darykim BW ir pasaulis spalvingesnis atrodys!!! (© marijus*)

teisybe, bet jeigu ko nors neturi atsiveze ir nori uzsakyti, tuomet reika pirkti deze.
pvz jeigu nori nusipirkt infrared juosta tai reikia pirkti deze juostu ir jei neklystu kaina gaunasi apie 2000 lt (uz viena juosta apie 50 lt)

Uf, Genomo, na kam tie offtopicai?
Ar Infrared juostos susiję su tikrom BW?

…infrared ir yra tikros BW…

Wabalaiti, rankytėm ryškinami? D-76 ar pan procesu? Apakęs

Neteko tiesiogiai susidurt su BW, tad skaitinėjant temą kilo klausimas: ar minilabai ryškina tokias juostas?

Ryškina tik C-41 proceso juostas. Color, ar monochrome.
Jokių bw rankinio ryškinimo, jokių pozityvinių, jokių kitokių Šypsena
O jei kalbant ne apie mini lab’us, tai tuomet koks Kodak Pro centras ryškina praktiškai viską Mirkt

…žinoma…tik ana injautrinta kiek kitokiam šv.diapazonui…

kodak profesional 400 BW ryškinama C-41
(kažkada kažkurioj temoj dar aptarinėta)
taigi neviskas ant ko parašyta bw yr bw

tiesa… gal kas darbuojatės su vidutinio formato technika bei juostomis
būtų įdomu jei pasidalintumėte patirtim

as darbuojuosi. Ka noretum isgirst?

na sakykim aš fotografuoju savo malonumui
darausi nuotraukas pats ir turiu sau Šypsena
noriu įsigyt kokį ~ 400 dolerių kainuojantį patampytą TLR
na sakykim ryškinimui juostų bakelių kur nors gausiu
didintuvą vidutiniam formatui kartais skelbimuose kas nors parduoda
yr šiokia tokia patirtis dirbant su 35 mm juostos nuotraukų darymu

na su kokiom bėdom galiu susidurti užsiėmęs vidutiniu formatu

Nematau jokiu bedu, viska galima rasti. Vidutiniam formatui ir krokus didintuvas pradziai tiks, skelbimuose buna. Buna dovanoja, bet niekam nereikia Šypsena
Visa tai ne vienkartiniai daiktai, kas menesi pirkti nereikia. Chemijos, juostu pasirinkimas pas mus skurdus, bet galima pirkti siustis is internetiniu parduotuviu, jei kas vaziuoja tarkim i Lenkija, gali parvezti (ten bent tinklapius pavarcius, pasirinkimas gan nemazas). Viska galima rasti, isigyti, tik noro reikia. O jei noro ner, belieka padejuoti ir pamirsti.

bedos ir yra tokios:
bakeliai, voneles ir didintuvas. Ne taip daznai skelbimuose buna, kaip atrodo. Kai as sau ieskojausi, tai sunku rasti buvo. Vienas pardavinejo didintuva, kuris svere 100 kg ir uzima kelis kubinius metrus vietos. Be to, ne visi parduodami yra tinkamos bukles. Tai vieno stikliuko truskta, tai kazkoks metaliukas dinges… ir t.t. O be ju daryt nieko negali.
Bakelius Zvirgzdas padovanojo - tai cia problemu nebuvo. Voneles padare pagal spec uzsakyma.
Didelio popieriaus sunku rast. Be to, spaudziu retai - patogiau nuskenuot ir laboratorijoj padaryt.
Fotografuojant reikia priprast prie ryskumo zonos. Praktiskai jis atsiranda nuo f11. 2,8 skyle naudot labai sunku - pradzioj niekaip nepataikydavau sufokusuot.
Siaip smagus daiktas (pas mane tinklapy dauguma nuotrauku juo darytos).

Kaip tik yra toks, idealiame stovyje, praktiškai nenaudotas, bet kad niekas dabar nebeperka, niekam nebereikia… Matyt, kam reikėjo, tie seniai įsigijo, o jaunimui dabar tik skaitmena rūpi… Na nieko, jei niekas nepaverš, pats gal kada prie juostos grįšiu…Nekaltas

Man reikia, bet aš studenc, chaliavščiks, be to nė karto nebandęs, tad “nekaltas” Cha cha
Nežinau, ar užsikabinsiu…

Na, Krokus jau vietos reikalauja, studentui ne kas su tokiu “baldu”… Tau pradžiai gal geriau rekomenduočiau paieškot variantų kaip Tavrija, Leningrad, be to, mačiau dar tokius lagamininius, vos ne kelioninius, pats tas studentui, va čia http://www.skelbiu.lt/1704019.html … O Krokus - kur ten su tokiu, vos bagažinėn telpa…

Melagi aš tavo skelbimą mačiau Šypsena
tik kad Klaipėdoj berods randies tai tolokai kažkaip man iki Vilno.
Pas mane Leningrad BŪ 35 mm yr. nelabai vykęs skardinis daiktas…

Tai vat, kad nematęs tokio daikto gi nepirksi… Vilniuj kažkaip daugiau jaunų juosta besidominčių žmonių turbūt, nes kas tik klausė, visi iš Vilniaus… O Leningrad ar Tavrija mano manymu tik iš bėdos pirmai pradžiai, kad supratimą įgyt apie procesą… Pats kadais su Tavrija pradėjau… Priešui nelinkėčiau…Užsispyręs

Dirbau su UPA-725, ir dar senesniu modeliu… Užsiknisimas mažumėlę, bet gerai tiek, kad į čemodaną susideda, ir gali neštis Šypsena
Dar yra ir krokusas, tik namie jo nekliudau…
Kolegijoj dark-room’e yra krokusai sustatyti, elektroniniai taimeriai - tai dirbt ten labai patogu. Taip kad geriau susitart su kokiu dėde, kad savo rūsį paskolintų, ir įsikurt ten Šypsena

vat susidūriau su forte ryškinimu nuotraukų

tarp ryškinimo ir fixo
1,5 proc acto tirpalo
ka jūs kolegos naudojat praplovimui???