Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Gustav Moller KALTĖ (The guilty, 2018)


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2018 11 24 d. 12:24 pradėjo  kertukas, peržiūrėta 3483 k.
Puslapiai: 1 
kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 13951

2018-11-24 12:24 1 žinutė iš 4 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Erdvėje apriboti filmai yra tarsi atskiras žanras. Jeigu sukrenta "kortos" taip, kad režisierius, aktorius, operatorius yra talentingi, gaunasi neišdildomas įspūdis. Tačiau bene svarbiausia mono reginyje – scenarijus, kuriam reikia nemažai dramaturginių įgūdžių. Ilgametražio kino debiutantui danui GUSTAV MOLLER, pasirodo, tokio talento tikrai netrūksta. Užpildytoje Vingio Didžiojoje salėje 600 žiūrovai stebėjo sunkią 112 tarnyboje dirbančio policininko Asgero Holmo ypatingai sunkų darbo vakarą. Didžiausiame Lietuvoje kino ekrane ilgiausius laiko tarpsnius žiūrovai srtebi tik puikaus aktoriaus Jakob Cedergren veidą, o dažnai – net tik galvos dalis. Ir salėje galėtum girdėti parskrendančią musę, jeigu tik jų šiuo metu būtų ar nereikėtų pareigūnui iš ekrano sakyti gyvybės-mirties vertų žodžių ir paguodos sakinių.

Abejoju, ar yra menančių dar 2004 metais "Kino pavasaryje" rodyto kito dano Simon Staho "DIENA ir NAKTIS" (Day and night), kai nusprendęs atsisveikinti su gyvenimu filmo herojus, vis pasikviečia įvairiausiais pretekstais gimninaičius ir draugus į automobilį ir važiuodamas stengiasi paskutinį kartą su jais pasišnekėti, neišduodamas esminės priežasties. Žinoma, 2014 metais Scanoramoje rodytą britų LOCKE, kuriame populiariojo aktoriaus TOM HARDY sprenddimas, kuria kryptimi pasišalinus iš darbo važiuoti vėlgi automobiliu, lemia visiškai skirtingas jo gyvenimo kryptis, atsimena kur kas daugiau kino mėgėjų. Moralinis protagonisto sprendimas žiūrovus išlkaiko prie krėslų tarsi prikaltus. Būta ir iš komercinio kino kūrėjų atskriejusių talentingų vieno ar kelių žmonių filmo uždaroje aplinkoje, pvz. garsiojo David Fincher "Panikos kambarys". Šiuos dalykus prisiminiau, kad galėtumėte suprasti, kas laukia žiūrint "KALTĖ", kur kiti aktoriai filme tėra bendradarbis, paspaudęs Holmui atsiradus reikalui,dešinę ir pamainos vyresnioji, pasakiusi pastabą dėl darbo tvarkos pažeidimo, kai šalia tarnybinio telefono, naudojamas ir asmeninis mobilus. Visus kitus filmo veikėjus intensyviai girdime tik iš telefono ragelio. Galite patys susidaryti vaizdą, koks turi būti dramaturgiškai stiprus scenarijus tokio tipo filmui!
Kad visai neperdedu girdamas šią kino dramą, sako, kad tokios stiprios kinematografijos šalis kaip Danija, pristato jį Oskarai, bene stipriausių menine prasme filmų festivalyje Sandanse, KALTĖ gavo ne kieno nors kito, o publikos meilės prizą.

Taigi, ar pavyks pareigingam, bet kaip sužinome filme, didelių asmeninių problemų turinčiam policininkui, išgelbėti moters gyvybę telefoninių poklabių pastangomis?! Bent jau visiems mums kartu su herojumi atrodys, kad būtent tokia situacija susidarė. Bet, ar mes viską galime žinoti iš teiginių telefone? ...

Neabejotinai vienas iš stipriausių šių metų Scanoramos filmų!


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14029

2018-12-30 23:05 2 žinutė iš 4 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Neabejoju, kad 2019 m. filmas grįž į didžiuosius ekranus.

Gražūs 15 min. kino kritikos Monikos Gimbutaitės žodžiai:

"Uždaroje erdvėje vykstanti drama, kurios vieninteliu varikliu tampa dialogai, nėra naujiena kino pasaulyje, tačiau debiutuojantis režisierius Gustavas Mölleris meistriškai išnaudoja šias aplinkybes. Įspraudęs savo herojų į ankštą biurą, G.Mölleris "Kaltėje" kuria klaustrofobišką atmosferą, kurioje veriasi siužetinių vingių kupina drama – ne tik kitapus, bet ir šiapus telefono ragelio."

Ji įrašė filmą į geriausių 2018 m. filmų dešimtuką.kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14044

2019-01-12 09:43 3 žinutė iš 4 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Ryškų įspūdį filmas padarė žurnalo KINAS redaktorei, kino kritikei SANTAI LINGEVIČIŪTEI. "Nepagavau" tik minties, kodėl toks recenzijos pavadinimas?!

https://www.7md.lt/kinas/2019-01-11/Norejosi-geriau--isejo-kaip-vis
ada


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14326

2019-10-06 20:50 4 žinutė iš 4 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
2019

http://www.kinopasaka.lt/lt/filmai/scanoramos-belaukiant-kalte

10-11
18:00
MO KINAS | PYLIMO G. 17


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.107 Žinučių forume 189.324 2.245 Narių klube 3.025 Banga.lt laikrodis 17:28 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Gustav Moller KALTĖ (The guilty, 2018)

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai