Absoliuciai visi zmones savanaudziai

ji nieko nedare per prievarta. jos darbai jai teike malonumo.

manau, mes priprate, jog zodis "savanaudis" yra zodzio "geras" antonimas arba zodzio "blogas" sinonimas.
as manau kitaip. vieni daro gerus darbus, nes taip liepia ju tikejimus, kiti daro, nes daryti gera yra malonu, kitiems geris - tai vienas is visavercio gyvenimo komponentu, kaip meile, paguoda… dar kiti tiki, kad padarytas geris sugris jam paciam.
niekas niekam gero nedaro per prievarta, kenkdamas sau paciam

na, ir tau gerio niekas nekisha per prievarta Šypsena
o jeigu… isivaizduokim situacija… as po sunkios dienos galvoju su Moteris nueiti i kina… veliau i kokia picerija… taip sakant atsipalaiduoti… Ir va, skambina pazistamas zmogus ir sako, kad jam kazkas nutiko ir jam labai sunku… jis nori su kuo nors pakalbeti… Manau atsirastu zmoniu, kurie spjautu i tai, kad norejo siek tiek laiko skirti sau ir skirtu jo kitam zmogui, nors del to tektu paaukoti ne tik laika sau, bet ir santykiu su Moteris pozityvuma (ar gi tai ne kenkimas sau… savo ateiciai?).
Tokiu atveju lyg ir ne per prievarta zmogus pas zmogu vaziuoja (gi ne su ginklu i nugara atkishtu) ir ka… vistiek butu savanaudis? Nežinau

Shia tema sukuriau tam kad suzinociau kaip zmones vertina paty zody ‘savanaudis’. As uz pozicija-kad tai vienas is nedaugelio budvardziu kurie neturi nei teigiamos, nei neigiamos prasmes, juk net motina terese duodama kazkam paskutinio kasni jausdavosi labai gerai, jei ji taip nesijaustu, taip nedarytu, taigi ir tai savanaudiskumasŠypsena

Tu shiuo atveju is dvieju blobybiu pasirinksi tau mazesne, jei tu pasirenki viska mesti ir vaziuoti pas ta kam blogai, tai reiskia kad jei butum pasilikes, tave uzgraustu sazine, aisku kartais labai sunku pasirinkti, kas geriau o kas blogiauŠypsena

o dabar pakreipk ta pacia situacija kita linkme. isivaizduok, kad spjauni i ta zmogu ir eini su Moteris kur suplanaves. tada visa vakara jautiesi blogai, nes galvoji apie ta drauga, mintys vis sukasi apie ji, galiausiai jam paskambini nebeiskentes ir bandai paguost arba grizes nakti leki pas ji.
ar ne taip?
o jei grizes suzinai, kad jis taip blogai jautesi, kad bande pjautis venas? a? kas tada?
vat butent bijodamas tikios galimybes ir sazines priekaistu tu leki pas ji nenuejes i kina.

Pakankamai cinishkas bandymas pakreipti minti… situacija… Kaip ir mintys apie kone sventus zmones ir tai, kad ir jie savanaudziai. Sakyciau ganetinai savanaudisko zmogaus budas pateisinti savo veiksmus - VISI TAIP DARO… VISI TOKIE.

Kalbant apie ta situacija… Vaziuociau pas ta drauga todel, kad jam blogai… t.y. jeigu zmogaus savijauta galetume ivertint:
-1 (blogai)
0 (neutrali)
+1 (gera).
Tai as budamas 0, ta vakar paaukociau galimybe pasiekti +1
bet tuo paciu leisciau draugui su -1 pasiekti 0. Taigi, as savo vienetuka paaukociau jam Apkabinimas
Tiketina, kad padejes pasijusciau +1, bet velgi ar visi?
Kitas pabutu… pakalbetu… o grizdamas jaustusi -1 ir galvotu "oi tu gaidenu gaidena… siandien per tave praradau tokia gera galimybe aptureti seksa su Moteris ".

Kartais darai visishkai nesusimastydamas kodel - vidinis žmogiškumo jausmas verčia. Gaila, kad ne pas visus jis pakankamai išreikštas. Va todėl ir tokie vertinimai…

Kitas pabutu… pakalbetu… o grizdamas jaustusi -1 ir galvotu "oi tu gaidenu gaidena… siandien per tave praradau tokia gera galimybe aptureti seksa su Moteris ".

toks nei pabutu, nei pakalbetu…

Kartais darai visishkai nesusimastydamas kodel - vidinis žmogiškumo jausmas verčia. Gaila, kad ne pas visus jis pakankamai išreikštas. Va todėl ir tokie vertinimai…

[/quote]

vidinis zmoniskumo jausmas vercia padeti kitam, bet tas pats jausmas, budamas nevalingas, neleidzia kenkti sau paciam

savanaudiškumas yra varomoji žmonijos jėga, nes viskas, ką žmonės daro, yra tiesiogiai arba netiesiogiai susiję su gerovės ir laimės siekimu. Nė vienas žmogus nedaro nieko, kas jo manymu nevestų JO pačio į laimę.Vieni laimės siekia sąmoningai, kiti - nesąmoningai. Tačiau nėra tokių, kurie sąmoningai nusisuktų nuo laimės. Geri žmonės daro gerus darbus ir juos darydami jaučiasi laimingi, nusikaltėliai žudo ir plėšia, nes mano, kad tokiu būdu pasieks laimę. Akiplėšos lipa per kitų galvas ir taip siekia sau gerovės. Sąžiningi žmonės elgiasi pagal visas taisykles,nes taip gyvendami jaučiasi teisūs, užsitikrina vidinį komfortą, laimę. Taigi visai nesvarbu, ar gerus, ar blogus darbus daro žmonės, ar gyvena pagal taisykles, ar jas laužydami - visi iki vieno elgiasi taip, kaip jiems atrodo geriausia, t.y. taip, kaip besielgdami, jų manymu, jie eina į laimę.
Na, o kas yra asmeninės laimės siekimas ??? SAVANAUDIŠKUMAS! jeigu taip, tai pirmas sakinys teisingas. Jeigu - ne, tai kas tuomet yra asmeninės laimės siekimas?

taip visi,bet vieni maziau kiti daugiau vieni tai parodo kiti slepia

atsiprasau Drovus khe khe… Nežinau

apie kokius savanaudzius kalbate? Nekaltas
pamenu dar nuo mazens man apie juos pasakodavo… sako tai zmones, kurie galvoja tik apie save… siekia naudos tik sau… negalvoja apie kitus…

o cia… zmogus zmogui padeda, t.y. ne sau… palengvina jam gyvenima, o ne sau… kai kurie apie save ne negalvoja - tik apie kitus… ir jie savanaudziai? tai ir vieni ir kiti TOKIE PATYS? Nustebęs

kazkokias is pirsto lauztas ishvadas darote… khe khe… Drovus tai jeigu as kazka padares JAUČIUOS laimingas, tai esu savanaudis? Ne, as esu LAIMINGAS!
antraip, jeigu ka nors padaryciau ir jausciaus nelaimingas, velgi buciau savanaudis… ar si teigini butu galima nuneigti?

Galbut kalbant apie savanaudiskuma reiktu vertinti tik intencija, o ne ishgyvenamus jausmus? Galbut reiktu pamatyti skirtuma tarp savanaudiskumo kaip tikslo ir kaip pasekmes, bei laimes kaip tikslo ir kaip pasekmes. Antraip, kaip ir minejau, pamate verkianti zmogu sakysim, kad jis savanaudis, bo verkia niekieno neverciamas, vadinas jaucia laime/ malonuma verkdamas.

Taip, bunant egoistu sunku patiketi, kad pasaulyje yra ir kitokiu zmoniu Apkabinimas
Kaip gaila, kad jus tokiu nepazistate Liūdnas

tai gal jus toks busite? Cha cha

[quote]is dalies visi yra savanaudziai. vieni maziau,kiti daugiau... kiti ta savanaudiskuma supranta kaip saves mylejima. reikia skirti du dalykus Taip

Esu is tu, kurie nera… kurie niekuo save nelaiko. Tai ka darau, atspindi mano poziuri i gyvenima. Zinoma, tai tik mano nuomone…
Pagal jus esu tiesiog egoistas…
Ale ot kaip paprasta… juodai spalvai priespastatoma balta… salciui - siluma ir tik savanaudziams… egoistams nera ka priespastatyti, bo VISI YRA EGOistai ir SAVAnaudziai Nekaltas

Aš, pvz, kai matau, kad reikia, visuomet padedu kitiems (žinoma, jei galiu kuo nors padėt) Kai galiu, aukoju pinigus (arba maistą) vargstantiems. Esu įsitikinus, kad negalima kitiems (ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams) suteikti skausmo. Su mama organizuojam labdaros vakarus.Per šias kalėdas viena poniutė dar ir iškoliojo mus, kad mažai maisto produktų labdaroj :confused: ( čia toks atlygis už organizavimą Šypsena ) Tačiau kaip ten bebūtų, man patinka būt reikalingai, patinka padėti žmonėms ir gyvūnams. O savanaude aš save laikau ne todėl, kad galvoju vien apie save (taip tikrai nėra), o todėl, kad viskas, ką padarau gero, man suteikia tikrai didelį dvasinį pasitenkinimą.

Tai dar karta klausiu… jeigu tai ka tu darytum tau atneshtu skausma, ar tu ir tada laikytum save savanaude? Na tu juk ne siaip sau darei, bet tai atnese tau skausmo - ne tusciai vadinasi - nelikai neutrali vykstancio atzvilgiu. Skausmas/ liudesys ar laime - tas pats dvasiniu ishgyvenimu produktas - vadinas, jeigu po padaryto tavyje uzgimsta koks nors jausmas (kad ir negiamas), reiskia, jog esi egoistas, gavai kazka sau - absurdas.

[/quote]

[quote]Esu is tu, kurie nera… kurie niekuo save nelaiko. Tai ka darau, atspindi mano poziuri i gyvenima. Zinoma, tai tik mano nuomone…
[/quote]

vat cia tai meluoji. kiekvianas save kazkaip vertina. ir daznai per gerai

[quote]Ale ot kaip paprasta… juodai spalvai priespastatoma balta… salciui - siluma ir tik savanaudziams… egoistams nera ka priespastatyti, bo VISI YRA EGOistai ir SAVAnaudziai
[/quote]
Nekaltas

[/quote]

nu nebuna KITAnaudziu, nors galima siulyti kaip naujadara, gal patvirtins Cha cha

pastebejau, kad cia jau nebe diskusija, o gincas, kuris neprives prie vieningos nuomones. gal ir gerai Nekaltas

Va butent cia ir nemeluoju… ir tuo paciu jus atsakot i visiems rupima klausima Taip apie save nekalbesiu, nes… butent kalbejimas is savo poziciju neleidzia mum prieiti vieningos nuomones.

Galbut tu jauties esanti nusidejele, todel kaskart pamacius ishtiesta ranka i ja idedi kelis centus, taip bandydama ishgelbeti savo siela - elgiesi egistishkai, bet man… ziurint is salies… tu tebutum geras zmogus, kuris galvoja ne tik apie save, bet ir apie kitus.

Taip jau yra… keik save ar dievink… kas tu esi pasauliui, vertini ne pati, bet zmones aplink… O jie egoistais vadina tuos, kurie atvirai IMA. Tuos, kurie duoda - gerais ir šiltais žmonėmis.

Jeigu VISI žmonės būtų egoistai ir savanaudžiai… ar mes neturėtume vadintis HOMO EGOisticus? Nežinau

Jeigu visi zmones butu egoistai ir savanaudziai… pasaulyje siems zodziams nebutu antonimu - o kam?

savanaudis = egoistas vs. pvz. altruistas

[quote]Va butent cia ir nemeluoju… ir tuo paciu jus atsakot i visiems rupima klausima Taip apie save nekalbesiu, nes… butent kalbejimas is savo poziciju neleidzia mum prieiti vieningos nuomones.
[/quote]

visi kalbam is savo poziciju ir is savo patyrimo. gal tu ir kalbi is savojoNežinau galim kalbet teoriskai, bet tai nebus tikra

[quote]Galbut tu jauties esanti nusidejele, todel kaskart pamacius ishtiesta ranka i ja idedi kelis centus, taip bandydama ishgelbeti savo siela - elgiesi egistishkai, bet man… ziurint is salies… tu tebutum geras zmogus, kuris galvoja ne tik apie save, bet ir apie kitus.
[/quote]

as netikiu Dievu

[quote]Jeigu VISI žmonės būtų egoistai ir savanaudžiai… ar mes neturėtume vadintis HOMO EGOisticus?
[/quote]
Nežinau

Homo sapiens - mastantis zmogus. egoizmas ir protas suderinama

Pavargęs

prisipisinejimas prie zodziu ir ne kitaip. gi supranti, kad tai tik pavyzdys.

anyway… savo as jau pasakiau ir daugiau tikrai neturiu ka. Iki egoistai Labas