Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Jacques Audiard BROLIAI SISTERSAI (The Sisters brothers, 2018)


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2018 12 26 d. 00:53 pradėjo  kertukas, peržiūrėta 1108 k.
Puslapiai: 1 
kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14016

2018-12-26 00:53 1 žinutė iš 3 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Kai vesterno žanro filmas gauna vieno iš reikšmingiausių kino festivalių, Venecijos, prizą už geriausią režisūrą, yra ženklas, kad filmas stiprus ir aliuzijas į žanro stereotipus dera atmesti. Taip tikrai ir yra!

Skaičiau pirmojoje lietuviškoje filmo recenzijoje (15 min.lt), jog filmas lygintinas su oskarais apipiltu 1994 m. Clint Eastwood "Menantis pikta". Ten būta savotiško antivesterno, nes pagrindinis herojus, kuris yra kietesnis nei kiti, rodomu laiku yra suvargęs, netgi apsmurgęs, o filmo tempas kur kas lėtesnis nei būdinga vesternams. Negalima ginčytis dėl lyginimo, bet man "Broliai Sistersai" kur kas artimesnis išgarsėjusiam tarp intelektualų tokiam Andrew Dominiko vesternui Džesio Džeimso nužudymas, kurį įvykdė bailys Robertas Fordas (2007). Deja, Lietuvoje jis buvo pasiekęs k/t Vingis tik "užlūžusiame" kno festivalyje "Gala", ir užsinorėjusiems pažiūrėti jį, nes patiko aprašomas filmas, lieka tik atsisiųsti. Galų gale, šie broliai turi artumo pagal stilistiką garsiesiems filmams: Jim Jarmush "Miręs žmogus" ir Alejandro Gonzales Inarritu "Hju Glaso legenda".
Taigi, su kuo lyginti "Brolius Sisterus", aišku. Visi pateikti yra "kieto", labai profesionalaus kino pavyzdžiai...

Naujasis, lėtas, žmogiškųjų dramų viršenybės prieš šaudau-gaudau manierą, vesternas remiasi trijų Holivudo žvaigždžių meistriškais vaidmenimis – John C. Reilly, Joaquin Phoenix, Jake Gyllenhaal. Ketvirto pagrindinio aktoriaus, pakistaniečio Riz Ahmed iki šiol nežinojau.
Naratyvas paremtas dviejų brolių (Reili ir Phoenixas), jau pačioje pradžioje pristatytų kaip bebaimių ir neturinčių skrupulų samdomų žudikų, mąstymo transformacija link žmogiškųjų pradų atsivėrimo. Visa tai atskleista sodriu vaizdu, puikiais dialogais, kartais sulėtėjusiu gaudynių ir persekiojimo kinui tempu, ir nuostabia žinomo kompozitoriaus Aleksandro Desplat ir Co muzika. Reikėtų sekant įvykius ekrane būtinai ją išgirsti – įspūdingos lyrinės instrumentinės parafrazės. Pradžioje kiek elektronika girdisi, pabaigoje – puikus ramus džiazas.

Tarp gana bukai intelektualia prasme atrodančių brolių (tai ir natūralu – įvykiai filme vystosi JAV Laukiniuose Vakaruose, aukso paieškų karštligės laikais) yra ir takoskyra: vienas beatodairiškas smogikas (Phoenixo Charley Sistersas), kitas (Reilly Eli Sistersas) galvoja kada nors grįžti į normalų gyvenimą ir svajojantis apie romantiškus jausmus. Režisierius nevengia šių aršių ir bekompromisių brolių charakteristikos įvairovei ir komiškų detalių (Elijo raudona skarelė, džiūgavimas dėl dantų šepetėlio ir nuostaba dėl klozeto – pamatę filmą, supras ką turiu omeny). Kiti du herojai vis dėlto yra antraeiliai, lyginant su Sistersais.
Dėl filmavimo kainų, režisieriaus europietiškumo, JAV Laukiniais Vakarais filme tampa Rumunijos ir Ispanijos natūra. Būsimo filmo sėkme ir lygiu iš anksto patikėjo bene daugiausia Kanų k/f prizų, tame tarpe ir 2 Auksines Palmės šakeles, laimėje belgai broliai Luc ir Jean-Pierre Dardenne bei taip pat Auksinės Palmės šakelės ir kitų Kanų prizų turėtojas rumunas Cristian Mungiu, tapę vienais iš filmo prodiuserių! Neabejotina, kad nesigailėjo...

O filmo atsiradimo istorija tokia. Aktorius John C. Reilly kartu su žmona prodiusere Alison Dickey baigė darbą nežinomame Lietuvoje filme Terri (2011). Galvodama apie būsimą projektą, Alison sugalvojo paskambinti rašytojui Patricui de Wiitt'ui, pagal kurio scenarijų buvo sukurtas "Terri". Šis kukliai pasakė, jog yra parašęs knygą, kuri dar nė neišleista. Rankraštį perskaitė Alison ir perdavė vyrui. Džonas dabar sako, kad grožinės literatūros romanų jis beveik neskaito, bet storą "Brolius Sistersų" romaną įveikė per parą. Aktorius nesuklydo – pagrindinis vaidmuo filme tikrai tapo jo "karjeros vaidmeniu". Tokio stiprumo ir kalorito vaidmens jis dar neturėjo. Aktorius tapo pagrindiniu filmo prodiuseriu ir prikalbino imtis darbo garsųjį prancūzų režisierių Jacques Audiard, kuris už paskutinį tada filmą DYPANAS (jautrus filmas apie atbėgelius į Prancūziją, kur drama pabaigoje virsta trileriu) 2015 m. buvo laimėjęs irgi Auksinę Palmės šakelę bei išgarsėjes dramatiška meilės istorija "Kaulai ir rūdys". Sunku pasakyti, kodėl filmo organizatoriai pasirinko svetimšalį pagrindinį filmo kūrėją, silpnai mokantį angliškai. Bet vertinant gautą rezultatą, tikrai neprašovė. Audiardas, nors nurodymus teko duoti per vertėją, pageidavo, kad vesterne vaidintų JAV aktoriai. Jis teigė, kad europiečiai aktoriai sugeba dirbti kelis darbus, kai amerikiečiai visiškai susilieja su vaidmeniu ir įsijaučia kiek įmanoma daugiau į jį. Autoriai kiek sumažino žiaurumo lygį, lyginant su aprašu romane. Bet autentiškumo šiame vesterne netrūksta...
Nepriekaištingas filmas!


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14114

2019-02-25 13:09 2 žinutė iš 3 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Teikiant prancūziškuosius "oskarus" – Cezarius, geriausio režisieriaus apdovanojimas atiteko Jacques Audiard'ui.kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14460

2020-01-27 22:31 3 žinutė iš 3 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę

TV3, 29 d. 22 val.


Jonas Ūbis:

""Broliai Sistersai" – vesternas pagal kanadiečio Patricko deWitto bestselerį, filmuotas Ispanijoje ir Rumunijoje. Michailas Trofimenkovas yra pasakęs, kad visi šį žanrą bandę demitologizuoti kūrėjai, nuo Samo Peckinpah, Sergio Leone’s, Arthuro Penno iki Quentino Tarantino, demaskuodami vesterno "melą", iš tikrųjų reabilituodavo jo mitologinę galią, todėl jų filmuose Laukiniai Vakarai likdavo JAV lopšiu. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad Audiard’as elgiasi panašiai. Kažkur net skaičiau, kad tai "antivesternas". "Brolių Sistersų" Laukiniai Vakarai – bevaisė žemė, tačiau dramatiško ir kruvino filmo intonacija kupina šilumos, kad ir kaip ironiškai tai skambėtų. Nes Audiard’as yra humanistas ir tiki žmogumi. Todėl ir "Brolių Sistersų" finalą bus sunku pamiršti – tai lyg lyriška odė žmogiškumui."


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.105 Žinučių forume 189.300 2.241 Narių klube 3.025 Banga.lt laikrodis 17:09 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Jacques Audiard BROLIAI SISTERSAI (The Sisters brothers, 2018)

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai