Apie pavardes. Įdomi jūsų nuomonė

Na, paaiskink tu man. Kam bobutei 70-metei reikia mokytis lietuviu kalbos? Ji ir taip numirs po poros metu.Ir nemaisyk lietuviu emigravusiu i kita sali ir tu kurie cia gime ir gyveno visa gyvenima. Jie gi nekalti kad veliau pasidare LR ir jiems reikejo staigiai pries mirti ismokti lietuviu kalbos.Ismirs tos bobutes po kokio desimtmecio ir galesi sau vaikscioti laiminga kad nekam nereikes atsakyti poros zodziu ne LR valstybine kalba Mirkt

16 metu - nieko sau “staigiai”.
Nelinkek gal joms numirt po poros metu? Tegul dar pagyvena Apkabinimas

P.S. cia gimusiu rusu ir emigravusiu lietuviu nemaisau. teko studijuot su tuo susijusi dalyka Skaitau emigrcija, imigracija, transmigracija, egzilis, diaspora, etc Apsvaigęs laimes jiems ir tolerancijos kitiems PaplepėkimApkabinimas

ziuriu "uzkabinot" konstitucija…O joje ir parasyta, kad tautynes mazumos turi teise bendraut savo gimtaja kalba.

ir nepamirskit, kad tema visiskai ne apie tai.

Labas

Tikrai tema visiskai tapo OT Šypsena Na mano pavarde irgi ne lietuviska. Bet nesuprantu kodel as ja tureciau keisti? Mano gimineje nebuvo nei zmogzudziu nei vagiu mei zmoniu del kuriu man butu geda butu nesiuoti ta pavarde. Tuo labiau kad ta pavarde turi be manes tik vienas gyvas zmogus Vilniuje ir vienas dar Rasu kapinese.Tai kad nesiouju savo pavarde su iskelta galva. Ir mano dukros nesigedija buti su tevo pavarde.
O tie kas renkasi darbuotojus pagal pavarde trumpa ateitis. Nes kitatauciai stengiasi labiau isitvirtinti gyvenime nei lietuviai. Nes jie zino kad juos diskriminuos del tautybes kai kurie provincialai. Bet jie nepyksta. Tai uzgrudina Mirkt
Asmeniskai mane visa laika vertino pagal mano profesionalius sygebejimus, bet ne pagal tai kokios tautybes buvo mamo tevai. Taip pat tie kas Vilniuje gime supranta kad cia gyvena ivairiu tautybiu zmones. Ir del to Vilnius ir yra toks pakantus miestas visiemns.Todel ir turime toki unikalu miesta kad cia niekam nerupejo tautybe ir visi stengesi padaryti Vilniu kuo grazesniu.

Imdama vyro pavardę, jos nelietuvinau. Kam darkyt pavardes Nekaltas? Ir vaikai turi tėčio, nelietuvišką, pavardę. Na, bent man juokingai atrodo, kai žūt būt stengiamasi sulietuvinti - beje, dažniausiai tik slaviškas pavardes, nes toks įspūdis, kad kol kas mūsuose angliškos pavardės - tai ypatingumo ženklas.
Dėl diskriminavimo - Adept Gerai parašė. Čia jau aišku OT, bet Vilnius (o dar turbūt ir Klaipėda) išsiskiria savo tolerantiškumu. Bent jau nieks neatsisukinėja ir išsprogusiom akim nežiūri, kai eidama gatve kalbu su vyru ne lietuviškai Nekaltas

Na tikrai kam lietuvint? Jei saknis ne rusiska tai mielai ja pasilieka… na pavarde yra pavarde ir tikrai nereikia jos kraipyt

Noriu papasakoti viena istorija, susijusia su cia nagrineta OT Mirkt

Buvau neseniai pradejus tarnauti Lietuvos kariuomeneje ir kursu metu isisnekejau su viena kolege. Ji manes paklause, kodel as niekada nekalbu rusiskai. Naturalu, paklausiau jos, kodel tureciau? Atsakymas mane taip pritrenke, kad net nebezinojau, ka jai atsakyti. Ji baisiausiai nustebus paklause, ka as darysiu (ne “daryciau”!), kai i Lietuva vel ateis (ne “jei ateis”) rusai… Nekaltas Nekaltas Nekaltas

Sakykit, ka norit, bet, mano giliu isitikinimu, tai jau yra virsune. Pavargęs

Tada as supratau, kodel kolegos, tame tarpe ir ne lietuviai, kuriu, kaip zinia, Vilniuje yra labai daug, piestu stojasi pries jos laipsnio pakelima… Ufff

Taigi kazin, ar galima sakyti, kad visi normaliai neismoko valstybines kalbos del to, kad nebuvo salygu ir pan. Daznai nebuvo tiesiog noro . Tuo labiau, kad tai merginai dar nera 25 m. Matyt, toks jau yra seimos ir artimos aplinkos poziuris.

Zinoma, tai toli grazu netaikoma visiems kitu tautybiu zmonems.

P.S. veiksmas vyko 2006 metais…

nu cia jau pilnas marazmas.
tada mums reikia ismokit arabu kalba, nes neduok Dieve ateis arabai

O siaip tai viena papildoma uzsienio kalba niekam nepamaisys Šypsena

Voland, manau, nera zmogaus, kuris butu pries kalbu mokejima… Šypsena

tiesa…as iki mokyklos uzbaigmo irgi praktiskai nevartojau lietuviu kalbos. Tik pradejus studijas ismokau. Bet mums pirma semestra buvo “nuolaida”: neaiskius lietuviu terminus mums verte i rusu ir leido kai kada vartoti rusu terminus (technikoj tai tuo labiau)
dabar tai mane zmona pataso…vis reciau ir reciau. Nes vis maziau ir maziau darau klaidu kalbantLaimingas

buvau susidures su zmogum kuris pasake, kad rusu kalbos nesimokys nes ji jam yra sliksti
tai pat buvau susidures su mergina, kuri moka anglu, vokieciu, prancuzu ir dar kazkokia (berods italu), Ir isejo dar i rusu kalbos kursus. kadangi ji yr mano zmonos giminaite, tai as ja iskeikiau, ko ji nuejo i kursus o ne pas mane Šypsena

O kalbant jau nebe OT, galiu pasakyti tik tiek, kad apskritai kalbant nesulietuvintos pavardes man netrugdo. Tik buna nesusipratimu, kai pvz. parasyta tik pirma vardo raide ir pavarde ir negali atskirti, cia vyras ar moteris. Kariuomeneje visada daroma prezumpcija, kad vyras Cha cha Taigi kartais buna linksma Šypsena

Na, itariu, kad nesu tavo zmonos giminaite, bet moku anglu, vokieciu, prancuzu ir truputi italu, o su rusu turiu dideliu problemu ir vis galvoju ismokt tvarkingai ja Cha cha

Na visai idomiai issirutuliojo tema Taip Siaip tai galiu pasakyti, kad patiko komentarai Taip Liežuvis Apsisprendziau pavarde “susigrazinti”, nes man tai svarbu. Nors rusu kalba man ir ne gimtoji Šypsena Liežuvis
Labai prajuokino darbuotoju atranka pagal pawardes Juokiasi rimtai. Cia jau kazkas… Blogai Man paciai pawarde niekad nesukele sunkumu darbinantis, o tai kad moku rusu kalba - tik priwalumas Taip
Is kitos puses…koks kieno reikalas Liežuvis Juk begale lietuvisku pawardziu kelia wisokiausias asociacijas… Šypsena Ir ka? Kaip ir nieko…jeigu kam juokinga, tegul juokiasi… Liežuvis
Aciu tiems, kurie pritaria Gėlė

Kodel “teko”? Kas priverte? Šypsena