Ar apsimoka varyti i uzhsieni?

na vat as irgi labai noriu i uzhsieni varyti,bet kur,tik ne lietuvoj…man taip cia nusibodo…bet va reikia baigti mokykla…vieneri metai liko…nors kartais kyla minciu,velniam man dabar ta mokykla,patirtis igyta uzhsienyje butu daug vertingesne,o mokykla galeciau baigti ir uzhsienyje…nu nezinau ka daryt…

As siulyciau uzbaigti mokslus, tada atvaryk. Uzsienis niekur nenukeliaus, bus ten, kai baigsi. O issilavinimas pades, kai (ir jei) noresi isvykti is gimtines.

Teisingai, mesk mokyklą ir bėk į užsienį Cha chaCha chaCha chaBlogaiBlogaiBlogai, tik vargiai suvoki, kas tenKietas tavęs laukia…

ZAJOBA, Gerai aplamai sutinku. Taip, zmonys ir uzsienyje baigia moklsus. As tik manau, kad ar Lietuvoje ar uzsienyje baigt mokslus yra svarbu. (Nera svarbu kur, tik svarbu baigti). Jei turi kur pigiai pragyventi, ten ir mokykis. O kai jau baigsi mokslus, tada galvok apie darba, pragyvenima. As manau, kad mokslas vistiek priduoda asmeniui daugiau pasauleziuros, ir laiko subresti. Kai reikia pradeti dirbti, tada visi rupesciai gyvuos. Mokslas gal pades ispresti keleta tu rupesciu.

Ir issilavine pilieciai uzsienyje daznai turi pradeti su juodais darbais. Gauna gyvenimo patyrimo. Sunkiai dirbs, bet ir ivertins, kai gaus geresne darba.

2 Zajoba, matai, turiu tokį experiance ( nu nepyk, jei neteisingai parašiai, nes tik akalbėti mokuAš nekaltas), kad daugiau nežinia kas mane į štatus nugrūstų, be to, labai gerai uždirbu čia, LT, nors dirbti išmokau tik Amerikoj. Vien jau ko vertas amerikoniško gyvenimotempas - kiekvienas pabuvęs ten man pritars. Bet iš kitos pusės, aš ten visiškai nesijaučiau laisvas, su tokias uždarbiais, nieko negali sau leisti ten, o čia esu bajorasKietas, štatuose ir pabadautiLiūdna teko, norint amerikietiškus rubliukus pataupyti Aš nekaltas, na, bet kiekvienam savoCha cha, aš nesmerkiu išvykusių, bet nepripažįstu tokių teiginių, kaip aš lietuvis, bet tik gyvenu ten, nors širdy esu čiaPiktas. Taip nebūna, ne vienas iš pažįstamų išvažiavo ir pasiliko, gal tik aš vienas mečiau velniop tą ameriką, nors turėjau ir tebeturiu dokumentus, bet nx ji man reikalinga, jei aš ten jaučiuosi siaubingaiLiūdnaLiūdnaLiūdna nelaimingas, nes man ten nepriimtina viskas - amerikonų požiūris į gyvenimą, maistas, požiūris į atvykėlius iš Europos, kvaila ir lieva rekomendacijų beiBlogaiBlogaiBlogai kredito istorijų sistema, tautų maišalynė, visiškas finansinio stabilumo nebuvimas, nes gyveni visą gyvenimą į kreditą, kurį kada nors išmokėsi, aišq, jei pirmiau nenumirsiNustebęs, tad kaip sau norit, bet LT yra kitaip - pasispaudžiau metus, nusipirkau kroočiausią lietuvišką miegamojo komplektą, sofkutę, aparatūrą, pasibaigiau buto remontą, kainavusį dafigą kkk, ir visa tai tik iš lietuviškos algos. Kai grįžau iš USA 2001 sausį, kišenėje parsivežiau 3,6k žalių, o išsivežiau beveik 2k, tad šias kapeikėles sumečiau į merdėjantį verslą LT, kurį buvau jau palikęs numirimui, ir ką turiu dabar - normalų, pelningą darbą, kuris į mėnesį atnešaDovanaDovanaDovanaGerai vos ne tiek, kiek įmečiau tada, grįžęs. Ir kas teigia, kad LT negalima gerai gyventi, jeigu noriApakęsApakęs:??? Tik, kad daugelis nenori įdėti jokių pastangų, o nori greitorezultato, tiek USA, tiek LT…

Su tavo teiginiu, kad tu, kaip ir dauguma lietuviu pradeda arti tik atvyke i uzsienius nesutinku. Pvz as pats pries isvykdamas i JAV tikraja zodzio prasme Lietuvoje ariau, kad net ir amerikonams dar toli iki mano arimo ir mano buvusio gyvenimo tempo. Ir taip dirbanciu Lietuvoje zinau ne viena. Na bet galiu nesigirdamas pasakyti, kad si ta turejau. Taciau versla uzdariau del nepalankiu salygu ir pabandziau pakeisti aplinka ir pasizvalgyti.

Ne tu vienas palieki Amerika. Ja paliksiu greitu laiku ir as (tarp kitko paliekanciu JAV irgi yra gana daug), taciau jei turi legaluma ir moki kalba cia tikrai geresnes karjeros, verslo ir t.t. perspektyvos. Kas liecia tavo minetas kredito istorijas ir kitus ju reikalavimus, tai tas kada nors ateis ir i Lietuva, nes kai bankai ir kt. imones nudegs stipriau su negrazintom paskolom, neapmoketom saskaitom ir pan., tai ir sukurs nepatikimu klientu duomenu baze ir pan. Kiek zinau tokia baze atskiros imones (Ekskomisaru biuras ir kt.) jau yra sukure.

[quote]Zajoba rase:
saugumas… nepalyginsi jo su lt… namu apipleshinejimai, vagystes chuliganizmai retas dalykas cia us. Policija tikrai gerai dirba, ir ji yra gerbiama. korupcija tikrai ne tokia kaip lt. tikrai nepapirksi policininka ( apie dideles kompanijas, kur vartosi milijonai - kitas reikalas). ka jau kalbet apie patriotizma.

cia gali pirkt kokia nori auto ir palikt ja nerakinta daugumoje vietu.
… lt nei signalizacijos nepadeda.
koks saugumas ant lt gatviu ? pilna pacanu kuriem tik ir knieti prisikabinti ir pan.
cia yra tokios vietos kaip harlemas ir pan, bet kitose vietose tie patys juodziai pasakys "Hi" jei susitiks zvilgsniai ir aplamai nera tokiu piktu veidu.

[/quote]

Kas liecia sauguma gatvese, tai cia ne ka saugiau negu Lietuvoje, nes pagal bendra nusikaltimu statistika JAV ne ka graziau atrodo uz musu brangios Lietuveles statistika. Tu kartais zinias isijunk ir pasiklausyk. Pirmas penkias minutes tik ir sneka ka nuzude, apiplese ir pan. (bent Chicago). Tik zmones turi kazkodel didesni saugumo jausma Amerikej nei Lietuvoj ir viskas.
Kas liecia East coats, tai paklausk amerikonu kuo garsejo New York pries astuoneta metu ir kaip su tuos tvarkesi meras Rudy Guliani. Tada didelis nusikalstamumas ir prostitucija buvo miesto norma. O kas dedasi kituose didesniuos miestuose? Irgi banditu gauju karai ir t.t. Yra rajonu kur ir koja kelti bijosi, nes vien uz pasirodyma gali nusauti. Taciau geresniuose rajonuose gyvenimas saugesnis (ten dauguma lietuviu ir gyvena) ir todel pagal tai yra sprendziamas gyvenimo saugumo laipsnis. Pabandyk palikt nerakinta auto juoduku rajone, tai po valandeles jau ir nerasi. Aisku gerame rajone ir raktelius spyneleje palik, niekas neims. Kad policija cia geriau dirba nei LT tai sutinku.

Kaip sau norit, bet tokioj provincijoj kaip Kaune jaučiuosi daug saugiau ir užtikrinčiau, nei svajonių Ilinojaus širdyje Chicago su visai jos suburbais. Blogiausia yra tai, kad jei netenki darbo ir pajamų, tai viskas kosminiu greičiu subyra, skirtingai nei LT. Jei nori apsigyventi nors kiek normalesnėje vietoje, už condominium moki min 700 žalių, + patarnavimai, tai jau gaunasi apie štuką žalio, o jei gyveni aborigenų rajone kaip marketynas - nu, tai nemanau, kad čigonų taboreCha cha jausi mažesnį saugumą, nei ten, kur gyvena lituanai…

Zinok ir as patarciau nuvykt i Anglija!Uzsieni tikrai galima uzsidirbti,tik reikia noro!Yra noras,tai galima ir kalnus nuverts!Bet daug nesitikek,bo gali but labai sunku ta tiksla pasiekt.SEKMES!

