Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Aistė Žegulytė ANIMUS ANIMALIS (ISTORIJA APIE ŽMONES, ŽVĖRIS IR DAIKTUS) (2018)


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2019 09 07 d. 12:16 pradėjo  kertukas, peržiūrėta 3265 k.
Puslapiai: 1 
kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14300

2019-09-07 12:16 1 žinutė iš 2 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Nors ir nepakyla iki "MEDAUS ŠALIES" lygio kitas dokumentinis filmas, lietuviškas, Aistės Žegulytės ANIMUS ANIMALIS (ISTORIJA APIE ŽMONES, ŽVĖRIS IR DAIKTUS) (2018), bet ir jis įdomus.

Premjeroje "Kino pavasaryje" šio dokumentinio filmo kūrėjai ne be humoro dozių aiškino, jog filmą kūrė 6 metus. Prifilmavo 150 valandų vaizdo.
Deja, filmas apie kritusių gyvūnų įamžinimą iškamšose (šis procesas turi terminą – taksidermija) (Kauno Zoologijos muziejus), jų auginimą ir priežiūrą (Elnių ferma) tik į vaizdą ir "susiveda". Gražu. Vietomis intriguoja. Bet aiškios prasmės, išskyrus meilės tokiems darbams deklaravimą, sunku rasti. Tiesiog gerai yra žiūrėti į gamtą, į žmonių veikimą joje. Iškalbingi krokodilo iškamšos rodymas ant lietuviško upelio kranto, paleistos lapės blaškymasis po tuščią Zoologijos muziejaus menę...
Abejočiau, ar darbo laiko sąnaudos davė šimtaprocentį rezultatą...  

     Rodydami, kiek pastangų reikalauja padaryti iškamšą, autoriai bando svarstyti apie gyvybę ir jos imitaciją, žmogiškąjį naikinimo ir kūrybos paradoksą. Tačiau žiūrint filmą pasvarstai, ar estetiniai sprendimai nebuvo svarbesni už įmanomas filosofines įžvalgas.


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14334

2019-10-15 15:45 2 žinutė iš 2 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
JŪRATĖ VISOCKAITĖ

"Aistė Žegulytė (g. 1986) sako, kad istoriją apie iškamšas pradėjo kurpti seniai seniai, prieš 6–7 metus, dar studijuodama. Taip, tai akivaizdus mąstymo, mėginimo susivokti procesas. Medžiaga, tekstas filmui. Tačiau kino meno suteikiamos kulminacijos, mano galva, "istorija" nepasiekia, ji vis tiek lieka naratyvinė, nors autorė purtosi šito žodžio.

Įmantrus (ir taip pat ištęstas, nei autorės, nei kritikų nešifruojamas) filmo pavadinimas kabo keistoje nesvarumo būsenoje.

Į 70 minučių, atrodo, sudedama viskas, kas buvo per kūrybines kančias nufilmuota ir ko kankinamai gaila atsisakyti. Vos ne iš kiekvieno užmegzto mazgo, kiekvienos scenos galima pradėti daryti dar atskirą istoriją, o gal ir filmą. Tokį, kaip padarė gamtinių filmų "Sengirė" ir "Rūgštus miškas" kolegos.

A. Žegulytė palieka melancholiškai siūruojančias grybų poras bei sparčiai kaukolę šlifuojančius kirminėlius ir plečiasi kažkur į horizontą. Medžioklė su raudonom kepuraitėm, elnių ferma, bažnyčia šv. Huberto dieną, iškamšų meistrų dirbtuvė, jų varžytinės, zoologijos muziejus, apdovanojimai ir net gimnasčių kūnų tortas su "Liūto karaliaus" vyšnaite šalia iškimšto prizininko avanscenoje... Nors prieš šitą muzikinę apoteozę garso takeliu plaukė tiktai sunkūs, dramatiškai juodi debesys (kompozitoriai Gediminas Jakubka, Mindaugas Urbaitis).

Medžioklės kadruose, šiukštu, niekas nenušaunama, o elnių fermoje tarp lentų užspausta ir mėgėjiškai operuojama (gali pasirodyti, kad žiauriai pjaustoma) patino padurta patelė dingsta. Ne, po pauzės keli elniai tamsiame kadre laimingai išleidžiami už vartų... Nugalabijo ar išslaugė? Tiesiog filmuotojams nepatogu prieš fermos savininkus (o ir kitus dalyvius), kurie juos įsileido, jais pasitikėjo, taigi likime indiferentiški. Pozicijos atsisakymas irgi yra pozicija? Tačiau dar mėgėjiškai siuvančiam kūrėjui ji gresia finaline tuštuma, keistu nesvarumu.

Istorijos animus nepaveikia mano sielos ir proto taip, kaip galėjo. Kaip veikia, pavyzdžiui, Antano Boso nušautas liūtas nuotraukoje."

Literatūra ir menas


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.110 Žinučių forume 189.339 2.245 Narių klube 3.025 Banga.lt laikrodis 09:42 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Aistė Žegulytė ANIMUS ANIMALIS (ISTORIJA APIE ŽMONES, ŽVĖRIS IR DAIKTUS) (2018)

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai