad jie normaliai ant kablio laikytusi?
nes man tai juos visokia melaciovke ale kuojos, raudes ar plakiai nudrasko nuo kablio tik ir psio…
ar kokius koncervuotus naudoji?

Man vasarą jos neblogai kibdavo maždaug karšių neršto metu - gegužės pabaiga, birželio pirma pusė. Ši vasara vėluoja, bet jau kažkur dabar ar kiek vėliau turi pradėti gerai kibti.

Pats šutindavau žirnius ir naudodavau juos daugiausia šėrimui, nes ant kabliuko jie laikosi tikrai blogai. Bet jei užmesdavau uždėjęs ant kabliuko kad ir nedidelį žirnio gabaliuką - griebdavo kaip mat (ir dar didesnės). Aš ir savo didžiausią karosą taip pagavau ant mažo žirnio gabaliuko.

jasna, vadinasi nieko naujo siuo klausimu… Liūdnas
as darau taip pat Labas

Kiek mėginau šutinti paprastus skaldytus žirnius (ant tokių žirnių ir karšiai bolonine-plūdine mielai kimba) - tai kartais pavykdavo, kad laikytųsi gana gerai. Bet sunku pataikyti. Galima mėginti virti neskaldytus žirnius su luobeliu, kad jis prilaikytų kabliuką, bet šis būdas man nelabai patiko. Gerai laikytis turėtų dar nesubrendę "žalieji žirneliai", bet tokiais gaudyti nebandžiau.

bandziau ir neskaldytus su luobu, ir neskaldytus slifuotus ir "zalius zirnelius", tas pats beveik visais atvejais, labai smarkiai pataikyt reikia, tik kelis kartus pavyko, kad laikytusi normaliai…
arba per kieti arba nesilaiko…
nu siaip koncervuoti zirneliai normaliai laikosi, bet man ant ju kazkaip silpnai kibo, nors kelis kartus tebandziau…

[quote]
salatis rašė:

Pritariu salaciui del konservuotu zirneliu…Blogai, nes teko valtyje juos paciam damust, o kibimas mizernas, geriau jau tesla ar kruopa su dzikeliu…GeraiKietas

As raudem naudoju kons. kukuruzus. Nes jei bandai ka nors mazesnio, tai kaip mat auksles, mazos raudes, plakiukai uzpuola ir tampo, net plude sokineja. O stai kukuruzo grudas yra optimalus variantas. Ir terliotis nereikia, ir kimba gerai. O zali zirneliai man irgi nepasiteisino. Raudes gaudau per pati vudurvasari, kai suprasteja kitu zuvu kibimas ir suvesi lelijos. Ir tik nuo labai ankstyvo ryto iki kol kimba. Paprastai iki 0900.

nu ten kar as jas dazniausiai gaudau ju yra tokia mase kad jos kitas zuvis beveik visiskai nukonkuravo Apakęs ir jokiu auksliu, kuoju ,plakiu pagaut beveik neimanoma Taip tai galima naudot betkoki masala…man geriausia dzykas ir kukuruzasLiežuvis o vat butu idomu suzinot gal kas turit koki kruta jauka joms vilioti??? Kietas Labas

As ant raudžių sėdžiu tik vienam ežere kur žinau kad ju yra tikrai daug ir aisku ne degtukų dežutės dydžio Juokiasi Bet ten kaip sakiau vidurvasary masalas nr.1 žiogai GeraiPastebejau vieną bajerį…Žiogų dėžutėje žūklės pabaigoje iš žiogų išlenda kazkokios lervos Baisu, toc, toc , dzykiukai , pasibaigus ziogams gali testi žūklę ant jųCha cha Manau kad tai žiogų lervos, gal kas tiksliau žino, ydomu būtu sužinoti …
O pavasary ar birzelio mėn aisku apsiuvos neša musės lervas, gal tai tik sio ezero fenomenas, bet kaip sakiau kitur specialiai raudžių neieskau,o dažniausiai botagu darbuojuosi Taip

chm,sakot ziogai i trasa einaApakęsNekaltas
Kazkodel dar nebandytas var. …Reix istaisytTaipLaimingas

Girdet girdejau, bet dar neisbandziauKietas

jau rasiau, as bandziau ir tikrai pasiteisino.
tik tiek, kad labai uzknisa tuos ziogus pievoj gaudyt.
ir dar apsiuvos labai pasiteisina, net nezinau, kas geriau, apsiuvos ar ziogai. viena karta vieni, kita kart kiti…

Juokiasi gal geriau apsiuvos,mat ziogas ir po vandeniu ziogas,isspardys dantis raudem…JuokiasiTūsas

juokas juokais, bet galines kojas (tas kur ilgos) as ziogui nuraunu , kai ant kablio uzmaunu.
aisku ne del to, kad dantu neisspardytu, o del to, kad kai ju nenurauni, tai zuvys uz tu koju tampo ir nepaima kablio ir daug tusciu kliovu buna.

Juokiasi o ziogu negaila???na taip ,tada ir zuvu galima gailetis pradet…Nekaltas

As tai kojas nuplesiu ne del tušcių kibimų ! Problema su kojomis yra ta, kad kai reikia is dėžutės nauja žioga pasigauti, tai jis daznai pirmas į valty iššoka, ir poto tu gaudyk jį kad gudras gumiaškoj BaisuNėra kojų, nėra ir problemos, ziogiukai ramūs kaip avelės Cha cha