visur galima uzdirbti ir kartais lietuvoje galima zymiai daugiau nei uzsienyje uzsidirbti.Tad kartais gali ir klaida padaryti isvaziuodama/s.

jei lietuvoje siuo metu neturi nieko tai tik varyk is jos kuo greiciau nes:
uzsidirbsi pinigu tikrai ne maziau nei lietuvoje,o dauguma atrveju daug daugiau.o su tais piigais jau ir lietuvoje galesi koki bizniuka uzkurti

naujos pazintys ir draugai dar niekam nepakenke,o beto pamatysi kaip zmones gyvena salyse ir kaip skiriasi ju kulturos lygis nuo lietuvos

gerai paskaityk ka parasei?sunku susirasti darba Aš nekaltas

As sutinku,kad Lietuvoje galima uzdirbt kartais ir daugiau,bet… Kazkaip tas daugiau labai jau daug kainuoja:laiko,nervu,stresu ir t.t. Gyvent kazkaip nebelieka laiko,o pinigai nera tas dalykas,kuris ateina ir niekad nebeiseina Šypsena taigi as kazkaip irgi rimtai susimasciau. Turiu Lt tipo “gera” darba, karjeros galimybes,bet… Kazkodel tai nera mano vienintelis gyvenimo tikslas… Juk sutikim, kad uzsienyje zinoma yra sunku:kita kalba, kultura, aplinka, viskas, bet jei ten prasilauzi,tai dirbamas paprastesni darba turesi daugiau nei Lt atiduodamas visa savo laika ir sveikata…

Oi klysti merguzele, oi klysti. Kaip tik uzsienyje ir turi atiduot visa savo laika ir sveikata, kad kazko pasiektum.

Geriausia yra dirbti uzsienyje, o pinigus isleisti Lietuvoje Šypsena . Kainos kelis kartus mazesnes. Nes pavyzdziui JAV uzdirbi tikrai daugiau nei Lietuvoj, kad ir uzimdamas ne aukstas pareigas bet sumoki mokescius ir nieko nelieka. Lietuvos mastais atrodo daug uzdirbi, bet pragyvenimas tikrai daug kainuoja. Todel as ir nezadu pasilikt JAV.

O amerikieciai tai per gerai apie save galvoja. Mes protingi, vien todel, kad turtingi, musu salis geriausia (nors daugelis tik vidurine baige). O jus ten is rytu Europos Blogai.

Nugi viskas priklauso nuo darbo, kuri dirbsi, nuo tave supsianciu zmoniu, nuo kalbos mokejimo, nuo bendravimo ir dar nuo daug ko. Bet vienai vaziuoti tikrai butu beprotybe! Blogai Kas cia per klausimai tokie? Kaip tu gali vaziuoti i svetima sali visai vienas? Na, nebent jau taip reikalai prispaustu, kad nebebutu kur dingtiKietas
Beje, mano nuomone, uzsienyje yra geriau, nors smagu, kad yra zmoniu, kuriems ir Lietuva yra Amerika! Gerai Kiekvienas renkasi pagal save, pagal galimybes…

Candy_21 hmm buna kur visai vieni ir isvaziuoja Cha cha Šypsena

Rasau jumi is Maljorkos, kuriai USA taip ir neuzdirbau pinigeliuNustebęs, bet is lietuviskos algos cia jau sedziu 2 savaites, praleidau 9k lituku ir jokio vargo - stai kur laisve, o ja gali gauti tik LT, o ne kokioi tai amerikoj. Kaip nedasunta, kad viskas nuo zmogaus priklauso, o ne nuo salies…

Sirdis atsigavo tavo zinute pamacius. O tai be taves buvo visai liudnaCha cha.

Mallorca Gerai , pats kazkada kiekviena gatveleje palmoje isvazinejau ir aplink sala kalnu takeliais.Isgirtos diskotekos labai didelio ispudzio nepadare ,bet siaip nieko nieko vietele atsipusti Šypsena

As irgi nezinau, kodel visi ta Amerika kaip svajoniu sali isivaizduoja.
Lyginant su Lietuva ten galima daugiau uzsidirbti, taciau daugiau ir isleidi, nes viskas brangu.
PAtys amerikieciai labai pasikele ir siauro mastymo. Aisku yra ir issilavinusiu zmoniu. Taciau statistinis amerikietis dideliu intelektu nepasizymi. Aš nekaltas
Maistas vien sintetika.
Bet pvz. jei vasarai i koki Amerikos puskaimi vaziuoti…
KIekviena centa taupyti ir nieko nematyti, tai grizti galima ir su nemenkais pinigeliais. Mirkt