Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Peter Farrelly ŽALIOJI KNYGA (Green book, 2018)


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2019 01 13 d. 13:37 pradėjo  kertukas, peržiūrėta 2057 k.
Puslapiai: 1 
kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14048

2019-01-13 13:37 1 žinutė iš 8 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Puiku, kad įsigaliojo nerašyta taisyklė prieš įvykstant Oskarų įteikimo ceremonijai (šiemet ji bus vasario 24-ą), Lietuvos kino teatruose pristatyti pagrindinius pretendentus į statulėles.

Žaliąją knygą JAV kino kritikų asociacija išrinko geriausiu 2018 metų filmu!!!. Holivude akredituotų užsienio kino žurnalistų gildija skyrė filmui 3 AUKSINIŲ GAUBLIŲ apdovanojimus: Geriausias vaidybinis filmas (komedijos arba miuziklo žanras), Geriausias scenarijus ir Geriausias antro plano aktorius (Mahershala Ali).
Jau vien šie faktai turėtų paskatinti pamatyti filmą apie keistai atsiradusią pasaulinio garso juodaodžio džiazo ir akademinės muzikos pianisto Donald Walbridge Shirley ir buvusio sportininko, italų emigranto, paskutinėje darbovietėje dirbusio klubo "vyšibala" Tonio Vallelonga.

Filme rodoma situacija realiai vyko 1962 m. Amerikoje, kai dar galiojo rasinės segregacijos įstatymas (galiojo 1890-1964 m.), pagal kurį juodaodžiai negalėjo būti visur, kur jie norėjo. Todėl buvo išleista "Negro keliautojo žalioji knyga", kurioje nurodoma informacija apie viešas paslaugų ir pramogų vietas, nepavojingas juodaodžiams.

Pažiūrėjus filmą, manyje atsirado šiokia tokia pagarba tokiems filmams kaip "Bukas ir dar buksesnis", "Kietašikniai", "Pakvaišę dė Merės". Tokie pribloškiantys pamąstymai atsirado tik todėl, kad jų autorius Peter Farrelly būtent kurdamas tokius žiūralus, įgyjo patirties ir sukūrė labai kokybišką "Žalioji knyga". Žiūrint priekabiai, naujasis filmas pilnas klišių, amerikietiškos sampratos apie kiną standartų, daug kur matytų štampų. Tačiau viskas pateikta taip skoningai, saikingai, vietoje ir neperspaudžiant, kad filmą padaro išties iškilia žiūrėjimo pramoga bei šauniausių žinomų muzikinių tų laikų hitų klausymosi seansu. Ir jeigu kritikas kabinėsis prie klišių, "demaskuos" jas, jis pats taps "problemine kliše", nemokančia džiaugtis gyvenimu... Šypsena

Gyvenimas suveda draugėn "netašytą" ir grubios prigimties stipruolį Toni, kuriam akivaizdžiai nesvetimas rasizmas, su aukščiausią išsilavinimą turinčiu, inteligentišku ir talentingu juodaodžiu menininku dr. Don Širli. Kad pasakojimas būtų smagiau žiūrimas, autoriai profesionaliai eskaluoja priešpriešas tarp savo herojų, organizuoja tai paryškinti turinčias situacijas ir, galima sakyti, vysto įvykius geranoriškai "spekuliuodami" žiūrovų reakcijomis, niekada nenukrypdami į aiškias banalybes. Sakykim, kai Kalėdų vakarą Donas (akt. Mahershala Ali) lieka visiškai vienišas, mums aišku, kad taip filmas nesibaigs – jo draugas Toni, žinoma, atsitokės, šoks iš vietos nuo gausiai apsėdusių giminaičių stalo, ir atsives draugą švęsti kartu. Juk filmo herojai tiek pasikeitė poros mėnesių kelionės metu...
Ogi ne – bus kitaip!
Ir tai, ką pašnibždės atsiradusiam italų kompanijoje pianistui Toni žmona, reikėtų laikyti himnu moteriškai intuicijai, nors ir kaip naiviai mano išvada beatrodytų mačiusiems filmą. Tiesiog ši šauni scena reikalinga autoriams, nes jie sukūrė aiškiai vyrišką filmą, kuriame moterys atlieka gražaus fono vaidmenį. Nuolat prasismelkiantis naivumas filme yra didžiai žavus, todėl kūrinys susilaukia tokių iškilių įvertinimų.
Tiesa, viešai ir garsiai reiškia nepasitenkinimą filmu Dono Širli giminaičiai (abu draugavę iki gyvenimo pabaigos filmo herojai, mirė kelių mėnesių skirtumais 2013 metais). Jie teigia, kad gyvem esant pianistui ne kartą kinematografininkai kreipėsi dėl filmo apie jo ir Toni nuotykius. Donaldas kategoriškai atsisakydavo leisti kurti filmą. Giminaičiai teigia, kad ne be reikalo. Mat, filme pianistas rodomas kaip atsiskyręs nuo juodaidžių bendruomenės, negirdėjęs apie ryškius jų atstovus (pvz. rock'n'rool kumyrą LITTLE RICHARD) ir didžiai vienišą asmenybę. Giminaičiai įrodinėja, kad Donas reguliariai bendravo su savo trimis broliais, dalyvavo juodaodžių bendruomenėse ir niekada nebuvo toks vienišas kaip parodytas filme.
Autoriai atsako, kad jie nekūrė dokumentinio kino, o vaidybiniame visuomet tenka iškraipyti faktus, kad filmas liktų intriguojantis žiūrovą. Taip, esą atsitikę ir "Bohemiškoje rapsodijoje", kurioje Freddy Mecury parodytas taip pat ne visai atitinkant faktams...
Pasirodžius tokiems priekaištams, aktorius Mahershala Ali paskambino Donaldo giminaičiams ir atsiprašė, teigdamas, jog nežinojęs, kad Donas turėjo brolius. Jis teigė, kad jeigu būtų galėjęs, gal kai ką būtų parodęs kitaip.
O kad didelės interpretacijos ir improvizacijos laisvės galėjo tikrai nebūti, pasako, kad filmo scenarijaus autorius yra NIKAS... VELLOLONGA. Jis – Toni sūnus. Todėl ir siūlė Donui kurti filmą, nes yra patyręs kino profesionalas. Šis nesutiko, matyt, nujausdamas, kad filmo pagrindiniu personažu būsiąs Toni. Išties, taip ir yra filme....

Nustebau, kai į seansą mama atsivedė gal 7 metų dukrą. Nors filmo cenzas leidžia tą daryti, nesuvokiau, ką gali vaikas daryti suaugusiųjų filme. Tačiau netoliese įsitaisiusios žiūrovės, buvo dėmesingos. Mačiau, kad mama tyliai aiškina kažką mergytei, bet vaikiško šurmulio visai negirdėjau. Reiškia filmas – visų skoniui... Šypsena
Laukiam Oskarų!kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14060

2019-01-21 18:31 2 žinutė iš 8 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Amerikos prodiuserių gildija geriausiu 2018 m. filmu pripažino "Žaliąją knygą".

Filmas nurungė tokias nominuotas juostas, kaip "Roma", "Taip gimė žvaigždė", "Favoritė", "Juodoji pantera", "BlacKkKlansman" ir "Pasakiškai turtingi", "Tylos zona", "Valdžia" ir "Bohemijos rapsodija".


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14061

2019-01-23 17:39 3 žinutė iš 8 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Filmas gavo 5 OSKARŲ nominacijas:

1. Geriausias filmas;
2. Geriausias pagrindinis aktorius – Viggo Mortensen;
3. Geriausias antrojo plano aktorius – Mahershala Ali;
4. Geriausias originalus scenarijus;
5. Geriausias vaizdo montažas.


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14073

2019-02-01 22:40 4 žinutė iš 8 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Nesutinku su kino kritike, žurnalo KINAS redaktore SANTA LINGEVIČIŪTE, kad šioje situacijų komedijoje pritrūko rasizmo temos gilumų. Tiesiog ne to žanro filmas.

Aišku, ji teisi, kad Amerika linkusi paviršutiniškai gilintis į rases...

Tačiau ji pabado į tikrai reikšmingą detalę – minimą kelrodinę knygą juuodaodžiams parašė paštininkas GREENAS. Reiškia filmas turėjo vadintis GRYNO KNYGA.. .

https://www.7md.lt/kinas/2019-01-25/Nei-gudrus-nei-gudresnis

Beje, recenzijoje minimas savo laiku žinomiausias juodaodis kino aktorius Sidney Poitier buvo vedęs lietuvių kilmės Kanados aktorę JOANNA SHIMKUS...


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14095

2019-02-11 09:41 5 žinutė iš 8 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Didžiosios Britanijos BAFTA apdovanojimuose Geriausias antrojo plano aktoriumi pripažintas – Mahershala Ali


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14109

2019-02-25 08:28 6 žinutė iš 8 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Daugiausia Oskarų ceremonijoje triumfavęs filmas:

Geriausias filmas

Geriausias antrojo plano aktorius Mahershala Ali

Geriausias originalus scenarijus
VilmantasBal
Naujas dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 0

2019-03-02 00:02 7 žinutė iš 8 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: VilmantasBal Įtraukti VilmantasBal Į adresų knygelę
Geras filmas, vertas gauti Oskarą Šypsena

kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14518

2020-04-13 17:02 8 žinutė iš 8 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
JONAS ŪBIS:

"Pirmadienį (13 d. 20.30) TV3 parodys pernykštį "Oskaro" laureatą – Peterio Farrelly filmą "Žalioji knyga". Jis nukels į 1962-ųjų rudenį, kai italų kilmės amerikietis Tonis (Viggo Mortensen), kovojantis dėl kiekvieno duonos kąsnio, gauna pasiūlymą tapti pasaulinio lygio muzikanto, turtuolio ir erudito Donaldo (Mahershala Ali) vairuotoju ir asmens sargybiniu jo koncertinėje turnė po Pietų valstijas. Abu vyrus skiria viskas – socialinė padėtis, odos spalva, požiūris į gyvenimą. Juodaodis Donaldas yra vienišius, už Tonio pečių – didelė šeima.

Tai nebus paprastas kelio filmas, kai du personažai suartėja ir atranda naujas vertybes, pradeda suprasti vienas kitą ir net keičia požiūrį į gyvenimą. Juolab kad 7-ojo dešimtmečio JAV Pietuose rasinė diskriminacija buvo savaime suprantamas dalykas. Todėl į kelionę pasiimama ir žalioji knyga – taip buvo vadinamas patarimų, kaip juodaodžiui elgtis Pietuose, rinkinys, beje, leistas iki 1966-ųjų. Nors "Žalioji knyga" remiasi tikra istorija, o jos herojai realūs žmonės, Farrelly filmas – labiau pasaka, kurioje gėris nugali kiekviename žingsnyje. Manau, todėl jis visiems ir patiko."


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.105 Žinučių forume 189.303 2.242 Narių klube 3.025 Banga.lt laikrodis 15:15 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Peter Farrelly ŽALIOJI KNYGA (Green book, 2018)

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai