Apie vaikų dantukų taisymą

Man tai tik įdomu nuo ko priklauso vaikų dantų sveikumas Nekaltas Maniškių(tfu, tfu, tfu(6 ir 4 metų)) sveiki, didžiąją net tuoj vesiu silantų ant krūminių tept, bet vistiek įdomu. Mano pačios kiek pamenu irgi iki kokių 7-8 buvo sveiki, o paskui kad ėmė gest ir nepasakyčiau kad limonadais ar saldainiais gyvenus būčiau PavargęsIr dar- aš vaikams turbūt stomatologo baimę įvarysiu, nes kasvakar pati šveičiu joms ir grasinu, kad jei nesišveis- tai reiks eit taisyt… Pavargęs

nuo keliu metu galima jau tept tuo silantu dantukus? ir kur tai yra daroma? O dantis taisem maziui irgi 4 metu pirma karta - neskauda kai grezia tu pieniniu, jei skylutes mazytes. Dantiste pasitaike Gerai, leido vaikui plombos spalva pasirinkt, tai dabar vienas dantukas zaliai “uzlopytas” Šypsena Siaip as daugiau bijojau, negu jis pats, vos nenugriuvau is jaudulio Cha cha Dantu gedimas daug priklauso ir nuo genu - jei pas tavus genda dantys, didele tikimybe, kad ges ir maziukui.

Ojojjj, Ops, aš irgi matomai dAug daugiau bijau negu vaikai Pavargęs

Ziurek tik bebijodama vaikui tos baimes neperduok. Matys kad mama kraustosi is proto Šypsena, pats prades bijot.

Paskaičiau poliklinikoj, kad pagal SAM ministro įsakymą vaikams nuo 6 iki 8 metų nuolatiniai krūminiai dantys tepami silantais, tai ir vesiu. Norėjau šiandien užeit, ale kad kabinete kažkam kažką gręžė- o aš “biškį” alergiška gręžimui- tai… Maniškei jau išdygęs vienas, kitas dar tik dygsta, o dar du “eilėj į šviesą”, tai norėjau paklaust, ar sulaukt visų keturių, ar iškart po vieną… Nuo genų- tas tai taip, bet manau, kad dantų priežiūra turi didelę reikšmę, nes mano kai kurių pažįstamų tokio pat amžiaus vaikams jau taiso, nors tėvai kaip ir pas dantistą nelabai laksto Nekaltas Nekaltas Nekaltas

tai zinoma, kad prieziura turi reiksme. bet va yra vaikuciu, kuriem kad ir kaip priziuri, vistiek dantukai genda, o kitiem, valo-nevalo ir nieko… Toks durnas klausimas - o kada tie nuolatiniai kruminiai isdygsta? Nekaltas

Silantai dedami ant nuolatiniu dantu,geriausia silanta deti: isdygo dantis ir dedi,o ne lauki kol isdygs visi.

nu bet kokio amziaus vaikams?

Spec. knygoj iškojau- 6-8 metų vaikams išdysta nuolatiniai treti krūminiai dantys- t.y. du dar išpuls, o tas trečias kur už jų- tai visam laikui. Reiškias maniškei jau laikas dėt- eisiu už kelių dienų į polikliniką- tai ir užeisiu pasiaiškint.

Atseit- nelaukt dar kokį pusmetį kol visi 4 pasirodys ??? Nekaltas Nekaltas Nekaltas

Nekaltas Na, siaip tai nuolatiniai tretieji kruminiai dantys - tai vadinamieji protiniai dantys, kurie geriausiau atveju kai kam isdygsta 18 metais… 6 metu vaikams dygsta pirmieji kruminiai dantys ir jie dygsta uz penkto pieninio danties. Tikrai neverta laukti, kol isdygs visi 4 6-ieji kruminiai dantys ar net dar visi 4 7-ieji kruminiai dantys. Tik isdygo bent viena 6-as dantis ir reikia jo vageles dengti silantu. Vageles dengiamos kuo greiciau, nes pradzioje jos labai silpnai mineralizuotos ir silpnos, todel greitai gali prasideti dantu kariesas.